Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

RD271162925CN

 

λαθος σορρυ...εκανες dispute ?

Edited by nikospantzios
Πονηρές σκέψεις κάνουν όλοι , έξυπνες όμως λίγοι... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αντε επιτέλους πάτησε Ελλάδα σήμερα

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

 

 

Μην σε καίει, άνοιξε dispute.

ναι μαλλον για dispute παω. κατι λιγο ακυρο , στο tracking λεει πως περασε τελωνειο , αλλα ο ανθρωπος που μιλησα. με τα ελτα μου ειπε θα περασει απο τελωνειο στη θεσσαλονικη και μετα θα ερθει σε μενα , ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ασχολουμαι πρωτη φορα με καποια παραγγελια μεσω ιντερνετ(και απογοητευτηκα πληρως) αν γινεται να μου εξηγησετε καπως πως κανω despute ή να μου αφησετε καποιο λινκ να καταλαβω τι ακριβως πρεπει να κανω..

ευχαριστω πολυ! :/

Link to comment
Share on other sites

RD271162925CN

Όντως φίλε μου, στις 26/9 εμφανίζεται η τελευταία ένδειξη ότι βγήκε από τον έλεγχο ασφαλείας και μετά τίποτα ..

Ο έμπορος τι λέει;;;

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

ναι μαλλον για dispute παω. κατι λιγο ακυρο , στο tracking λεει πως περασε τελωνειο , αλλα ο ανθρωπος που μιλησα. με τα ελτα μου ειπε θα περασει απο τελωνειο στη θεσσαλονικη και μετα θα ερθει σε μενα , ισχυει?

 

Νομίζω περνάει από ΑΘΗΝΑ στα γρήγορα και το κανονικό τελωνείο στην ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, μπορεί να κάνω και λάθος.

 

Επειδη ασχολουμαι πρωτη φορα με καποια παραγγελια μεσω ιντερνετ(και απογοητευτηκα πληρως) αν γινεται να μου εξηγησετε καπως πως κανω despute ή να μου αφησετε καποιο λινκ να καταλαβω τι ακριβως πρεπει να κανω..

ευχαριστω πολυ! :/

 

1. Πρέπει να έχεις κάνει την παραγγελία μέσω PayPal.

2. https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/6453-%CE%92%CE%BF%CE%AE%CE%B8%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%8C%CF%83%CE%BF%CF%85%CF%82-%CE%BA%CE%AC%CE%BD%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5-ebay-PayPal-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82/

 

Αν η αγορά δεν έχει γίνει με PayPal αλλά με σκέτη κάρτα, θα πρέπει να κάνεις κάποιες ενέργειες στην Τράπεζα σου.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ασχολουμαι πρωτη φορα με καποια παραγγελια μεσω ιντερνετ(και απογοητευτηκα πληρως) αν γινεται να μου εξηγησετε καπως πως κανω despute ή να μου αφησετε καποιο λινκ να καταλαβω τι ακριβως πρεπει να κανω..

ευχαριστω πολυ! :/

Αν πλήρωσες με paypal θα κάνεις login στον λογαριασμό σου στο paypal και θα βρεις το link που γράφει "Resolution Center".

Από εκεί θα επιλέξεις "Report a problem" και θα επιλέξεις την συναλλαγή που δεν έχεις παραλάβει ακόμα.

Ελπίζω να γνωρίζεις λίγα βασικά αγγλικά.

Αν όμως έχουν περάσει 45 ημέρες από την ημέρα πληρωμής, δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις τίποτα :(

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ασχολουμαι πρωτη φορα με καποια παραγγελια μεσω ιντερνετ(και απογοητευτηκα πληρως) αν γινεται να μου εξηγησετε καπως πως κανω despute ή να μου αφησετε καποιο λινκ να καταλαβω τι ακριβως πρεπει να κανω..

ευχαριστω πολυ! :/

Εάν αγόρασες μέσω paypal είναι αργά πλέον ...

