Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το οτι ειναι 3 λεπτα δεν αποσαφηνιζεται καπου,αν κ συνηθως τα πολλα λεπτα ετσι χρεωνονται.

Παντως 500 mb δεν εχω δει για το καρτοσυμβολαιο.εγω 100 mb ειδα με 5€…

 

νατο για τα μεγα --> http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/mobile-internet/mobile-internet-gia-to-kartokinito/mobile-internet-100/

 

μεχρι 30/9 ειναι η προσφορα. μετα ποιος ξερει τι θα υπαρξει..

 

αυτο με τα 3 λεπτα μου το ειπανε στο καταστημα, αν και οταν εκανα αρχικα καποια τεστ ηταν μονολεπτη η ελαχιστη χρεωση κι οχι 3 λεπτη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/wind-mobile-broadband/oikonomika-programmata-me-sumvolaio/wind-mobile-broadband/

 

μηπως δεν βλεπω καλα? αυτοι ελέγαν στις 26/9 (και μαλιστα με χρονομετρο!) ληγει η προσφορα. τωρα την εκαναν γενικης φυσεως προσφορα?

 

αρχιζω και μπερδευομαι.. ή δεν ξερω τι γινεται εκει στο site της wind..

 

Αυτη η προσφορα ισχυε παντα στα καταστηματα...

Αυτη που εληξε ειχε αλλο στικακι δωρο, το Ε587 των 42Mpbs, ενω αυτο ειναι το Ε586 που πιανει μεχρι 22Mbps.

Ουσιαστικα αυτο εχασες απο την προηγουμενη προσφορα, τα αλλα ιδια ειναι!

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η προσφορα ισχυε παντα στα καταστηματα...

Αυτη που εληξε ειχε αλλο στικακι δωρο, το Ε587 των 42Mpbs, ενω αυτο ειναι το Ε586 που πιανει μεχρι 22Mbps.

Ουσιαστικα αυτο εχασες απο την προηγουμενη προσφορα, τα αλλα ιδια ειναι!

 

αχα οκ! :)

 

τι 42 τι 22 εδω το θεμα ειναι να πιανουμε απλα 3g πλεον! ΔΥΣΤΥΧΩΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

νατο για τα μεγα --> http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/mobile-internet/mobile-internet-gia-to-kartokinito/mobile-internet-100/

 

μεχρι 30/9 ειναι η προσφορα. μετα ποιος ξερει τι θα υπαρξει..

 

αυτο με τα 3 λεπτα μου το ειπανε στο καταστημα, αν και οταν εκανα αρχικα καποια τεστ ηταν μονολεπτη η ελαχιστη χρεωση κι οχι 3 λεπτη.

 

Αν δεν ειναι 3 λεπτα αλλαζει το θεμα.εχεις βαλει κ τα 1500?

Περιμενουμε ενημερωση αν οντως ισχυει.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ειναι 3 λεπτα αλλαζει το θεμα.εχεις βαλει κ τα 1500?

Περιμενουμε ενημερωση αν οντως ισχυει.

 

τα 1500 μπαινουν αυτοματα

 

υπηρχε bonus εγγραφης μεχρι και πριν μερικες βδομαδες στα 5 ευρω στο καρτοσυμβολαιο

 

δλδ πηγαινε στα 31 ευρω νομιζω (οχι να πληρωσεις, αλλα να εχεις στην καρτα)

η WIND σου αφαιρουσε αυτοματα 8 ευρω και σου εβαζε τα 1500

σε μενα τουλαχιστον αυτο κανει

 

οποτε ειμαι με 23 ευρω καθε μηνα fixed. τα οποια τα κανω 2 γιγα ιντερνετ.

 

για τα 3 λεπτα, για να μην λεω ανακριβειες δεν ειμαι σιγουρος στην παρουσα φαση αν ισχουν.

Link to comment
Share on other sites

η wind δεν ξερω αν ειναι καλη ή οχι αλλα στα υποκαταστηματα της δουλευουν οτι ναναι ατομα ασχετοι και καμια σχεση με εξυπηρετηση πελατων. αυτος ειναι ο λογος που την εκοψα και δεν ασχοληθηκα ποτε με τετοιους πειραγμενους.

μια φορα παω παραγγελνω μια συσκευη φοιτητης ημουν ακομα κ μου λεει πεμπτη θα ειναι εδω. της λεω σαββατο φευγω μου λεει πεμπτη θα το εχεις . ουτε πεμπτη ουτε παρασκευη ουτε σαββατο. ασε που δεν ειχα κ αλλο τηλεφωνο και δεν ειχα το παγιο μου.

