Jump to content

Sony Xperia Z1 Compact


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από την στιγμή που το λέει ο κατασκευαστης και εσείς το βάζετε στην θάλασσα παίζετε με την τύχη σας.

Μια χαρά μπορείς όταν βρέχει να μιλάς,να το πάρεις στην πισίνα και να σε συμαδευουν με το νεροπίστολο

 

Σωστά τα λες . Άλλωστε ο Ζ2 λέει ότι μπορείς να κάνεις και υποβρύχιες λήψεις . Επομένως αν είναι αδιάβροχο δεν έχεις πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγώ ρε παιδιά το βούτηξα ίσα ίσα να το δω μέσα στην θάλασσα. άντε να έκατσε μέσα 10 δευτερόλεπτα και μετά αμέσως πήγα και το ξέπλυνα. το βράδυ όμως δεν ανταποκρινόταν το κουμπί που το ξεκλειδώνει! την δεύτερη μέρα ξεκόλλησε αλλά πλέον δεν φορτίζει και δεν ανταποκρίνεται το κουμπί αύξησης της έντασης. να υπογραμμίσω ότι το είχα πάει στην αβαρτο για αλλαγή οθόνης και πίσω καπάκι, παίζει αυτοί εκεί να μην έκαναν καλή στεγανοποίηση? άλατα δεν φαίνονται πουθενά! και σκάφτομαι να το ξαναγοράσω γιατί αν μπλέξω πάλι με service δεν με βλέπω καλά.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγώ ρε παιδιά το βούτηξα ίσα ίσα να το δω μέσα στην θάλασσα. άντε να έκατσε μέσα 10 δευτερόλεπτα και μετά αμέσως πήγα και το ξέπλυνα. το βράδυ όμως δεν ανταποκρινόταν το κουμπί που το ξεκλειδώνει! την δεύτερη μέρα ξεκόλλησε αλλά πλέον δεν φορτίζει και δεν ανταποκρίνεται το κουμπί αύξησης της έντασης. να υπογραμμίσω ότι το είχα πάει στην αβαρτο για αλλαγή οθόνης και πίσω καπάκι, παίζει αυτοί εκεί να μην έκαναν καλή στεγανοποίηση? άλατα δεν φαίνονται πουθενά! και σκέφτομαι να το ξαναγοράσω γιατί αν μπλέξω πάλι με service δεν με βλέπω καλά.

 

Μάλλον δεν έκαναν σωστή στεγανοποίηση εκεί στην αβαρτο! Θα σου πρότεινα να επικοινωνήσεις με την Σονυ και με το κατάλληλο ύφος να τους περιγράψεις την κατάσταση! Απλά την λέξη "θάλασσα" να την αντικαταστήσεις με "πισίνα" !! ;)

Τη αντικατάσταση οθόνης και το πίσω καπάκι, γιατί την έκανες?

Κρίμα πάντως αδερφέ! :(

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

εγώ ρε παιδιά το βούτηξα ίσα ίσα να το δω μέσα στην θάλασσα. άντε να έκατσε μέσα 10 δευτερόλεπτα και μετά αμέσως πήγα και το ξέπλυνα. το βράδυ όμως δεν ανταποκρινόταν το κουμπί που το ξεκλειδώνει! την δεύτερη μέρα ξεκόλλησε αλλά πλέον δεν φορτίζει και δεν ανταποκρίνεται το κουμπί αύξησης της έντασης. να υπογραμμίσω ότι το είχα πάει στην αβαρτο για αλλαγή οθόνης και πίσω καπάκι, παίζει αυτοί εκεί να μην έκαναν καλή στεγανοποίηση? άλατα δεν φαίνονται πουθενά! και σκάφτομαι να το ξαναγοράσω γιατί αν μπλέξω πάλι με service δεν με βλέπω καλά.

 

φιλε μου, για μενα αν εχεις δευτερη συσκευη προσπαθησε να βγαλεις ακρη, ειναι κριμα και εφοσον χαλασε απο νερο αν τυχον στο καλυψουν θα παρεις αλλο, δεν επισκευαζεται..

Απο εκει και περα ξερω οτι οταν τα στεγανοποιουν τα βαζουν και στο νερο και περνανε καποιες δοκιμες, δεν ξερω αν το κανουν σε ολους κτλ, αλλα υποτιθεται οτι το κανουν..επισης μπορει να ειχε ελατωμα απο πριν και να μην φταιει το σερβις, οχι οτι ειναι πολυ πιθανο, αλλα παιζει.

