Jump to content

Sony Xperia Z1 Compact


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

haki: πολύ ωραία η φωτογραφία. Με την εργοστασιακή κάμερα είναι τραβηγμένη;
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωραίο φώτο και ωραίο μέρος! Σε ποια περιοχή είναι ?

Έχοντας ένα τόσο όμορφο / compact κινητό που δεν το καταλαβαίνεις καν στην τσέπη και σου βγάζει τέτοιες φωτογραφίες, τότε τι άλλο να θέλει κάποιος! Haki επειδή ξέρω πως αλλάζεις συχνά κινητά, νομίζω πως σε αυτό θα μείνεις λίγο παρά πάνω και δύσκολα θα πας σε μεγαλύτερο μέγεθος μετά! (Το πολύ πολύ να πας στο Z3 compact ή το Z4 compact που δεν θ' αργήσει να εμφανιστεί! :p )

Link to comment
Share on other sites

Στη Νάουσα...που αλλού θα υπήρχε τόση ομορφιά! :lol:

 

Λίγο μεγαλύτερη οθόνη θα την ήθελα αλλά αυτόν τον συνδυασμό υλικών δύσκολα τον βρίσκεις. Ούτε και το Ζ3 είναι έτσι καθότι δεν έχει μέταλο και...δεν είναι κρύο όταν το πιάνεις το πρωί! :p Κρατούσα και το κουτί του Alpha και ταλαντευόμουν ανάμεσα στα δύο αλλά εκείνο μου φάνηκε πολύ ελαφρύ (υπήρχε ένα ανοιχτό σε λειτουργία) και δεν έβρισκα λόγο για να δώσω σχεδόν 130 ευρώ επιπλέον γιατί η θεωρητική διαφορά στην απόδοση που καταγράφεται στο Antutu (42500 με 50500) καταλαβαίνετε ότι δεν είναι αντιληπτή στην πράξη καθότι είναι τέρατα και τα δύο.

 

Του φόρεσα και μια ποιοτική φλιπ θήκη της Rock και είναι κουκλί! Φτου, φτου!!!

 

http://s7.postimg.org/gle9f4jrf/rock_excel_series_leather_flip_case_for_sony_z1.jpg

 

Για δωσε συνδεσμο για την θηκουλα,αν εχεις την καλωσυνη...Φαινεται σουπερ!!

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Του φόρεσα και μια ποιοτική φλιπ θήκη της Rock και είναι κουκλί! Φτου, φτου!!!

Πολύ ωραία θήκη. Το παραθυράκι είναι ενεργό; Δηλαδή όταν κλείνεις τη θήκη ενεργοποιείται στη συγκεκριμένη περιοχή της οθόνης μόνο κάποιο ρολόι και πιθανά notifications, όπως ισχύει σε άλλες θήκες αυτού του είδους; Επίσης, το παραθυράκι είναι προστατευμένο με ζελατίνα, ή σε εκείνη το σημείο η οθόνη είναι ακάλυπτη;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Στη Νάουσα...που αλλού θα υπήρχε τόση ομορφιά! :lol:

 

Λίγο μεγαλύτερη οθόνη θα την ήθελα αλλά αυτόν τον συνδυασμό υλικών δύσκολα τον βρίσκεις. Ούτε και το Ζ3 είναι έτσι καθότι δεν έχει μέταλο και...δεν είναι κρύο όταν το πιάνεις το πρωί! :p Κρατούσα και το κουτί του Alpha και ταλαντευόμουν ανάμεσα στα δύο αλλά εκείνο μου φάνηκε πολύ ελαφρύ (υπήρχε ένα ανοιχτό σε λειτουργία) και δεν έβρισκα λόγο για να δώσω σχεδόν 130 ευρώ επιπλέον γιατί η θεωρητική διαφορά στην απόδοση που καταγράφεται στο Antutu (42500 με 50500) καταλαβαίνετε ότι δεν είναι αντιληπτή στην πράξη καθότι είναι τέρατα και τα δύο.

 

Του φόρεσα και μια ποιοτική φλιπ θήκη της Rock και είναι κουκλί! Φτου, φτου!!!

 

http://s7.postimg.org/gle9f4jrf/rock_excel_series_leather_flip_case_for_sony_z1.jpg

 

Καταρχην με το μενου που εχει η samsung οι 50.000 ποντοι ειναι σαν 30.000..Θα ειχες τετοιο λαγκ που θα ξενερωνες, αν κρινω και απο το ταμπλετ μου αλλα και απο το note 4 το οποιο καταφερνει να λαγκαρει..ποσο μαλλον με τον exynos..

