Jump to content

Sony Xperia Z1 Compact


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην αγχώνεσαι. Απ' τη στιγμή που η συσκευή γράψει 100%, έχει φορτίσει. Τη βγάζεις απ' την πρίζα και τη χρησιμοποιείς. Ούτε δεκάωρα ούτε δωδεκάωρα ούτε εικοσιτετράωρα χρειάζεται για να φορτίσει. Μόνο να φορτίσει πλήρως. Και ανάλογα με το φορτιστή που θα χρησιμοποιήσεις, το πολύ ένα δίωρο να χρειαστεί. ;)

 

Κλειστό όμως δε σου γράφει ποσοστό μπαταρίας. Όταν το ledάκι ανάψει πράσινο, είσαι στο 90% και πάνω. Άνοιξε τη συσκευή και δες πότε θα φτάσει 100%. Τότε βγάλτην απ' την πρίζα.

Α, να'σαι καλά! Εχει ήδη γίνει πράσινο το φωτάκι, οπότε θα το βγάλω όταν φύγω. Για τα 12ωρα που κάναμε παλιά το ξέρω ότι δεν ισχύει πλέον, απλά δεν ήξερα αν υπάρχει κάποιο μίνιμουμ ωρών.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Α, να'σαι καλά! Εχει ήδη γίνει πράσινο το φωτάκι, οπότε θα το βγάλω όταν φύγω. Για τα 12ωρα που κάναμε παλιά το ξέρω ότι δεν ισχύει πλέον, απλά δεν ήξερα αν υπάρχει κάποιο μίνιμουμ ωρών.

 

Α, οι πολύωρες φορτίσεις είναι παρελθόν, πλέον οι μπαταρίες είναι πολύ εξελιγμένες. Απλά φρόντισε οι 2-3 πρώτες φορτίσεις να είναι πλήρεις, δηλαδή φόρτιση μέχρι 100%. Στην αποφόρτιση, καλύτερα μην το αφήνεις μέχρι 0%, για τους λόγους που έχει εξηγήσει ο Νίκος πιο πάνω. Πρακτικά κάτω από το 15-20% φορτίζεις πλήρως μέχρι 100%. Αυτό 2-3 φορές, και εγγυημένα η μπαταρία θα έχει τη μέγιστη διάρκεια ζωής μέχρι να αλλάξεις κινητό.

Κάποιοι έχουν προτείνει και μια πλήρη αποφόρτιση (μέχρι 0%) μια φορά το μήνα, αλλά δεν έχω άποψη επί του θέματος.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Α, οι πολύωρες φορτίσεις είναι παρελθόν, πλέον οι μπαταρίες είναι πολύ εξελιγμένες. Απλά φρόντισε οι 2-3 πρώτες φορτίσεις να είναι πλήρεις, δηλαδή φόρτιση μέχρι 100%. Στην αποφόρτιση, καλύτερα μην το αφήνεις μέχρι 0%, για τους λόγους που έχει εξηγήσει ο Νίκος πιο πάνω. Πρακτικά κάτω από το 15-20% φορτίζεις πλήρως μέχρι 100%. Αυτό 2-3 φορές, και εγγυημένα η μπαταρία θα έχει τη μέγιστη διάρκεια ζωής μέχρι να αλλάξεις κινητό.

Κάποιοι έχουν προτείνει και μια πλήρη αποφόρτιση (μέχρι 0%) μια φορά το μήνα, αλλά δεν έχω άποψη επί του θέματος.

