Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο φόρουμ παρατηρείται εδώ και πάρα πολύ καιρό ότι υπάρχουν στρατηγικά δημιουργημένοι λογαριασμοί, που είναι τόσο προφανές ότι είναι συνδεδεμένοι με κάποιο τρόπο με εταιρείες, που διαχειρίζονται κεντρικά από το ίδιο άτομο.

Αυτοί οι λογαριασμοί χρησιμοποιούνται ως proxy για να αποφεύγουν τη χρήση dislike από τον κύριο λογαριασμό τους ή να προωθήσουν συμφέροντα, κάτι που αποτελεί ξεκάθαρη παραβίαση της αυθεντικής λειτουργίας του φόρουμ.

Είναι αναγκαίο να γίνει ένας σοβαρός έλεγχος σε αυτή τη δραστηριότητα και να ληφθούν τα απαραίτητα μέτρα για να σταματήσει αυτή η πρακτική.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Αφού μας βλέπουν δεν βελτιώνουν και τις υπηρεσίες τους σε περιοχές που αναφέρουμε εδώ μέσα;.. αφού στην εξυπηρέτηση δεν ξέρουν τι τους γίνεται ..

Link to comment
Share on other sites

Just now, elkons said:

Αφού μας βλέπουν δεν βελτιώνουν και τις υπηρεσίες τους σε περιοχές που αναφέρουμε εδώ μέσα;.. αφού στην εξυπηρέτηση δεν ξέρουν τι τους γίνεται ..

Είναι καθαρά θέμα στρατηγικής και δυστυχώς η συζήτηση με μέλη της κοινότητας δείχνει ότι αυτό δεν συμβαίνει μόνο από νέα μέλη, αλλά και από παλιά.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, cmvr said:

Είναι καθαρά θέμα στρατηγικής και δυστυχώς η συζήτηση με μέλη της κοινότητας δείχνει ότι αυτό δεν συμβαίνει μόνο από νέα μέλη, αλλά και από παλιά.

Αλλά κυρίως κάποια πολύ νέα μέλη... Με τόσες γνώσεις...
Αφού λέω να σκίσω τα πτυχία μου...

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από εδώ έμαθα Netmonster, CellMapper και τις μπάντες, LTE CAT κ τέτοια πάντως, πριν το φορούμ ήμουν άσχετος από αυτά 

Link to comment
Share on other sites

https://nova.gr/offers/aperiorista-data

Η προσφορά της Nova για την 28η.

Μόνο η COSMOTE ακόμα δεν έχει βάλει 

Γουστάρω να δώσει δωρεάν να δούμε τι θα κάνει η νόβα 😂😅😅

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, elkons said:

https://nova.gr/offers/aperiorista-data

Η προσφορά της Nova για την 28η.

Μόνο η COSMOTE ακόμα δεν έχει βάλει 

Γουστάρω να δώσει δωρεάν να δούμε τι θα κάνει η νόβα 😂😅😅

Διευκρινίσεις
 

Η τιμή περιλαμβάνει ΦΠΑ 24% και τέλος συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας 10%. Το παραπάνω τέλος δεν εφαρμόζεται στους δικαιούχους απαλλαγής.

Η προσφορά αποδίδει Απεριόριστα Data με κόστος 2,90€ και διάρκεια 5 ημέρες. Εφαρμόζεται πολιτική ορθής χρήσης 250GB, μετά την υπέρβαση των οποίων ισχύει απεριόριστη χρήση Μobile Ιnternet με μειωμένη ταχύτητα έως 8mbps.

Το κόστος ενεργοποίησης του πακέτου χρεώνεται στον επόμενο λογαριασμό σου και είναι επιπλέον του παγίου σου.

To πακέτο δε μπορεί να ενεργοποιηθεί ξανά πριν παρέλθει το διάστημα των 5 ημερών από την ενεργοποίησή του.

Τα Data της προσφοράς που δε θα καταναλωθούν εντός της διάρκειας ισχύος της προσφοράς, δε δύνανται να μεταφερθούν.

Τα Data της προσφοράς έχουν προτεραιότητα σε σχέση με τα υπόλοιπα πακέτα ή/και την ενσωματωμένη χρήση του εκάστοτε προγράμματος.

