Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα ,αν κάποιος φίλος μπορεί να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρoς:

όταν έκανα την αγορά από coolicool μου έδωσαν ως track number τον παρακάτω κωδικό :RC410468315NL.Στην αρχή δούλευε ο κωδικός και παρακολουθούσα το δέμα ώσπου κάποια στιγμή κόλλησε στις 31=10-2014 με το μήνυμα sent to country of destination.Μιλώντας μαζί τους μου είπαν ότι το δέμα σκάλωσε στο Τελωνείο Σιγκαπούρης.Πρίν λίγο κατά τύχη δοκίμασα να βάλω αυτόν τον κωδικό Reference RR214812472NL και μου δείχνει ότι το δέμα είναι στην Ολλανδία.

 

2014-10-31 11:00

ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Origin Country - Tracking Consuming: 5273 ms - Go to official website

2014-10-31 09:49

The item is on transport to the country of destination

2014-10-31 00:11

The item is at the PostNL sorting center

Σας παρακαλώ αν μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα.Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα ,αν κάποιος φίλος μπορεί να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρoς:

όταν έκανα την αγορά από coolicool μου έδωσαν ως track number τον παρακάτω κωδικό :RC410468315NL.Στην αρχή δούλευε ο κωδικός και παρακολουθούσα το δέμα ώσπου κάποια στιγμή κόλλησε στις 31=10-2014 με το μήνυμα sent to country of destination.Μιλώντας μαζί τους μου είπαν ότι το δέμα σκάλωσε στο Τελωνείο Σιγκαπούρης.Πρίν λίγο κατά τύχη δοκίμασα να βάλω αυτόν τον κωδικό Reference RR214812472NL και μου δείχνει ότι το δέμα είναι στην Ολλανδία.

 

2014-10-31 11:00

ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Origin Country - Tracking Consuming: 5273 ms - Go to official website

2014-10-31 09:49

The item is on transport to the country of destination

2014-10-31 00:11

The item is at the PostNL sorting center

Σας παρακαλώ αν μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα.Ευχαριστώ.

 

δες και ελτα.. αφιξη στο αεροδρομιο Ολλανδια με το δευτερο...

Edited by iliasgr1
Link to comment
Share on other sites

δες και ελτα.. αφιξη στο αεροδρομιο Ολλανδια

 

Τα ΕΛΤΑ βγάζουν το παρακάτω μήνυμα:

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 31-10-2014 11:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

 

Από ότι καταλαβαίνω, ισχύει ότι έφτασε στην Ολλανδία.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται την ίδια ημέρα να βρεθεί από την Κίνα στην Ολλανδία .....

Πρόσεξε τις προθεσμίες, γιατί οι Ολλανδοί δεν έχουν τον Θεό τους !!!!

Καλησπέρα ,αν κάποιος φίλος μπορεί να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρoς:

όταν έκανα την αγορά από coolicool μου έδωσαν ως track number τον παρακάτω κωδικό :RC410468315NL.Στην αρχή δούλευε ο κωδικός και παρακολουθούσα το δέμα ώσπου κάποια στιγμή κόλλησε στις 31=10-2014 με το μήνυμα sent to country of destination.Μιλώντας μαζί τους μου είπαν ότι το δέμα σκάλωσε στο Τελωνείο Σιγκαπούρης.Πρίν λίγο κατά τύχη δοκίμασα να βάλω αυτόν τον κωδικό Reference RR214812472NL και μου δείχνει ότι το δέμα είναι στην Ολλανδία.

 

2014-10-31 11:00

ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Origin Country - Tracking Consuming: 5273 ms - Go to official website

2014-10-31 09:49

The item is on transport to the country of destination

2014-10-31 00:11

The item is at the PostNL sorting center

Σας παρακαλώ αν μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα.Ευχαριστώ.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται την ίδια ημέρα να βρεθεί από την Κίνα στην Ολλανδία .....

Πρόσεξε τις προθεσμίες, γιατί οι Ολλανδοί δεν έχουν τον Θεό τους !!!!

 

Το θέμα είναι πιο από τα δύο track number είναι το σωστό.Η αποστολή από coolicool έγινε 24-10-2014

Link to comment
Share on other sites

Ποιός σου έδωσε δύο αριθμούς γιά ένα δέμα;;;
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ποιός σου έδωσε δύο αριθμούς γιά ένα δέμα;;;

Το coolicool μου έδωσε ως Track number το Barcode ( RC410468315NL)

και εγώ δοκίμασα το Reference ( RR214812472NL) και έδειξε αυτά που ανέφερα παραπάνω.

