Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To όνομα Q έχει συνδυαστεί με την οικονομία....

 

και με τις περίεργες διαφημήσεις :p

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Telestet !!!!!

 

Απου που και απο ποιον τεθηκε το θεμα αλλαγης ονοματος δεν καταλαβα. Υπαρχει καποιο αρθρο που διαβασατε?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απου που και απο ποιον τεθηκε το θεμα αλλαγης ονοματος δεν καταλαβα. Υπαρχει καποιο αρθρο που διαβασατε?

 

Εγώ το άκουσα και το ανέβασα....

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα θα ήταν να κάναν πρώτα μία εξαγορά την Forthnet και μετά μίας και το όνομα Wind ανήκει στον Αιγύπτιο να μετοόμαζόταν όλοκληρη η εταρία:

Fortnet (κινητή - σταθερή - internet -satTV)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το άκουσα και το ανέβασα....

 

Το ακουσες ετσι σε μια συζητηση?

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα θα ήταν να κάναν πρώτα μία εξαγορά την Forthnet και μετά μίας και το όνομα Wind ανήκει στον Αιγύπτιο να μετοόμαζόταν όλοκληρη η εταρία:

Fortnet (κινητή - σταθερή - internet -satTV)

 

Δηλαδή να αγόραζαν τη FORTHNET και να αλλαζαν όνομα σ΄αυτό....

 

Ρε παιδιά τί ακούμε δηλαδή....

Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω να ισχυει τπτ....ακομα μια αλλαγη θα εκανε νομιζω ακομα πιο αναξιοπιστη την εταιρεια στα ματια του κοσμου...καλυτερα να πληρωνει καποιο ποσο για το ονομα παρα να αλλαξει!!ετσι πιστευω δηλαδη εγω
Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω να ισχυει τπτ....ακομα μια αλλαγη θα εκανε νομιζω ακομα πιο αναξιοπιστη την εταιρεια στα ματια του κοσμου...καλυτερα να πληρωνει καποιο ποσο για το ονομα παρα να αλλαξει!!ετσι πιστευω δηλαδη εγω

 

+1

 

Ποσες φορες θα αλλαξει τα ρουχα του αυτος ο Μανωλιος πια...?:wacko:

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αν γίνει telestet ουσιαστικά δεν αλλάζει όνομα :p

Επιστρέφουμε στα παλιά!

Πάμε ρε telestet :love: :lol:

10 χρόνια έμεινε telestet από τότε που άρχισε να αλλάζει ιδιοκτήτες έχασε τη μπάλα!

 

Η telestet...είχε πρόσωπο.

και η ΤΙΜ.

Μετά απλά πανικοβλήθηκε :p

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

αν βγάλει καμιά καλή προσφορά, καλές τιμές και καλά πακέτα, δεν έχω πρόβλημα να την πουν και UFO.

πέρα από την πλάκα καλύτερα να μην αλλάξει όνομα γιατί όπως είπαν και τα παιδιά θα χάσει την αξιοπιστία της

Link to comment
Share on other sites

Και άντε να ξυπνήσεις ένα πρωί και να μάθεις οτι η σύνδεση ίντερνετ που έχεις είναι Q Double Play M ξέρω γώ... Και το κινητό στο σήμα να εμφανίζει ένα...... Q-Telecom!!!!!! (χωρίς roaming κλπ. φυσικά εφ' όσον θα είναι απο το ίδιο δίκτυο το σήμα...!!!!!)
Link to comment
Share on other sites

δεν επρεπε να αλλαξει ποτε ονομα.για τα ματια του κοσμου οχι για καποιο λογο.εμενα δεν με νοιαζει ας την πουνε και no-nαme:)
Link to comment
Share on other sites

αν βγάλει καμιά καλή προσφορά, καλές τιμές και καλά πακέτα, δεν έχω πρόβλημα να την πουν και UFO.

πέρα από την πλάκα καλύτερα να μην αλλάξει όνομα γιατί όπως είπαν και τα παιδιά θα χάσει την αξιοπιστία της

 

Εχει χασει ηδη την αξιοπιστια της,την πειραζε τοτε το telestet? η panafon αλλαξε γι αλλο λογο......

Edited by Picard
Link to comment
Share on other sites

Απο τοτε που εφυγε ο Βαρσακης εμφανιζεται σταδιακη πτωση,για μενα ηταν ο πιο επιτυχημενος διευθυνων συμβουλος.......κι ας μην ειχε την καλυψη που εχει τωρα.....και παλι συνεχιζει να εχει προβληματα στο GSM....
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα αυτής της εταιρείας δεν είναι το όνομα, μην γελιόμαστε... Ας είχε όποιο όνομα ήθελε αρκεί να είχε σοβαρή και σταθερή πελατοκεντρική πολιτική...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Είναι αναγκαστικό να αλλάξει όνομα;

Μετά την νέα εξαγορά είναι υποχρεομένη να αλλάξει όνομα;

 

Αν δεν είναι υποχρεοτικό γιατί να μπουν στην διαδικασία να αλλάζουν ταμπέλες σε όλα τα καταστήματα....