ΤΑ Data της προσφοράς δεν ισχύουν για χρήση που γίνεται κατά την περιαγωγή στην Ε.Ε. και σε χώρες του υπόλοιπου κόσμου.

Cosmotecosmote20241021.thumb.jpg.d91fe2ab0d8174704e258c4aa6fe6b8f.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VIPdriver said:
Διευκρινίσεις
 

Η τιμή περιλαμβάνει ΦΠΑ 24% και τέλος συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας 10%. Το παραπάνω τέλος δεν εφαρμόζεται στους δικαιούχους απαλλαγής.

Η προσφορά αποδίδει Απεριόριστα Data με κόστος 2,90€ και διάρκεια 5 ημέρες. Εφαρμόζεται πολιτική ορθής χρήσης 250GB, μετά την υπέρβαση των οποίων ισχύει απεριόριστη χρήση Μobile Ιnternet με μειωμένη ταχύτητα έως 8mbps.

Το κόστος ενεργοποίησης του πακέτου χρεώνεται στον επόμενο λογαριασμό σου και είναι επιπλέον του παγίου σου.

To πακέτο δε μπορεί να ενεργοποιηθεί ξανά πριν παρέλθει το διάστημα των 5 ημερών από την ενεργοποίησή του.

Τα Data της προσφοράς που δε θα καταναλωθούν εντός της διάρκειας ισχύος της προσφοράς, δε δύνανται να μεταφερθούν.

Τα Data της προσφοράς έχουν προτεραιότητα σε σχέση με τα υπόλοιπα πακέτα ή/και την ενσωματωμένη χρήση του εκάστοτε προγράμματος.

ΤΑ Data της προσφοράς δεν ισχύουν για χρήση που γίνεται κατά την περιαγωγή στην Ε.Ε. και σε χώρες του υπόλοιπου κόσμου.

ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ😂😂😂

Το εχ@σαν με τους κόφτες...

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, VIPdriver said:
Διευκρινίσεις
 

Η τιμή περιλαμβάνει ΦΠΑ 24% και τέλος συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας 10%. Το παραπάνω τέλος δεν εφαρμόζεται στους δικαιούχους απαλλαγής.

Η προσφορά αποδίδει Απεριόριστα Data με κόστος 2,90€ και διάρκεια 5 ημέρες. Εφαρμόζεται πολιτική ορθής χρήσης 250GB, μετά την υπέρβαση των οποίων ισχύει απεριόριστη χρήση Μobile Ιnternet με μειωμένη ταχύτητα έως 8mbps.

Το κόστος ενεργοποίησης του πακέτου χρεώνεται στον επόμενο λογαριασμό σου και είναι επιπλέον του παγίου σου.

To πακέτο δε μπορεί να ενεργοποιηθεί ξανά πριν παρέλθει το διάστημα των 5 ημερών από την ενεργοποίησή του.

Τα Data της προσφοράς που δε θα καταναλωθούν εντός της διάρκειας ισχύος της προσφοράς, δε δύνανται να μεταφερθούν.

Τα Data της προσφοράς έχουν προτεραιότητα σε σχέση με τα υπόλοιπα πακέτα ή/και την ενσωματωμένη χρήση του εκάστοτε προγράμματος.

ΤΑ Data της προσφοράς δεν ισχύουν για χρήση που γίνεται κατά την περιαγωγή στην Ε.Ε. και σε χώρες του υπόλοιπου κόσμου.

ΤΡΑΓΙΚΟΙ.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παίζει να είμαστε η μόνη (αρχιλαμόγιο) χώρα στον κόσμο που έχουμε τόσες πολλές "πολιτικές" ώστε τα απεριόριστα να μην είναι απεριόριστα, το Όχι να σημαίνει Ναι, και άλλα πολλά...

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Κάλεσα πριν λίγο έναν γνωστό μου που βρίσκεται στο Σισμανόγλειο νοσοκομείο, ξέρω πως έχει Nova.

Το κινητό φαινόταν απενεργοποιημένο. Τον ξανά κάλεσα τώρα και η κλήση έκλεινε μόνη της και μου είπε δεν έχει καθόλου σήμα. 

