Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους και σε ολες!Εχω την ταμπλετα αυτη απο τις πρωτες παρτιδες με το γνωστο προβλημα της μπλε γραμμης και του bleeding...Αφου ακουσα οτι σε καποια μελη απο εδω η procordia τους το αντικατεστησε με καινουργιες παρτιδες το πηγα και εγω για σερβις μπας και λυθει το προβλημα.Αποτελεσμα??Δεκα μερες τωρα στην procordia και η ενημερωση που ειχα ειναι οτι περιμενουν ενα ανταλλακτικο!Απο οτι μου ειπαν κατι σε σχεση με την οθονη ή προσοψη οθονης....Κατι τετοιο τελος παντων!Το περιμενουν λεει το ανταλλακτικο απο την lg και δεν ξερουν ποτε θα ερθει μιας και περιμενουν ενημερωση!Τι γκαντεμια ειναι αυτη!!!Δεν ξερω πραγματικα τι να κανω!Αντι να χαιρομαι την ταμπλετα μου καθομαι και περιμενω ποτε και αν θα την φτιαξουν!

Απορω ρε παιδια σε οσους την αλλαξαν πως εγινε αυτο!!!Οπως απορω πως φτιαχνεται η μπλε γραμμη με ενα απλο ανταλλακτικο!!Ελπιζω τουλαχιστον να μην ταλαιπωρηθω αδικα και μολις το παρω εχει παλι την μπλε γραμμη!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου είχαν πει τα ίδια.επέμεινε σε αντικατάσταση. Η ζητά να στο δώσουν πίσω αφού η μπλε γραμμή υπάρχει σε όλα τα μέχρι σήμερα τουλάχιστον.το δικό μου τσάμπα μπήκα στην διαδικασία αφού την Δευτέρα πήρα το νέο και μάλιστα μόλις είχαν παραλάβει στο πλαίσιο και έχει την αορατη_ορατή μπλε γραμμή. Αν Δεν έχει άλλα εμφανή προβλήματα κρατήστε τα και χαρείτε τα ....είναι το καλύτερο μακράν στην κατηγορία του. Edited by agiosg
Link to comment
Share on other sites

Και δηλαδη σου το αντικατεστησαν ετσι απλα επειδη τους το απαιτησες;;;Παντως δεν ξερω τι να κανω!Ταμπλετ πληρωσα και ταμπλετ δεν εχω....
Link to comment
Share on other sites

Παρ το πίσω και τους το ξαναπάς μέσα στα επόμενα 2 χρόνια της εγγύησης με την ευχή να βγάλει πρόβλημα για να πάρεις το νέο της εποχής. Χα..... Είναι γνωστο ότι η LG σε τέτοια θέματα είναι κορυφή.
Link to comment
Share on other sites

Παρ το πίσω και τους το ξαναπάς μέσα στα επόμενα 2 χρόνια της εγγύησης με την ευχή να βγάλει πρόβλημα για να πάρεις το νέο της εποχής. Χα..... Είναι γνωστο ότι η LG σε τέτοια θέματα είναι κορυφή.

Πραγματικά δεν μπορω να καταλαβω αν κανεις πλακα ή οχι!!!!Τελικά εσυ είχες το ίδιο πρόβλημα και στο αντικατέστησαν???Και αν ναι πως ακριβώς!?

Link to comment
Share on other sites

Μου το αντικατέστησαν και έχω γράψει και σχετικά πιο παλιά..... απλά θεωρώ ότι δεν κέρδισα απολύτως τπτ .

 

Γιατι λες οτι δεν κερδισες τιποτα???Ειχες τα ιδια προβλήματα??

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και γω το g pad χθες και τώρα ψάχνω για θήκη.

Την πολύσυζητημένη θήκη της VOIA μπορώ να την δω σε κάποιο μαγαζί live?

 

Στα Public την εχω δει,σε διάφορα χρώματα,στα 30 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και γω το g pad χθες και τώρα ψάχνω για θήκη.

Την πολύσυζητημένη θήκη της VOIA μπορώ να την δω σε κάποιο μαγαζί live?

 

Δεν πήρες δώρο την θήκη?? Στο public και στο mediamarkt το έχουν στα 279 ευρώ μαζί με την VOIA θήκη!!

