Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μονο εγω πρεπει να ειμαι ο γκαντεμης. Η δευτερη μου αποστολη με sg post με despatched 7/1 δεν εχει καμια ενημερωση...

 

και εγω φιλε ακομα περιμενω με 07/01 dispatched.Τι στο καλο,σε ολους εμφανιζονται και σε εμας ακοαμ τιποτα....?Που στο καλο τα εχουν?

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μονο εγω πρεπει να ειμαι ο γκαντεμης. Η δευτερη μου αποστολη με sg post με despatched 7/1 δεν εχει καμια ενημερωση...

 

βάλτε κι εμένα στη λίστα των γκαντεμιδων και γω από Despatched to overseas 2015-01-07 τίποτα ακόμα.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Μονο εγω πρεπει να ειμαι ο γκαντεμης. Η δευτερη μου αποστολη με sg post με despatched 7/1 δεν εχει καμια ενημερωση...

 

και εγω φιλε ακομα περιμενω με 07/01 dispatched.Τι στο καλο,σε ολους εμφανιζονται και σε εμας ακοαμ τιποτα....?Που στο καλο τα εχουν?

 

βάλτε κι εμένα στη λίστα των γκαντεμιδων και γω από Despatched to overseas 2015-01-07 τίποτα ακόμα.:mad:

ψυχραιμια παιδια. οπως ειπε εχθες ενας φιλος, μιλησε με το αεροδρομιο και απο δευτερα θα ανοιξουν παρα πολλοι σακοι απο το πρωτο δεκαημερο του ετους...ηδη την παρασκευη εγιναν παρα πολλα updates στα tracking numbers. οποτε υπομονη, απο βδομαδα θα τελειωσει η ιστορια.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, θα ηθελα να ρωτησω κατι. Εχω παραγγειλει ενα κινητο, πριν μια βδομαδα, μπαινω στο 4PX και η τελευταια ενημερωση ειναι οτι εφτασε στο αεροδρομιο της σιγκαπουρης. Αν δειτε οι τελευταιες ενημερωσεις εγιναν μεσα σε διαστημα 3-4 λεπτων στις 5/2. http://i.imgur.com/3M67V69.png

 

Μπαινω στο singpost.com και στο aftership.com και μου λεει οτι αναχωρησε για το εξωτερικο στις 6/2 οριστε και screenshot http://i.imgur.com/SDSayTU.png

http://i.imgur.com/IzyaeHw.png

 

Τελικα το κινητο που βρισκεται; Ακομα σιγκαπουρη η ταξιδευει/εφτασε στην ελλαδα;

 

είναι στην διαδικασία για να ξεκινήσει το ταξίδι ή ήδη ταξιδεύει για ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

εάν έχει φτάσει στο αεροδρόμιο στην ελλαδα αλλά δεν έχει ανοιχτεί ο σάκος ακόμα τι σου γράφει στον εντοπισμό αντικειμένου στο site των ελτα?
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ρε παιδια μου εστειλαν απο το Antelife με Nl post ενα δεμα.Την προηγουμενη Παρασκευη μου δωσαν τρακινγκ το οποιο δεν εμφανιζε τιποτα στο site των ΕΛΤΑ και το 17track...

Μονο εδω εμφανιζε: https://www.internationalparceltracking.com

Σημερα εδειξε και στο 17track & το ΕΛΤΑ : http://www.17track.net/en/result/post-details.shtml?nums=RC411302161NL

 

Το θεμα ειναι: το δεμα εφτασε Ολλανδια και εφυγε για Ελλαδα, ή τωρα εφυγε απο Κινα για Ολλανδια...???? :confused:

Link to comment
Share on other sites

εάν έχει φτάσει στο αεροδρόμιο στην ελλαδα αλλά δεν έχει ανοιχτεί ο σάκος ακόμα τι σου γράφει στον εντοπισμό αντικειμένου στο site των ελτα?

Όταν ανοιχτεί ο σακος θα γράψει άφιξη στην χώρα προορισμού.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ρε παιδια μου εστειλαν απο το Antelife με Nl post ενα δεμα.Την προηγουμενη Παρασκευη μου δωσαν τρακινγκ το οποιο δεν εμφανιζε τιποτα στο site των ΕΛΤΑ και το 17track...

