Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire 300


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

HTC DESIRE 300

 

Το Σεπτέμβρη ανακοινώθηκε και μόλις πρόσφατα κυκλοφόρησε (και) στην ελληνική αγορά το HTC Desire 300. Πρόκειται για μια συσκευή με Android Jelly Bean (4.2), επεξεργαστή Dual-core στο 1 GHz Cortex-A5 από την Qualcomm (MSM8225 Snapdragon S4 Play), οθόνη 4.3" ανάλυσης 480x800, camera 8MP με auto focus και μνήμη ram στo 1Gb. Συνοπτικά τα χαρακτηριστικά του είναι τα εξής:

 

Χαρακτηριστικά τηλεφώνου:

[ATTACH]36531[/ATTACH]

 

SIZE

Dimensions: 131.8 x 66.9 x 9.9 mm

Weight: 123 g

 

DISPLAY

Type : TFT capacitive touchscreen, 16M colors

Size: 480 x 800 pixels, 4.3 inches

- Multi-touch input method

- HTC Sense UI 5.0

 

MEMORY

Internal: 4 GB INTERNAL STORAGE, 512 MB RAM

Card slot: microSD, up to 32GB, buy memory

 

DATA

3G: HSDPA, 7.2 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps

WLAN: Wi-Fi 802.11 b/g/n Wi-Fi hotspot

Bluetooth: Yes, v4 with A2DP, EDR

Infrared port: No

USB: Yes, microUSB v2.0

 

CAMERA

Primary: 5 MP, 2592 x 1944 pixels, autofocus

Features: Geo-tagging, touch-focus, face detection

Video: Yes, WVGA@30fps

Secondary: Yes, VGA

 

FEATURES

OS: Android OS, v4.2 (Jelly Bean)

CPU: 1 GHz dual core Cortex A-5 processor (Qualcomm MSM8225 Snapdragon S4 Play)

GPU: Adreno 203

Messaging: SMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM

Browser: HTML5

Radio: TBD

Games: Yes

Colors: Black, White

GPS: Yes, with A-GPS support

Java: Via third party application

- SNS integration

- Digital compass

- Dedicated search key

- Google Search, Maps, Gmail

- YouTube, Google Talk, Picasa integration

- MP3/AAC+/WAV/WMA player

- DivX/XviD/MP4/H.263/H.264/WMV player

- Organizer

- Document viewer

- Voice memo/dial/commands

- Predictive text input

 

BATTERY

Standard battery, Li-Ion 1650 mAh

 

 

SAR: -

 

Πηγή: gsmarena

Edited by Villis
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
To έχει πάρει κανείς αυτό ; Έχω ανανέωση στη κοσμοτέ και το βρίσκω πολύ φτηνά, αλλά λίγη RAM :/
Ένα βράδυ που βρέχε μονοτονα
Link to comment
Share on other sites

To έχει πάρει κανείς αυτό ; Έχω ανανέωση στη κοσμοτέ και το βρίσκω πολύ φτηνά, αλλά λίγη RAM :/

 

Το κινητο τρεχει νερακι..η ραμ ειναι μια χαρα με αρκετες backround εφαρμογες να τρεχουν δεν πεφτει ευκολα κατω απο 200 mb η καμερα ειναι αρκετα καλη ..παιχνιδια τυπου asphalt8 χωρις κανενα lag του αλλαξα τα φωτα χθες.το πηρε φιλαρακι πριν 4 μερες κ ψαχναμε τροπο ρουταρισματος...αλλα τελικα του αλλαξαμε τα φωτα αλλιως...απροβληματιστο...htc δεν ειχα ποτε αλλα πραγματικα το εχει προσεξει το κινητο...για τα λεφτα του ειναι καλο.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο τρεχει νερακι..η ραμ ειναι μια χαρα με αρκετες backround εφαρμογες να τρεχουν δεν πεφτει ευκολα κατω απο 200 mb η καμερα ειναι αρκετα καλη ..παιχνιδια τυπου asphalt8 χωρις κανενα lag του αλλαξα τα φωτα χθες.το πηρε φιλαρακι πριν 4 μερες κ ψαχναμε τροπο ρουταρισματος...αλλα τελικα του αλλαξαμε τα φωτα αλλιως...απροβληματιστο...htc δεν ειχα ποτε αλλα πραγματικα το εχει προσεξει το κινητο...για τα λεφτα του ειναι καλο.

 

Η κάμερα χωρίς φλας παλεύεται ; Γενικά είναι πολύ όμορφο αλλά από specs είναι λίγο πίσω. Το χει κάνει μόδα η HTC αυτό

Ένα βράδυ που βρέχε μονοτονα
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα χωρίς φλας παλεύεται ; Γενικά είναι πολύ όμορφο αλλά από specs είναι λίγο πίσω. Το χει κάνει μόδα η HTC αυτό

 

Η αληθεια ειναι οτι δεν δοκιμασα βραδακι η σε σκοτεινο χωρο...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Καλησπερα,

προσφατα απεκτησα το τηλεφωνο αυτο.

Το πρωτο προβλημα που εχω ειναι το εξης: ενω κανω κληση σε καποιον βαραει κανονικα, απανταει ο αλλος, μετα απο δυο δευτερολεπτα κοβει την κληση. Ξανακανω κληση και μετα ολα καλα. Καποτε το κανει σαν μιλαω με καποιον ενδιαμεσα. Οχι στην αρχη δηλαδη.

 

Το εχει κανεις αλλος αυτο το προβλημα? Ολοκαινουριο τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Μου το εκανε και εμενα αυτο αλλα μονο οταν επαιζα ενα παιχνιδι και με επερναν τηλεφωνο. Απαντουσα μετα απο 5 sec επεφτε η γραμμη, εκλεινα το παιχνιδι και οκ.:confused:.

τωρα τελευταια δεν το κανει και το μονο που αλλαξα ειναι το οτι εβαλα να αποθηκευονται τα αρχεια του παιχνιδιου στο τηλεφωνο και οχι στην sd.

Αυτα .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Παίζω ένα παιχνίδι (heroes of camelot) το οποίο κατεβάζει αρκετά αρχειά ,περίπου 1,5Gb. Επειδή γέμισε μια κάρτα sd 2GB που είχα πήρα μια 32GB αλλά έχω πρόβλημα γιατί μου την βγάζει εκτός (μόνο για ανάγνωση) μετά από λίγη ώρα παιχνιδιού που αρχίζει και κατεβάζει αρχεία.

Καμιά ιδέα.

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Πως περνάει στην κάρτα μνήμης εφαρμογές?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πως περνάει στην κάρτα μνήμης εφαρμογές?

Πηγαίνεις setting-app και μετα ξεχοριστα καθε εφαρμογη την μεταφερεις στην sd αλλα αν θες να μην εχεις τετιο προβλημα βαζεις την sd ως κυρια μνημη και οτι κανεις αποθηκεύεται εκεί

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εχω το κινητο htc desire 300 και τελευταια μου παρουσιαζει προβληματα , οπως κλεινει μονο του , χανει το σημα στο ιντερνετ και αποσυνδεετε ευκολα , προβληματα στην αφη , δηλ δεν ανταποκρινεται σωστα.. παρακαλω τηνβοηθεια σας εαν γνωριζεται κατι που μπορω να κανω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...