 

Κατα τα αλλα το Ζ3c οντως οταν ηταν να το παρω σκεφτομουν οτι παω σε κατωτερα υλικα, αλλα εν τελει οταν το εχεις δειχνει και πιο στιβαρο, πιο ανετο στο χερι καθως ειναι πιο λεπτο και μαζεμενο, και πιο ομορφο με την οθονη να πιανει σχεδον ολο το πλατος και μεγαλυτερο υψος..

Σιγουρα δεν εχει το μεταλο αλλα στο μαυρο ειναι ομορφο, το λευκο θεωρω κλασεις ανωτερο το Ζ1c που απο μπροστα διατηρει το μαυρο χρωμα ενω τα αλλα χρωματα του Ζ3c δε μαρεσαν στο πλαι οπου το Ζ1c ειναι μεταλο και φαινονται πιο φθηνα.

Θα με θυμηθεις αν χειριστεις για λιγες ωρες το Ζ3c οποτε μην το αποριψει, αξιζει η μπαταρια του, η καμερα του και η οθονη του, ειναι καλη αναβαθμιση..

Τελος το Ζ4c δεν το ακουω πουθενα οποτε αν και ειχα την ελπιδα οτι θα βγει, μαλλον παει για Ζ5c..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

H θήκη δεν είναι ενεργή γιατί δεν υποστηρίζει η συσκευή τέτοιες θήκες. Φαίνεται ακριβώς το ρολόι όταν είναι σε αναμονή και πατήσεις το κουμπί, αλλά και οι εισερχόμενες κλήσεις και οι ειδοποιήσεις. Είναι καλύμμενο με τζαμάκι το άνοιγμα. Ορίστε από πού την πήρα:

http://warp.gr/thikes/thikes-sony/rock-flip-excel-preview-gia-sony-xperia-z1-compact-black.html

 

To Z3C ασφαλώς και το έχω δεί και το έλαβα υπόψη μέχρι να καταλήξω στο λευκό Z1C με την ολόμαυρη μπροστινή επιφάνεια. Την μπαταρία του Z3C, αν βαστάει παραπάνω, σίγουρα το θεωρώ περιττό γιατί το δικό μου το "γομάρι" κοντεύει τις 2 μέρες, με πολύ σκάλισμα, με 4G, wifi, GPS και όλα τα υπόλοιπα μόνιμα ανοιγμένα, και είναι ακόμη στο 43%!!!

 

Πάντως το Alpha δεν πάει σαν αυτά που βγάζουν 30000 στο Antutu...πάει σαν 50000, δηλαδή έχει τρομερή ισχύ και το δείχνει.

 

Την φωτεινοτητα που την εχεις? Επισης τι χρηση εχεις κανει? Γιατι το ποσοστο της οθονης δε λεει κατι, οι ωρες παιζουν ρολο..

Εγω πχ εφτανα 3 ωρες οθονη και 1-2 ομιλια, αναλογως του λιωσιματος σε αλλες εφαρμογες και φορτιζα, οποτε εφτανε 1,5 μερα, δεν εκλεινε τη 2η..Εσυ βλεπω δεν εχεις καν ομιλια εδω, αρα αν εχεις καλο σημα ειναι λογικο να μην πεφτει τοσο γρηγορα..

 

Οσο για το alpha, εννοειται οτι το ειπα υπερβολικα για να δειξω οτι τα τεστ αυτα δεν λενε τιποτα, καθως και εγω στο ταμπλετα περιμενα καλυτερες επιδοσεις και το λαγκ παει συνεφο..και γενικα το touchwiz λαγκαρει τα παντα, με αυτη την εννοια το λεω οτι δε θαχες καλυτερη εμπειρια χρησης αλλα παιζει και χειροτερη..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Η oθόνη είναι τώρα στις 2:50. Η φωτεινότητα είναι στο μη-αυτόματο φουλ για την επιδεικνύω όπως το συνηθίζω τις πρώτες μέρες. Ομιλία δεν είχα πολύ αλλά σαφώς και είχα. Όσο για το σήμα, τόνισα ότι έχω μόνιμα ανοιχτό το 4G. Πόσο καλό και δυνατό σήμα μπορώ να έχω με 4G, σε κλειστούς χώρους στην επαρχία;;;

 

εξαρταται, εγω στης γιαγιας μου ειμαι απεναντι απο την κεραια :lol::lol:

Κατα τα αλλα, ειπαμε και το Ζ1c εχει εκπληκτικη μπαταρια, αλλα μεχρι το Πασχα θα εχεις Ζ3c :p

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να βγει z4 compact...Μαλλον για z5 compact το βλεπω πιο πιθανο....