Παντως για μενα ψαξτο πριν πεταξεις αλλα 300 ευρω, κριμα ειναι..εκτος αν σου περισσευουν οποτε χαρισε το εδω μεσα σε κανεναν να τρεξει αυτος και αν του δωσουν αλλο, συμφωνεις μια τιμη για ανταποδοση.. (αν μπορεις να εμπιστευτεις φυσικα κτλ κτλ)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σε κάτι; Χθες δοκιμαζα τις manual ρυθμίσεις της κάμερας, τη ρύθμιση για παραλία, νύχτα, κλπ. Δεν ξέρω τι στο καλό πάτησα, αλλά σήμερα η επιλογή SCN είναι μονίμως ανενεργή και δεν ξέρω πως να το διορθώσω! Εχει κανείς ιδέα τι φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Το SCN δουλεύει μόνο στα 8MP (και παρακάτω)!

Οπότε πήγαινε στο "μη αυτόματο" και χαμήλωσε τα MP για να σου εμφανιστεί η επιλογή!!;)

Link to comment
Share on other sites

Καλά, φίλε, ψάχνω μια μέρα να το βρω! Ε, μα που να το φανταστώ! Αν ήσουν στο pool bar του all inclusive ξενοδοχείου που είμαι αραχτή τώρα, θα σε κερνούσα μια μπυρίτσα! Χαχαχα!
Link to comment
Share on other sites

Καλά, φίλε, ψάχνω μια μέρα να το βρω! Ε, μα που να το φανταστώ! Αν ήσουν στο pool bar του all inclusive ξενοδοχείου που είμαι αραχτή τώρα, θα σε κερνούσα μια μπυρίτσα! Χαχαχα!

 

:) .. αυτό είναι το καλό με τα φόρουμ, ότι βοηθάμε ο ένας τον άλλον! Αύριο θα μου δώσεις εσύ μια λύση σε κάποια τυχών απορία μου!

Σε ζηλεύω εκεί που είσαι! Εσύ αραχτή εκεί στην πισίνα, εγώ αραχτός στον καναπέ στο σπίτι με 30 βαθμούς και την κορούλα να μου είναι κολλημένη συνεχώς πάνω μου!!:lol::happy:

Να ρωτήσω και γω κάτι ρε παιδιά! Σας έχει τύχει να το έχετε στην τσέπη και να το έχετε ξεχάσει ξεκλείδωτο? Μιλάμε ανοίγει 30 παράθυρα! Ανοίγει τα πάντα, από κομπιουτεράκια μέχρι ηχογραφήσεις και ότι άλλο! Έχω τόσο ευαίσθητο μπούτι που είναι σαν την αφή στα δάχτυλα? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ άλλαξα οθόνη γιατί την έσπασα, και το καπάκι πίσω επειδή είχε το (flash bleeding). Τώρα το μόνο που θα κάνω είναι να το ξαναστείλω και να δω τι θα μου πουν, και αν δω ότι με πουν τίποτα τρελό θα πάω να πάρω καινούργιο
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλα ηθελα να ξερα δεν σκεφτεστε τα λεφτα που δωσατε να το παρετε και κανετε πειραματα με το νερο? ε αν ειναι αδιαβροχο με γεια του με χαρα του εσυ γιατι να το δοκιμασεις>? εγω εχω ξεχασει αυτη την λειτουργια ας το πω το οτι ειναι αδιαβροχο, τωρα που σου επαθε ζημια τι θα κανεις? μα τι να πω? εχει τοσα καλα αυτο το τηλεφωνακι και εσεις το δοκιμαζετε στο νερο?
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

τι θα κανω?σου ειπα... επειδη ειναι τηλεφωναρα θα παω να το ξαναπαρω, δικα σου λεφτα ειναι? και εξαλου αδιαβροχο λενε οτι ειναι, λαθος μου που το βουτηξα στη θαλασσα. μπορει και ομως λαθος και απο αυτους. ε απο την πρωτη στιγμη δεν με πειγε καλα με το flash bleeding.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τι θα κανω?σου ειπα... επειδη ειναι τηλεφωναρα θα παω να το ξαναπαρω, δικα σου λεφτα ειναι? και εξαλου αδιαβροχο λενε οτι ειναι, λαθος μου που το βουτηξα στη θαλασσα. μπορει και ομως λαθος και απο αυτους. ε απο την πρωτη στιγμη δεν με πειγε καλα με το flash bleeding.

 

ειναι σαν ν ακουω τον γιο μου τωρα, καλα ντε μη βαρας!!!! δεν πας να κανεις οτι θες, αμα σου περισσευουν παρε αλλο και ξανα βουτα το στη θαλασσα για δοκιμη να δεις..............μα τι να σου πω τωρα

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

ερωτηση :

βρηκα ενα μεταχειριμενο ζ1 κομπακτ στα 270 ευρω και σκεφτομαι να το παρω.

