Jump to content

Sony Xperia Z1 Compact


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιά είναι η τελευταία έκδοση του λογισμικού; Βγήκε 4.4 ;

 

Έχει πάρει 4.4.4 εδώ και αρκετό καιρό.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο μπαταρία το Z1 compact τι λέει; σε σύγκριση με το T αν εχει κανείς εμπειρία..

 

με την ιδια χρηση, 3 φορες πανω, τουλαχιστον..εγω με το Τ αν το ζοριζα λιγο φορτιζα μες την μερα (με 4.1 εκδοση) και με το Ζ1 καθε 2..

Βεβαια το Τ μου δουλευε σωστα, ουτε drains ουτε τιποτα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Με πολύ βαριά χρήση, θα βάζεις για φορτισμα το Z1c κάθε βράδυ πριν κοιμηθείς και θα σου έχει μείνει 10- 20% μπαταρία Edited by AnDas
Link to comment
Share on other sites

Με πολύ βαριά χρήση, θα βάζεις για φορτισμα το Z1c κάθε βράδυ πριν κοιμηθείς και θα σου έχει μείνει 10- 20% μπαταρία

...εκτός κι αν είσαι ακόμα στο ψάξιμο με το Android, όπως εγώ ο νέοπας (:lol: :p), που το Z1c είναι το πρώτο μου Android και δοκιμάζω εφαρμογές, launchers κλπ όλη μέρα. Τότε δε θα σου βγάλει μέρα, αλλά κάποιες ώρες. Πάντως ομολογουμένως έχει τρομερή μπαταρία, και υπό κανονικές συνθήκες θα σου βγάλει 1-2 μέρες υπερ-άνετα. :)

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε παιδιά! Απλά ονειρεμένο το μικρό. Όσο το χρησιμοποιώ τόσο το ερωτεύομαι κυριολεκτικά. Επίσης και το Xperia ui. Ούτε nova launcher δεν έχω περάσει, είναι όσο skinned και ταυτόχρονα όσο minimal πρέπει για τα γούστα μου(και πολύ διακριτικό, μπράβο ρε Sony!). Βέβαια η μόνη μου εμπειρία ήταν από TouchWiz οπότε ίσως παίζει κάποιο ρόλο lol . (btw υπάρχει περίπτωση να πετάξω τον TouchWiz του tablet και να περάσω Xperia ui και εκεί; )

 

Για την κάμερα δε, βρήκα μια εφαρμογή που στο αυτόματο πρέπει να βγάζει καλύτερα από την στοκ.snap camera λέγεται .Ας δοκιμάσει κάποιο παιδί από δω αν θέλει και να πει εντυπώσεις .

Από οθόνη εχω λογικά το jdi panel(είναι το ίδιο ακριβώς με αυτό που ποσταρε ο Νίκος,με τα πιο ξεβαμενα)

 

Το μόνο προβληματάκι μου είναι με τον ήχο ,ο οποίος αν και φοβερός σε ποιότητα είναι κάπως χαμηλός σε ένταση με ακουστικά ψείρες σε πολυβοο περιβάλλον (συγκοινωνία κλπ) Ήθελε ένα κλικ παραπάνω .Να πω εδώ ότι χρησιμοποιώ ψείρες sennheiser (τπτ ιδιαίτερο, των 7-8 ευρώ). Τα Sony hands free που είχε μέσα ήταν απλά απαράδεκτα. Πολύ χαμηλή ένταση και ξερός ήχος ψεύτικος,ακόμα και για κλήση.

 

Προσωπικά οι 4.3 φαίνονται μια χαρά (και προέρχομαι από note2 :-) ) Κάνεις άνετα τα πάντα και browsing . Δεν βρίσκω κανέναν λόγο να μεγαλώσει η οθόνη .Άσε που με αυτά τα μπεζελς μου φαίνεται πανέμορφο .

 

Για να κλείσω ,είναι η καλύτερη εμπειρία αντροιντ που είχα μέχρι τώρα και σε hw και σε sw επίπεδο . Και πάνω από όλα παραμένει κινητό. Όποιος θέλει άλλες χρήσεις ας πάει σε ταμπλέτες. Ένα 9,5/10 από μένα. Η καλύτερη αγορά συσκευής που έχω κάνει.

