Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι ρε τρελέ!:lol:

 

Τότε κάποιος θα σου πείραξε το κέντρο μηνυμάτων sms. Tσέκαρε αν έχεις το σωστό στις ρυθμίσεις sms.

Link to comment
Share on other sites

Τότε κάποιος θα σου πείραξε το κέντρο μηνυμάτων sms. Tσέκαρε αν έχεις το σωστό στις ρυθμίσεις sms.

 

Μπααα...Ούτε αυτό είναι...

Το τσέκαρα.Τελικά πήρα τηλέφωνο τη Wind.

Άκρη δεν έβγαλα και χρεώθηκα και δυο κλήσεις.Αύριο θα πάρω πάλι να δούμε τι θα γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια μετάφραση στα ελληνικά γιατί θέλω να περάσω ρυθμίσεις για MMS.

 

http://www.systran.fr

Link to comment
Share on other sites

οταν λες ειδα την εγγυηση κτλ. εννοεις οτι διαβασες το κειμενο της εγγυησης?

μπες εδω και δες τι εγγυηση εχεις

https://selfsolve.apple.com/agreementWarrantyDynamic.do

Link to comment
Share on other sites

προφανως δεν τα βρισκαν στα λεφτα και οι δικηγοροι τους φουσκωνουν τα μαλλια...

πολυ θα ηθελα να μαθω αν στο λινκ που δωσατε αναφερει αν του γινε ποτε προσφορα και ποσα λεφτα ηταν...

Link to comment
Share on other sites

την ιδια απορια εχω κ εγω kage και για την εφαρμογη που ειχε βγαλει ενας τυπος(ονομα δε γραφω, οσοι καταλαβαινουν..) για q κ f2g.

για να μη κατηγορουμε αδικα τις εταιριες ΑΝ καποιων οι τσεπες γεμισαν.. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί αυτός που έφτιαξε την εφαρμογή ζητούσε λεφτά ;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου και εγω εχω κατι παρομοιο με εσενα. Ειναι η 2η φορα τωρα. Την πρωτη φορα ειχα καποιο πακετο δεδομενων αυτο με τα 5€ 1 GB internet. Μου ερχετε μηνυμα οτι εχω λιγοτερο απο 1 € , μετα απο λιγα δευτερολεπτα αλλο μηνυμα οτι εχω λιγοτερο απο 0,5€. Ενω εβλεπα τις χρεωσεις μου απο την εφαρμογη myf2go απο το iphone οτι ειχα ακομη 150 mb υπολοιπο καιδεν ειχε ληξει η ημερομηνια. Τελος παντων το αφηνω ,λεω ισως κανω λαθος εγω. Δευτερη φορα παλι τα ιδια ενω δεν ειχα ενεργοποιησει κανενα πακετο data και χρησιμοποιουσα μονο το wifi λαμβανω sms χτες οτι εχω λιγοτερο απο 1€ και αργοτερα οτι : χτες χρεωθηκατε 1€ Mobile daily για χρηση μπλαμπλα....Τα εχω παρει και δεν ξερω που να απευθυνθω. Κανεις να με οδηγησει ?
Link to comment
Share on other sites

Γιατί αυτός που έφτιαξε την εφαρμογή ζητούσε λεφτά ;

 

οχι... :) :happy:

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

αυτο το "χρεωθηκατε 1 ε μπλα μπλα" ειναι καθαρα θεμα εφαρμογων και τηλεφωνου.......εσπασα καινουρια συσκευη γιαυτον τον λογο...........
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά πριν λίγο καιρό έκανα διακοπή συμβολαίου σε wind για να το κανω καρτα τα Χριστούγεννα με πήραν τηλ απο wind και μου προσφεραν με 18 μηνες συμβόλαιο ΚαρτοΣύνδεση 28 με 500λεπτα προς ολους 30 μηνύματά 100mb και 10ε στην καρτα καθε μηνα με 9,60 τελικη τιμη και δέχτηκα αφου μου επιβεβαίωσαν οτι θα ειναι έτσι

 

χτες ήρθε λογαριασμός:X

Συγκεντρωτική ανάλυση λογαριασμού

 

