Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εν το μεταξύ εγώ εδώ και μια εβδομάδα αφού ήρθε η 100αρα γραμμή και είμαι με δορυφορική,έκανα αίτηση για eon με smartbox ακόμη περιμένω.Μου είπαν περίπου 5 εργάσιμες θέλει.

Link to comment
Share on other sites

Μισό ....

εγώ καταλαβαίνω από το μήνυμα ότι θα δώσουν έναν έξτρα επίγειο δεκτή....

Αν είναι να αλλάξει ο κανονικός δέκτης ε τότε να το αφήσω καθότι αυτόν τον έχει ο γαμπρός μου που βλέπει ποδόσφαιρο και αν πάει κάτι στραβά την έβαψα... :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Λιγο οφ τοπικ, αλλά επειδή βλέπω γνώστες εδώ μέσα, μπορείτε να μου πείτε για ποιόν λόγο χρειάζονται τόσες μέρες για νεα γραμμη σταθερου και ίντερνετ; Στο 2023 ειμαστε, δεν ειμαστε στην αρχη των τηλεπικοινωνιων. Ποσο δυσκολο να υπάρξει ενεργοποίηση σε 2-3 μέρες;

Edited by VIPdriver

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, HEO said:

Μισό ....

εγώ καταλαβαίνω από το μήνυμα ότι θα δώσουν έναν έξτρα επίγειο δεκτή....

Αν είναι να αλλάξει ο κανονικός δέκτης ε τότε να το αφήσω καθότι αυτόν τον έχει ο γαμπρός μου που βλέπει ποδόσφαιρο και αν πάει κάτι στραβά την έβαψα... 🙂

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Όχι όχι μιλάμε για δορυφορικό αν έχω βγάλει το σωστό συμπέρασμα από μήνυμα και τα λεγόμενα του φίλου @paanos. Λοιπόν εγώ αύριο λογικά θα κάνω μια σύντομη επίσκεψη στο κατάστημα Nova της περιοχής μου και θα σας πω λεπτομερώς τι μου είπαν. Αν μιλάμε για δέκτη μη-ΕΟΝ θα κάνω την αλλαγή αφού ο δικός μου μετά από 8-9 χρόνια τα έχει Φιλιππίνες. Ραντεβού για αύριο λοιπόν 

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ "που" μπαίνετε.

ΚΙΝΔΥΝΟΣ εάν "πάτε" απροετοίμαστοι και ανυποψίαστοι μέσα σε καταστήματα Wind,

Από κει και πέρα: "Ηθελέστα και παθέστα". Ούτε εμείς (>95%) ΔΕ θα κάναμε "κάτι" διαφορετικό από αυτή την "ταιραιστή" για τα μέτρα του έλληνα εταιρία, εάν μπορούσαμε να έχουμε αυτή τη θέση.

ΚΑΛΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ. Και γράψτε εμπειρίες. "Ποιός" βγάζει συμπεράσματα και ΕΑΝ ΔΥΝΑΤΑΙ αποτελεσματικά, άλλο θέμα._

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, aektzhs 1 said:

Ο δικός μου ο Nova Box 831 κολλάει συνεχώς και κατά την διάρκεια παρακολούθησης ενός μεγάλου προγράμματος και μετά βάζω το TV Guide κολλάει εκεί η εικόνα και ο ήχος κάνει σπασίματα. Ξέρεις αν είναι ο 3001????

Δεν είναι Novabox, τον GSH δίνουν πλέον 

Link to comment
Share on other sites

Just now, aektzhs 1 said:

Εγώ προσωπικά έχω άριστη εξυπηρέτηση από τα καταστήματα που έχω πάει

Εγώ μονο απο το Βενιζέλου Θεσσαλονίκης ειχα καλή εμπειρία στο παρελθόν, αλλά τώρα τελευταία προβληματίζομαι οταν είδα αγγελία ονλαιν που ψάχνουν υπάλληλο καταστήματος με εμπειρία στο d2d (δηλαδή διαλέξτε, υπάλληλο καταστήματος ή d2d; Δεν γίνεται και τα 2...)