εάν είναι από ALI και δεν πέρασαν 60 ημέρες από την πληρωμή, κάτι γίνεται.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Κανένα. Όλα είναι τύχη.

Απλά με SG τα μηνύματα που βγάζει στο tracking number είναι πιο κατανοητά. Ενώ με NL είναι λίγο μπέρδεμα.

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Όντως φίλε μου, στις 26/9 εμφανίζεται η τελευταία ένδειξη ότι βγήκε από τον έλεγχο ασφαλείας και μετά τίποτα ..

Ο έμπορος τι λέει;;;

Εστειλα μειλ στο σαιτ που παρηγγειλα πριν 2 βδομαδες και μου απαντησαν αυτο:

 

Sorry to hear that you have not received the goods.

Would you please like to kindly wait for 3069277 one more week? Maybe your parcel will be delivered to you soon.

Sometimes the goods is a little delayed as the bad weather and the strict customs clearance.

Your kind understanding is highly appreciated.

If you have any other questions please get in touch with us when you feel free.

 

Have a nice day!

Περιμενα αλλα τιποτα! και αρχισα να ψαχνομαι στο φορουμ! Εχω κανει τη συναλλαγη μεσω Paypal αλλα στο μετρημα οι μερες ειναι πανω απο 45 αρα μαλλον εχασα τα χρηματα μου...

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα μειλ στο σαιτ που παρηγγειλα πριν 2 βδομαδες και μου απαντησαν αυτο:

 

Sorry to hear that you have not received the goods.

Would you please like to kindly wait for 3069277 one more week? Maybe your parcel will be delivered to you soon.

Sometimes the goods is a little delayed as the bad weather and the strict customs clearance.

Your kind understanding is highly appreciated.

If you have any other questions please get in touch with us when you feel free.

 

Have a nice day!

Περιμενα αλλα τιποτα! και αρχισα να ψαχνομαι στο φορουμ! Εχω κανει τη συναλλαγη μεσω Paypal αλλα στο μετρημα οι μερες ειναι πανω απο 45 αρα μαλλον εχασα τα χρηματα μου...

 

Ενδεχομένως και να καθυστερήσει και να έρθει αλλά χλωμό το κόβω... Κρίμα :(

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα μειλ στο σαιτ που παρηγγειλα πριν 2 βδομαδες και μου απαντησαν αυτο:

 

Sorry to hear that you have not received the goods.

Would you please like to kindly wait for 3069277 one more week? Maybe your parcel will be delivered to you soon.

Sometimes the goods is a little delayed as the bad weather and the strict customs clearance.

Your kind understanding is highly appreciated.

If you have any other questions please get in touch with us when you feel free.

 

Have a nice day!

Περιμενα αλλα τιποτα! και αρχισα να ψαχνομαι στο φορουμ! Εχω κανει τη συναλλαγη μεσω Paypal αλλα στο μετρημα οι μερες ειναι πανω απο 45 αρα μαλλον εχασα τα χρηματα μου...

Από ποιό κατάστημα είναι;; Επικοινώνησε ξανά και πες τους να δούν αυτοί που είναι το δέμα, και επίσης ότι εάν δεν σου απαντήσουν σε 48 ώρες θα ζητήσεις από την Τράπεζά σου να ακυρώσει την πληρωμή.

Το συγκεκριμένο δέμα ξέρεις τι ακριβώς περιείχε και πόσο στοίχιζε;;;

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

ειναι απο το http://www.banggood.com/ !

Το συνολικο ποσο ειναι 26,90€ και ξερω τι περιεχει..Εχω λογαριασμο στο σαιτ κανονικα και παρακολουθουσα την παραγγελια μου τακτικα χωρις καμια αλλαγη! Στις 15 μερες περιπου μου ηρθε η μιση παραγγελια(1 δεμα των €3,31 και ενα των €1,76) αλλα αυτο το γνωριζα,οτι θα ερθουν δλδ σπαστα τα δεματα.Αλλα ηξερα με 4-5 μερες διαφορα οχι ετσι!Περιμενα αλλα πουθενα!και μετα τους εστειλα το μνμ και τα υπολοιπα ειναι τα γνωστα...

