Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το δικο μου δεμα πηγε ισπανια RS142142197NL απο .tinydeal. και μου λενε συνεχεια περιμενε θα ερθει.οκ:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Μου έχει τύχει με Minideal το κάνανε redirect από Ισπανία, Ελλάδα (το correos post).

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έλα ρε φιλαράκι είναι καλά τα νέα ?? Άντε σήμερα κερνάω κινεζικό το φόρουμ , Ζεμπεκια μεσα στο Πεκίνο τρελά γούστα :lol: :lol: :lol:

Εάν πιστεύεις ότι είναι "καλά" νέα το ότι ακόμη δεν πήρε σειρά γιά ταχυδρόμηση, τότε όλα "καλά" .... :lol:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Εάν πιστεύεις ότι είναι "καλά" νέα το ότι ακόμη δεν πήρε σειρά γιά ταχυδρόμηση, τότε όλα "καλά" .... :lol:

Το είχα καταλάβει για αυτό πάντα έχω δίπλα μου αρχαία κινεζικά μαντζούνια * για να με κρατάνε ζωντανό.........:blink:

 

*κάτι ρίζες είναι μίγμα στο μπλέντερ ......σκόνη :)

Link to comment
Share on other sites

Ή τα "έτσουξες" :p Σαββατιάτικα ή κάτι έχουν τα "ματζούνια" ..... :lol::lol:
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Updated graphs

 

 

1. Singapore Post

http://i.imgur.com/g0OgepG.png

 

2. China

 

http://i.imgur.com/l1gteF8.png

 

3. NL Post

 

http://i.imgur.com/fM9Fobd.png

 

*Οι τιμές στο μαύρο πλαίσιο σημαίνει είτε θα κολλήσει 2-3 εργάσιμες στο preadvised και μετά 7-12 στο has arrived in the country of destination ή το ανάποδο δηλαδή 7-12 εργάσιμες στο preadvised και μετά 2-3 εργάσιμες στο has arrived in the country of destination.

 

---------------------------------------------------------------------------------

 

Τα παραπάνω φτιάχτηκαν με ότι συμπέρασμα έχω βγάλει από τις δικές μου παραγγελίες ή tracking code που βρίσκονται σε αυτό το topic στην περίπτωση του PostNL, όποιος έχει tr. code από PostNL κυρίως παραγγελίες που έχουν παραληφθεί ας μου στείλει PM. Τα διαστήματα ημερών είναι ενδεικτικά και αλλάζουν ανάλογα την εποχή, το φόρτο και τις καιρικές συνθήκες που επικρατούν είτε στη χώρα του αποστολέα είτε στη χώρα λήψης. Δυστυχώς δεν είναι δυνατή η πλήρη πρόβλεψη του πόσο θα κάνει μία παραγγελία να έρθει, γι'αυτό και το πρώτο πράγμα που αναφαίρετε σε αυτό το topic είναι πως μία παραγγελία από Κίνα μπορεί να κάνει από 10 έως 40+ ημέρες να φτάσει στα χέρια σας, άμα δεν μπορείτε να κάνετε υπομονή, πατήστε εδώ. Οι λόγοι είναι πολλοί και τους έχουμε αναλύσει πολλάκις και κατ'επανάληψη σε αυτό το τοπικ, όποιος ενδιαφέρετε ας το διαβάσει και να μάθει τι γίνεται με τις αποστολές από Κίνα, καλό στον εαυτό του θα κάνει, θα μάθει και 2 πράγματα. Αυτά και καλό σας βράδυ! :rolleyes:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτά και καλό σας βράδυ! :rolleyes:

Ευχαριστούμε φίλε μου !!!! :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 25-10-2014 07:04 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

 

οχι οτι εχει και μεγαλη σημασια, αλλα αυτο το "ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)" τι σημαινει, ξερει καποιος;

 

υγ. απο 29 σεπτεμβρη απο minideal η παραγγελια

Edited by mayhem19
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος ίσως αφορά το Κέντρο Αυτόματης Ταξινόμησης

 

κάτι αντίστοιχο της Θεσσαλονίκης

 

http://www.yme.gr/?getwhat=7&tid=&aid=346&id=0

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε στην Ελλαδα και το δικο μου

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 13-10-2014 16:45 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 24-10-2014 12:32 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

:X
Link to comment
Share on other sites

Έφτασε στην Ελλαδα και το δικο μου

 

Έχω κλείσιμο IPS λίγο μετά από εσένα, μερικά λεπτά, αλλά ακόμα δεν έχει ενημερωθεί ελπίζω για Δευτέρα!!

