Jump to content

Ντοπέ και ο Σαμπάνης ???


Wappy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 221
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τοτε στους επομενους ολυμπιακους να στειλουμε ουκαδες να πανε να τρεξουνε να παιξουν τεννις ειδικα μπειζμπολ αντε και για κανα κολυμπι και αν βρεθουν και αυτοι ωτοπε τοτε τι να πω

p.s κοβω και το καλωδιο του sata σκληρου μου οτι ο ατο μπολτον εμεινε εξω επειδη δεν πηρε τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Φίλε zippo, δεν ειναι δυνατόν να πέφτεις στην παγίδα και στα κόλπα των αμερικανών. Και εξηγώ. Εμεις έχουμε τον Κεντέρη και αυτοι έχουν 30 Κεντέριδες. Οπότε σου ρίχνουν στάχτη στα μάτια αποκλείωντας 2-3 δικούς τους και μετά έρχωνται με τους υπόλοιπους έχωντας ¨καθαρή" ομάδα!!!! Ας μην παραμυθιαζώμαστε λοιπόν. Δεν είμαστε αμερικανάκια που βλέπουν το CNN.
Link to comment
Share on other sites

@sakisplayer αυτοι δεν θα εχουν ποτε κεντερη διοτι ο κεντερης ειναι ελληνας με τα ολα του στο κατω κατω τους κανουν οτι θελουν απο την στιγμη που η coca cola μπηκε χορηγος οι αμερικανοι αρχισαν να σπανε τα ρεκορ λες και ηταν πυραυλοι cruise
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hydro (21 Αύγ. 2004 , 14:48)

 

p.s κοβω και το καλωδιο του sata σκληρου μου οτι ο ατο μπολτον εμεινε εξω επειδη δεν πηρε τιποτα

 

 

Και δεν ειναι μονο οτι ο Μπολτον εμεινε εξω.Αμα δειτε τους χρονους σε ολες τις προκριματικες σειρες ειναι πολυ χαμηλοτερες απο του Σιδνευ.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση πώς γίνεται ο υπεραθλητής Καρλ Λιουις που έχει πάρει 9 χρυσά σε Ολυμπιακούς να έχει τότε (πριν 15 χρόνια) ρεκόρ 9.93 και ο κάθε άσχετος τώρα να κάνει καλύτερους χρόνους από αυτόν. Όλοι ντοπαρισμένοι είναι
Be the first to know
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: το ακούω πολύ συχνά τώρα τελευταία, και το άκουσα παλιότερα και απο δημοσιογράφο, πως οι Αμερικάνοι (συγκεκριμένα οι μπασκετμπολίστες;) ήρθαν με συμφωνία να μην τους γίνει ποτέ έλεγχος αντιντόπινγκ...ξέρει κανείς αν ισχύει κάτι τέτοιο;...

 

http://aaotracker.4players.de/Images/smilies/ranting.gif

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Trobocop® (21 Αύγ. 2004 , 14:39)

 

Πριν λίγο το Μέγκα μετέδωσε ότι λέει επιβεβαιώθηκαν οι φήμες που μετέδωσε πριν λίγο ότι λέει υπάρχει τεράστια διαφορά στην ποσότητα τεστοστερόνης στο δεύτερο δείγμα του Σαμπάνη...

 

Τι να σημαίνει αυτό άραγε? Ότι θα οργιάσει η παραφημοφιλολογία...

 

 

Τελικά οι φήμες του Mega παρέμειναν φήμες του Μέγκα... Πριν λίγο ο Παπαδογιαννάκης διέψευσε ότι έχουν βγει αποτελέσματα και διευκρίνησε ότι οριστικά αποτελέσματα θα υπάρχουν μόνο προς το βράδυ.

 

Παραφημοφιλολογία ρουλζζζζζ :worry: :whistle:

Link to comment
Share on other sites

@akpe ναι βεβαια και ηρθαν ετσι διοτι πως γινεται να μας νικουσε ΑΥΤΗ η dreamteam μονο με ντοπες... ετσι και αλλιως το θεμα ειναι οτι κανουν κυριως στους ελληνες doping control και οχι στους σουηδους στους αγγλους στους αμερικανους
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να με πιστέψετε!!Δεν έχω κάνει χρήση ουσιών ΠΟΤΕ,το ορκίζομαι στα 2παιδιά μου ,ΜΗΝ με εγκαταλείψετε,είπε με δάκρυα στα μάτια Ο Λεωνίδας Σαμπάνης ζωντανά πριν λίγο έξω από το σπίτι αρσης βαρών,και πιστεύω ράγισε και τις πέτρες από την ειλικρίνεια ,τον πόνο ψυχής και τα μάτια κατάματα στην καμερα.Τέτοιους αθλητές με ήθος και ντομπροσύνη ΔΕΝ τους εγκαταλείπουμε.!!Συγκλονισμένος δηλώνω ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΛΕΩΝΙΔΑ!!! :cry: :!:

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

τουλαχιστον αυτος βγηκε εξω χωρις να τον νοιαζει τιποτα πηγε εκει διοτι τον επνιγε το δικιο μιλησε η ελληνικη ψυχη και απομενει να δουμε τι θα πουνε τα λαμογια της δοε

 

αυτος ειναι ΜΑΓΚΑΣ βγηκε και τα ειπα εξω απο τα δοντια αλλα απο οτι ακουσα τιθεται θεμα δολιοφθορας μεσα στο ο.χ?????????

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kinitoneidimonas (21 Αύγ. 2004 , 16:30)

 

Θέλω να με πιστέψετε!!Δεν έχω κάνει χρήση ουσιών ΠΟΤΕ,το ορκίζομαι στα 2παιδιά μου ,ΜΗΝ με εγκαταλείψετε,είπε με δάκρυα στα μάτια Ο Λεωνίδας Σαμπάνης ζωντανά πριν λίγο έξω από το σπίτι αρσης βαρών,και πιστεύω ράγισε και τις πέτρες από την ειλικρίνεια ,τον πόνο ψυχής και τα μάτια κατάματα στην καμερα.Τέτοιους αθλητές με ήθος και ντομπροσύνη ΔΕΝ τους εγκαταλείπουμε.!!Συγκλονισμένος δηλώνω ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΛΕΩΝΙΔΑ!!! :cry: :!:

 

 

Σωστά!

 

Έτσι έπρεπε-πρέπει να αντιδρά κάποιος σε τέτοιες περιπτώσεις.

Άμεσες κινήσεις και άμεσες απαντήσεις, με ειλικρίνεια που φαίνεται

 

Άλλες περιπτώσεις αθλητών όμως, δεν το έκαναν-κάνουν αυτό. Έχει διαφορά και είναι σημαντικό να μπορούμε να ξεχωρίζουμε τους ανθρώπους πρωταθλητές, που αντιμετωπίζουν τους Έλληνες με τέτοιο τρόπο, σε σχέση με πρωταθλητές που αντιμετωπίζουν τέτοιες καταστάσεις, με τρόπους που κανένας μας δεν μπορεί να πει από την πρώτη στιγμή "έχει δίκιο, τον πιστεύω".

 

Ο συγκεκριμένος δεν μπορεί να κάνει και κάτι άλλο για να το πιστέψει κάποιος. Αυτό που έκανε (δηλώσεις κ.λ.π.), είναι το περισσότερο που μπορούσε να κάνει και μου είναι αρκετό... Άλλες περιπτώσεις αθλητών όμως, δεν μπορώ να τις συγκρίνω με τον συγκεκριμένο. Μέρα με την νύχτα.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε που θα μας βγάλει η όλη ιστορία. Πιστεύω να ξεκαθαρίσει γενικά το τοπίο μετά τους Ολυμπιακούς...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Παντως περιπτωση να βρεθει το δευτερο δειγμα κατα πολυ διαφορετικο απο το πρωτο δεν νομιζω να υπαρξει γιατι τοτε ολοι θα σκεφτουμε την περιπτωση δολιοφθορας.. ή καποιος να εριξε τεστοστερονη επιτιδες στο δειγμα,ή ετσι ελαφρα τη καρδια να εβγαλαν αποφαση στο 12.

Τελικα αυτο το κρυφο χαρτι που λενε οτι εχουν Ιακωβου+Σαμπανης ποιο ειναι μαθαμε;

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο δείγμα είχε τιμή 12 με ανώτατο όριο 6-6,7, ενώ αυτό που εξετάσθηκε το Σάββατο, σύμφωνα με πληροφορίες έχει 22. Η εξέλιξη αυτή είναι ιδιαίτερα θετική, καθώς αφού πρόκειται για ένα δείγμα δεν είναι δυνατόν να έχει διαφορετικές τιμές.