Edited by kyanopogon
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να το πάρω σε λιμε. Έχει διωρθωθει το πρόβλημα με το bleeding στις φωτο? Τι παρτίδα και μετα πρεπει να ψαξω?
Link to comment
Share on other sites

Σύντεκνε, ΔΕΝ υπάρχει πλέον το πρόβλημα που λες ! Μην αγχώνεσαι ότι θα σου τύχει παλιά παρτίδα μιας και ήδη έχουν ξεστοκάρει πολλές φορές τα μαγαζιά και φαίνεται από το Σκρουτζ που ανά τακτά διαστήματα το έχουν σε έλλειψη! Έχει πέραση το μικρούλι και το αγοράζουν αρκετοί! Προχώρα άφοβα σε αγορά !!:) Θα συμφωνήσω με τον από πάνω φίλο, ότι όσο το χρησιμοποιείς, τόσο το ερωτεύεσαι περισσότερο!:D
Link to comment
Share on other sites

Αν εξαλείφθηκε το πρόβλημα με το bleeding τότε θα είναι σούπερ.

Με το ηχείο?μήπως έκαναν καμία βελτίωσή?

Γιατί έπαιζε χάλια και χαμηλά

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να το πάρω σε λιμε. Έχει διωρθωθει το πρόβλημα με το bleeding στις φωτο? Τι παρτίδα και μετα πρεπει να ψαξω?

 

κι εγώ στα ίδια είμαι για lime ..

Οσο για την τιμή βλέπω είναι σε καθοδική πορεία.. Αν περιμένουμε λιγάκι και οταν λέω λιγάκι εννοώ κανα μήνα το πολύ..

λέτε να πέσει κι άλλο; τι προβλέπετε;

 

Το Τ που είχα το αγόρασα 380-400 και μέσα σε λίγο καιρό έπεσε στα 250 ! και τώρα είναι στα 200.. εχασε τελείως την αξία του.

 

Πρόβλεψη μου ειναι οτι θα το δούμε στα 280 σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ στα ίδια είμαι για lime ..

Οσο για την τιμή βλέπω είναι σε καθοδική πορεία.. Αν περιμένουμε λιγάκι και οταν λέω λιγάκι εννοώ κανα μήνα το πολύ..

λέτε να πέσει κι άλλο; τι προβλέπετε;

 

Το Τ που είχα το αγόρασα 380-400 και μέσα σε λίγο καιρό έπεσε στα 250 ! και τώρα είναι στα 200.. εχασε τελείως την αξία του.

 

Πρόβλεψη μου ειναι οτι θα το δούμε στα 280 σύντομα.

 

Θα πάει 280 αλλά μετά τον Γενάρη..

Τώρα μόλις βγει το Ζ3 μην ανέβει κοίτα. Θεωρώ ότι η τιμή του είναι άψογη και το να περιμένεις 2-3 για να πέσει 40 ευρώ δεν αξίζει αν δεν σκοπεύεις να το δώσεις γρήγορα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον με πρωτη ευκερια παω για λιμε ιδανικο μεγεθος για εμενα. Εχω το g2τωρα αλλα ειναι πολυ μεγαλο μεγεθος
Link to comment
Share on other sites

Αν εξαλείφθηκε το πρόβλημα με το bleeding τότε θα είναι σούπερ.

Με το ηχείο?μήπως έκαναν καμία βελτίωσή?

Γιατί έπαιζε χάλια και χαμηλά

 

Πιστεύω θα έχει πλέον και OTG καλώδιο....ακόμα περιμένω το δικο μου από το κινητό που μου πουλησες και μου είχες πει ότι είχε...

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και απο εμενα.. αγορασα το xperia z1 compact πριν 5 μερες 314 απο γνωστο skroutzomagazo.. η μπαταρια ειναι παρα πολυ καλη.. το ηχειο μονο αρνητικο που δεν ειναι πολυ δυνατο αλλα ειναι ποιοτικο. - και επισης 1 μερα χωρις θηκη εμεινε εκανε 3 μικρες γρατσουνιτσες στο πισω μερος. παντα σε λεια επιφανεια το ακουμπουσα και μου κακοφανηκε. οτι πιο γρηγορο εχω δουλεψει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατι αλλο τωρα.. ως καινουριος.. υπαρχει δυνατοτητα ληψης βιντεο 4Κ; με root τι μου λενε ; μπορει να με κατευθυνει καποιος σε αυτο το τοπικ αν υπαρχει ή εστω μερικες πληροφοριες.. ευχαριστω πολυ