Κάπως έτσι έκανα ως τώρα. Και να πω την αλήθεια, είναι σπάνια περίπτωση να το βγάλω απ'τη φόρτιση πριν τελειώσει, θα πρέπει να αναγκαστώ για κάποιο λόγο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!!! ενδιαφερομαι για το συγκεκριμενο κινητο και μπηκα να διαβασω κριτικες απο δω μεσα και απογοητευτηκα ειδα οτι με την kitkat εκδοση παει χειροτερα οτι η καμερα δεν ειναι καλη οτι γρατζουνιεται ευκολα οτι εχει ζελατινες μπρος πισω και φευγουν και οτι χανεται η εγγυηση και αλλα πολλα... διαφωτιστε με σας παρακαλω γιατι θελω να το παρω... επισης απο που προτεινετε να το παρω απο σκρουτζομαγαζο ή πλαισιο public και τετοια?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!!! ενδιαφερομαι για το συγκεκριμενο κινητο και μπηκα να διαβασω κριτικες απο δω μεσα και απογοητευτηκα ειδα οτι με την kitkat εκδοση παει χειροτερα

Η KitKat έχει λίγο χειρότερη αυτονομία, αλλά αυτό είναι γενικά θέμα KitKat, όχι μόνο της συγκεκριμένης συσκευής. Μια χαρά αυτονομία έχει η συσκευή. Κολλήματα και λοιπά δεν υπάρχουν ούτε για δείγμα. Πάει σφαίρα η συσκευή.

 

οτι η καμερα δεν ειναι καλη

Λάθος. Μια χαρά είναι η κάμερα, πολύ καλύτερη από πάρα πολλά κινητά της κατηγορίας του. Απλά το φλας δεν είναι τόσο δυνατό για τις νυχτερινές, αλλά αυτό δεν είναι θέμα του φακού ή του αισθητήρα.

 

οτι γρατζουνιεται ευκολα οτι εχει ζελατινες μπρος πισω και φευγουν και οτι χανεται η εγγυηση και αλλα πολλα...

Οι ζελατίνες που έχει μπρος-πίσω γρατζουνιούνται εύκολα (ιδίως η πίσω), και όντως αν τις αφαιρέσεις φεύγει το λογότυπο και χάνεις και την εγγύηση, αλλά όλος ο κόσμος βάζει έστω ένα στοιχειώδες screen protector. Ακόμα και με μία φτηνή μεμβράνη του 1€ να βάλεις μπρος-πίσω, πάνω από τις εργοστασιακές, το εν λόγω θέμα δεν υφίσταται. Προσωπικά μπροστά έχω βάλει tempered glass και πίσω μία φτηνή μεμβράνη, και έχω ξεχάσει το εν λόγω θέμα. ;)

 

επισης απο που προτεινετε να το παρω απο σκρουτζομαγαζο ή πλαισιο public και τετοια?

Φυσικά από σκρουτζομάγαζο, εκτός αν έχεις χρήματα για πέταμα. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Χρειαζομαι βοηθεια. Δεν ξέρω πως το εκανα αλλα το κινητο μου δεν ανοιγει με τιποτα :( Οταν το συνδεω με τον φορτιστη αναβει το κοκκινο led και μετα καθε περιπου ενα δευτερολεπτο κάνει τρεις δονησεις. Συνεχεια ομως. Δοκιμασα να το βαλω σε FASTBOOT MODE ή σε FLASHMODE αλλα τιποτα. Αναβει το μπλε ή το πρασινο led αλλα και παλι καθε περιπου ενα δευτερολεπτο κάνει τρεις δονησεις, και συνεχως αποσυνδεετε απο τον υπολογιστη. Καμια ιδεα? Προσπαθω να βρω λύση στο xda αλλα δεν εχω καταφερει τιποτα :(

μηπως σου εμεινε απο μπαταρια?

για βαλτο 5 λεπτα στη φορτιση και μετα πατα να το αναψεις και ας ειχε πριν μπαταρια..

Τελος, αν δεν αναψει ανοιξε το πορτακι της σιμ, εχει ενα κοκκινο κουμπακι διπλα απο την σιμ που λεει off Νομιζω, πατα το και το κανει ρεσετ χωρις να χασεις δεδομενα, απλα το ξεκολαει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Α, να'σαι καλά! Εχει ήδη γίνει πράσινο το φωτάκι, οπότε θα το βγάλω όταν φύγω. Για τα 12ωρα που κάναμε παλιά το ξέρω ότι δεν ισχύει πλέον, απλά δεν ήξερα αν υπάρχει κάποιο μίνιμουμ ωρών.