απο την αλλη σκεφτομαι πως στα ιδια λεφτα αντε με 10-20 ευρω πιο πανω παιρνεις το g2 32gb (μεταχειρισμενο και αυτο).

μπορειτε να με βοηθησετε με τον προβληματισμο μου που να παω?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

ερωτηση :

βρηκα ενα μεταχειριμενο ζ1 κομπακτ στα 270 ευρω και σκεφτομαι να το παρω.

απο την αλλη σκεφτομαι πως στα ιδια λεφτα αντε με 10-20 ευρω πιο πανω παιρνεις το g2 32gb (μεταχειρισμενο και αυτο).

μπορειτε να με βοηθησετε με τον προβληματισμο μου που να παω?

 

το compact φυσικα χωρις καν να το σκεφτεις αλλο

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

ερωτηση :

βρηκα ενα μεταχειριμενο ζ1 κομπακτ στα 270 ευρω και σκεφτομαι να το παρω.

απο την αλλη σκεφτομαι πως στα ιδια λεφτα αντε με 10-20 ευρω πιο πανω παιρνεις το g2 32gb (μεταχειρισμενο και αυτο).

μπορειτε να με βοηθησετε με τον προβληματισμο μου που να παω?

 

Είναι ανάλογα τι προτιμάς αδερφέ? Tablet (g2) ή κινητό (Z1 c) ??? :p (εντάξει τα παραλέω, δεν είναι τρελή η διαφορά! Ωστόσο επειδή το είχα και το g2, εμένα προσωπικά στην καθημερινή χρήση, έτσι μου φαίνεται!)

ΑΛΛΑ και από την άλλη, εγώ προσωπικά ΔΕΝ θα έδινα με τίποτα 270 για ένα μεταχειρισμένο compact , την ώρα που καινούργιο κάνει 320! (αν το βρεις κάτω από 250 είναι καλύτερα! ;) ) Αλλιώς περίμενε κάνα μήνα που θα πέσει η τιμή του περισσότερο, ακόμα και στην τιμή που το βρίσκεις τώρα μεταχειρισμένο!

Υ.γ... μη ξεχνάς επίσης πως με το g2 32gb ΔΕΝ έχεις και καθόλου εγγύηση!!

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Είναι ανάλογα τι προτιμάς αδερφέ? Tablet (g2) ή κινητό (Z1 c) ??? :p (εντάξει τα παραλέω, δεν είναι τρελή η διαφορά! Ωστόσο επειδή το είχα και το g2, εμένα προσωπικά στην καθημερινή χρήση, έτσι μου φαίνεται!)

ΑΛΛΑ και από την άλλη, εγώ προσωπικά ΔΕΝ θα έδινα με τίποτα 270 για ένα μεταχειρισμένο compact , την ώρα που καινούργιο κάνει 320! (αν το βρεις κάτω από 250 είναι καλύτερα! ;) ) Αλλιώς περίμενε κάνα μήνα που θα πέσει η τιμή του περισσότερο, ακόμα και στην τιμή που το βρίσκεις τώρα μεταχειρισμένο!

Υ.γ... μη ξεχνάς επίσης πως με το g2 32gb ΔΕΝ έχεις και καθόλου εγγύηση!!

 

To g2 32gb(εκτος και αν σκέφτεται για το 16gb) δεν έχει εγγύηση και καλύτερα θα ήταν να επαίρνε το Ζ1 c αλλά καινουργιό αφού η διαφορά είναι πολύ μικρή

Link to comment
Share on other sites

εγώ ρε παιδιά το βούτηξα ίσα ίσα να το δω μέσα στην θάλασσα. άντε να έκατσε μέσα 10 δευτερόλεπτα και μετά αμέσως πήγα και το ξέπλυνα. το βράδυ όμως δεν ανταποκρινόταν το κουμπί που το ξεκλειδώνει! την δεύτερη μέρα ξεκόλλησε αλλά πλέον δεν φορτίζει και δεν ανταποκρίνεται το κουμπί αύξησης της έντασης. να υπογραμμίσω ότι το είχα πάει στην αβαρτο για αλλαγή οθόνης και πίσω καπάκι, παίζει αυτοί εκεί να μην έκαναν καλή στεγανοποίηση? άλατα δεν φαίνονται πουθενά! και σκάφτομαι να το ξαναγοράσω γιατί αν μπλέξω πάλι με service δεν με βλέπω καλά.

Kαλησπερα ....Μελλοντικος κατοχος κι εγω του Ζ1 compact...