In God We Trust.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και απο εμενα.. αγορασα το xperia z1 compact πριν 5 μερες 314 απο γνωστο skroutzomagazo.. η μπαταρια ειναι παρα πολυ καλη.. το ηχειο μονο αρνητικο που δεν ειναι πολυ δυνατο αλλα ειναι ποιοτικο. - και επισης 1 μερα χωρις θηκη εμεινε εκανε 3 μικρες γρατσουνιτσες στο πισω μερος. παντα σε λεια επιφανεια το ακουμπουσα και μου κακοφανηκε. οτι πιο γρηγορο εχω δουλεψει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατι αλλο τωρα.. ως καινουριος.. υπαρχει δυνατοτητα ληψης βιντεο 4Κ; με root τι μου λενε ; μπορει να με κατευθυνει καποιος σε αυτο το τοπικ αν υπαρχει ή εστω μερικες πληροφοριες.. ευχαριστω πολυ

Για root απο εδω το εκανα εγω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2784900

Και το Mod εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2779394

 

Τωρα για τις γρατζουνιες στο κινητο ειναι πραγματικα πολυ μεγαλο θεμα. Εγω που προσεχω που το αφηνω και το βαζω παντα μονο του στην τσεπη απο πισω εχει γινει λες και το εχω μηνες (10 μερες το χω). Αναγκαστικα λοιπον ή βαζεις ζελατινη ή θηκη. Το μεγαλυτερο φαουλ για μενα ειναι αυτη η ζελατινη της Sony, ποσο δυσκολο πια να βαλουν ενα gorilla glass? Οι αλλες εταιρειες ειναι ασχετες? Τσαντιστηκα σημερα γιατι ενω νομιζα οτι ειχα βρει μια λυση με το tempered glass διαπιστωσα οτι και αυτο γρατζουνιζεται σχετικα ευκολα, απλα δοκιμαστικα το εσυρα χαλαρα με την μουρη λιγο πανω στο γραφειο και εκανε γρατζουνιες και μετα εκανα σε ενα φυλλο χαρτι το ιδιο και εκανε και αλλη! Ελεος. Συμπερασμα, οτι και να βαλεις πανω δεν συγκρινεται με gorilla glass, στο defy δεν εβαλα ποτε ζελατινη και εχει 2-3 γρατζουνιες μονο. Ειναι λες και εφτιαξαν το τελειο κινητο και μετα ειπαν ωραια κατσε να σκεφτουμε κατι να το γ@****με λιγο :P

 

Και μια απορια, πηγα σημερα να μεταφερω ενα full hd βιντεο να δω πως παιζει και μου ελεγε οτι ειναι πανω απο το οριο της μνημης. Το αρχειο ειναι 4,5gb και εχω 10GB χωρο στην καρτα. Υπαρχει καποιος αλλος τροπος να το μεταφερω?

Edited by kotsosbb
Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα ακουω οτι γρατσουνιζεται το tempered glass.

Εγω που το εχω αγορασει ηδη, πηρα ενα κοπιδι και πειραματιστηκα, και πραγματικα εμεινα εκθαμβος με το τι εχει φτιαξει η τεχνολογια σημερα....

Προσπαθουσα να το χαραξω με το κοπιδι, και να μην χαράζει με τιποτε!

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά ρε φουστη μου το μόνο που μου την σπάει σε αυτό το κινητό είναι αυτή η υπέρ ευκολία που γρατζουνιεται πίσω. Πραγματικά ήμαρτον και έλεος μαζί...

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έλεγα και εγώ σε προηγούμενα posts. Γρατσουνιέται πανεύκολα στο πίσω μέρος. Παρήγγειλα αναγκαστικά θήκη. Βρήκα αυτήν εδώ την αλοιφή και λέω να την δοκιμάσω..
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά ρε φουστη μου το μόνο που μου την σπάει σε αυτό το κινητό είναι αυτή η υπέρ ευκολία που γρατζουνιεται πίσω. Πραγματικά ήμαρτον και έλεος μαζί...

Είναι όντως το μόνο είναι μειονέκτημα της συσκευής.

