Jump to content

Sony Xperia Z1 Compact


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

A juicy bit regarding the specs of the Sony Xperia Z1S came alongside the photo you seen above. Allegedly, the pocket-friendly Android powerhouse will feature an IPS display panel. Should the report pan out to be the real deal, the Z1S display is certain to be a massive improvement over the far from perfect TFT displays Sony currently uses.

 

http://cdn.gsmarena.com/vv/newsimg/13/11/xperia-z1s-ips-leak/gsmarena_001.jpg

 

http://www.gsmarena.com/sony_xperia_z1s_leaks_again_posing_next_to_its_bigger_brother-news-7198.php

Link to comment
Share on other sites

πολυ ενδιαφερον κινητο αντε με το καλο να μας ερθει

φιλε logi μονος σου το παλευεις ε; :)

ΧαχαΧα!

Τι νά κάνω!

Είμαι κι εγώ μέσα σε αυτούς που θέλουν ένα καλό φωτογραφικό κινητό, χωρίς να κουβαλάνε και ολόκληρη λαγάνα, ή χοντροπαξιμάδι (σαν το S4 zoom) και δε θέλουν να περάσουν στα windows (όπως το 1020)!.

Link to comment
Share on other sites

IPS οθονη;;;;;; Αυτο ειναι πιο σημαντικο και απο την ιδια την υπαρξη του κινητου αν ισχυει!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από τη φωτογραφία που πόσταρα πριν λίγο, αρκετοί ειδήμονες έκριναν πως όντως είναι IPS.

Τώρα εγώ δεν είμαι σίγουρος, αλλά μοιάζει διαφορετική από το Ζ1f/S.

 

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι στο youtube ΔΕΝ βρίσκω άλλες δοκιμές ή δείγματα από το Ζ1f.

Ναι. Τα παιδιά αλλάξανε το τόπικ σε S αλλά σαν f υπάρχει εδώ και καιρό.

Γιατί δεν υπάρχει άλλη εμφάνισή του εκτός από τα 2-3-4 γνωστά βίντεο εκείνου του κίτρινου στην έκθεση;

 

Ακόμα και το S4 zoom που δεν πούλησε όπως φαίνεται, έχει πολλά δείγματα και δοκιμές κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Με το ματι, το μεγεθος μου φαινεται μια χαρα ενω το παχος ειναι τελικα και υποφερτα επιπεδα..:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια ποσο περιπου λετε να κανει το Z1S οταν κυκλοφορησει;

μπορει να μαντεψει κανεις;

 

αν ισχυσει η θεωρια οτι σου δινει ο,τι καλυτερο σε "λογικες" διαστασεις και δεν το κοστολογηση σε σχεση με το Ζ1, αλλα σαν ναυαρχιδα των λιγων ιτσων, φανταζομαι μεταξυ 550-600 ευρω.

Απο την αλλη, εφοσον το Ζ1 ηδη ειναι κατω απο 550, θεωρω πως αυτο θα πρεπει ναναι λιγο πιο κατω, επομενως καπου στα 500 ευρω, ισως και 460. αναλογα ποτε θαρθει και ποσο θα εχουν πεσει τα υπολοιπα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αν όντως η οθόνη είναι IPS δε μπορεί κανείς να προβλέψει τιμή.

Αλλά το μέχρι να βγει, μέχρι να ρθει, μέχρι να πέσει... Καλό Πάσχα μίνιμουμ.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω κάτω από 500€.

Ελπίζω να έχει δίκιο ο Nikos_Mpl

 

χαχαχ, και εγω ελπιζω να εχω δικιο, αν και πηρα asus infinity 2 πλεον, αλλα θαθελα για μικρο το Ζ1s του χρονου με την επιδοτηση, μικρο και για καθημερινη χρηση.

Ο μονος λογος που πιστευω οτι θα εχει χαμηλη τιμη ειναι γιατι η σονυ εχει αποδειξει οτι ειναι η πιο τιμια στις τιμολογησεις. τα ξεκιναει ψηλα για αυτους που δεν κρατιουνται αλλα αμεσως τα ριχνει πολυ, και επειδη στους 1000 ο ενας το πουλαει, και αυτο ζητημα, αυτη δικαιολογια του να κρατανε την τιμη ψηλα για να εχει μεταπωληση ειναι μπουρδες. ασχετως αν δε μπορει να το κανει.

η πολιτικη λοιπον του να βγαζει συχνα καλες συσκευες και να ριχνει τιμες σου δινει την ευκαιρια να την παρεις πολυ φθηνοτερα μετα απο λιγους μηνες.. αρκει ναχεις υπομονη.

στο ebay 450 ευρω το Ζ1!τι αλλο να πουμε δηλαδη?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πως να δεις SAR από φήμες ? Ότι χαρακτηριστικά βλέπεις είναι ανεπίσημα και βασίζονται στο Z1 f.
Link to comment
Share on other sites

Αν όντως η οθόνη είναι IPS δε μπορεί κανείς να προβλέψει τιμή.

Αλλά το μέχρι να βγει, μέχρι να ρθει, μέχρι να πέσει... Καλό Πάσχα μίνιμουμ.

 

Μια χαρά, προσωπικά εκεί περίπου τοποθετώ την αγορά νέας συσκευής. Λίγο πριν το καλοκαιράκι, να το μάθουμε , να τοστρώσουμε, και μετά να ξεχυθούμε στις παραλίες να το λιώσουμε στις υποβρύχιες φωτογραφίες και βίντεο. :D

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά, προσωπικά εκεί περίπου τοποθετώ την αγορά νέας συσκευής. Λίγο πριν το καλοκαιράκι, να το μάθουμε , να τοστρώσουμε, και μετά να ξεχυθούμε στις παραλίες να το λιώσουμε στις υποβρύχιες φωτογραφίες και βίντεο. :D

 

Και να το τρεχεις στο service!! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και να το τρεχεις στο service!! :)

Πλαζ έχουν στην Ελλάδα και ορισμένες λίμνες (γλυκό νερό). Οπότε εκεί δεν υπάρχει θέμα. :p :lol:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πλαζ έχουν στην Ελλάδα και ορισμένες λίμνες (γλυκό νερό). Οπότε εκεί δεν υπάρχει θέμα. :p :lol:

 

Tότε μαζί σου! Και θα ανοιχτεί και θέμα "υποβρύχιες φωτογραφίες που τραβήχτηκαν με τα αδιάβροχα xperia μας" .:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...