 

Εγώ νομίζω θα βγει Ζ4C (μπορεί όχι με αυτή την ονομασία) και πιστεύω θα επαληθευτούν οι φήμες ότι το Ζ4 θα βγει σε 2 εκδόσεις, μια με οθόνη QHD και μια με Full HD που θα είναι και η μικρότερη. Δε νομίζω η επόμενη ναυαρχίδα να παραμείνει στα 1080p. Θα ανεβάσει την ανάλυση οπότε αντίστοιχα και η μικρότερη έκδοση θα ανέβει από τα 720p στο επόμενο βήμα που είναι τα 1080p. Η κάμερα πιστεύω ότι θα είναι ίδιας ανάλυσης (ε πόσο να πάει πια!:p ) και η CPU δε νομίζω ότι θα έχει και την τρελή διαφορά αν δει κανείς τα επόμενα μοντέλα της σειράς 800.

Αν γίνει έτσι πάντως, προσωπικά για τις ανάγκες μου και τα δεδομένα μου, με βλέπω να κρατάω το Ζ1C μέχρι να λιώσει!:D Δεν υπάρχει λόγος να έχω μια συσκευή στο μέγεθος του Ζ1C (που με βολεύει φοβερά και το γουστάρω), με ανάλυση που ουσιαστικά δεν θα έχει ορατή διαφορά από την 720p αλλά πολύ μεγαλύτερη κατανάλωση. Θα παίζει ρόλο βέβαια και η μπαταρία που θα βάλουν.

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω θα βγει Ζ4C (μπορεί όχι με αυτή την ονομασία) και πιστεύω θα επαληθευτούν οι φήμες ότι το Ζ4 θα βγει σε 2 εκδόσεις, μια με οθόνη QHD και μια με Full HD που θα είναι και η μικρότερη. Δε νομίζω η επόμενη ναυαρχίδα να παραμείνει στα 1080p. Θα ανεβάσει την ανάλυση οπότε αντίστοιχα και η μικρότερη έκδοση θα ανέβει από τα 720p στο επόμενο βήμα που είναι τα 1080p. Η κάμερα πιστεύω ότι θα είναι ίδιας ανάλυσης (ε πόσο να πάει πια!:p ) και η CPU δε νομίζω ότι θα έχει και την τρελή διαφορά αν δει κανείς τα επόμενα μοντέλα της σειράς 800.

Αν γίνει έτσι πάντως, προσωπικά για τις ανάγκες μου και τα δεδομένα μου, με βλέπω να κρατάω το Ζ1C μέχρι να λιώσει!:D Δεν υπάρχει λόγος να έχω μια συσκευή στο μέγεθος του Ζ1C (που με βολεύει φοβερά και το γουστάρω), με ανάλυση που ουσιαστικά δεν θα έχει ορατή διαφορά από την 720p αλλά πολύ μεγαλύτερη κατανάλωση. Θα παίζει ρόλο βέβαια και η μπαταρία που θα βάλουν.

 

Το μόνο που αντικειμενικά θα σου λείψει σε βάθος χρόνου από το Z1c, θα είναι η αυτονομία, κι αυτό γιατί με τον καιρό η μπαταρία φθίνει σε διάρκεια, άρα μετά από 1.5-2 χρόνια λογικά θα έχει "πέσει" αισθητά. Έτσι κι αλλιώς όμως ήδη η αυτονομία του είναι πάρα πολύ καλή, επομένως και 10-15% σε απόδοση να πέσει η μπαταρία, μια χαρά θα είσαι. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εμενα η μπαταρια μου κρατάει μια βδομάδα. Με ενεργοποιημενη stamina, low battery mode. Εγω προσωπικα, κανω σχετικα ελαφρια χρηση.

Μιλαμε για ρεκορ.

Ουτε στα παλια νοκια τοση αυτονομια. Μπραβο Sony!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα η μπαταρια μου κρατάει μια βδομάδα. Με ενεργοποιημενη stamina, low battery mode. Εγω προσωπικα, κανω σχετικα ελαφρια χρηση.