Περιγραφή χρέωσης Χρέωση

Μηνιαίο Πάγιο WIND Καρτοσύνδεση 28 από 04/01 έως 03/02 22.76 €

Αναλογία WIND Καρτοσύνδεση 28 από 04/12 έως 03/01 5.87 €

Αναλογία WIND 130 από 04/12 έως 03/01 -5.29 €

Τέλος συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας 2.8 €

Φ.Π.Α. 6.01 €

Σύνολο λογαριασμού 32.15 €

 

πήρα τηλ στο 1260 και μου είπαν οτι έτσι είναι μόνο στον πρώτο λογαριασμό !

άλλα και πάλι δεν ειναι λογικές οι ποιο πάνω χρεώσεις

Edited by mples
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει μπει καποια εκπτωση. δες πότε λήγει το συμβόλαιό σου. αν έληγε Γενάρη η έπτωση θα περαστεί από τον επόμενο μήνα που θα εκδοθεί και για 18 μήνες.
Link to comment
Share on other sites

ναι 4 ιανουαριου εληγε το συμβολαιο μου

 

να ρωτησω και κατι αλλο αν πχ επιλεξω το προγραμμα με 5ευρω 500mb τα 5 ευρω θα αφαιρουνται απο τα 10ε που μου βαζουν καθε μηνα στην καρτα η θα μου τα χρεωνουν στον λογαριασμο ?

Link to comment
Share on other sites

ναι 4 ιανουαριου εληγε το συμβολαιο μου

 

να ρωτησω και κατι αλλο αν πχ επιλεξω το προγραμμα με 5ευρω 500mb τα 5 ευρω θα αφαιρουνται απο τα 10ε που μου βαζουν καθε μηνα στην καρτα η θα μου τα χρεωνουν στον λογαριασμο ?

 

Θα αφαιρούνται από τα 10 ευρώ, ο λογαριασμός μου φαίνεται λογικός, από τον επόμενο θα δεις διαφορά, μείνε ήσυχος!

ck
Link to comment
Share on other sites

Πάντως να είστε σίγουροι πως καλύτερα το 1 ευρώ παρά να σε χρέωνε ξεχωριστά για το κάθε MB. Από την άλλη και εγώ το έχω πάθει, όσοι δουλεύουμε smartphone για μερικά λεπτά αν αφήσουμε ανοιχτό το data και έχει λήξει το πακέτο μας θα χρεωθούμε, οπότε αυτό που κάνω πάντα είναι να τσεκάρω πότε λήγει και την ίδια μέρα να ενεργοποιώ καινούργιο ή να κλείνω τα data.
ck
Link to comment
Share on other sites

Ξεχνάμε μερικοί οτι μόλις πριν 4-5 χρόνια,ίσως και λιγότερο, δεν είχες τη δυνατότητα να ελέγχεις εύκολα τα υπόλοιπά σου, ουτε σου δινόταν η δυνατότητα να δηλώσεις οτι πάνω από το Χ όριο θέλω άμεσα να διακόπτονται οι υπηρεσίες και να ενημερώνομαι με ΣΜΣ ή κλήση.

Πονηριές των εταιρειών για κονόμα.Αεριτζήδες είναι,άντε να δεχτώ οτι τα τελευταία χρόνια διορθώθηκαν σε αυτό το τομέα.

Όχι όμως και να μας πουλάνε το προφίλ του νόμιμου επιχειρηματία, ενώ ο πελάτης είναι ο τζαναμπετάκος κλέφτης και ο ασυνεπής της ιστορίας.

 

Εγώ δεν ξεχνάω ιστορία που πατήθηκε το κουμπί web και για όγκο κάτω του MB στείλανε κάτι τρελούς λογαριασμούς, 4 φορές επάνω από τα συνηθισμένα που πλήρωνα. Χρόνια πελάτης στην εταιρεία και δεν έκαναν καθόλου τα στραβά μάτια .Για 1 ΜΒ! που δεν τους στοιχισε τίποτε στο δίκτυό .Ειδικά κάτι τμήματα λογαριασμών που ακούς κάτι τσουτσέκια να το παίζουν θιγόμενοι και να σου πουλάνε πνεύμα λες και είσαι κανένας απατεώνας.Την πρώτη φορά τα πλήρωσα σα λαlakas.Έλα όμως που ένα χρόνο μετά ξαναγίνεται το ίδιο σκηνικό, με ακόμα μεγαλυτερη χρέωση...