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, aektzhs 1 said:

Εγώ προσωπικά έχω άριστη εξυπηρέτηση από τα καταστήματα που έχω πάει

Το ίδιο και εγώ. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι μιλάμε για δορυφορικό αν έχω βγάλει το σωστό συμπέρασμα από μήνυμα και τα λεγόμενα του φίλου @paanos. Λοιπόν εγώ αύριο λογικά θα κάνω μια σύντομη επίσκεψη στο κατάστημα Nova της περιοχής μου και θα σας πω λεπτομερώς τι μου είπαν. Αν μιλάμε για δέκτη μη-ΕΟΝ θα κάνω την αλλαγή αφού ο δικός μου μετά από 8-9 χρόνια τα έχει Φιλιππίνες. Ραντεβού για αύριο λοιπόν 
Ok ενημέρωσε εγώ θα περάσω από το κατάστημα στην Σταδίου :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

O @Pppe ένα δίκαιο το έχει. (Γιαυτο κ τα γέλια).

Σήμερα έκανα ενεργοποίηση νοβα( είμαι γνώστης της διαμάχης των καναλιών  ) και δεν με ενημέρωσαν όπως θα όφειλαν. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Δορυφορικός είναι????

Ναι αλλά καμία σχέση, δεν έχει πχ On Demand ή PVR ή παύση. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα!!!!Εγώ τον θέλω κυρίως για τους γονείς μου που βλέπουν αρκετά Nova και μου κάνουν παράπονα για την κατάσταση που βρίσκεται ο αποκωδικοποιητής,οπότε αν δεν προλάβω(από σήμερα θα είμαι σε διακοπές)θα στείλω τον πατέρα μου που γνωρίζει επίσης να μάθει και να μου πει για να σας τα μεταφέρω. Έχω ακούσει όμως ότι η γενιά αποκωδικοποιητών έχει πρόβλημα με το EPG ισχύει????

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα ποιον αποκωδικοποιητή εννοείς. Ο νέος - παραδόξως - δεν έχει θέμα με το EPG 

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη επαφή έγινε,όμως μέσω του αριθμού εξυπηρέτησης πελατών. Καθώς στην περιοχή μου υπάρχει μόνο εμπορικός συνεργάτης και έχει περιορισμένο απόθεμα,οπότε τον παρέπεμψαν στο 13800 όπου ο ίδιος επικοινώνησε χωρίς ωστόσο να βγει αποτέλεσμα αφού η κοπέλα που τον εξυπηρέτησε είπε πως αυτήν την στιγμή υπάρχει γενικευμένο πρόβλημα στα συστήματα και θα τον καλέσει πίσω το συντομότερο δυνατόν 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, aektzhs 1 said:

Η πρώτη επαφή έγινε,όμως μέσω του αριθμού εξυπηρέτησης πελατών. Καθώς στην περιοχή μου υπάρχει μόνο εμπορικός συνεργάτης και έχει περιορισμένο απόθεμα,οπότε τον παρέπεμψαν στο 13800 όπου ο ίδιος επικοινώνησε χωρίς ωστόσο να βγει αποτέλεσμα αφού η κοπέλα που τον εξυπηρέτησε είπε πως αυτήν την στιγμή υπάρχει γενικευμένο πρόβλημα στα συστήματα και θα τον καλέσει πίσω το συντομότερο δυνατόν 

Ευχομαι να κάνω λάθος αλλά φοβάμαι ότι μετά τον 15αυγουστο θα γίνει η δουλειά σου. 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VIPdriver said:

Ευχομαι να κάνω λάθος αλλά φοβάμαι ότι μετά τον 15αυγουστο θα γίνει η δουλειά σου. 

Ακόμα αναμονή για τηλεφώνημα από κάτω 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα σήμερα στο κατάστημα για να τους πω τι γίνεται για την αίτηση για eon πέρασε μια εβδομάδα και η απάντηση τους ήταν , υπάρχει συστημικό κόλλημα αυτήν την στιγμή,θα ενημερωθείτε αν είναι 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Hliasat said:

Εγώ πήγα σήμερα στο κατάστημα για να τους πω τι γίνεται για την αίτηση για eon πέρασε μια εβδομάδα και η απάντηση τους ήταν , υπάρχει συστημικό κόλλημα αυτήν την στιγμή,θα ενημερωθείτε αν είναι 

Γνωρίζεις ότι δεν θα έχεις μεγκα αντ1 και Μακεδονία TV;

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τον τελευταίο καιρό δικαιώματα δεν έχουν τα περισσότερα προγράμματα των ελληνικών καναλιών για Catchup, εγώ εκεί θα επικεντρωνόμουν και όχι στο ότι έφυγαν κάποια κανάλια 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, VIPdriver said:

Γνωρίζεις ότι δεν θα έχεις μεγκα αντ1 και Μακεδονία TV;

Εδώ και 20 μέρες σχεδόν.Εγω τα βλέπω έτσι και αλλιώς αυτά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...