Μιλαμε για ρεκορ.

Ουτε στα παλια νοκια τοση αυτονομια. Μπραβο Sony!

μια εβδομαδα σημαινει οτι δεν το χρησιμοποιεις καθολου και δεν ευχαριστιεσαι τιποτα..

Ειναι σα να εχεις παρει μια Z4 coupe 3.000 κυβικα και να πηγαινεις μεχρι 80 στην εθνικη....και να λες μου καιει 8 λιτρα/100..Παρε yaris!

Δεν το λεω για να σε κατακρινω, αλλα επειδη εχω κανει απειρα πειραματα σε χρηση με τα κινητα αυτα, θεωρω οτι για να περασεις τις 3-4 μερες σημαινει οτι δεν κανεις τιποτα, ειναι μονο αναμονη και κανα τηλεφωνο.

Προσωπικα, εχω επιλεξει μια μεση κατασταση, δηλαδη καποτε τα ειχα ολα ανοιχτα και τερμα, και το ελιωνα με αποτελεσμα να κανω φορτιση καθε μερα μιας και η 2η δεν εκλεινε ευκολα και ηταν ρισκο να το αφησω αφορτιστο, ετσι ταλαιπωρουσα την μπαταρια με φορτισεις..

Τωρα τα κλεινω ολα οταν πραγματικα δεν μου χρειαζονται.. (πχ παω ταξιδι στις 4 το πρωι, γιατι να εχω ανοιχτο 3G,wifi,gps? )Αλλα οταν θα φτασω αθηνα ή οταν ειναι ωρα που μπορει να μου ερθει ενα μηνυμα στο ιντερνετ, θα τα εχω ανοιχτα..αλλιως δεν ειναι smartphone

 

Κατα τα αλλα, φιλε HakΙ,

στο antutu το Ζ1c εδινε καπου στους 33000-36.000 ποντους..Περισυ.

Σε ολα τα κινητα που δοκιμαζα αλλα και εδω μεσα που διαβαζαμε..

Τωρα πως πηγε στο 42.000?

Εχει αλλαξει στο τεστ κατι?

 

πχ: http://www.phonearena.com/news/First-Sony-Z1-f-benchmark-shows-amazing-performance_id48203

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

μια εβδομαδα σημαινει οτι δεν το χρησιμοποιεις καθολου και δεν ευχαριστιεσαι τιποτα.......

 

Και όμως Νίκο! Και σε μένα γινόταν αυτό κάποιες φορές που λόγω δουλειάς το χρησιμοποιούσα αραιά! Δηλαδή με αρκετά τηλεφωνήματα, κάποιες φωτογραφίες ή βίντεο όποτε χρειαζόταν, έλεγχο email, ματιές στο ίντερνετ για νέα και γενικά μια μέτρια χρήση! Μου έβγαζε ΆΝΕΤΑ μια εβδομάδα το θηρίο ....! Έχει κάνει τρομερή δουλειά στον τομέα αυτή η Sony! Σου θυμίζει παλιές καλές εποχές που ξέχναγες τον φορτιστή!:)

Link to comment
Share on other sites

Και όμως Νίκο! Και σε μένα γινόταν αυτό κάποιες φορές που λόγω δουλειάς το χρησιμοποιούσα αραιά! Δηλαδή με αρκετά τηλεφωνήματα, κάποιες φωτογραφίες ή βίντεο όποτε χρειαζόταν, έλεγχο email, ματιές στο ίντερνετ για νέα και γενικά μια μέτρια χρήση! Μου έβγαζε ΆΝΕΤΑ μια εβδομάδα το θηρίο ....! Έχει κάνει τρομερή δουλειά στον τομέα αυτή η Sony! Σου θυμίζει παλιές καλές εποχές που ξέχναγες τον φορτιστή!:)

 

Ετσι. Εξαλλου η χρηση, εχω δει στη ζωη μου διαχρονικα, περνα διακυμανσεις. Τωρα μπορει να κανω αραιη χρηση, αλλα αυριο να αλλαξουν οι συνθηκες και να κανω εντατικη χρηση. Το θεμα ειναι να εχεις ενα κινητο 'ετοιμοπολεμο', και το z1c ειναι!!!

Link to comment
Share on other sites

Οι εκδόσεις 5 του Antutu δίνουν πλέον υψηλότερα σκορ γιατί έχουν προστεθεί και άλλες παράμετροι.