 

2-3 ωρες θελει και γενικα οπως στα ειπε ο Πανος, απλα την 1η φορτιση εγω την κρατησα ολο το βραδυ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Η KitKat έχει λίγο χειρότερη αυτονομία, αλλά αυτό είναι γενικά θέμα KitKat, όχι μόνο της συγκεκριμένης συσκευής. Μια χαρά αυτονομία έχει η συσκευή. Κολλήματα και λοιπά δεν υπάρχουν ούτε για δείγμα. Πάει σφαίρα η συσκευή.

 

 

Λάθος. Μια χαρά είναι η κάμερα, πολύ καλύτερη από πάρα πολλά κινητά της κατηγορίας του. Απλά το φλας δεν είναι τόσο δυνατό για τις νυχτερινές, αλλά αυτό δεν είναι θέμα του φακού ή του αισθητήρα.

 

 

Οι ζελατίνες που έχει μπρος-πίσω γρατζουνιούνται εύκολα (ιδίως η πίσω), και όντως αν τις αφαιρέσεις φεύγει το λογότυπο και χάνεις και την εγγύηση, αλλά όλος ο κόσμος βάζει έστω ένα στοιχειώδες screen protector. Ακόμα και με μία φτηνή μεμβράνη του 1€ να βάλεις μπρος-πίσω, πάνω από τις εργοστασιακές, το εν λόγω θέμα δεν υφίσταται. Προσωπικά μπροστά έχω βάλει tempered glass και πίσω μία φτηνή μεμβράνη, και έχω ξεχάσει το εν λόγω θέμα. ;)

 

 

Φυσικά από σκρουτζομάγαζο, εκτός αν έχεις χρήματα για πέταμα. ;)

 

απο σκρουτζομαγαζο εχω ενδοιασμους μηπως ειναι μουφα ή δεν μου παρεχει εγγυηση...

οσον αφορα τις ζελατινες τι εννοεις tempered glass? αν βαλω φτηνες αυτες του plaisio πο εχει για ολα τα κινητα πειραζει?

Link to comment
Share on other sites

απο σκρουτζομαγαζο εχω ενδοιασμους μηπως ειναι μουφα ή δεν μου παρεχει εγγυηση...

οσον αφορα τις ζελατινες τι εννοεις tempered glass? αν βαλω φτηνες αυτες του plaisio πο εχει για ολα τα κινητα πειραζει?

 

φιλε μια χαρα ειναι απο σκρουτζομαγαζο..αρκει να μην πας απο κανενα αγνωστο και ακυρο που δεν εχει ψωνισει κανεις, δες κριτικες..

Οσο για ζελατινες, εγω απο ebay και πλαισιο παιρνω ή media markt, τις φθηνοτερες, απλα στο πλαισιο δεν εχει τρυπα μπροστα στον αισθητηρα και ισως να μην λειτουργει σωστα το αυτοματο σβησιμο της οθονης οταν μιλας..οποτε δες αλλου ή κανα ebay οπου με 5 ευρω παιρνεις πολυ καλες.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

φιλε μια χαρα ειναι απο σκρουτζομαγαζο..αρκει να μην πας απο κανενα αγνωστο και ακυρο που δεν εχει ψωνισει κανεις, δες κριτικες..

Οσο για ζελατινες, εγω απο ebay και πλαισιο παιρνω ή media markt, τις φθηνοτερες, απλα στο πλαισιο δεν εχει τρυπα μπροστα στον αισθητηρα και ισως να μην λειτουργει σωστα το αυτοματο σβησιμο της οθονης οταν μιλας..οποτε δες αλλου ή κανα ebay οπου με 5 ευρω παιρνεις πολυ καλες.

 

Εμένα το tempered glass που πήρα είναι μονοκόματο μπροστά, δεν έχει καμία εγκοπή, εντούτοις δουλεύουν μια χαρά οι αισθητήρες φωτεινότητας και προσέγγισης, καθώς και η εμπρόσθια κάμερα. Στο πίσω μέρος θα είχα ενδοιασμούς να κάλυπτα εντελώς την κάμερα με μεμβράνη χωρίς εγκοπές, μην τυχόν είχε θέματα με την αυτόματη εστίαση.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

απο σκρουτζομαγαζο εχω ενδοιασμους μηπως ειναι μουφα ή δεν μου παρεχει εγγυηση...