Δεν την πάλεψα, λεφτά για πέταμα άλλωστε δεν υπάρχουν, πόσο μάλλον για φούμαρα και αέρα κοπανιστό των εταιρειών κινητής.

 

Μα δεν σας κάνει εντύπωση που μόλις πριν ελάχιστα χρόνια για 2-3 ώρες πλήρωνες το 30ευρω ακατέβατα, και τώρα έχω τουλάχιστον 3 φίλους με προγράμματα στα φουλ απεριόριστα κι ο άλλος να μου λέει 16 ευρώ πάγιο, άλλος 17 , κι άλλος 19 ;

Αν βάλεις τις και καλα παπαντζοεπενδύσεις με υπερκοστολογήσεις όσο τραβάει η καρδούλα τους που με βάση αυτές αυξάνοντραι οι αποσβέσεις τους ,αρα μειώνεται η φορολογητέα ύλη ή ακόμα ακόμα γράφουν και ζημίες, καταλαβαίνεις τι όργιο γινόταν και συνεχίζει να γίνεται στην πλάτη μας από αυτούς τους επιχειρηματίες που το προιόν που πουλάνε είναι κάτι ελάχιστα ακριβότερο από αέρα κοπανιστό.

 

Να πεις να το κάνει μια ελληνική εταιρεία που εξάγει, ή τελοσπάντων παράγει προιόντα που αποτρέπουν εισαγωγές, πάει στον κόρακα, εκεί να την καταπιούμε τη λογιστική αλχημεία. Αλλά όχι και στα fund που ρουφάνε τα λεφτά με το καλαμάκι από την Ελλαδίτσα και τα στέλνουν σε λογαριασμό στην Ελβετία και τη Σιγκαπούρη.

 

Γι'αυτό βαράτε τις τιμές των συμβολαίων σας όσο δεν πάει, πάλι λεφτά βγάζουν αυτοί. Εδώ γκρινιάζουμε για το σήμα κυκλοφορίας ,τα 250 ευρώ , ενώ η κινητή πουλώντας φύκια σου τσιμπάει ετησίως στο χαλαρό τουλάχιστον το ίδιο και στις περισσσότερες των περιπτώσεων υπερδιπλάσιο ποσό.

 

Και προσέξτε ,είναι καθαρά ολιγοπωλιακό καρτέλ.

Δεν είναι το ίδιο να σκάσω κανόνι τις οφειλές μου σε έναν μαντρά οικοδομικών υλικών,ή σε έναν πχ επιδιορθωτή ηλεκτρονικών συσκευών.

Εκεί έχω άπειρες επιλογές, προτιμώ μία, και σε αυτή τη μία στέκομαι ασυνεπής και ζημιώνω τον άλλον.

Οι εταιρείες κινητής στο 2ο-3ο απλήρωτο λογαριασμό σου το κόβουν μόνες τους οπότε και η ζημιά είναι μηδενική γι'αυτούς και δεν χρειάζονται και να μας κλαίγονται και να παριστάνουν τους θιγόμενους κι από πάνω στέλνοντας επιστολές και καραγκιοζιλικια στα σπίτια μας.

Εξαιρώ την περίπτωση να ανανέωσες καβατζώνοντας τη συσκευούλα των 500 ευρώ και στην πορεία να αρχίσεις τα γυφτίσματα. Εσένα πράγματι σου αξίζει τειρεσίας κινητής τηλεφωνίας,γιατί είσαι μια απάτη που δεν έχεις βρακί :p να φορεσεις και μου θές iphone και note.

Link to comment
Share on other sites

Θα αφαιρούνται από τα 10 ευρώ, ο λογαριασμός μου φαίνεται λογικός, από τον επόμενο θα δεις διαφορά, μείνε ήσυχος!