Πάντως λογικά δε θα ξαναδούμε αυτό το καραγκιοζιλίκι σε επόμενη συσκευή της Sοny, αν λάβεις υπόψη ότι στο Ζ2 ούτε η μεμβράνη ASF υπάρχει, αλλά και το πίσω είναι γυάλινο όπως μπροστά. Αν κρατήσουν το μέγεθος σε λογικά πλαίσια, μειώσουν τα bezels, κι ανέβουν στις 4.6 ίντσες, το Ζ3 Compact, που αναμένεται να ανακοινωθεί σε λίγο καιρό, θα είναι η τέλεια συσκευή. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τωρα για τις γρατζουνιες στο κινητο ειναι πραγματικα πολυ μεγαλο θεμα. Εγω που προσεχω που το αφηνω και το βαζω παντα μονο του στην τσεπη απο πισω εχει γινει λες και το εχω μηνες (10 μερες το χω). Αναγκαστικα λοιπον ή βαζεις ζελατινη ή θηκη. Το μεγαλυτερο φαουλ για μενα ειναι αυτη η ζελατινη της Sony, ποσο δυσκολο πια να βαλουν ενα gorilla glass? Οι αλλες εταιρειες ειναι ασχετες? Τσαντιστηκα σημερα γιατι ενω νομιζα οτι ειχα βρει μια λυση με το tempered glass διαπιστωσα οτι και αυτο γρατζουνιζεται σχετικα ευκολα, απλα δοκιμαστικα το εσυρα χαλαρα με την μουρη λιγο πανω στο γραφειο και εκανε γρατζουνιες και μετα εκανα σε ενα φυλλο χαρτι το ιδιο και εκανε και αλλη! Ελεος.

 

Παιδιά το έχουμε ξαναπεί, στο tempered glass ότι πληρώνεις παίρνεις. Υπάρχουν με 5€ και με 50€. Δεν ξέρω πόσο κόστισε το δικό σου και από που το πήρες αλλά αν ήταν από τα πολύ φθηνά, μπορεί να σου ήρθε και σχέτο γυαλάκι, οπότε εκτός από τις γρατζουνιές μην περιμένεις να σώσεις την οθόνη αν σου πέσει.

 

Έγω είχα πάρει της Brando στα 20€, το ρίχνω στην τσάντα, στις τσέπες και ούτε ίχνος σημαδιού εδώ και 1,5 μήνα. Από αντοχή ευτυχώς δεν το έχω τεστάρει ακόμα, μόνο στις δακτυλιές θα το περίμενα καλύτερο. Πίσω (αν και συνήθως το έχω σε θήκη) έχω βάλει μια ματ μεμβράνη και όλα τέλεια. Δεν έχει χάσει καθόλου από την "γοητεία" του...

Link to comment
Share on other sites

Για root απο εδω το εκανα εγω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2784900

Και το Mod εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2779394

 

Τωρα για τις γρατζουνιες στο κινητο ειναι πραγματικα πολυ μεγαλο θεμα. Εγω που προσεχω που το αφηνω και το βαζω παντα μονο του στην τσεπη απο πισω εχει γινει λες και το εχω μηνες (10 μερες το χω). Αναγκαστικα λοιπον ή βαζεις ζελατινη ή θηκη. Το μεγαλυτερο φαουλ για μενα ειναι αυτη η ζελατινη της Sony, ποσο δυσκολο πια να βαλουν ενα gorilla glass? Οι αλλες εταιρειες ειναι ασχετες? Τσαντιστηκα σημερα γιατι ενω νομιζα οτι ειχα βρει μια λυση με το tempered glass διαπιστωσα οτι και αυτο γρατζουνιζεται σχετικα ευκολα, απλα δοκιμαστικα το εσυρα χαλαρα με την μουρη λιγο πανω στο γραφειο και εκανε γρατζουνιες και μετα εκανα σε ενα φυλλο χαρτι το ιδιο και εκανε και αλλη! Ελεος. Συμπερασμα, οτι και να βαλεις πανω δεν συγκρινεται με gorilla glass, στο defy δεν εβαλα ποτε ζελατινη και εχει 2-3 γρατζουνιες μονο. Ειναι λες και εφτιαξαν το τελειο κινητο και μετα ειπαν ωραια κατσε να σκεφτουμε κατι να το γ@****με λιγο :P

 

Και μια απορια, πηγα σημερα να μεταφερω ενα full hd βιντεο να δω πως παιζει και μου ελεγε οτι ειναι πανω απο το οριο της μνημης. Το αρχειο ειναι 4,5gb και εχω 10GB χωρο στην καρτα. Υπαρχει καποιος αλλος τροπος να το μεταφερω?