οσον αφορα τις ζελατινες τι εννοεις tempered glass? αν βαλω φτηνες αυτες του plaisio πο εχει για ολα τα κινητα πειραζει?

 

Δεν μπορείς απλά να βάλεις μία τυχαία ζελατίνα. Γιατί θα σου καλύπτει τους αισθητήρες και την κάμερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει θέμα με την κάμερα και τους αισθητήρες στο μπροστά μέρος, τουλάχιστον στο δικό μου tempered glass. Δουλεύουν όλα τέλεια. Η μόνη εγκοπή που χρειάζεται είναι για το ακουστικό, ακριβώς πάνω απ' το λογότυπο της Sony.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

τελικα μαγκες που καταληγουμε? :p :p :p :p :p τι θα βαλω? τι ζελατινες?

Μπες στο skroutz ή στο ebay και ψάξε για screen protector, ειδικά για το Z1 Compact. Και οι πλαστικές και οι γυάλινες προστατεύουν, απλά οι γυάλινες έχουν καλύτερη αίσθηση, γι'αυτό και είναι πιο ακριβές. Εγώ για ένα ολόκληρο μήνα το είχα με απλή πλαστική μεμβράνη μπροστά, και φυσικά δεν έπαθε τίποτα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μπες στο skroutz ή στο ebay και ψάξε για screen protector, ειδικά για το Z1 Compact. Και οι πλαστικές και οι γυάλινες προστατεύουν, απλά οι γυάλινες έχουν καλύτερη αίσθηση, γι'αυτό και είναι πιο ακριβές. Εγώ για ένα ολόκληρο μήνα το είχα με απλή πλαστική μεμβράνη μπροστά, και φυσικά δεν έπαθε τίποτα.

 

για ενα μηνα? δλδ τις αλλαζεις συνεχεια? συγνωμη ρε παιδια εχει ηδη ζελατινα αυτο απο μονο του θα παω να του βαλω μετα πλαστικη ή γυαλιν πως θα χειριζομαι το κινητο? θα εχει καλη αποκριση στην αφη?

Link to comment
Share on other sites

τελικα μαγκες που καταληγουμε? :p :p :p :p :p τι θα βαλω? τι ζελατινες?

 

Ο τόπος (και το ιντερνετ) είναι γεμάτος με ζελατίνες. Για πίσω οπωσδήποτε να έχει άνοιγμα για την κάμερα και το φλας, για μπροστά δεν είναι απαραίτητο, αλλά τουλάχιστον για την κάμερα θα το πρότεινα. Τσέκαρε το ebay, θα βρεις ότι θελήσεις.

 

Πάντως, αν δεν σου είναι μεγάλο έξοδο, προτίμησε tempered glass για μπροστά, εκτός του ότι δίνει καλύτερη αίσθηση στην αφή και μπαίνει πολύ πιο εύκολα, σου παρέχει και προστασία από κτυπήματα. Υπάρχουν και φθηνά των 7ευρώ αλλά δεν τα έχω δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς οι απλές γίνονται χάλια αμέσως και φαίνεται αθλιο το κόσμημα αυτό, γι αυτό εγώ έβαλα καρμπον μπρος πίσω και τέλος οι γρατζουνιες ;) βέβαια ότι αρέσει του καθένα! Καρμπον είχα και στο αιφον 4 :)
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

για ενα μηνα? δλδ τις αλλαζεις συνεχεια? συγνωμη ρε παιδια εχει ηδη ζελατινα αυτο απο μονο του θα παω να του βαλω μετα πλαστικη ή γυαλιν πως θα χειριζομαι το κινητο? θα εχει καλη αποκριση στην αφη?

 

Εξαιρετική απόκριση.