μετα απο καμια 10αρια μερες μου το στελνει. λεω ωραια επιτελους. και ειχε ξεχασει το ζωων να βαλει μεσα την SIM. τους περνω τηλεφωνω κ λεω με εχετε 14 μερες χωρις τηλεφωνο και ξεχνας να μου βαλεις την καρτα μεσα? η απαντηση????ελα μωρε 14 μερες εισαι χωρις κινητο οι αλλες 2 σε πειραξαν που θα κατσεις? με το που τελειωσε το συμβολαιο μεταφορα vodafone και αντε γεια. και το αποτελεσμα? ειδαμε τα οικονομικα της στοιχεια. οπως στρωνεις ετσι κοιμασαι.

 

Μια που τα είδες τα οικονομικά στοιχεία, για πες μας και τι κατάλαβες.

Γιατί κάτι μάλλον έχεις μπερδέψει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ή δεν έχει καλό σήμα η Wind, αλλά η διαφήμιση με το καράτε του μικρού γιου και ειδικά το κομμάτι στην παραλία που παίζει..... άρπα(!!!) το smoke on the water, είναι όλα τα λεφτά!!!!

 

Μπράβο στην εταιρεία, ο πίου και η συγκεκριμένη με τον γιο καρατερίστα, είναι για μένα οι καλύτερες στην Ελληνική τηλεόραση για φέτος(μέχρι σήμερα).

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω εγκατάσταση τους drivers του E3131 Huawei της vodafone, αλλα στο site της vodafone δεν βρίσκω τίποτα, ξερει κανείς που θα τους βρώ?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play/wind-double-play-l/?planID=1287

<<Επιπλέον έκπτωση έως 10,33€ / μήνα σε συνδρομητές κινητής WIND>>

1)τωρα γραφει εως 10.33ευρω πριν δεν ηταν απλα 10.33?

2)αν κανεις οικογενειακο πακετο δεν πρεπει να παρεις και απο κει την εκπτωση?

Edited by kage
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν 2 τρόποι ακύρωσης των προωθήσεων: Η ολική ακύρωση όλων τον προωθήσεων, και η ακύρωση υπό προϋποθέσεις.

 

Η ολική, είναι ##002# και ακυρώνει όλες τις ενεργές προωθήσεις που υπάρχουν στη γραμμή, [uSSD 21, 61, 62, 67] πλην αυτών που είναι ενεργοποιημένες με ειδικό τρόπο μέσω δικτύου [π.χ. ειδοποίηση κλήσεων]

 

Η υπό προϋποθέσεις, είναι ##004# και ακυρώνει όλες τις ενεργές προωθήσεις που υπάρχουν στη γραμμή, με USSD 61, 62, 67, πλην της USSD εντολής 21 [προώθηση όλων των κλήσεων], των προωθήσεων που είναι ενεργοποιημένες με ειδικό τρόπο μέσω δικτύου [π.χ. ειδοποίηση κλήσεων]

 

 

Πάγια τακτική μου όλα αυτά τα χρόνια, είναι, όταν θέλω να ακυρώσω όλες τις ενεργές προωθήσεις μέσω USSD, να πληκτρολογώ και τους 2 κωδικούς, ώστε να είμαι απόλυτα σίγουρος ότι το δίκτυο έχει δεχτεί τις εντολές ακύρωσης των προωθήσεων.

 

 

Τέλος, κάτι που δεν είναι ευρέως γνωστό:

 

Από 1/7/2010 σύμφωνα με τον Ευρωπαϊκό Κανονισμό, δεν χρεώνεσαι για τη λήψη φωνητικού μηνύματος στον τηλεφωνητή σου κατά την Περιαγωγή σε χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης, παρά μόνο όταν ακούς το μήνυμα που έχεις στον τηλεφωνητή σου (εξερχόμενη κλήση Περιαγωγής από τη χώρα που βρίσκεσαι προς Ελλάδα).

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να έχεις πάγιο πάνω από 25€ στο κινητό σου αλλιώς είναι -5,17€

 

η έκπτωση οικογενειακού είναι -10% στα συνολικά πάγια

 

PS: Ας κλειστεί το θέμα ή μεταφερθεί σωστά στα συμβόλαια

Link to comment
Share on other sites

Για συνδυασμό WIND DOUBLE PLAY LARGE + κινητό, η έκπτωση που ίσχυε ήταν 10,33€ στο πάγιο κινητής (για πάντα όπως έγραφε "χαρακτηριστικά").