Link to comment
Share on other sites

Γιατι το brand name WIND δεν ανήκει στους συγκεκριμένους ιδιοκτήτες και στη συγκεκριμένη εταιρεία αλλά είναι διεθνές brand του ομίλου Orascom του Naguib Sawiris (προηγούμενος ιδιοκτήτης). Αν για παράδειγμα η Vodafone Ελλάδας ή η Cosmote Ρουμανίας άλλαζαν ιδιοκτήτες δύσκολο να κρατούσαν τα ονόματα αυτά αφού είναι brands των αντίστοιχων ομίλων.

 

Μπορεί αν θέλει ο Sawiris να τους νοικιάσει με αντάλλαγμα την ονομασία (όπως νοίκιαζαν την ονομασία ΤΙΜ όταν η εταιρεία πουλήθηκε από τον αντίστοιχο όμιλο σε αμερικανούς επενδυτές μέχρι που την πήρε ο Sawiris και την έκανε WIND) αλλά δεν ξέρεις αν θέλει, με τι αντάλλαγμα θέλει και αν θέλει να το κάνει επ'αόριστον ή για συγκεκριμένη μεταβατική περίοδο.

 

Για μένα σε περίοδο οικονομικής κρίσης και χωρίς να βλέπουμε διάθεση από κάποια εταιρεία να χώσει το χέρι βαθιά στη τσέπη είναι αρκετά δαπανηρό το κόστος του rebranding. Aλλαγές σε καταστήματα, σε ιστοσελίδες, σε συσκευασίες, σε κάρτες sim, σε συσκευές (π.χ 3G usb sticks) αλλά και στην αναγκαία μεγάλη διαφημιστική καμπάνια για το νέο όνομα. Επίσης είναι καταστροφικό για την εικόνα της εταιρείας να αλλάζει όνομα για 4η φορά (από την άλλη βέβαια ήδη είναι τρίτη σε συνδρομητές, δεν έχει να χάσει και πολλά και αν κάνουν προσφορές ενδεχομένως να τραβήξουν κόσμο που τη συγκεκριμένη περίοδο ενδιαφέρεται για οικονομία και όχι για marketing, αλλά σιγά μην σπάσει το καρτελ).

 

Πάντως αν αλλάξει το Q φαίνεται η ιδανική λύση μια και είναι δικό τους brand και αρκετά γνωστό. Προφανώς και δεν θα επιστρέψουν σε ονομασίες τύπου telestet, απόλυτη ξεφτίλα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν αλλάξει το Q φαίνεται η ιδανική λύση μια και είναι δικό τους brand και αρκετά γνωστό. Προφανώς και δεν θα επιστρέψουν σε ονομασίες τύπου telestet, απόλυτη ξεφτίλα.

 

Αν ψήφιζα ένα όνομα θα ήταν το telestet.Καλές εποχές :p Τα περισσότερα μέλη του myphone θα ήθελαν μια τέτοια (αδύνατη) αλλαγή. Το Q-telecom είναι όντως αρκετά προσγειωμένο στην πραγματικότητα αλλά αφήστε μας να ονειρευόμαστε ένα telestet :love:

Βάλτε μια δημοσκόπηση και θα δείτε. Η Telestet μας είχε αφήσει πολύ καλή εικόνα όταν πουλήθηκε. όπως λέει και ο Picard,πολύ καλό δίκτυο αλλά κυρίως πρωτοποριακές υπηρεσίες. Ένα βήμα μπροστά ήταν,πάντα.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν ψήφιζα ένα όνομα θα ήταν το telestet.Καλές εποχές :p Τα περισσότερα μέλη του myphone θα ήθελαν μια τέτοια (αδύνατη) αλλαγή. Το Q-telecom είναι όντως αρκετά προσγειωμένο στην πραγματικότητα αλλά αφήστε μας να ονειρευόμαστε ένα telestet :love:

Βάλτε μια δημοσκόπηση και θα δείτε. Η Telestet μας είχε αφήσει πολύ καλή εικόνα όταν πουλήθηκε. όπως λέει και ο Picard,πολύ καλό δίκτυο αλλά κυρίως πρωτοποριακές υπηρεσίες. Ένα βήμα μπροστά ήταν,πάντα.