@Chrischal1908 Είσαι σίγουρος πως έχει όντως σημα ; γιατί ο γνωστός μου, μου είπε πως η Nova είναι χάλια μέσα στο νοσοκομείο, όπως έχει περιγράψει π @MIKU δηλαδή .

Just now, memoriesradio said:

Τελικά παίζει να είμαστε η μόνη (αρχιλαμόγιο) χώρα στον κόσμο που έχουμε τόσες πολλές "πολιτικές" ώστε τα απεριόριστα να μην είναι απεριόριστα, το Όχι να σημαίνει Ναι, και άλλα πολλά...

Και μόνο 2 εταιρίες έχουν απεριόριστα πραγματικά σε συμβόλαια, σε καρτοκινητή μια εταιρία.........

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

Βασικα στις διευκρινήσεις γραφει:

Εφαρμόζεται πολιτική ορθής χρήσης 250GB, μετά την υπέρβαση των οποίων ισχύει απεριόριστη χρήση Μobile Ιnternet με μειωμένη ταχύτητα έως 8mbps.

Άρα μπορεί κάποιος να πει ότι ειναι απεριόριστα, απλά με μειωμένη ταχύτητα. 

Cosmotecosmote20241021.thumb.jpg.d91fe2ab0d8174704e258c4aa6fe6b8f.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VIPdriver said:

Βασικα στις διευκρινήσεις γραφει:

Εφαρμόζεται πολιτική ορθής χρήσης 250GB, μετά την υπέρβαση των οποίων ισχύει απεριόριστη χρήση Μobile Ιnternet με μειωμένη ταχύτητα έως 8mbps.

Άρα μπορεί κάποιος να πει ότι ειναι απεριόριστα, απλά με μειωμένη ταχύτητα. 

Απεριόριστα με κόφτη ,όπως στο συμβόλαιο Unlimited all...........

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VIPdriver said:

Βασικα στις διευκρινήσεις γραφει:

Εφαρμόζεται πολιτική ορθής χρήσης 250GB, μετά την υπέρβαση των οποίων ισχύει απεριόριστη χρήση Μobile Ιnternet με μειωμένη ταχύτητα έως 8mbps.

Άρα μπορεί κάποιος να πει ότι ειναι απεριόριστα, απλά με μειωμένη ταχύτητα. 

Εγώ συμφωνώ με τους κόφτες αλλά θα ήθελα να υπάρχει επιλογή πραγματικά απεριόριστου στα 40€.

Άμα θες να πηδάς το δίκτυο, θα το πληρώνεις αδρά.

Επίσης θα ήθελα απεριόριστο με μόνιμο κόφτη στα 4Mbps με 5€.

Να υπάρχουν δλδ επιλογές απεριόριστου ανάλογα με τις ανάγκες σου.

Αλλά δεν υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Teiresias_ said:

Εγώ συμφωνώ με τους κόφτες αλλά θα ήθελα να υπάρχει επιλογή πραγματικά απεριόριστου στα 40€.

Άμα θες να πηδάς το δίκτυο, θα το πληρώνεις αδρά.

Επίσης θα ήθελα απεριόριστο με μόνιμο κόφτη στα 4Mbps με 5€.

Να υπάρχουν δλδ επιλογές απεριόριστου ανάλογα με τις ανάγκες σου.

Αλλά δεν υπάρχουν.

Μακάρι να είχε γίνει έτσι αλλά δεν πρόκειται να γίνει πιστεύω..δυστυχώς θα έλεγα. 