Απο ότι δείχνει και ο πίνακας στο κάτω μέρος της σελίδας τώρα πλέον θα πρέπει να έχεις πάγιο στο κινητό μεγαλύτερό από 20€.

 

Αυτό που δεν κατάλαβα είναι για ποίους συνδρομητές ισχύει αυτό, γιατί στο κάτω μέρος της σελίδας λέει:

 

"Ισχύει για όλες τις αιτήσεις από 25/9/09.

Οι συνδρομητές που είχαν αιτηθεί ή ενεργοποιήσει τη συνδυαστική προσφορά Κινητού – Σταθερού (με ποσοστιαία έκπτωση επί του παγίου του κινητού) πριν τις 25/09/09, θα επωφεληθούν από την προηγούμενη προσφορά με το % ποσοστό της έκπτωσης στο μηνιαίο πάγιο και τα δωρεάν λεπτά ομιλίας.

 

Η προσφορά είναι διαθέσιμη στα Οικονομικά Προγράμματα Συμβολαίου Κινητής WIND για ιδιώτες, με εμπορική διάθεση μετά τον Ιούνιο του 2005 και με πάγιο μεγαλύτερο ή ίσο των 15€

Εξαιρούνται τα εξής:

Προγράμματα δεδομένων WIND (Mobile Broadband)".

 

Δηλαδή βγήκε ανακοίνωση το 2010 για αλλαγές και αφορά αιτήσεις που είχαν γίνει 3 χρόνια πρίν?

 

Είναι λίγο μπερδεμένη η ανακοίνωση ή κάνω λάθος???

 

Θα δούμε στον επόμενο λογαριασμό τι γίνεται:confused:

 

p.s: Είδα ότι το θέμα δεν έκλεισε και δεν μεταφέρθηκε στην ενότητα συμβόλαια για αυτό απάντησα εδώ.

Link to comment
Share on other sites

τον μεγαλυτερο ρολο θα παιξει το ατομο με το οποιο θα συνομιλησεις για την μειωση.διαλεξε καταστημα με υπαλληλο που δεν βαριετε,αλλα και ωρες χαμηλης κινησης.....
Link to comment
Share on other sites

ήμουν 10 και πλέον χρόνια εταιρικός πελάτης της WIND

τυχαία μου έκαναν προσφορά από Vodafone με μικρές αποκλείσεις!

δέχτηκα και βρήκα την υγεία μου!

 

τώρα καταλαβα γιατί η Vodafone παίρνει άριστα στο support!

 

 

η wind είναι σαν να έχει μαζέψει ότι τελευταίο υπάρχει από κάθε άποψη!

 

 

αν δεν δεχθούν....απλά πήγαινε αλλού.....να ηρεμήσεις.

 

 

υ.γ. Σκέφτομαι αν πέρναγα αυτά που πέρναγα ως καλός εταιρικός πελάτης.....οι ιδιώτες τι τραβάνε?

Link to comment
Share on other sites

@morfikos

 

αδερφέ η Wind έχει μείνει πολύ πίσω στα εταιρικά. μόνο αν βρεις κατάστημα να σε εξυπηρετήσει σωστά και να κάνει κι αυτό ό,τι περνά από το χέρι του.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα φίλοι

Γρήγορα θα μπω στο θέμα "προφυλαχτείτε από το συμβόλαιο Q"

Ονομάζομαι Γεωργιάδης Κων/νος και είμαι πάρα πολύ απογοητευμένος και δυσαρεστημένος από την εταιρεία Q με αφορμή τον τελευταίο λογαριασμό που μου ήρθε στο πρόγραμμα "Q συμβόλαιο" που έχω.

Χρησιμοποιώ την επιλογή Q20 με 20,68 Ε€ όπου δικαιούμαι 160΄ λεπτά και 160ΜΒ

Μου ήρθε λογαριασμός 561 € από λάθος δικής μου χρήσης internet

Μου χρεώθηκε χρήση 231,5ΜΒ και για τα 71,5ΜΒ (υπόλοιπο μετά τα 160), με χρεώσανε περίπου 540 € , δεν μπορεί να υπάρχει τόσο τεράστια διαφορά ενώ με πχ επιλογή Q20 με 20,68 € δικαιούμαι 160΄ λεπτά και 160ΜΒ , και εκτός παγίου για κάθε ΜΒ να γίνετε τέτοια εξωφρενική χρέωση

Δηλαδή τι πρόκειται να γίνει αν καμιά φορά κατά λάθος για κάποιο τρόπο , γιατί άνθρωποι είμαστε και συμβαίνουν και λάθη και ξεφύγει η χρέωση χωρίς να το αντιληφθούμε, από την μία δεν έχουν την δυνατότητα να μας ενημερώνουν , προστατέψουν και από την άλλη θα μας τιμωρήσουν χρεώνοντας στα ύψη το κόστος.