 

φιλε μου πριν λιγο μιλησα με καταστημα wind και μου ειπαν το αντιθετο εαν πχ θελω το ποιο κατω προγραμμα

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/epiprosthetes-upiresies-sumvolaiou-add-ons/international-talk/

 

θα με χρεωσουν στον λογαριασμο και ας εχω 10 ευρω στην καρτα μου ??

περιεργο εκτός και αν ο υπαλλήλος στο καραστημα ελεγε αρλουμπες

Link to comment
Share on other sites

Μου είχαν κάνει και εμένα την ίδια ακριβώς πρόταση γιατί έληγε το συμβόλαιο μου και είχα ζητήσει μετατροπή σε f2g. Ενώ στην αρχή με διαβεβαίωσαν ότι τα 10€ μπορούν να χρησιμοποιηθούν για αγορά πακέτου και επειδή κάτι τέτοιο δεν αναφέρεται πουθενά στο site ζήτησα να μιλήσα με προϊστάμενο, ο οποίος τελικά μου είπε ότι δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν για πακέτα, αλλά αναλώνονται μόνο με κανονική χρήση.

Γι'αυτό και δεν προχώρησα, ελπίζω φίλε μου να έκαναν λάθος στην περίπτωση μου και να έχεις δίκιο. Σε κάθε περίπτωση δοκίμασε και πες μας αν τα 10€ που σου βάζουν μπορούν να χρησιμοποιηθούν για πακέτα για να ξέρουν κι οι υπόλοιποι που μας διαβάζουν.

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Μου είχαν κάνει και εμένα την ίδια ακριβώς πρόταση γιατί έληγε το συμβόλαιο μου και είχα ζητήσει μετατροπή σε f2g. Ενώ στην αρχή με διαβεβαίωσαν ότι τα 10€ μπορούν να χρησιμοποιηθούν για αγορά πακέτου και επειδή κάτι τέτοιο δεν αναφέρεται πουθενά στο site ζήτησα να μιλήσα με προϊστάμενο, ο οποίος τελικά μου είπε ότι δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν για πακέτα, αλλά αναλώνονται μόνο με κανονική χρήση.

Γι'αυτό και δεν προχώρησα, ελπίζω φίλε μου να έκαναν λάθος στην περίπτωση μου και να έχεις δίκιο. Σε κάθε περίπτωση δοκίμασε και πες μας αν τα 10€ που σου βάζουν μπορούν να χρησιμοποιηθούν για πακέτα για να ξέρουν κι οι υπόλοιποι που μας διαβάζουν.

 

 

οκ θα μαθω και θα σας πω :)

Link to comment
Share on other sites

γι' αυτό βάζεις κάρτα κι έχεις το κεφάλι σου ήσυχο

 

Eχεις δει ποτε επαγγελματία με κάρτα; :X

 

Γιατι στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν μιλάμε για ιδιώτη αλλα για επαγγελματία με μερικά νούμερα.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου πριν λιγο μιλησα με καταστημα wind και μου ειπαν το αντιθετο εαν πχ θελω το ποιο κατω προγραμμα

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/epiprosthetes-upiresies-sumvolaiou-add-ons/international-talk/

 

θα με χρεωσουν στον λογαριασμο και ας εχω 10 ευρω στην καρτα μου ??

περιεργο εκτός και αν ο υπαλλήλος στο καραστημα ελεγε αρλουμπες

 

το μόνο πακέτο που μπορείς να χρησιμοπιήσεις από τα ενσωματωμένα 10 ευρώ είναι τα 500mb με κόστος 5 ε

τώρα το άλλο πακέτο που παραθέτεις έχει εξτρα μηνιαία χρέωση πέραν του παγίου σου

 

1268 ακούς τα πακέτα ή στέλνεις 100mb στο 1210 (κι έχεις 500mb με 5 ε για 30 ημέρες)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, κάνω μία έρευνα στα πλαίσια ενός μαθήματος του ΟΠΑ σχετικά με την εταιρική φήμη της Wind. Αν μπορούσατε να απαντήσετε θα με βοηθούσατε πολύ! :):):)

 

Ερωτηματολόγιο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .
  • The topic was pinned
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...