Ελπίζω να μην έδωσες κάπου αλλού παραπάνω και να την πάτησες!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και σε ολες!Εχω την ταμπλετα αυτη απο τις πρωτες παρτιδες με το γνωστο προβλημα της μπλε γραμμης και του bleeding...Αφου ακουσα οτι σε καποια μελη απο εδω η procordia τους το αντικατεστησε με καινουργιες παρτιδες το πηγα και εγω για σερβις μπας και λυθει το προβλημα.Αποτελεσμα??Δεκα μερες τωρα στην procordia και η ενημερωση που ειχα ειναι οτι περιμενουν ενα ανταλλακτικο!Απο οτι μου ειπαν κατι σε σχεση με την οθονη ή προσοψη οθονης....Κατι τετοιο τελος παντων!Το περιμενουν λεει το ανταλλακτικο απο την lg και δεν ξερουν ποτε θα ερθει μιας και περιμενουν ενημερωση!Τι γκαντεμια ειναι αυτη!!!Δεν ξερω πραγματικα τι να κανω!Αντι να χαιρομαι την ταμπλετα μου καθομαι και περιμενω ποτε και αν θα την φτιαξουν!

Απορω ρε παιδια σε οσους την αλλαξαν πως εγινε αυτο!!!Οπως απορω πως φτιαχνεται η μπλε γραμμη με ενα απλο ανταλλακτικο!!Ελπιζω τουλαχιστον να μην ταλαιπωρηθω αδικα και μολις το παρω εχει παλι την μπλε γραμμη!

 

κι εμενα μου ειχαν πει στην αρχή για ανταλλακτικό κ μετα απο 4 μερεσ με ξαναπήραν τηλ κ μου ειπαν για αντικατασταση... ετσι κι εγινε...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχεις κανείς υπόψιν κάποιο μαγαζί που να έχει αγοράσει το tablet και να μην έχει την μπλε γραμμή?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχεις κανείς υπόψιν κάποιο μαγαζί που να έχει αγοράσει το tablet και να μην έχει την μπλε γραμμή?

 

Όλα τα μαγαζιά το ίδιο είναι. Δεν παίρνει το καθένα από άλλο εργοστάσιο. ;)Απλά αν είναι μεγάλο το μαγαζί και πουλάει πολλά σημαίνει ότι ανανεώνει το στοκ του συχνότερα. Και ως τώρα έχει φανεί ότι οι τελευταίες παραλαβές έχουν λιγότερα περιστατικά με ατέλειες απ ότι παλιά. Επομένως καλό είναι να διαλέξεις μια μεγάλη αλυσίδα που να χει παραλάβει πρόσφατα νέες παρτίδες.

Link to comment
Share on other sites

Να μαι κ γω εδωωωω...:D Σήμερα το πήρα απο τη wind και εχω ασχοληθεί μαζί του κανα 3ωρο.Αρχικές εντυπώσεις,πολύ καλές!Οθόνη μεγάλη,''καθαρή'' και εντυπωσιακή,χωρίς μπλέ γραμμές και ''προβολάκια'', σβέλτο και γρήγορο τάμπλετ...Κάτοχος ενός νέξους 7 2012,φοβόμουν τη μετάβαση απο pure android σε custom εταιρίας,αλλά μετά απο λίγα λεπτά μου έφυγε και ο τελευταίος δισταγμός.Όλα πολύ καλά,εκτός απο ενα...τα ηχεία!Χωρίς να θέλω να ακούγομαι υπερβολικός,πιστεύω οτι ο ήχος είναι απο τους χειρότερους που εχω ακούσει σε ηλεκτρονική συσκεύη...Μου θυμίζει κάτι ηχειάκια που είχαν τα λάπτοπ πριν απο 10 χρόνια,μπουκωμένος,χωρίς πρίμα...Τελοσπά,ελπίζω κάπως να φτιαχτεί η παραφωνία σε μια άψογη κατά τα άλλα συσκεύη...
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω.λεω να το τσιμπησω απο Media Market

Κι εγώ από εκεί το πήρα και δεν έχει θέμα.