 

Barcode RC410468315NL

Barcode network partner THKG1634224

Reference RR214812472NL

Link to comment
Share on other sites

και ακομα δεν ειδες τιποτε εμενα 20 μερες εδειχνε το ιδιο

 

 

The item is on transport to the country of destination

2014-10-22 11:48

 

The item is at the PostNL sorting center !!!!! απο 22 οκτωβριου εγραφε

The item is on transport to the country of destination και εφτασε αεροδρομιο αθηνα στις 11 νοεμβριου και ακομη περιμενω να ξεκολησει και απο αεροδρομιο απλα υπομονη

Edited by polinerios
Link to comment
Share on other sites

Το coolicool μου έδωσε ως Track number το Barcode ( RC410468315NL)

και εγώ δοκίμασα το Reference ( RR214812472NL) και έδειξε αυτά που ανέφερα παραπάνω.

 

Barcode RC410468315NL

Barcode network partner THKG1634224

Reference RR214812472NL

το ιδιο προβλημα εχω κι εγω απο το coolicool.Δυο παραγγελιες περιμενω.Η μια εγινε στις 15 και η δευτερη στις 21 και εχω το ιδιο ακριβως προβλημα.Μιλησα μαζι του στο chat εστειλα και mail και επεμεναν οτι το δεμα μεταφερεται και μαλιστα δεν ξερουν τι τους γινεται.Κοιταζαν το track number και μου ελεγαν για την πρωτη παραγγελια που εγινε στις 15 επειδη εγραφε στο status τα παρακατω

 

Status: Transit

Destination: Greece

2014-10-25 07:39 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

2014-10-25 07:39 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Origin: Netherlands

2014-10-29 23:58 The item has arrived in the country of destination

2014-10-28 08:40 The item is on transport to the country of destination

2014-10-25 07:39 The item is at the PostNL sorting center

Μου ελεγαν οτι το δεμα οτι ειναι Ελλαδα και οτι εφτασε.Αντε να τους εξηγησεις μετα.Ειδικα για τη δευτερη που εγινε στις 21 εχω το ιδιο προβλημα ακριβως με εσενα.Στο site του Ολλανδικου λεει οτι εφυγε 31 Οκτωμβρη απο Κινα για Ολλανδια και ακομα ερχεται.Το 17track και οτι αλλο δοκιμασα δεν βγαζουν τιποτα εκτος του επισημου site του POSTNL.Σε ολα αυτα που μου συμβαινουν πρωτη φορα σε παραγγελια απο Ολλανδικο ταχυδρομειο η απαντηση του τμημα εξυπηρετησης του coolicool ηταν οχι να επικοινωνησουν με το τοπικο postnl που τους ζητησα αλλα να κανω υπομονη.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα που έχω το ιδιο θέμα η Αnna Fang από aliexpress από προχτες μου είπε ότι θα μιλήσει με το shipping agency και ακόμα με ενημερώνει. Όσο κι αν της στέλνω είτε στο chat είτε μήνυμα δεν απαντάει. Ευτυχώς σήμερα όπως έγραψα και παραπάνω τα ΕΛΤΑ μου απάντησαν το εξής:

"Αγαπητέ κύριε,

 

Τα εν λόγω ταχυδρομικά αντικείμενα βρίσκονται σε διαδικασία αποσφράγισης και θα προωθηθούν προς επίδοση σε σύντομο χρονικό διαστημα."

 

Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι έχουν φτάσει Ελλάδα αλλά δεν έχουν σκαναριστεί ακόμα..

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ρε παιδια να ρωτησω κατι? Γιατι βαλανε στο παιχνιδι το post nl οι κινεζοι? Εγω το καλοκαιρι του 2013 που αγορασα απο κινα πρωτη φορα δεν ειχε postnl. Θυμαμαι καποιοι εδω στο φορουμ ελεγαν οτι με τους Ολλανδους επαιρναν τα δεματα στις 10 - 15 μερες, ετσι την πατησα και γω, αλλα αποτι φαινεται ειναι μαπα το καρπουζι με δαυτους. Τι αλλαξε τελικα? Για μενα ποτε ξανα...
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ρε παιδια να ρωτησω κατι? Γιατι βαλανε στο παιχνιδι το post nl οι κινεζοι? Εγω το καλοκαιρι του 2013 που αγορασα απο κινα πρωτη φορα δεν ειχε postnl. Θυμαμαι καποιοι εδω στο φορουμ ελεγαν οτι με τους Ολλανδους επαιρναν τα δεματα στις 10 - 15 μερες, ετσι την πατησα και γω, αλλα αποτι φαινεται ειναι μαπα το καρπουζι με δαυτους. Τι αλλαξε τελικα? Για μενα ποτε ξανα...