Link to comment
Share on other sites

Για να γίνουν σοβαρές αλλαγές, θα πρέπει οι καταναλωτές να έχουν την ίδια νοοτροπία, ώστε να αντιδράσουν μαζικά στις αλλαγές, πράγμα που δεν γίνεται  

Cosmotecosmote20241021.thumb.jpg.d91fe2ab0d8174704e258c4aa6fe6b8f.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάντως από την ΕΕΤΤ πηγές λένε πως δεν θα αργήσουμε να δούμε μοντέλο Βουλγαρίας,αλλά και σταθερής που είναι προγράμματα με απεριόριστο όγκο και συγκεκριμένη ταχύτητα(πχ 25 Mbps,full speed etc)

Πχ να δούμε με 15 ευρώ να έχει ταχύτητα 25 Mbps,με 20 ευρώ 25 ευρώ 50 Mbps και με 33 ευρώ full speed

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, VIPdriver said:

Για να γίνουν σοβαρές αλλαγές, θα πρέπει οι καταναλωτές να έχουν την ίδια νοοτροπία, ώστε να αντιδράσουν μαζικά στις αλλαγές, πράγμα που δεν γίνεται  

Πότε αντέδρασαν μαζικά οι πολίτες για να αντιδράσουν και τώρα;;

images.jpeg

3 minutes ago, aektzhs 1 said:

Πάντως από την ΕΕΤΤ πηγές λένε πως δεν θα αργήσουμε να δούμε μοντέλο Βουλγαρίας,αλλά και σταθερής που είναι προγράμματα με απεριόριστο όγκο και συγκεκριμένη ταχύτητα(πχ 25 Mbps,full speed etc)

Πχ να δούμε με 15 ευρώ να έχει ταχύτητα 25 Mbps,με 20 ευρώ 25 ευρώ 50 Mbps και με 33 ευρώ full speed

Τι να το κάνεις ρε αδερφέ άμα ξεκινάει από 15€; Με 5 θέλουμε και μόνο 4-5 Mbps.

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone θυμάμαι είχε τέτοια συμβόλαια ανάλογα την ταχύτητα ήταν και το ανάλογο πάγιο.

Η τιμή του πακέτου πάντως είναι εξαιρετική για τα έστω 250GB σε πλήρη ταχύτητα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Πάντως από την ΕΕΤΤ πηγές λένε πως δεν θα αργήσουμε να δούμε μοντέλο Βουλγαρίας,αλλά και σταθερής που είναι προγράμματα με απεριόριστο όγκο και συγκεκριμένη ταχύτητα(πχ 25 Mbps,full speed etc)

Πχ να δούμε με 15 ευρώ να έχει ταχύτητα 25 Mbps,με 20 ευρώ 25 ευρώ 50 Mbps και με 33 ευρώ full speed

Μόνο που αυτό σε πολλές χώρες δεν διαφημίζεται ως "unlimited", άλλα ως "flat rate"

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Bas said:

Μόνο που αυτό σε πολλές χώρες δεν διαφημίζεται ως "unlimited", άλλα ως "flat rate"

Εμείς θα το πούμε unlimited για να χαίρονται τα πρόβατα.. 😉

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Teiresias_ said:

Εμείς θα το πούμε unlimited για να χαίρονται τα πρόβατα.. 😉

"εφαρμόζεται πολιτική μη ορθής κατάχρησης και η ποιότητα ορολογίας μειώνεται, ενώ η χρήση παραπλάνησης παραμένει απεριόριστη."

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, elkons said:

Κάλεσα πριν λίγο έναν γνωστό μου που βρίσκεται στο Σισμανόγλειο νοσοκομείο, ξέρω πως έχει Nova.

Το κινητό φαινόταν απενεργοποιημένο. Τον ξανά κάλεσα τώρα και η κλήση έκλεινε μόνη της και μου είπε δεν έχει καθόλου σήμα. 

@Chrischal1908 Είσαι σίγουρος πως έχει όντως σημα ; γιατί ο γνωστός μου, μου είπε πως η Nova είναι χάλια μέσα στο νοσοκομείο, όπως έχει περιγράψει π @MIKU δηλαδή .

Και μόνο 2 εταιρίες έχουν απεριόριστα πραγματικά σε συμβόλαια, σε καρτοκινητή μια εταιρία.........

Δεν αναφέρω εσωτερικό χώρο. Στην είσοδο ήμουν χωρίς πρόβλημα. Εσωτερικά σε ποιό σημείο ήταν;; Ισόγειο;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω 1ο ή 2ο.

Έξω τι να το κάνεις ολόκληρο νοσοκομείο ; μέσα να πιάνει τουλάχιστον που είναι οι ασθενείς και το προσωπικό να επικοινωνούν σωστά .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...