Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην Ολλανδία εννοεις; γιατι εκέι είναι το PostNL το γενικο ταχυδρομειο τους τελος παντων.

 

Σύμφωνα με το σχεδιάγραμμα που υπάρχει στο θέμα, όταν η κατασταση είναι "The item is at PostNL sorting center" το δέμα δεν έχει φτάσει ακόμα Ολλανδία

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

RE959267445SE

OK. Η γνώμη μου είναι πως δεν θα προλάβεις να παραλάβεις το δέμα πριν τις 60 ημέρες που έχεις την δυνατότητα να ανοίξεις dispute στο aliexpress.

Οπότε έχε τον νου σου και άνοιξε το εγκαίρως.

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παραγγείλει από Κίνα με track number RC410355494NL και βλέπω στο tracking της POSTNL ότι είναι Ελλάδα και από ΕΛΤΑ οτι είναι Ολλανδία. Καμία ιδέα?

 

Τελικά σε Postnl φαίνεται Ελλάδα και σε ΕΛΤΑ Ολλανδία. Που είναι το πακέτο μου?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σε Postnl φαίνεται Ελλάδα και σε ΕΛΤΑ Ολλανδία. Που είναι το πακέτο μου?

 

Το πακέτο σου βρίσκεται στην Ολλανδία. Όταν λεει "has arrived in the country of destination" εννοεί ότι από Κίνα έφτασε Ολλανδία

Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο σου βρίσκεται στην Ολλανδία. Όταν λεει "has arrived in the country of destination" εννοεί ότι από Κίνα έφτασε Ολλανδία

 

Αφού δίπλα γράφει Country of Destination Greece.Καλά και τι κάνει Ολλανδία τόσο καιρό?

Link to comment
Share on other sites

Country of destination εννοεί ότι από εκεί πρέπει να φύγει και να έρθει Ελλάδα

 

Ναι άμα δεις το συνδυασμό πληροφορίας από postnl και ελτά δε βγάζεις άκρη. ΕΛΤΑ λέει ότι 27/10 είναι Ολλανδία και το άλλο λέει ότι 27/10 είναι στο sorting Center (που είναι αυτό?) και 29/10 στο προορισμό του(Ολλανδία ή Ελλάδα).Βγάζεις άκρη?(Δες 409 σελίδα τελευταίο Post)

Edited by frankidem
Link to comment
Share on other sites

Αφού δίπλα γράφει Country of Destination Greece.Καλά και τι κάνει Ολλανδία τόσο καιρό?

 

εκει μπορει να μεινει μεχρι και 12 μερες...

υπομονη postnl ειναι αυτη...

Πονηρές σκέψεις κάνουν όλοι , έξυπνες όμως λίγοι... ;)
Link to comment
Share on other sites

RF287109463SG

 

Καταγράφηκε σήμερα 06:55 στο αεροδρόμιο Αθήνας. Να το περιμένω Θεσσαλονίκη από Δευτέρα ή λέτε να έχω καμιά έκπληξη Παρασκευιάτικα; :D

Link to comment
Share on other sites

RF287109463SG

 

Καταγράφηκε σήμερα 06:55 στο αεροδρόμιο Αθήνας. Να το περιμένω Θεσσαλονίκη από Δευτέρα ή λέτε να έχω καμιά έκπληξη Παρασκευιάτικα; :D

 

Δευτέρα :cool:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

δεν γινεται να μην το σηκωσει κανενας υπαρχουν τοσα καταστηματα παρε παλι...

δοκιμασε και στο 11120 εξυπηρετηση πελατων...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Yngwiedis δεν νομιζω να εδειξα οτι αγχωθηκα το ξερω ποσο περιπου κανει να ερθει απλα ρωτησα για το κλεισιμο...

μαλλον θα καταλαβες λαθος...;)

Τελικα καταφερα να επικοινωνισω , μου ειπαν πως ειναι θεσσαλονικη και αναμενεται εκτελωνισμος λετε να το χω κοζανη μεχρι παρασκευη?

