Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, alteisei said:

Η πρασινη μας με ποια συνδεεται εκει;

Ετσι και μου απαντησεις με την one και εχει και 5G, τοτε καταλαβα.....

Screenshot_20240724_011357_Chrome.thumb.jpg.ec3d2423f6b69f6eabe9dbb24a9da6bf.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Gv2008 said:

 Κυρίως στις μεγάλες εθνικές οδούς που κατασκευάστηκαν πρόσφατα και μπορεί να μην έχουν εγκατασταθεί κεραίες, Vf και cosmote που ήταν συνδεδεμένες σε Vf alb είναι παντού καρφωμένες σε 4G+, 

Αααα οκ το ειχες γραψει αρχικα....

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, alteisei said:

Η πρασινη μας με ποια συνδεεται εκει;

Ετσι και μου απαντησεις με την one και εχει και 5G, τοτε καταλαβα.....

Μπαίνει και στις δύο αλλά μόνο 4G+

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, elkons said:

Screenshot_20240724_011357_Chrome.thumb.jpg.ec3d2423f6b69f6eabe9dbb24a9da6bf.jpg

Εχει η πρασινη τετοια ενημερωση; Παραθετεις το link σε παρακαλω;

Οι αλλες, η Nova εδω που γραφουμε, εχει τετοια ενημερωση για το roaming σε καθε χωρα ξεχωριστα;

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alteisei said:

Εχει η πρασινη τετοια ενημερωση; Παραθετεις το link σε παρακαλω;

Οι αλλες, η Nova εδω που γραφουμε, εχει τετοια ενημερωση για το roaming σε καθε χωρα ξεχωριστα;

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/countriesandnetworks_res.html

https://nova.gr/kiniti-tilefonia/roaming/xreoseis-diktia [στο υπηρεσίες πατάς εδώ και έχει pdf]

Για τη Vodafone δεν βρήκα κάτι παρόμοιο 

Link to comment
Share on other sites

Στο link αναγραφει και τις #2# εταιριες στην Αλβανια και σε 4G για τη Nova....

Τι παιζει; Το γνωστο "Αλλα λεω και αλλα ισχυουν";

 

Screenshot_20240724_012747_Samsung Notes.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, elkons said:

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/countriesandnetworks_res.html

https://nova.gr/kiniti-tilefonia/roaming/xreoseis-diktia [στο υπηρεσίες πατάς εδώ και έχει pdf]

Για τη Vodafone δεν βρήκα κάτι παρόμοιο 

Κι όμως, υπάρχει αλλά δεν έχω καλό σήμα για να το προωθήσω. Καρακεντρο Τιρανων χρειάζομαι WiFi για να μπω στο internet. Βέβαια έχει πάρα πάρα πολύ κόσμο. Ολα τα μαγαζιά είναι τιγκα ειδικά κάτι κλαμπάκια. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Gv2008 said:

Κι όμως, υπάρχει αλλά δεν έχω καλό σήμα για να το προωθήσω. Καρακεντρο Τιρανων χρειάζομαι WiFi για να μπω στο internet. Βέβαια έχει πάρα πάρα πολύ κόσμο. Ολα τα μαγαζιά είναι τιγκα ειδικά κάτι κλαμπάκια. 

Το βρήκα τελικά 

https://www.vodafone.gr/roaming?c_source=google&c_medium=paid-search&c_term=brand-vodafone-roaming&c_phase=brand-product&c_owner=dc-op&c_name=20210401-brand-generic&s_kwcid=AL!8229!3!550285538554!p!!g!!vodafone περιαγωγη&gad_source=1&gclid=CjwKCAjwqf20BhBwEiwAt7dtdb_xE_l9aLdWUWx_SeOGQD5BcgPogx8t650m965osC1bPjG_rR-c3xoCveQQAvD_BwE

Link to comment
Share on other sites

Just now, elkons said:

Ακριβώς αυτό. Πάντως η μόνη συνεπής εταιρεία που μπαίνει σε όλους τους παρόχους είναι η πράσινη. Και η one και η Vf στο κέντρο δεν βγάζουν καν Speedtest. Τελευταία φορά που είχα πάει κέντρο Αθήνας όπως και Πειραιά υπήρχε παρόμοιο πρόβλημα. 

Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν παρέχει η μαύρη 4G και 5G(δεν είναι υποχρεωτικό το 5G καθώς εκεί παρέχετε πιλοτικά)πρέπει να το αναφέρεις εξυπηρέτηση πελατών @Gv2008. Τα δίκτυα τους(στην Αλβανία)εχω ακούσει και απο ότι βλέπω επιβεβαιώνεται:ότι ενώ είναι ικανοποιητικά όταν έχει λίγο κόσμο παραπάνω καπουτ

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, aektzhs 1 said:

Το ότι δεν παρέχει η μαύρη 4G και 5G(δεν είναι υποχρεωτικό το 5G καθώς εκεί παρέχετε πιλοτικά)πρέπει να το αναφέρεις εξυπηρέτηση πελατών @Gv2008. Τα δίκτυα τους(στην Αλβανία)εχω ακούσει και απο ότι βλέπω επιβεβαιώνεται:ότι ενώ είναι ικανοποιητικά όταν έχει λίγο κόσμο παραπάνω καπουτ

Μα δεν απαίτησα 5G. Ήθελα έστω 4G.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Και μένα το συμβόλαιο eon 3play plus λήγει τον Οκτώβριο . Τι ρήτρα αποδέσμευσης θα έχω ξέρουμε γιατί περιμένω εδώ και 3 μέρες την εξυπηρέτηση να μου πουν αλλά τίποτα ;;;;

Edited by gtsia

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, gtsia said:

Γεια σας. Και μένα το συμβόλαιο eon 3play plus λήγει τον Οκτώβριο . Τι ρήτρα αποδέσμευσης θα έχω ξέρουμε γιατί περιμένω εδώ και 3 μέρες την εξυπηρέτηση να μου πουν αλλά τίποτα ;;;;

σε πρώτη φάση μέσα απο την φόρμα επικοινωνίας να ζητήσεις να σου στείλουν αντίγραφο του συμβολαίου σου. Εκεί αναφέρει αναλυτικά ανα μήνα διακοπής την ρήτρα (η οποία εξαρτάται απο το συμβόλαιο που έχεις)

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

η γνώμη σου μετράει... https://www.24net.gr

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, gtsia said:

Γεια σας. Και μένα το συμβόλαιο eon 3play plus λήγει τον Οκτώβριο . Τι ρήτρα αποδέσμευσης θα έχω ξέρουμε γιατί περιμένω εδώ και 3 μέρες την εξυπηρέτηση να μου πουν αλλά τίποτα ;;;;

Το 1/4 των υπολειπόμενων παγίων πλέον τυχόν εφάπαξ επιδότησης που μπορεί να είχες λάβει στην αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο δύσκολο είναι να κάνεις μια φόρμα διαθεσιμότητας δικτύου στο site σου;

Γιατί θα πρέπει να δώσω τον αριθμό μου για να με καλέσεις να μου πεις αν υπάρχει ή όχι διαθεσιμότητα;

Εκτός κι αν δεν ξέρεις τι σου γίνεται οπότε οκ πάω πάσο.

Οι άλλες δύο δηλαδή είναι χαζές που το έχουν χρόνια τώρα;

Απαράδεκτα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sonakiasfun said:

Πόσο δύσκολο είναι να κάνεις μια φόρμα διαθεσιμότητας δικτύου στο site σου;

Γιατί θα πρέπει να δώσω τον αριθμό μου για να με καλέσεις να μου πεις αν υπάρχει ή όχι διαθεσιμότητα;

Εκτός κι αν δεν ξέρεις τι σου γίνεται οπότε οκ πάω πάσο.

Οι άλλες δύο δηλαδή είναι χαζές που το έχουν χρόνια τώρα;

Απαράδεκτα πράγματα.