 

οσες φορες κι αν προσπαθησα να το κανω ροοτ δεν γινεται δεν ξερω τι φταιει, εχω ενεργοποιησει οτι πρεπει δεν ειναι η πρωτη φορα που κανω ροοτ συσκευη αλλα αυτο δεν μπορω δεν γινεται..καποιος να με βοηθησει μεσω π.μ. ευχαριστω

 

Υ.Γ. μαλλον κατι γινεται με τους abd drivers δεν εχω τους τελευταιους, πως τους βρισκω? καποιο λινκ?

Edited by p3nny
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχουμε ξαναπεί, στο tempered glass ότι πληρώνεις παίρνεις. Υπάρχουν με 5€ και με 50€. Δεν ξέρω πόσο κόστισε το δικό σου και από που το πήρες αλλά αν ήταν από τα πολύ φθηνά, μπορεί να σου ήρθε και σχέτο γυαλάκι, οπότε εκτός από τις γρατζουνιές μην περιμένεις να σώσεις την οθόνη αν σου πέσει.

 

Έγω είχα πάρει της Brando στα 20€, το ρίχνω στην τσάντα, στις τσέπες και ούτε ίχνος σημαδιού εδώ και 1,5 μήνα. Από αντοχή ευτυχώς δεν το έχω τεστάρει ακόμα, μόνο στις δακτυλιές θα το περίμενα καλύτερο. Πίσω (αν και συνήθως το έχω σε θήκη) έχω βάλει μια ματ μεμβράνη και όλα τέλεια. Δεν έχει χάσει καθόλου από την "γοητεία" του...

Την ultimate shield του έβαλα, για ματ μεμβράνη έχεις κανα λινκ απο ebay; Έρχεται η θήκη απο μέρα σε μέρα αλλά δεν θέλω να το κλείσω σε θήκη

Edited by kotsosbb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Αντιμετωπίζω ένα θέμα και θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας. Πολλές φορές όταν μιλάω στο τηλέφωνο ή στο viber και συνδέσω τα ακουστικά, άλλες φορές είναι σαν να μην τα έχω συνδέσει και ακούγεται η φωνή από το ακουστικό του κινητού, άλλες φορές ακούγεται ένας ενοχλητικός θόρυβος από τα ακουστικά και άλλες φορές μια ακούγεται από το ακουστικό του κινητού και μια από τα ακουστικά. Το έχω παρατηρήσει αρκετές φορές που το κάνει αυτό και όταν το κλείσω και το ξανανοίξω είναι όλα καλά. Έχω παρατηρήσει ότι το κάνει όταν ήδη μιλάω και τα συνδέσω. Αν τα έχω συνδέσει από πριν είναι όλα μια χαρά. Τι πρόβλημα μπορεί να υπάρχει; Πρέπει να ανησυχώ;
Link to comment
Share on other sites

Να μην ανησυχείς, έτσι γίνεται και σε μένα καμιά φορά ( αυτό με τον θόρυβο) . Βέβαια χρησιμοποιώ τα ακουστικά από το SP , αλλά ίδια είναι. Φυσά λίγο την υποδοχή μήπως έχουν μπει σκόνες και δεν κάνει καλή επαφή το βύσμα. Επίσης αν το έχεις σε θήκη, σιγουρέψου ότι αφήνει το βύσμα να μπαίνει μέχρι μέσα, γιατί το είχε πάθει μια φίλη μου και πότε έπιαναν τα ακουστικά και πότε όχι...
Link to comment
Share on other sites

Την ultimate shield του έβαλα, για ματ μεμβράνη έχεις κανα λινκ απο ebay; Έρχεται η θήκη απο μέρα σε μέρα αλλά δεν θέλω να το κλείσω σε θήκη

 

Εγώ αυτές πήρα, αλλά αν το ψάξεις θα βρεις αρκετές να επιλέξεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...