 

Για την εικόνα θα διαφωνήσω, η telestet ξεκίνησε πρώτη και έφτασε τρίτη. Δεν νομίζω ότι ο κόσμος είχε και τη καλύτερη εικόνα για την εταιρεία και κυρίως για το μετριο δίκτυο της, το οποίο άρχισε να στρώνει μετα το 2003. Θα συμφωνήσω όμως για τις πρωτοποριακές υπηρεσίες και θα προσέθετα και την πρωτοπορία της και σε επίπεδο προγραμμάτων χρήσης. Πάντως και εγώ θα ήθελα ως όνομα το telestet!:happy: Αλλά ας προσγειωθούμε στη πραγματικότητα...

Link to comment
Share on other sites

Για την εικόνα θα διαφωνήσω, η telestet ξεκίνησε πρώτη και έφτασε τρίτη. Δεν νομίζω ότι ο κόσμος είχε και τη καλύτερη εικόνα για την εταιρεία και κυρίως για το μετριο δίκτυο της, το οποίο άρχισε να στρώνει μετα το 2003. Θα συμφωνήσω όμως για τις πρωτοποριακές υπηρεσίες και θα προσέθετα και την πρωτοπορία της και σε επίπεδο προγραμμάτων χρήσης. Πάντως και εγώ θα ήθελα ως όνομα το telestet!:happy: Αλλά ας προσγειωθούμε στη πραγματικότητα...

Για το δίκτυο θα διαφωνήσω. Δε ξέρω τι γινόταν στην Αθήνα αλλά στην επαρχία η Telestet θ-ε-ρ-ι-ζ-ε. Από Κρήτη μέχρι Έβρο,μετά το 2003 έχει πέσει ο ρυθμός επέκτασης στο GSM. Εξαρτάται δηλαδή πως το βλέπεις το δίκτυο τώρα :p Η μεγαλύτερη αλλαγή στο δίκτυο έγινε 2002-2004 με το 2004 να είναι η χρονιά που το Telestet GSM είχε την καλύτερη κάλυψη (ακόμα και από τώρα,με τα ξηλώματα που έχουν γίνει). Να σου θυμίσω το 2005 το timkalispi που είχε απίστευτα στατιστικά ποιότητας δικτύου,αξιοζήλευτα από τα πιο προηγμένα δίκτυα του εξωτερικού χωρίς τη μορφολογία της Ελλάδος.

Πολλοί θα θέλαμε το telestet κυρίως για να μας γυρίσει κάποια χρόνια πίσω :love: (που είσαι Dromea; )

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για το δίκτυο θα διαφωνήσω. Δε ξέρω τι γινόταν στην Αθήνα αλλά στην επαρχία η Telestet θ-ε-ρ-ι-ζ-ε. Από Κρήτη μέχρι Έβρο,μετά το 2003 έχει πέσει ο ρυθμός επέκτασης στο GSM. Εξαρτάται δηλαδή πως το βλέπεις το δίκτυο τώρα :p Η μεγαλύτερη αλλαγή στο δίκτυο έγινε 2002-2004 με το 2004 να είναι η χρονιά που το Telestet GSM είχε την καλύτερη κάλυψη (ακόμα και από τώρα,με τα ξηλώματα που έχουν γίνει). Να σου θυμίσω το 2005 το timkalispi που είχε απίστευτα στατιστικά ποιότητας δικτύου,αξιοζήλευτα από τα πιο προηγμένα δίκτυα του εξωτερικού χωρίς τη μορφολογία της Ελλάδος.

Πολλοί θα θέλαμε το telestet κυρίως για να μας γυρίσει κάποια χρόνια πίσω :love: (που είσαι Dromea; )

 

Μια χαρά ήταν στην Αθήνα, μακράν καλύτερη από τις άλλες δύο. Για επαρχία μιλάω. Και όχι μόνο εγώ πολύς κόσμος που θεωρεί μάλιστα ότι για αυτό την πέρασε η Panafon και ύστερα και η Cosmote σε πελάτες. Μπορώ να σου πω και συγκεκριμένες περιοχές ως παραδείγματα αλλά δεν νομίζω ότι έχει και ιδιαίτερο νόημα. Εγώ βελτίωση είδα μετά το 2003 όπου πράγματι 2004-2005 δεν θεωρώ πως είχε το καλύτερο δίκτυο αλλά ήταν πολύ κοντά, πραγματικά σε σύγκριση με τον ανταγωνισμό πάρα πολύ καλή εικόνα η οποία διατηρήθηκε σε κάποιο βαθμό και ως TIM. Ο κύριος Sawiris ύστερα μας τα χάλασε την ώρα που οι κόκκινοι άρχισαν να ρίχνουν παρα πολλά λεφτά. Για να δούμε με το καινούριο καθεστώς αν θα δούμε βελτίωση, κυρίως στο 3G που εντοπίζεται και το πρόβλημα.

 

Πάντως και το Q δεν είναι άσχημο.:O

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .
  • The topic was pinned
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...