Ούτως ή άλλως η μαμίσια μεμβράνη είναι πάρα πολύ λεπτή. Μόνο για να μην πεταχτουν τα γυαλιά άμα σπάσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για ενα μηνα? δλδ τις αλλαζεις συνεχεια? συγνωμη ρε παιδια εχει ηδη ζελατινα αυτο απο μονο του θα παω να του βαλω μετα πλαστικη ή γυαλιν πως θα χειριζομαι το κινητο? θα εχει καλη αποκριση στην αφη?

Όχι βέβαια, δεν αλλάζεις τόσο συχνά. Ιδίως με τη γυάλινη, πιστεύω ότι θα την έχω για καναδυό χρόνια, τέτοια αίσθηση μου δίνει. Απλά όταν πήρα το κινητό δεν είχα λογαριασμό στο ebay και αγόρασα ό,τι βρήκα μπροστά μου, για να μην έχω απροστάτευτο το κινητό. Συγκεκριμένα μία απ' το Public που την πλήρωσα και 4€ τη μία (πανάκριβη για πλαστική). Όταν μου ήρθε η γυάλινη απ' το ebay, την έβγαλα την πλαστική, χωρίς να είναι καν χαλασμένη.

Εννοείται ότι η γυάλινη έχει τέλεια απόκριση, το δάχτυλο γλιστράει επάνω απίστευτα εύκολα, δε γεμίζει τόσο εύκολα με δαχτυλιές, κι έχει και μεγαλύτερη διάρκεια ζωής. Επίσης νιώθεις ότι αγγίζεις γυαλί, καμία σχέση η αίσθηση. ;)

Εύχομαι μόνο η συγκεκριμένη μάρκα που έχω πάρει να έβγαζε tempered glass και για πίσω, αλλά δυστυχώς δεν... :(

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια, δεν αλλάζεις τόσο συχνά. Ιδίως με τη γυάλινη, πιστεύω ότι θα την έχω για καναδυό χρόνια, τέτοια αίσθηση μου δίνει. Απλά όταν πήρα το κινητό δεν είχα λογαριασμό στο ebay και αγόρασα ό,τι βρήκα μπροστά μου, για να μην έχω απροστάτευτο το κινητό. Συγκεκριμένα μία απ' το Public που την πλήρωσα και 4€ τη μία (πανάκριβη για πλαστική). Όταν μου ήρθε η γυάλινη απ' το ebay, την έβγαλα την πλαστική, χωρίς να είναι καν χαλασμένη.

Εννοείται ότι η γυάλινη έχει τέλεια απόκριση, το δάχτυλο γλιστράει επάνω απίστευτα εύκολα, δε γεμίζει τόσο εύκολα με δαχτυλιές, κι έχει και μεγαλύτερη διάρκεια ζωής. Επίσης νιώθεις ότι αγγίζεις γυαλί, καμία σχέση η αίσθηση. ;)

Εύχομαι μόνο η συγκεκριμένη μάρκα που έχω πάρει να έβγαζε tempered glass και για πίσω, αλλά δυστυχώς δεν... :(

 

Πανο μπορεις να βγαλεις μια φωτο να δουμε πως φαινεται το κινητο απο πλαγια, ποσο το φουσκωνει δηλαδη?

Εγω ειχα παρει παντως απο ebay για ολα μου τα κινητα, τις πιο φθηνες που μου γεμιζαν το ματι, και βγηκαν μια χαρα,εξαλλου ειχε μεσα 5-6 το καθε κουτι και αν τυχον με τον καιρο αρχιζαν να ξεκολανε στα πλαγια τις αντικαθιστουσα..

 

Παντως, μιας και το λεμε, ενας φιλος ανοιξε το κινητο, του εβγαλε το καπακι της μπαταριας για να βαλει το γυαλινο απο ιαπωνια..

Αραγε του εβαλε προστατευτικο απο πανω? και αν ναι, γυαλινο?

τοτε τι νοημα εχει η αλλαγη της πλατης του κινητου? αν εβαλε ζελατινα, παλι τι νοημα εχει το χειρουργειο??