Μονο εδω εμφανιζε: https://www.internationalparceltracking.com

Σημερα εδειξε και στο 17track & το ΕΛΤΑ : http://www.17track.net/en/result/post-details.shtml?nums=RC411302161NL

 

Το θεμα ειναι: το δεμα εφτασε Ολλανδια και εφυγε για Ελλαδα, ή τωρα εφυγε απο Κινα για Ολλανδια...???? :confused:

 

2015-02-07 08:23

The item is on transport to the country of destination

2015-02-07 01:43

The item is at the PostNL sorting center

 

καθόδων είναι για GR

Link to comment
Share on other sites

Ειναι στην Ολλανδια και δρομολογειται η εχει φυγει πτος Ελλαδα.

Οταν αρχιζει απο RC μεχρι να φτασει Ολλανδια το δειχνει μονο στο https://www.internationalparceltracking.com,

Λογικα εκει σου δειχνει και αλλα προηγουμενα status πριν εντος Κινας.

Οταν φτανει Ολλανδια το δειχνει και το 17track + ΕΛΤΑ.

 

Τωρα το ποτε θα το δειξει οντως με αφιξη σε Ελλαδα ειναι αγνωστο και ακαθοριστο.

Συνηθως ειναι μια εβδομαδα αλλα μπορει να μην υπαρχει και οριο.

Κοιτα πχ εδω http://www.17track.net/en/result/post-details.shtml?nums=RC410800505NL

 

**** Τωρα οσο αφορα στο θεμα με τα δικα μας τα αγνοουμενα απο 20/12 με NL , εγω το παρελαβα εχθες αλλα ειχε θεμα που αν ειναι αντιστοιχα και των υπολοιπων ισως μαλλον εκει οφειλετο και η καθυστερηση.

Ειχε συμπιεστει απιστευτα μεσα η συσκευασια, ειχε σκιστει η παραβιαστει ο αρχικος πλαστικος φακελος και ειχε διαφορα αυτοκολλητα επανω οτι δεν πληρει καποιες ταχυδρομικες συνθηκες στα αγγλικα, και τελος ειχε επανακοληθει με αυτοκολλητα των ΕΛΤΑ με ενδειξη σχισμενο και παραδοθηκε εχοντας επανατοποθετηθει μεσα σε αλλο πλαστικο σακουλακι των ΕΛΤΑ .

Για να μην τα επαναλαβω παλι αν θελετε διαβαστε εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5943471#post5943471

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω παραγγειλει απο γερμανια και συγκεκριμενα απο το efox 2 κινητα! μου εχουν δωσει tracking number και το τελευταιο update εχει γινει την παρασκευη το βραδυ και μου γραφει "The international shipment has been processed in the export parcel center" τωρα τι εχει γινει; εχει φυγει απο την γερμανια;
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω παραγγειλει απο γερμανια και συγκεκριμενα απο το efox 2 κινητα! μου εχουν δωσει tracking number και το τελευταιο update εχει γινει την παρασκευη το βραδυ και μου γραφει "The international shipment has been processed in the export parcel center" τωρα τι εχει γινει; εχει φυγει απο την γερμανια;

 

κατα 99% οχι αν δεν κανω λαθος

Link to comment
Share on other sites

διαβαζοντας εδω εκεινο που καταλαβα ειναι οτι το προβλημα το εχουν περισσοτερο παραγγελιες του πρωτου 10ημερου του γεναρη, και εν συνεχεια του δευτερου δεκαημερου, αυτοι που εχουν παραγγειλει το τριτο 10ημερο πολλοι εχουν παραλαβει ηδη μαζι και με μενα μεσα που με dispatched 23/1 παρελαβα 5/2 και ειχε ηδη φανει Ελλαδα απο 1/2, ενω σε αλλη παραγγελια dispatched απο 14/1 και ακομα τιποτα, πραγματικα κουλα πραγματα, λες και τους σακους τους ανοιγουν αναποδα εδω η τα στλενουν αναποδα απο σιγκαπουρη, απορω πως το καταφεραν αυτο, θελει πολυ προσπαθεια :p
Link to comment
Share on other sites