Edited by lenaozo
Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά που το ποσό είναι σχετικά μικρό.

Από την στιγμή που πέρασαν οι 45 ημέρες δυστυχώς δεν μπορείς να κάνει κάτι με το paypal.

Μόνο μέσω τράπεζας πλέον μπορείς να κάνεις αίτημα για μη αποδοχή της συναλλαγής.

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

αυτη τη στιγμη που μιλαμε εχει κανεις προβλημα στο να συνδεθει στο paypal?

 

Συνδέθηκα κανονικά.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

αυτη τη στιγμη που μιλαμε εχει κανεις προβλημα στο να συνδεθει στο paypal?

Όχι, μπαίνω κανονικά ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια , και γω τωρα κανονικα μπαινω καποια στιγμη εφαγε κολλημα δοκιμασα απο 2 διαφορετικους υπολογιστες και 4 browsers και δεν εμπαινε
Link to comment
Share on other sites

μόλις έφτασε το πακέτο μου ελλάδα

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 22-10-2014 14:11 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 04-11-2014 10:50 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

 

ελπίζω να το έχω μέχρι το τέλος της βδομάδας... για ακόμη μία φορά φαίνεται ότι τυχαία ανοίγουν τα δέματα και όχι με σειρά προτεραιότητας ανάλογα με την ημερομηνία

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Δεν ανοίχτηκε κανένα δέμα. Απλά σήμερα έφτασε Ελλάδα ο σάκος που περιέχει το δέμα σου.
Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

μόλις έφτασε το πακέτο μου ελλάδα

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 22-10-2014 14:11 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 04-11-2014 10:50 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

 

ελπίζω να το έχω μέχρι το τέλος της βδομάδας... για ακόμη μία φορά φαίνεται ότι τυχαία ανοίγουν τα δέματα και όχι με σειρά προτεραιότητας ανάλογα με την ημερομηνία

 

Το να φτάνουν στα ΕΛΤΑ τυχαία δεν παίζει.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση προς οσους γωριζουν εκανα αγορά απο το to2c εχθες και μου ηρθαν e-mail απο paypal αλλα και απο το ιδιο το site . σε ενα απο τα e-mail μου γραφει η paypal :

 

added shipping details. Please note that the tracking information and shipping status are shown exactly as the seller entered them.

Shipper http://www.singpost.com

Tracking number ********

Shipping status Shipped

If you have questions about the shipment, please contact to2c.pay@gmail.com

Seller

蔡 清云

to2c.pay@gmail.com

Shipping address - unconfirmed

και απο κατω γραφει κανονικα την διευθυνση μου . Μπηκα να δω για tracking και ο προορισμος ηταν Destination (Unable To Track) Unknown. θα εχω προβλημα με την παραγγελια μου?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση προς οσους γωριζουν εκανα αγορά απο το to2c εχθες και μου ηρθαν e-mail απο paypal αλλα και απο το ιδιο το site . σε ενα απο τα e-mail μου γραφει η paypal :

 

added shipping details. Please note that the tracking information and shipping status are shown exactly as the seller entered them.

Shipper http://www.singpost.com

Tracking number ********

Shipping status Shipped

If you have questions about the shipment, please contact to2c.pay@gmail.com

Seller

蔡 清云

to2c.pay@gmail.com

Shipping address - unconfirmed

και απο κατω γραφει κανονικα την διευθυνση μου . Μπηκα να δω για tracking και ο προορισμος ηταν Destination (Unable To Track) Unknown. θα εχω προβλημα με την παραγγελια μου?

 

Και έβαλες το tracking number σε αστεράκια γιατί; :blink:

Γενικά δεν νομίζω να έχεις θέμα.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...