Η wind είχε πάντως και με διεύθυνση και με τηλέφωνο 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, sonakiasfun said:

Πόσο δύσκολο είναι να κάνεις μια φόρμα διαθεσιμότητας δικτύου στο site σου;

Γιατί θα πρέπει να δώσω τον αριθμό μου για να με καλέσεις να μου πεις αν υπάρχει ή όχι διαθεσιμότητα;

Εκτός κι αν δεν ξέρεις τι σου γίνεται οπότε οκ πάω πάσο.

Οι άλλες δύο δηλαδή είναι χαζές που το έχουν χρόνια τώρα;

Απαράδεκτα πράγματα.

Γιατί είναι ανίκανοι.

Εδώ παίρνεις τηλ και δίνεις διεύθυνση που πετάει και σου λένε δεν είναι διαθέσιμο.

Αυτά παθαίνεις όταν ξεπουλας το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας σε άλλους γιατί δεν βγαίνεις οικονομικά.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, sonakiasfun said:

Πόσο δύσκολο είναι να κάνεις μια φόρμα διαθεσιμότητας δικτύου στο site σου;

Γιατί θα πρέπει να δώσω τον αριθμό μου για να με καλέσεις να μου πεις αν υπάρχει ή όχι διαθεσιμότητα;

Εκτός κι αν δεν ξέρεις τι σου γίνεται οπότε οκ πάω πάσο.

Οι άλλες δύο δηλαδή είναι χαζές που το έχουν χρόνια τώρα;

Απαράδεκτα πράγματα.

Κλασικό εμπορικό τέχνασμα για να βρουν ευκαιρία για "ψηστήρι" για πρόσθετες υπηρεσίες.

Πάντως σε μία γραμμή που μετέφερα πρόσφατα κάλεσαν γρήγορα και ήταν αρκετά βολική η συνεννόηση.

Link to comment
Share on other sites

Στο συμβόλαιο που βρήκα γράφει για 160€ για τους τρεις τελευταίους μήνες ! Ενώ στο site για όρους συμβολαίων από 24/5/24 γράφει για το 1/4 των εναπομείναντων παγίων !! Η εξυπηρέτηση τρεις μέρες περιμένω να με πάρουν τηλ αλλά δεν μπορούν να με ενημερώσουν  ακόμα έλεος !

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Αύριο μεθαύριο οι προτάσεις οι μη δεσμευτικές! Αναφέρατε πιθανούς υποψήφιους και ποιός συγκεντρώνει τις πιθανότερες πιθανότητες για την εξαγορά της United Group μητρικής της NOVA. Για πείτε!

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Chrischal1908 said:

Αύριο μεθαύριο οι προτάσεις οι μη δεσμευτικές! Αναφέρατε πιθανούς υποψήφιους και ποιός συγκεντρώνει τις πιθανότερες πιθανότητες για την εξαγορά της United Group μητρικής της NOVA. Για πείτε!

Εγώ πιστεύω ότι τα πετροδόλαρα θα κερδίσουν. 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Chrischal1908 said:

Αύριο μεθαύριο οι προτάσεις οι μη δεσμευτικές! Αναφέρατε πιθανούς υποψήφιους και ποιός συγκεντρώνει τις πιθανότερες πιθανότητες για την εξαγορά της United Group μητρικής της NOVA. Για πείτε!

Ο Άραβας πιστεύω [μακάρι κιόλας]

Αύριο μεθαύριο δηλαδή το σίγουρο;

نوفا فقط

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, elkons said:

Ο Άραβας πιστεύω [μακάρι κιόλας]

Αύριο μεθαύριο δηλαδή το σίγουρο;

نوفا فقط

Οι μη δεσμευτικές 31 Ιούλη αρχές Αυγούστου! 

Ε& 🇦🇪

Saudi Telecom Company 🇸🇦

Ποιά συγκεντρώνει τις περισσότερες πιθανότητες από τις 2;;

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrischal1908 said:

Οι μη δεσμευτικές 31 Ιούλη αρχές Αυγούστου οι μη δεσμευτικές.

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς σε αυτό 😂😅

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, VIPdriver said:

Εγώ πιστεύω ότι τα πετροδόλαρα θα κερδίσουν. 

Εμιρατινοί ή Σαουδάραβες;;

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...