Σε mail που τους έστειλα έκαναν 20 μέρες να απαντήσουν για να πουν ότι δεν μπορούν και δεν έχουν να πουν τίποτα

Πιστεύω πως όταν οι άλλες εταιρίες χρεώνουν για χρήση internet εκτός παγίου πολλαπλάσια μικρότερη τιμή όπως πχ:

Cosmote 0,1034 € Χρέωση μετά την κατανάλωση των δωρεάν MB (€/MB) -εδώ τα 71,5ΜΒ θα στοίχιζαν περίπου 7,5 € ή

Vodafone επιπλέον Χρεώσεις μετά την κατανάλωση της ενσωματωμένης χρήσης 5€ για 100ΜΒ και -εδώ τα 71,5ΜΒ θα στοίχιζαν 5 €

αν εγώ πληρώνω περίπου 540 € νομίζω πως η χρέωση που μου έκαναν ξεπερνά κατά πολύ τα όρια της αισχροκέρδειας

ευχαριστώ για τον χρόνο σας και προσέξτε όσοι έχετε παρόμοιο συμβόλαιο

Link to comment
Share on other sites

προσπάθησε μήπως βρεις λύση μέσω ΕΕΤΤ. Δεν ξέρω τι άλλο να προτείνω!

Επίσης μίλα τους στην εξυπηρέτηση μεσω τηλεφώνου, λέγοντάς τους αυτά που μας έγραψες(δηλαδή και για τις άλλες εταιρείες)....:worry:

Link to comment
Share on other sites

έστειλα mail στον ΕΕΤΤ και στην Γενική Γραμματεία Καταναλωτή και τους μίλησα και στην wind αλλά είναι μια απρόσωπη επικοινωνία δεν έχουν κάτι να πουν, το μόνο που λεν είναι ότι δεν υπάρχει λάθος χρέωση

ευχαριστώ για τον ενδιαφέρον σου

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου προτεινα να το δεις το θεμα μεσω της ΕΕΤΤ, δεν μπορει ας πουμε να υπαρχει οριο απο την ΕΕ για το data roaming εντος της ΕΕ και να μην υπαρχει καποιο οριο χρεωσεων και στην Ελλαδα.
Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείς, αλλά ας πρόσεχες και τι υπέγραφες και τι κατανάλωνες.

Αν πάρω τηλέφωνο τη θεία μου στο Σικάγο και ξεχάσουμε και οι δύο να κλείσουμε το τηλέφωνο και η κλήση διαρκέσει 15 ώρες, θα φταίει ο πάροχος;

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

γενικότερα μίλα μαζί τους, κάνε έναν συμβιβασμό γιατί ούτε και εσύ φταίς, αλλά ούτε και αυτοί...οπότε κάπου στην μέση θα τα βρείτε...και φυσικά να έχεις δίπλα σου κάποια υπηρεσία (π.χ προστασία καταναλωτή) που θα σου λέει τι να κάνεις ΝΟΜΙΚΑ (για να μην βρεθείς εξ'απροόπτου).
Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείς, αλλά ας πρόσεχες και τι υπέγραφες και τι κατανάλωνες.

Αν πάρω τηλέφωνο τη θεία μου στο Σικάγο και ξεχάσουμε και οι δύο να κλείσουμε το τηλέφωνο και η κλήση διαρκέσει 15 ώρες, θα φταίει ο πάροχος;

 

εγώ μίλησα για αισχροκέρδεια, φυσικά και τα λάθη πρέπει να πληρώνονται αλλά με το ανάλογο τίμημα (δεν ξέρω βέβαια πόσο τρομερό λάθος είναι 71ΜΒ) και τέλος πάντων αν έχεις θεία στο Σικάγο φρόντισε να μην έχεις Q γιατί πιο οικονομικά θα σου βγει αν πεταχθείς εκεί να της τα πεις

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .
  • The topic was pinned
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...