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια παραγγελία απο κίνα και έρχεται με το ταχυδρομείο σινγκαπούρης. Σήμερα μου έβγαλε αυτό:

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 01-11-2014 13:46 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 03-11-2014 22:56 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

ΑΚΥΡΩΣΗ ΚΛΕΙΣΙΜΑΤΟΣ 05-11-2014 11:38 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 05-11-2014 11:39 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 05-11-2014 12:01 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

 

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα? Μου φάνηκε περίεργη η ακύρωση κλεισίματος.. Ξέρει κανείς τι παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα καταφερα να επικοινωνισω , μου ειπαν πως ειναι θεσσαλονικη και αναμενεται εκτελωνισμος λετε να το χω κοζανη μεχρι παρασκευη?

 

Δύσκολα.

 

10 χαρακτήρες.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικα καταφερα να επικοινωνισω , μου ειπαν πως ειναι θεσσαλονικη και αναμενεται εκτελωνισμος λετε να το χω κοζανη μεχρι παρασκευη?

Αναμένεται εκτελωνισμός; Δηλαδή ακόμα στο τελωνείο το έχουν;

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα.

 

10 χαρακτήρες.

10 Χαρακτηρες τι εννοεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αναμένεται εκτελωνισμός; Δηλαδή ακόμα στο τελωνείο το έχουν;

Ναι ετσι μου ειπαν στη θεσσαλονικη

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τότε το έχουν δεσμεύσει και περιμένουν να το εκτελωνίσεις εσύ πληρώνοντας;
Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως τότε το έχουν δεσμεύσει και περιμένουν να το εκτελωνίσεις εσύ πληρώνοντας;

Το ρωτησα και αυτο , μου ειπαν πως απλα δεν μπηκε τελωνειο ακομα

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ρωτησα και αυτο , μου ειπαν πως απλα δεν μπηκε τελωνειο ακομα

Ποσο κανει ρε παιδια σε σας απο τι στιγμη που πατησει ελλαδα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει μπει; Άλλα λέει το tracking number..

Εχω μπερδευτει τελειως φιλε μου με αυτη την παραγγελια , περασε απο το τελωνειο στην αθην απλα απειδη το περιμενο κοζανη μου ειπαν πως περναει και απο της θεσσαλονικης

Link to comment
Share on other sites

Αυτά παθαίνεις όταν παραγγέλνεις με EMS.

Υπομονή...

 

Και εγώ παρήγγειλα με EMS πάντα έτσι παραγγελνω και περνάει από Θεσσαλονίκη τελωνείο γιατί μένω Δράμα και πότε δεν πλήρωσα τελωνείο από Αθήνα έφευγε απευθείας Θεσσαλονίκη

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια παραγγελία απο κίνα και έρχεται με το ταχυδρομείο σινγκαπούρης. Σήμερα μου έβγαλε αυτό:

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 01-11-2014 13:46 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 03-11-2014 22:56 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

ΑΚΥΡΩΣΗ ΚΛΕΙΣΙΜΑΤΟΣ 05-11-2014 11:38 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 05-11-2014 11:39 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 05-11-2014 12:01 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

 

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα? Μου φάνηκε περίεργη η ακύρωση κλεισίματος.. Ξέρει κανείς τι παίζει?

 

τιποτα μην αγχωνεσαι ολα μια χαρα κυλάνε....

απο εβδομαδα θα παραλαβεις...

Πονηρές σκέψεις κάνουν όλοι , έξυπνες όμως λίγοι... ;)
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ παρήγγειλα με EMS πάντα έτσι παραγγελνω και περνάει από Θεσσαλονίκη τελωνείο γιατί μένω Δράμα και πότε δεν πλήρωσα τελωνείο από Αθήνα έφευγε απευθείας Θεσσαλονίκη

Δηλαδη θα επρεπε να ειχα παραλαβει εγω κανονιλα τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...