 

Και εγω φιλε ετσι την πατησα.Διαβαζοντας καποιους εδω μεσα οτι με Ολλανδικο ερχονται νωριτερα.Μαλιστα καποιοι που ανεβαζαν τα status απο τα tracking numbers τα ειχαν μεσα σε 10 ημερες το πολυ.Δεν μπορω να καταλαβω.Τοσο τυχεροι ηταν και εμεις οι γκαντεμηδες ???Επισης δεν ξερωτι γινεται ?? εχω παραγγειλει και απο διαφορετικα κινεζομαγαζα κατα καιρους.Λες και μερικα εχουν κονε με τα ταχυδρομειο και ερχονται νωριτερα.Για να φανταστεις ειχα παραγγειλει ενα κινητο και την επομενη ενα αλλο κινητο ενος φιλου και ηρθε πρωτο του φιλου μου και μετα απο 17 ημερες ηρθε και το δικο με Singapore Post και τα δυο απο διαφορετικο Κινεζομαγαζο και ξεκινησαν την ιδια μερα ενημερωση το tracking number.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα δεν τη γλιτωσα με ενημερωσαν πως πρεπει να παω να παραλαβω και τελωνειο κοντα 70 ευρω , απλα τωρα ειναι καταντια 70 ευρω γιατι η συνολικη αξια του συγκεκριμενου δεματος ειναι 150.τι μπορω να κανω για να μην παραλαβω καθολου, αλλα να μην χασω και τα χρηματα μου?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα δεν τη γλιτωσα με ενημερωσαν πως πρεπει να παω να παραλαβω και τελωνειο κοντα 70 ευρω , απλα τωρα ειναι καταντια 70 ευρω γιατι η συνολικη αξια του συγκεκριμενου δεματος ειναι 150.τι μπορω να κανω για να μην παραλαβω καθολου, αλλα να μην χασω και τα χρηματα μου?

Τίποτα, τα πληρώνεις και άλλη φορά αποφεύγεις όπως ο διάολος το λιβάνι την EMS ....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Και κατι ακομα, μου ειπαν να περασω με αφμ και ταυτοτητα , αφμ δεν εχω 18 γινομαι τον αλλο μηνα

 

Πάνε με τον κηδεμόνα σου ή καλύτερα πάρε τα ΕΛΤΑ πόρτα - πόρτα να ρωτήσεις.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω την διαδικασία της μη παραλαβής.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Πριν ένα μήνα αγόρασα κάτι από Κίνα μέσο Ebay και έρχεται με China Post. Μου δώθηκε tracking number αλλά για κάποιο λόγο δεν έχει κάνει opening αλλά δύο φορές dispatching, μία στις 23/10 και μία στις 2/11, προσπάθησα να επικοινωνήσω με τον πωλητή και τον ρώτησα αν γνωρίζει αν έχει χαθεί, ή αν δεν πέρασε τον έλεγχο, χωρίς να λάβω απάντηση. Θα περιμένω να κλείσει 40 ημέρες και αν δεν έχει κουνηθεί από Κίνα θα ζητήσω επιστροφή χρημάτων. Έχετε να μου προτείνετε κάτι καλύτερο; Είναι η δεύτερη φορά που αγοράζω από Κίνα και δεν έχω εμπειρία.Να σημειώσω ότι το πακέτο λογικά ζυγίζει λιγότερο από 1.5 κιλά.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας, περιμένω να με φωτίσετε. :wacko:

Edited by xatz56
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, στις 43 ημέρες από την πληρωμή "άνοιξε" υπόθεση στο ΕΒΑΥ και θα εξασφαλίσεις την επιστροφή των χρημάτων σου.
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω παραγγειλει απο το everbuying απο τις 5 -οκτομβρη και μου στειλαν οτι τις 10-οκτομβρη το δεμα εφυγε,,,,,πως μπορω να δω τι γινεται??

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια εχω παραγγειλει απο το everbuying απο τις 5 -οκτομβρη και μου στειλαν οτι τις 10-οκτομβρη το δεμα εφυγε,,,,,πως μπορω να δω τι γινεται?? μονο με elta ερχονται??
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω παραγγειλει απο το everbuying απο τις 5 -οκτομβρη και μου στειλαν οτι τις 10-οκτομβρη το δεμα εφυγε,,,,,πως μπορω να δω τι γινεται?? μονο με elta ερχονται??

Εάν έφυγε στις 10 Οκτωβρίου έπρεπε να είχε φανεί προ πολλού ...

Δώσε μας τον αριθμό γιά να το ψάξουμε.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Order No. Order time Total amount Order Status Operation

E1409230839187715 09/23/2014 08:39:18 AM USD 78.50 Shipped out

Track your Shipment

μου απαντησαν στις 10-10 οτι εφυγε κοιταξτε και πειτε μου,ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι αριθμός παραγγελίας, το tracking number δώσε μας, τύπου RS---------NL
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Goods SN Goods prices Quantity Subtotal

5.5 inch 3G Unlocked Phone M-HORSE N9000W Android 4.2 MTK6572 Dual Core 1.3GHz 512MB RAM + 4GB ROM WVGA Screen Bluetooth GPS WiFi

CS0099701 78.50 USD 1 78.50 USD

δεν εχω τιποτα αλλο μου εχει σβηστει το email. που μου ειχαν στειλει,τι να κανω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...