 

Να μαι κ γω εδωωωω...:D Σήμερα το πήρα απο τη wind και εχω ασχοληθεί μαζί του κανα 3ωρο.Αρχικές εντυπώσεις,πολύ καλές!Οθόνη μεγάλη,''καθαρή'' και εντυπωσιακή,χωρίς μπλέ γραμμές και ''προβολάκια'', σβέλτο και γρήγορο τάμπλετ...Κάτοχος ενός νέξους 7 2012,φοβόμουν τη μετάβαση απο pure android σε custom εταιρίας,αλλά μετά απο λίγα λεπτά μου έφυγε και ο τελευταίος δισταγμός.Όλα πολύ καλά,εκτός απο ενα...τα ηχεία!Χωρίς να θέλω να ακούγομαι υπερβολικός,πιστεύω οτι ο ήχος είναι απο τους χειρότερους που εχω ακούσει σε ηλεκτρονική συσκεύη...Μου θυμίζει κάτι ηχειάκια που είχαν τα λάπτοπ πριν απο 10 χρόνια,μπουκωμένος,χωρίς πρίμα...Τελοσπά,ελπίζω κάπως να φτιαχτεί η παραφωνία σε μια άψογη κατά τα άλλα συσκεύη...

 

Εμένα πάλι δε μου φάνηκαν άσχημα τα ηχεία. Τουλάχιστον είναι πολύ καλύτερα από το Nexus 4 που έχω. Οι θα μου πεις τώρα έχεις στέρεο, που δεν είχες πριν.

Τόσο καλύτερα είναι στο N7;

Link to comment
Share on other sites

Να μαι κ γω εδωωωω...:D Σήμερα το πήρα απο τη wind και εχω ασχοληθεί μαζί του κανα 3ωρο.Αρχικές εντυπώσεις,πολύ καλές!Οθόνη μεγάλη,''καθαρή'' και εντυπωσιακή,χωρίς μπλέ γραμμές και ''προβολάκια'', σβέλτο και γρήγορο τάμπλετ...Κάτοχος ενός νέξους 7 2012,φοβόμουν τη μετάβαση απο pure android σε custom εταιρίας,αλλά μετά απο λίγα λεπτά μου έφυγε και ο τελευταίος δισταγμός.Όλα πολύ καλά,εκτός απο ενα...τα ηχεία!Χωρίς να θέλω να ακούγομαι υπερβολικός,πιστεύω οτι ο ήχος είναι απο τους χειρότερους που εχω ακούσει σε ηλεκτρονική συσκεύη...Μου θυμίζει κάτι ηχειάκια που είχαν τα λάπτοπ πριν απο 10 χρόνια,μπουκωμένος,χωρίς πρίμα...Τελοσπά,ελπίζω κάπως να φτιαχτεί η παραφωνία σε μια άψογη κατά τα άλλα συσκεύη...

 

Αφού είσαι και λάτρης του pure Android, σου προτείνω να περάσεις μία custom rom. Εγώ έχω περασμένη την cmb, αν και υπάρχουν και άλλες που βασίζονται πάνω σε pure Android. Είναι οι μόνες roms που διορθώνουν τον ήχο.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι δε μου φάνηκαν άσχημα τα ηχεία. Τουλάχιστον είναι πολύ καλύτερα από το Nexus 4 που έχω. Οι θα μου πεις τώρα έχεις στέρεο, που δεν είχες πριν.

Τόσο καλύτερα είναι στο N7;

 

Αφού είσαι και λάτρης του pure Android, σου προτείνω να περάσεις μία custom rom. Εγώ έχω περασμένη την cmb, αν και υπάρχουν και άλλες που βασίζονται πάνω σε pure Android. Είναι οι μόνες roms που διορθώνουν τον ήχο.

 

Το φοβόμουν το bloat της LG,αλλά τελικά είναι όλα οκ,δεν με ενοχλεί,ίσα ίσα...Ίσως επειδή είχα συνηθίσει στο pure android,τώρα μου φαίνεται πολύ πλούσιο το μενού,σαν τους ιθαγενείς με τα καθρεφτάκια:lol::lol: Θα κάτσω λίγο στα αυγά μου.χωρίς να το πειράξω,τουλάχιστον μέχρι να βγεί η επίσημη 4.4.Απο κεί κ πέρα,βλέπουμε...