 

μα ειπα και εγω, αλλαξαν καμερα, αλλαξαν και cpu?

Παντως μεγαλη η διαφορα απο πριν, σχεδον 10.000 ποντοι ειναι τεραστιο νουμερο

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και όμως Νίκο! Και σε μένα γινόταν αυτό κάποιες φορές που λόγω δουλειάς το χρησιμοποιούσα αραιά! Δηλαδή με αρκετά τηλεφωνήματα, κάποιες φωτογραφίες ή βίντεο όποτε χρειαζόταν, έλεγχο email, ματιές στο ίντερνετ για νέα και γενικά μια μέτρια χρήση! Μου έβγαζε ΆΝΕΤΑ μια εβδομάδα το θηρίο ....! Έχει κάνει τρομερή δουλειά στον τομέα αυτή η Sony! Σου θυμίζει παλιές καλές εποχές που ξέχναγες τον φορτιστή!:)

 

Γιαννη, ολα σχετικα ειναι, αν εχεις ενεργοποιημενη την εξοικονομηση ενεργειας εκτος απο stamina, τη φωτεινοτητα τερμα κατω, συγχρονισμους, ιντερνετ ολα κλειστα προφανως βγαζει εβδομαδα με λιγες φωτο-βιντεο και κλησεις..

Αλλα αντιστοιχως και ενα αι φον θα σου βγαλει 2-3 μερες απο μιση που βγαζει..

το θεμα ειναι να μιλαμε για την χρηση που προοριζεται, δηλαδη να το εχεις στο ιντερνετ ολη μερα, ασχετως αν θα σου ερθει 1 μηνυμα ή 100 στο viber, να εχεις την φωτεινοτητα καπου στη μεση και αυτοματο, αλλα τη μερα να μην κρυβεσαι στη σκια για να δεις οθονη, και γενικα να μιλαμε για μια χρηση που κανουν οι περισσοτεροι..

εδω η μανα μου και ο πατεραας μου δε μπορουν χωρις wifi/3G Πλεον, ολη μερα viber/whatsapp λογω κορης στο εξωτερικο και αφου το εμαθαν εχουν επεκτεινει τη χρηση του και στο σοι, κτλ κτλ, απειρες φωτο και τετοια. Δε μπορει λοιπον νεοι ανθρωπο να λεμε πιανει μια εβδομαδα επειδη τα εκλεισα ολα. προφανως , αλλα μιλαμε για εξαιρεση.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

να ρωτήσω κατι αν το γνωρίζει κάποιος . Εκανα το full backup που έχει το κινητό επειδή το ξαναπήγα στο service για δεύτερη φορά σε ένα μήνα. Όταν θα κάνω το restore σε ποιά κατάσταση θα έρθει ? Θα επανέλθουν οι εφαρμογές και οι ρυθμίσεις ?

Οι αρχικές οθόνες ?

 

Αν αναρωτιέστε τι είχε , να σας πω οτι δεν λειτουργούσε το Power Button. Όταν το πήρα από το service (και το έφτιαξα όλο από την αρχή ) ανακάλυψα ότι δεν λειτουργούσε η δόνηση...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα λευκό από χθές που απέκτησα σε εξαιρετική τιμή. Είναι "φρεσκότατο" (49ης εβδομάδας 2014) και φορούσε την .157. Έχει φυσικά το δαχτυλίδι γύρω από την κάμερα και δεν έχει τα προβλήματα της "λευκής ομίχλης" που σαφέστατα είχαν οι αρχικές παρτίδες (είχα δύο από αυτές τις συσκευές) και που μυστηριωδώς συνεχίζουν ορισμένοι να μην παραδέχονται. Πετάει το τηλέφωνο (Antutu 43000) και η ποιότητα υλικών είναι εξαιρετική. Στην τιμή που πωλείται τώρα αποτελεί σαφώς μιά επιτυχημένη αγορά ειδικά με την επιβεβαιωμένη αναβάθμιση σε Lollipop που με βάση αυτά που διαβάζω την υπολογίζω μετά τα τελη Φεβρουαρίου αφού προηγούνται τα Ζ3 και Ζ2.

 

επειδη σε αδικησα οφειλω να πω οτι και το 4ο Z1c που ειχα παρει πριν μερικους μηνες, δε θυμαμαι αν ηταν και καλοκαιρι, λιγο μετα τις εκλογες και το οποιο το ειδα σημερα, εχει λιγο πιο ψηλα την καμερα. Δεν ειναι οπως στη φωτογραφια που ειχες βαλει αλλα δεν ειναι οπως το 1ο που εχει ο πατερας μου και ειναι πιο μεσα οπως στην αριστερη φωτο των 2 που ειχες βαλει..