Εχω το Xperia active...το εχω βαλει στη θαλασσα,εχω τραβηξει βιντεο και φωτογραφιες...δεν το εχω πλυνει(παρα μονο μια φορα αν θυμαμαι κι αυτο σκουπισμα ουσιαστικα) και εδω και εναμιση χρονο δεν εχει παθει ΤΙΠΟΤΑ...προφανως δεν σου εκαναν καλη στεγανοποιηση ή εχει θεμα η συσκευη σου...Και ναι η SONY λεει για γλυκο νερο αλλα εγω το ρισκαρα..

Link to comment
Share on other sites

όταν δίνεις τόσα λεφτά να πάρεις το αδιάβροχο z1 c δεν νομίζω ότι αξίζει το ρίσκο να δοκιμάσεις την συμεριφορά του σε θαλασινό νερό γιατί μπορεί να βγάλει προβλήματα και μετά πάνε τα λεφτά :lol:
Link to comment
Share on other sites

Θα το παρω την αλλη εβδομαδα...σκεφτομαι να:

1.Παρω το docking station( λεει στην περιγραφη του μαγαζιου πως μπορεις να το βαζεις και με θηκη επανω..ισχυει?

2.Παρω μια απλη θηκη σιλικονης μονο για πισω...αρκει?

3.Παρω ζελατινα προστασιας για εμπρος μεχρι (?) να παραγγειλω καποιο tempered glass...

4.Εχει η συσκευασια μαγνητικο καλωδιο ή πρεπει κι αυτο να αγοραστει?

5.Δεν σκοπευω να το rootαρω...περιοριζομαι πολυ?

6.Για βιντεοκλησεις skype ή viber? δεν εχω χρησιμοποιησει κανενα ως τωρα...

7.Χρειαζεται καποιο antivirus ή ειναι πλεονασμος?

Ευχαριστω εκ των προτερων....

Link to comment
Share on other sites

1) κατα 99% δεν κανει

2)αυτο εξαρταται απο σενα. Εγω δεν χρησιμοποιω θηκες στα κινητα μου.

3)παρε tempered.. Κανει δουλεια.;)

4)Δεν το γνωριζω. Νομιζω εχει να κανει με τη χωρα για την οποια προοριζεται η συσκευη. Το κουτι καθε χωρας εχει διαφορετικα παρελκομενα.

5)Μην κανεις δεν χρειαζεται εκτος και αν θες συγκεκριμενες λειτουργιες που απαιτουν root.

6)κανει το viber βιντεοκλησεις στο κινητο περα απο το pc; Με skype δεν θαχεις κανενα θεμα.

7)κανενα antivirus!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

όπως και να έχει η ανάβαθμιση θα είναι χρήσιμη σε Android 4.4.4 KitKat στο Ζ1c .Αν σκοπεύεις να το μην το κάνεις root φρόντισε να έχει την αναβάθμιση με κάποιο τρόπο :lol: . Επίσης θα χρειαστείς ένα ελαφρύ antivirus αν μπαίνεις internet mobileκαι απο viber πιστεύω είναι πολύ καλύτερα εκτός και αν σε βολεύει το skype
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Κων/νε και Βολιωτη...

οχι ή ναι σε antivirus? χαχαχα...

τι εννοεις με την αναβαθμιση? δεν την εχει ετσι κι αλλιως μολις το ανοιξω?εννοω δεν ερχεται σε ολα?

προσωρινα λεω για την ζελατινα... και για την φορτιση θα το παρω ετσι κι αλλως αλλα ελεγα μηπως καποιος ηξερε για τις θηκες αν δουλευει...:)

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα ....Μελλοντικος κατοχος κι εγω του Ζ1 compact...

Εχω το Xperia active...το εχω βαλει στη θαλασσα,εχω τραβηξει βιντεο και φωτογραφιες...δεν το εχω πλυνει(παρα μονο μια φορα αν θυμαμαι κι αυτο σκουπισμα ουσιαστικα) και εδω και εναμιση χρονο δεν εχει παθει ΤΙΠΟΤΑ...προφανως δεν σου εκαναν καλη στεγανοποιηση ή εχει θεμα η συσκευη σου...Και ναι η SONY λεει για γλυκο νερο αλλα εγω το ρισκαρα..

τοσο ατυχος να ειμαι εγω?μολις παρελαβα το dock και φορτιζει κανονικα!!! λειτουργει κανονικα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

όταν δίνεις τόσα λεφτά να πάρεις το αδιάβροχο z1 c δεν νομίζω ότι αξίζει το ρίσκο να δοκιμάσεις την συμεριφορά του σε θαλασινό νερό γιατί μπορεί να βγάλει προβλήματα και μετά πάνε τα λεφτά :lol:

 

αυτο ειπα κι εγω και βρηκα τον μπελα μου

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...