 

Ο Καθηγητής του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, Γιώργος Κουρέτας, που έδωσε το παρών στη συνέντευξη Τύπου της ομοσπονδίας άρσης βαρώ... δήλωσε σχετικά: «Δεν αμφισβητώ τα αποτελέσματα του εργαστηρίου, αλλά τόσο μεγάλη ποσότητα τεστοστερόνης δεν δικαιολογείται επιστημονικά. Αποδεικνύεται ότι ο αθλητής είχε κάνει χρήση αυτής της ουσίας την ημέρα του αγώνα, κάτι το οποίο είναι, όμως, εντελώς παράλογο διότι η τεστοστερόνη δεν θα μπορούσε να τον βοηθήσει στις επιδόσεις του...».

Link to comment
Share on other sites

¨Εχω πρόαισθηση και βλέπωντας τα γέγονοτα και τον Λέωνιδα σαπάνη είμαι σίγουρος πως είναι αθώος 500% . Γίατι ακρίβως έτσι και εγώ θα ένοιωθα και θα αντίδρουσα αν ήμουν αθώος.

 

Και αν δεν ήταν μόνο η σχέδον πάντα σώστη πρόαισθηση μου βλέπωντας τα γέγονοτα πχ τέστοτεσρονή (δεν μπόρουσε να τον βόηθησει εκτός αν κάταναλωθει εβδόμαδες πριν , ενώ είναι κάτι που υπάρχει απλά και πάραγεται στον άνδρα )

 

Βλέπωντας το ήθος του και τον Λέωνιδα Σαπάνη τον ίδιο ας γύρισουμε το θέμα σε έρέυνα δική μας για αυτούς που φταίουν.

 

Υπάρχουν δύο πέρυπτωσεις ή κατέλαβε αυτη την ούσια του σε εν αγνοία του ή την παρέγαγε ο οργάνισμος του.

 

Για την πρώτη πέριπτωση ή κάτα δίκο του / η του πρόπονητη του ("μάλλον" αθώος ) λάθος ή λόγω σκόπιμης ενέργειας κάπιων άλλων που απόσκοπει ή να " κάταστρέψει " άμαυρησει (οι όλυμπιακοι του ντόπινγκ ή οι ¨Ελληνες απέτυχαν ΄, ίσως να είναι δήμοσιογραφοι ίσως αντίπαλοι της έλληνικης απόστολης , ελπίζω πως θα λάμξει η αλήθεια αν μπλέκονται μεγάλα ή αμέρικανικα ψάρια όμως πίστευω πως δεν θα πίαστουν έυκολα ότι δόλωμα και αν βαλούμε

Link to comment
Share on other sites

Το Β' δείγμα λέει τεστοστερόνη 24+ .......

 

Μάλλον αντί για ούρα, έδωσε κάτι άλλο για δείγμα....

:o

 

Ρε θα μας τρελλάνουνε...... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kinitoneidimonas (21 Αύγ. 2004 , 14:30)

 

Θέλω να με πιστέψετε!!Δεν έχω κάνει χρήση ουσιών ΠΟΤΕ,το ορκίζομαι στα 2παιδιά μου ,ΜΗΝ με εγκαταλείψετε,είπε με δάκρυα στα μάτια Ο Λεωνίδας Σαμπάνης ζωντανά πριν λίγο έξω από το σπίτι αρσης βαρών,και πιστεύω ράγισε και τις πέτρες από την ειλικρίνεια ,τον πόνο ψυχής και τα μάτια κατάματα στην καμερα.Τέτοιους αθλητές με ήθος και ντομπροσύνη ΔΕΝ τους εγκαταλείπουμε.!!Συγκλονισμένος δηλώνω ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΛΕΩΝΙΔΑ!!! :cry: :!:

 

 

Στον αγωνα πηρες το χαλκινο

Στις καρδιες μας το Χρυσο!

Μαζι σου Λεωνιδα!!

Link to comment
Share on other sites

Μία διευκρίνηση από το Mega: το πρώτο τεστ μετρά μέχρι ενός ανώτατου σημείου γύρω στο 12, δεδομένου ότι το "κανονικό" είναι το 6 με 7, οπότε ο,τιδήποτε πάνω από αυτό θεωρείται αυτόματα "ύποπτο" και το τεστ δεν μετράει παραπάνω. Το δεύτερο τεστ δεν έχει τέτοιους περιορισμούς, δηλαδή μετράει μέχρι το πραγματικό ανώτατο σημείο της τεστοστερόνης που είναι στο δείγμα. Άρα δεν είναι σίγουρο ότι τα δύο δείγματα έχουν μεγάλες αποκλίσεις. Απλώς το ένα σταμάτησε να μετράει κάπου στο 12 και το δεύτερο πήγε μέχρι τέρμα.