διαβαζοντας εδω εκεινο που καταλαβα ειναι οτι το προβλημα το εχουν περισσοτερο παραγγελιες του πρωτου 10ημερου του γεναρη, και εν συνεχεια του δευτερου δεκαημερου, αυτοι που εχουν παραγγειλει το τριτο 10ημερο πολλοι εχουν παραλαβει ηδη μαζι και με μενα μεσα που με dispatched 23/1 παρελαβα 5/2 και ειχε ηδη φανει Ελλαδα απο 1/2, ενω σε αλλη παραγγελια dispatched απο 14/1 και ακομα τιποτα, πραγματικα κουλα πραγματα, λες και τους σακους τους ανοιγουν αναποδα εδω η τα στλενουν αναποδα απο σιγκαπουρη, απορω πως το καταφεραν αυτο, θελει πολυ προσπαθεια :p

 

SG ή αλλιώς LIFO

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Ένας φίλος παραπάνω έδωσε ένα tracking number οπου φάνηκε πως μέσα σε δύο ωρες από την "ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 07-02-2015 08:22 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)" η κατάσταση άλλαξε σε "ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΔΕΜΑΤΑ) 07-02-2015 10:16 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΔΕΜΑΤΑ)". Δικό μου που έχει φτάσει από 6/2/2015 "ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 06-02-2015 10:10 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)" είναι φυσιολογικό να μην έχει πάει στα δέματα ή παίζει τίποτε με τελωνείο? Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Ένας φίλος παραπάνω έδωσε ένα tracking number οπου φάνηκε πως μέσα σε δύο ωρες από την "ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 07-02-2015 08:22 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)" η κατάσταση άλλαξε σε "ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΔΕΜΑΤΑ) 07-02-2015 10:16 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΔΕΜΑΤΑ)". Δικό μου που έχει φτάσει από 6/2/2015 "ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 06-02-2015 10:10 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)" είναι φυσιολογικό να μην έχει πάει στα δέματα ή παίζει τίποτε με τελωνείο? Ευχαριστώ πολύ!

 

Οχι δεν εχεις προβλημα. Εμενα 3 μερες ηταν στης αφηξη. μεχρι την δευτερα μαλλον θα αλλαξει.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχεις προβλημα. Εμενα 3 μερες ηταν στης αφηξη. μεχρι την δευτερα μαλλον θα αλλαξει.

 

Σ'ευχαριστώ! Άντε γιατί μαύρα μάτια κάναμε για αυτή την παραγγελία...

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ! Άντε γιατί μαύρα μάτια κάναμε για αυτή την παραγγελία...

 

Μια απο τα ιδια σαν χελωνα παει :ninja:

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 05-01-2015 15:23 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 04-02-2015 08:37 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 07-02-2015 10:42 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η minideal παρέλαβε σήμερα, αλλά επειδή το paypal περιμένει από μένα να στείλω έγγραφο που να πιστοποιεί ότι το έστειλα στην σωστή διεύθυνση, η minideal υποστηρίζει ότι δεν μπορεί να μου κάνει refund, επειδή το dispute στο paypal περιμένει αυτό που σας είπα. H minideal μου λέει ότι συμφωνούν να μου κάνουν refund, αλλά ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι και θα περιμένουν να λυθεί το θέμα από την paypal.

 

Έστειλα email στο paypal αναφέροντας όλα τα παραπάνω (επιτυχής παραλαβή του πακέτου - συμφωνία για refund - αδυναμία από την minideal) και περιμένω.

 

Υπάρχει περίπτωση να στραβώσει κάτι από εδώ και πέρα;

 

Τελικά το PayPal μόλις με ενημέρωσε για το refund. Τέλος καλό, όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Στο 17track βγαζει αυτο...2015-02-07 01:08, Arrival at inward office of exchange

Στα ΕΛΤΑ ΒΓΑΖΕΙ ΑΥΤΟ.....ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 06-02-2015 23:08 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

Και στο trackitonline.ru βγαζει αυτο....07.02.2015 01:08 Athens Amu Arrival at international place of exchange Greece

 

Θα περασει τελωνειο??

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια σαν χελωνα παει :ninja:

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 05-01-2015 15:23 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 04-02-2015 08:37 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 07-02-2015 10:42 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

 

εγω εμεινα στην αφιξη τοσο περιμεναμε αλλο λιγο που θα παει θα το παραλαβουμε

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 05-01-2015 15:37 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 04-02-2015 07:12 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...