Οσον αφορά τα ηχεία,ειδικά σε χαμηλή ένταση,βγάζουν παραμορφωμένο ήχο...Ξέρω γω,έτσι μου φαίνεται,γούστα είναι αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα!Σημερα με πηραν απο την procordia τηλεφωνο και μου ειπαν τελικα οτι θα μου δωσουν ενα χαρτι για αναστροφη αγορας με το οποιο θα μπορεσω να παω στο καταστημα που το αγορασα να το αντικαταστησω!Τελος καλο ολα καλα!Μια ερωτηση....Αν θελω αντι για το ιδιο σφραγισμενο να παρω καποιο αλλο tablet και να συμπληρωσω λεφτα γινεται???Γιατι δεν θελω να ρισκαρω να εχω παλι μπλε γραμμες κτλ....Αλλιως θα το πουλησω λιγο φθηνοτερα αφου θα ειναι σφραγισμενο αν ειναι γιατι δεν θελω να το κρατησω!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι δε μου φάνηκαν άσχημα τα ηχεία. Τουλάχιστον είναι πολύ καλύτερα από το Nexus 4 που έχω. Οι θα μου πεις τώρα έχεις στέρεο, που δεν είχες πριν.

Τόσο καλύτερα είναι στο N7;

 

 

 

Το φοβόμουν το bloat της LG,αλλά τελικά είναι όλα οκ,δεν με ενοχλεί,ίσα ίσα...Ίσως επειδή είχα συνηθίσει στο pure android,τώρα μου φαίνεται πολύ πλούσιο το μενού,σαν τους ιθαγενείς με τα καθρεφτάκια:lol::lol: Θα κάτσω λίγο στα αυγά μου.χωρίς να το πειράξω,τουλάχιστον μέχρι να βγεί η επίσημη 4.4.Απο κεί κ πέρα,βλέπουμε...

Οσον αφορά τα ηχεία,ειδικά σε χαμηλή ένταση,βγάζουν παραμορφωμένο ήχο...Ξέρω γω,έτσι μου φαίνεται,γούστα είναι αυτά...

 

Δεν σου φαίνεται. Πραγματικά σε χαμηλές εντάσεις παραμορφωνουν πολύ. Δεν ξέρω αν οφείλεται σε ποιότητα των μεγαφωνων ή σε κάποια πατατιά στις ρυθμίσεις. Μακάρι το δεύτερο αλλά το ότι πήραμε ήδη μια αναβάθμιση και δεν άλλαξε κάτι, δεν είναι ενθαρρυντικό κατά την γνώμη μου.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου φαίνεται. Πραγματικά σε χαμηλές εντάσεις παραμορφωνουν πολύ. Δεν ξέρω αν οφείλεται σε ποιότητα των μεγαφωνων ή σε κάποια πατατιά στις ρυθμίσεις. Μακάρι το δεύτερο αλλά το ότι πήραμε ήδη μια αναβάθμιση και δεν άλλαξε κάτι, δεν είναι ενθαρρυντικό κατά την γνώμη μου.

 

Είναι σίγουρα θέμα software.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σημερα αλλαξα το πεμπτο. Αυτη τη φορα μεσο lg, η καινουργιες παρτιδες με s/n που αρχιζει απο 4 δεν εχουν απολυτος κανενα προβλημα
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα περίπου πριν από 1 μήνα στο Media Markt και ακόμα μπλε γραμμή δεν έχω δει...
RedMi Note 8:music:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σημερα αλλαξα το πεμπτο. Αυτη τη φορα μεσο lg, η καινουργιες παρτιδες με s/n που αρχιζει απο 4 δεν εχουν απολυτος κανενα προβλημα

 

Το δικό μου έχει serial number που αρχίζει από 3 και δεν έχει την μπλε γραμμή πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σημερα αλλαξα το πεμπτο. Αυτη τη φορα μεσο lg, η καινουργιες παρτιδες με s/n που αρχιζει απο 4 δεν εχουν απολυτος κανενα προβλημα

 

Το δικό μου πάντως εχει σίγουρα τα ´´προβολακιά´´ και ειναι αν μη τι αλλο σπαστικο οταν ξέρεις οτι ειναι καινούργιο μηχάνημα και έχεις σκάσει 270 ευρω .Μπλε γραμμές δεν είδα πάντως αλλα δεν το έχω ζοριζει κιόλας .Ειναι σίγουρο οτι οι σειριακοι που ξεκινούν απο 4 ειναι νέες παρτίδες και δεν έχουν προβλήματα ;

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...