Πάντως είδα κι εγώ τις δηλώσεις του Σαμπάνη και μου φάνηκαν απολύτως ειλικρινείς... σε ό,τι αφορά το Σαμπάνη.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος zippo (21 Αύγ. 2004 , 19:30)

 

Μία διευκρίνηση από το Mega: το πρώτο τεστ μετρά μέχρι ενός ανώτατου σημείου γύρω στο 12, δεδομένου ότι το "κανονικό" είναι το 6 με 7, οπότε ο,τιδήποτε πάνω από αυτό θεωρείται αυτόματα "ύποπτο" και το τεστ δεν μετράει παραπάνω. Το δεύτερο τεστ δεν έχει τέτοιους περιορισμούς, δηλαδή μετράει μέχρι το πραγματικό ανώτατο σημείο της τεστοστερόνης που είναι στο δείγμα. Άρα δεν είναι σίγουρο ότι τα δύο δείγματα έχουν μεγάλες αποκλίσεις. Απλώς το ένα σταμάτησε να μετράει κάπου στο 12 και το δεύτερο πήγε μέχρι τέρμα.

Πάντως είδα κι εγώ τις δηλώσεις του Σαμπάνη και μου φάνηκαν απολύτως ειλικρινείς... σε ό,τι αφορά το Σαμπάνη.

 

 

Απορία: Υποθέτω ότι δε κάνουν ογκομέτρηση στάζοντας σταγονίτσες (θα θέλανε 2 μέρες για κάθε δείγμα για τόσες ουσίες που ψάχνουν), αλλά το μετράνε ηλεκτρονικά... Δηλ. γιατί δεν αφήνουν το όργανο να βγάλει ακριβή τιμή? λιγότερο από 1 sec χρειάζεται...

Link to comment
Share on other sites

akpe

 

Ayto pou les isxyei kai se alla agwnismata to eixa akousei kai egw apo to Alter pou to legane gia tous Amerikanoys.Yperdynamh einai kai oti 8eloun kanoun.Ti elegxo na kanoune twra se autous afou einai oloi doparismenoi....

Oso gia to Sampani mou fenete poli fysiologikh h antidrash tou kai egw sth 8esh tou thn idia antidrash 8a eixa(isws kai xeiroterh),den fenete na leei psemata. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Το 'πα κι αλλού, το λέω κι εδώ:

Το παιδί είναι ΑΘΩΟ! Α-Θ-Ω-Ο! Καλοστημένη παγίδα μου φαίνεται, και μάλλον πρέπει να ψάξουμε ποιοί θέλουν να σπάσουν το ηθικό των Ελλήνων και κυρίως της Ολυμπιακής Ομάδας. Δυστυχώς φαίνεται ότι το καταφέρνουν ως τώρα! :mad:

http://www.danasoft.com/sig/sigmacom.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος papajohn (21 Αύγ. 2004 , 13:11)

Και δεν καταλαβαινω ρε γαμωτο όλο αυτό το ντορο για την "επιθεση στην Ελλαδα", "συνωμωσια των Αμερικάνων και των Αγγλων", "θέλουν να χτυπήσουν τους αγώνες μας". Ελεος, η Ελλάδα δεν ειναι το κεντρο του κοσμου. Αν θυμαστε, όταν πήραμε τους Αγωνες το 1997, τους πήραμε με την υπόσχεση να τους φέρουμε κοντα στο αρχαίο τους πνεύμα, να καταπολεμήσουμε το dopping. Τωρα γιατι αυτό μας πειρζει επειδή αποδεικνύεται οτι και δικοι μας αθλητές ήταν dope δεν το καταλαβαίνω, Και παρτε το χαμπάρι, καθε μερα βγαίνουν πόσοι ντοπαρισμένοι, ΟΧΙ μονο Ελληνες! Ελεος!

 

 

Απότι δήλωσε ο Ιακώβου νομίζω, στην ελληνική ομάδα έγιναν 6+ αιφνιδιαστικοί έλεγχοι, ενώ σε άλλες ομάδες έγιναν 1-2...

Πως το κρίνεις αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...