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 13/10 12:32 του xxgrplayer του έβγαλε μήνυμα ότι αφίχθη στην Ελλάδα

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 13/10 19:05 του Raven6681 του έβγαλε μήνυμα ότι αφίχθη στην Ελλάδα

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 13/10 17:14 δικό μου δεν έχει βγάλει ακόμα τίποτα, ευελπιστώ ακόμα για Δευτέρα, αλλιώς έχει ο Θεός.

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

εκτος απο το http://www.17track.net υπαρχει αλλη σελιδα που να μας βγαζει ενημερωμενα τα tracking?

εγω σε καποια αλλα που εβαλα δεν μου βγαζει τιποτα..

το δικο μου track.no RF287625419SG

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Όλες οι τριτες σελιδες εντοπισμου πακετων κανουν τρακινγκ στην αντιστοιχη του ταχυδρομιου αποστολης και ληψης δεν διαβαζουν τα δεδομενα απο καπου αλλου . Το καλυτετο τρανκινγκ ειναι απευθειας στο ταχυδρομειο αποστολης και ληψης .

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι τριτες σελιδες εντοπισμου πακετων κανουν τρακινγκ στην αντιστοιχη του ταχυδρομιου αποστολης και ληψης δεν διαβαζουν τα δεδομενα απο καπου αλλου . Το καλυτετο τρανκινγκ ειναι απευθειας στο ταχυδρομειο αποστολης και ληψης .

 

δηλ. κοιταω ας πουμε singapore post + ελτα αντιστοιχα?

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Ναι εκει :)

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος τι σημαινει οσον αφορα την πορεια του δεματος handed over to airline ?

να το tracking EM801116483SG

 

νομιζω πως παραδωθηκε στο αεροδρομιο

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος τι σημαινει οσον αφορα την πορεια του δεματος handed over to airline ?

να το tracking EM801116483SG

Το παρέδωσαν στην αεροπορική εταιρεία γιά ΝΑ φύγει ...

Επίσης λέει να περιμένεις τουλάχιστον 24 ώρες γιά να εμφανισθούν πληροφορίες γιά τον αριθμό σου.

(Διάβασε και τους οδηγούς στην υπογραφή μου.)

Edited by evansarmor
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας παιδια , αυτο που με ανησυχει ειναι οτι την πληρωμη την εκανα στις 25 σεπτεμβριου και το εστειλαν την προηγουμενη τεταρτη απο merimobiles .γενικως μου τα μασαγαν και αργησαν πολυ να το στειλουν , αφου το εστειλαν μου ειπαν θα το εχω μεχρι παρασκευη 24 ,υ παρχει λογος να ανησηχω? Αμα ρωταω χαζομαρες συγχωρεστε με πρωτη φορα κανω αγορα απο κινα

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διαβασα οτι οδηγους βρηκα και ομολογω πως διευκοληνουν

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης εχει 2-3 μερες που μου λεει να περιμενω 24 ωρες

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας παιδια , αυτο που με ανησυχει ειναι οτι την πληρωμη την εκανα στις 25 σεπτεμβριου και το εστειλαν την προηγουμενη τεταρτη απο merimobiles .γενικως μου τα μασαγαν και αργησαν πολυ να το στειλουν , αφου το εστειλαν μου ειπαν θα το εχω μεχρι παρασκευη 24 ,υ παρχει λογος να ανησηχω? Αμα ρωταω χαζομαρες συγχωρεστε με πρωτη φορα κανω αγορα απο κινα

Δεν χρειάζεται να ζητάς συγγνώμη φίλε μου, όσο μπορούμε θα βοηθήσουμε όλοι, αλλά καλά θα κάνεις πριν αγοράσεις να κοιτάζεις τις κριτικές και να ρωτάς γιά το κατάστημα από όπου έχεις σκοπό να αγοράσεις ... :)

Επίσης, επειδή δεν πρόκειται να το παραλάβεις εντός της προθεσμίας των 45 ημερών του PayPal, στις 43 ημέρες από την ημερομηνία πληρωμής να κάνεις οπωσδήποτε dispute στο PayPal ασχέτως με το τι θα σου λένε από το κατάστημα ...

Edited by evansarmor
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Χωρις να το ψαξω πολυ ακουσα καλα πραγματα για merimobiles δεν ισχυει?

Μάλλον όχι .... :(

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Οοχ με τρομαζεις :P αλλη φορα θα ειμαι πιο προσεκτικος , αμα δεν μου ερθει μεχρι και την αλλη βδομαδα να κανω dispute στο paypal ή οχι?
Link to comment
Share on other sites

Στισ 43 ημέρες από την ημερομηνία που πλήρωσες.
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να μη χρειαστει ,εσυ εχοντας εμπειρια απο αγορες γενικα απο κινα πιστευεις οτι με την παρων κατασταση στο trackinh , υπαρχει περιπτωση να το εχω μες τη βδομαδα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...