Τα ρωταω αυτα, για να προσδιορισουμε λιγο τις αναγκες μας παλι..

Επισης, αν το φλας εκανε διαχυση λογω της πλατης οπως λεγανε τοτε οσοι οσοι βαζουμε ενα καρο κινεζικες ζελατινες απο πισω (να δειτε εγω τι εχω βαλει στου πατερα μου, μια ματ των 2 ευρω) δε θα επρεπε να μπορουμε να βγαλουμε φωτο..

αν και οσοι ειχαν διαχυση, εφταιγε ο συγχρονισμος του κλειστρου με το φλας, απλα τα καταθετω σαν προσωπικη αποψη παρατηρωντας τοσα κινητα γυρω μου..μπορει ναμαι λαθος, ομως μην τρελαινεστε με το γυαλι, 1ον αν δεν εχετε τα λεφτα (λεμε τωρα) και 2ον αν το φουσκωνει το κινητο..εμενα δε θα μου αρεσε να προεξεχει ας πουμε το γυαλακι αυτο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πανο μπορεις να βγαλεις μια φωτο να δουμε πως φαινεται το κινητο απο πλαγια, ποσο το φουσκωνει δηλαδη?

Αμέ, με την πρώτη ευκαιρία. ;)

 

Εγω ειχα παρει παντως απο ebay για ολα μου τα κινητα, τις πιο φθηνες που μου γεμιζαν το ματι, και βγηκαν μια χαρα,εξαλλου ειχε μεσα 5-6 το καθε κουτι και αν τυχον με τον καιρο αρχιζαν να ξεκολανε στα πλαγια τις αντικαθιστουσα..

Αυτό είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα με τις πλαστικές μεμβράνες. Δεν επιδέχονται διορθώσεις. Λίγο να τις ανασηκώσεις στο πλάι για να βγάλεις καμιά σκονίτσα, πήρε αέρα, έχασε λίγη κόλλα, απαίσιο αισθητικό αποτέλεσμα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αμέ, με την πρώτη ευκαιρία. ;)

 

 

Αυτό είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα με τις πλαστικές μεμβράνες. Δεν επιδέχονται διορθώσεις. Λίγο να τις ανασηκώσεις στο πλάι για να βγάλεις καμιά σκονίτσα, πήρε αέρα, έχασε λίγη κόλλα, απαίσιο αισθητικό αποτέλεσμα.

 

εμενα οσες εχω βαλει δεν φαινονται καν οτι υπαρχουν..αν σου στειλω τωρα φωτο δεν καταλαβαινεις οτι υπαρχει μεμβρανη..

Απλα με τον καιρο αρχιζουν και ξεκολανε απο τα πλαγια λογω τριβων με την θηκη, ειδικα αυτες της σιλικονης που αγκαλιαζουν το πλαισιο, καταληγουν στην οθονη ακριβως, σπρωχνουν την ζελατινα λιγακι..

Αν κανεις προσεκτικη τοποθετηση (πανι που δεν εχει χνουδι με αζαξ και μετα ενα απο αυτα των γυαλιων που παιρνεις και το τελευταιο χνουδακι και μετα κολας κατευθειαν, φυσας και κανα χνουδι αν δεις τελευταια στιγμη και εισαι κομπλε..

Συνηθως οταν μου κολλησουν χνουδια στη μια τη χρησιμοποιω για να καθαριζω την οθονη απο αυτα κολλωντας τη και βγαζοντας τη (τοτε ειναι απολυτως καθαρη η οθονη) και κολλαω μια δευτερη..γιαυτο παιρνω πακετα των 3 ή 6..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε, όσο καθαρότερες μπόρεσα:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε, όσο καθαρότερες μπόρεσα:

 

πρεπει να σου μαθω να βγαζεις φωτογραφιες.. :lol::lol: :p

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να σου μαθω να βγαζεις φωτογραφιες.. :lol::lol: :p

Μεσημεριάτικα και με ανοιχτόχρωμο φόντο, τι περίμενες να βγει; :lol: :p

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...