Βεβαια τα screen protector απο πισω με μπερδευουν και μπορει ναναι ιδια η αποσταση και να μην το ειδα καλα μιας και δεν το ειδα για πανω απο 5 λεπτα.

Επομενως οντως απο τις αρχες μαλλον το εντοπισαν και το διορθωσαν, ασχετως αν ηταν σε λιγους ή πολλους το προβλημα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς να περάσει το mod για 4K timeshift video, όπως δείχνει εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=53314821&postcount=1

τα βασικά που χρειάζεται είναι root, deodexed stock rom, και exposed framework - πόσο δύσκολο είναι να κάνεις τη ρομ deodexed; ΄'εχω στα χέρια μου ένα δανεικό Ζ3c και η κάμερα με έχει ξεμυαλίσει.....

Link to comment
Share on other sites

Το εχω βαλει εγω και δεν εχω κανενα θεμα. deodex δεν χρειαζεται να κανεις απλα κανε ρουτ και ακολουθησε τις οδηγιες του βιντεο για να εγκαταστησεις το xposed framework κλπ
Link to comment
Share on other sites

...ή απλά εγκατάστησε την AMG evo9 rom της υπογραφής μου, καταπληκτική rom, χωρίς ούτε ένα bug. Το έχει προεγκατεστημένο μαζί με πολλά άλλα καλούδια, χωρίς να λείπει τίποτα ουσιαστικό σε σχέση με την stock rom.
Link to comment
Share on other sites

Το εχω βαλει εγω και δεν εχω κανενα θεμα. deodex δεν χρειαζεται να κανεις απλα κανε ρουτ και ακολουθησε τις οδηγιες του βιντεο για να εγκαταστησεις το xposed framework κλπ

 

Βρε γείτονα δεν σε αμφισβητώ, αλλά και στα δυο θέματα που διάβασα στο xda μιλάνε για deodexed stock rom (δεν ξέρω και τι σημαίνει αυτό) είσαι σίγουρος οτι κάνοντας μόνο τα υπόλοιπα βήματα δεν θα έχω πρόβλημα; έχεις την τελευταία ρομ;

 

@voodooman το να αλλάξω ρομ είναι λίγο προχωρημένο για μένα αυτή τη στιγμή, άλλωστε υποτίθεται οτι περιμένουμε lolipop σε λίγο και εμένα με καλύπτει απόλυτα η μαμά ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Βρε γείτονα δεν σε αμφισβητώ, αλλά και στα δυο θέματα που διάβασα στο xda μιλάνε για deodexed stock rom (δεν ξέρω και τι σημαίνει αυτό) είσαι σίγουρος οτι κάνοντας μόνο τα υπόλοιπα βήματα δεν θα έχω πρόβλημα; έχεις την τελευταία ρομ;

 

@voodooman το να αλλάξω ρομ είναι λίγο προχωρημένο για μένα αυτή τη στιγμή, άλλωστε υποτίθεται οτι περιμένουμε lolipop σε λίγο και εμένα με καλύπτει απόλυτα η μαμά ρομ.

Ναι ειμαι σιγουρος γιατι το εχω κανει 3 φορες, τωρα τελευταια το ξαναβαλα και με την .157 δεν βγαζει κανενα προβλημα. Με την .108 μου βγαζε καμια φορα οτι η καμερα δεν αποκρινεται, αν και αυτο παιζει να μην ειχε να κανει με το mod. Το οτι δεν θελει deodex το ειχα δει στα σχολια οταν το εβαλα την πρωτη φορα και το δοκιμασα οποτε το αφησα ετσι. Εχεις καταλαβει σε τι χρειαζεται το deodex? Γιατι εγω δεν το χω ψαξει

Link to comment
Share on other sites

Καμια θηκη καλη και λεπτη απο ιμπει υπαρχει?

 

Η πιο λεπτή και διακριτική από όσες έχω είναι αυτή.

Και μάλιστα μου προέκυψε πιο καλή από όσο περίμενα, την έχω τρεις μήνες και ακόμη δεν παρουσιάζει φαινόμενα ξεχειλώματος ή άλλης παραμόρφωσης.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...