Jump to content

Γενικά περί Power Bank


xrhstos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κάνεις λάθος φίλε μου

Ο banggod στέλνει Ελλάδα νομίζεις ?

το: This warehouse can not ship to your location καταλαβαίνεις τι σημαίνει ?

Ότι ΔΕΝ στέλνει Ελλάδα.

Τα Anker είναι ένα σκαλί παραπάνω, και με την μισή τιμή.

Ακριβώς αυτό, δεν χρειάζεται ο κόσμος να πετάει τα χρήματα του για κάτι πιο ακριβό και λίγο χειρότερη ποιότητα.

Μισή τιμή έχει το xiaomi εκτός αν δεν είδες τι τιμές έχουν τα εξαιρετικά xiaomi.

 

13.98 και στέλνει κανονικά Ελλάδα. Μην εκτίθεσαι αλλο. 50 το anker για να έρθει Ελλάδα 14 το xiaomi. Αν είχα λίγους πόντους ακόμα θα έβγαινε κάτω από 10 ευρώ. 10 με 50 το anker ναι μισή τιμή το anker έχεις δίκιο.

 

85449205e6430eb385c45633067a3577.jpg

af0bb71144cd8b3eec6751fa3efe1e56.jpg

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

κάνεις λάθος φίλε μου

Ο banggod στέλνει Ελλάδα νομίζεις ?

το: This warehouse can not ship to your location καταλαβαίνεις τι σημαίνει ?

Ότι ΔΕΝ στέλνει Ελλάδα.

Τα Anker είναι ένα σκαλί παραπάνω, και με την μισή τιμή.

Ακριβώς αυτό, δεν χρειάζεται ο κόσμος να πετάει τα χρήματα του για κάτι πιο ακριβό και λίγο χειρότερη ποιότητα.

1ον) Κάνεις λάθος για Banggood. Στέλνει και παραστέλνει Ελλάδα. Εγώ παρήγγειλα από Banggood ένα φορτιστή και δύο καλώδια, και έχουν φύγει ήδη, και μέσω Ολλανδίας (PostNL) έρχονται Ελλάδα.

2ον) Για Anker έχεις δίκιο για την ποιότητά τους, αλλά δεν είναι η μόνη λύση. Υπάρχουν εταιρίες όπως η Aukey, η Tronsmart, η TP-LINK, η Blitzwolf, η Xiaomi, η Intenso και πολλές άλλες.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μισή τιμή έχει το xiaomi εκτός αν δεν είδες τι τιμές έχουν τα εξαιρετικά xiaomi.

 

13.98 και στέλνει κανονικά Ελλάδα. Μην εκτίθεσαι αλλο. 50 το anker για να έρθει Ελλάδα 14 το xiaomi. Αν είχα λίγους πόντους ακόμα θα έβγαινε κάτω από 10 ευρώ. 10 με 50 το anker ναι μισή τιμή το anker έχεις δίκιο.

 

85449205e6430eb385c45633067a3577.jpg

af0bb71144cd8b3eec6751fa3efe1e56.jpg

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Τα υποδιεστερα xiaomi έχουν την διπλάσια τιμή

Είσαι εντελώς λάθος

Αφενός το qc3 γιατί περι αυτού συζητάμε εχει 33 usd και οχι 13!

Μα καλά δεν ξέρεις τι έχεις παραγγείλει ή κάνεις τον ΚΙΝΕΖΟ!

Τι παραπληροφορηση κάνεις στον κόσμο...

Αφετέρου έρχεται μέσω Κίνας άρα έχεις τελωνείο

Η παραγγελία σου είναι σίγουρα πριν τον Ιούλιο ( για άλλο μοντέλο βέβαια οχι το qc3)

Προφανώς γιαυτό και κρύβεις την ημερομηνία παραγγελίας

Δεν έχεις πάρει χαμπάρι τι παίζει τελευταία με τελωνείο

Αν πάλι είναι πρόσφατη περίμενε τηλέφωνο απο τον τελωνη

Εκεί να σε δω

Με ενα κατοσταρικο ψωνισες!

 

Panosz75 δεν είπα οτι είναι η μοναδική λύση

Σε εναν φίλο του forum προσπαθησα να δώσω λύση επειδή το έψαχνε

Link to comment
Share on other sites

Τα υποδιεστερα xiaomi έχουν την διπλάσια τιμή

Είσαι εντελώς λάθος

Αφενός το qc3 γιατί περι αυτού συζητάμε εχει 33 usd και οχι 13!

Μα καλά δεν ξέρεις τι έχεις παραγγείλει ή κάνεις τον ΚΙΝΕΖΟ!

Τι παραπληροφορηση κάνεις στον κόσμο...

Αφετέρου έρχεται μέσω Κίνας άρα έχεις τελωνείο

Η παραγγελία σου είναι σίγουρα πριν τον Ιούλιο ( για άλλο μοντέλο βέβαια οχι το qc3)

Προφανώς γιαυτό και κρύβεις την ημερομηνία παραγγελίας

Δεν έχεις πάρει χαμπάρι τι παίζει τελευταία με τελωνείο

Αν πάλι είναι πρόσφατη περίμενε τηλέφωνο απο τον τελωνη

Εκεί να σε δω

Με ενα κατοσταρικο ψωνισες!

 

Panosz75 δεν είπα οτι είναι η μοναδική λύση

Σε εναν φίλο του forum προσπαθησα να δώσω λύση επειδή το έψαχνε

Η παραγγελία είναι σημερινή το όνομα και τη διεύθυνση μου κρύβω. Η παραπληροφορηση είναι δική σου. Παραγγέλνω χρόνια από κίνα έχω παραλάβει μόνο την προηγούμενη βδομάδα 8 δέματα χωρίς τελωνείο από 5 ευρώ μέχρι 18. Κρίμα να γράφετε ανακριβειες λες και μιλάτε με άσχετα άτομα όταν είμαι χρόνια στο άθλημα και ξέρω τα πάντα από τεχνολογία.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το "ξέρω τα πάντα" μου λέει πολλά...

Δεν ξέρω τι και πόσα ξέρεις

Ξέρω όμως σίγουρα πως γράφεις ανακρίβειες....

Και εγώ χρόνια παραγγελνω απο Κίνα και σίγουρα πολλοί ακόμα

Τώρα πως μόνο τα δικά σου δέματα δεν περνάνε τελωνειο (8 κιόλας) ενώ γίνεται χαμός τις τελευταίες ημέρες με κάνει πολύ δυσπιστο για τα λεγόμενα σου....

Επίσης

Ένα προϊόν των 35 ευρώ εσύ το βάφτισες 10!!!

Κάνοντας απατεωνια βάζοντας άλλο μοντέλο για να με πείσεις πως είναι πιο φτηνό!

Λες και είμαστε χαζοί οι υπόλοιποι!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το "ξέρω τα πάντα" μου λέει πολλά...

Δεν ξέρω τι και πόσα ξέρεις

Ξέρω όμως σίγουρα πως γράφεις ανακρίβειες....

Και εγώ χρόνια παραγγελνω απο Κίνα και σίγουρα πολλοί ακόμα

Τώρα πως μόνο τα δικά σου δέματα δεν περνάνε τελωνειο (8 κιόλας) ενώ γίνεται χαμός τις τελευταίες ημέρες με κάνει πολύ δυσπιστο για τα λεγόμενα σου....

Επίσης

Ένα προϊόν των 35 ευρώ εσύ το βάφτισες 10!!!

Κάνοντας απατεωνια βάζοντας άλλο μοντέλο για να με πείσεις πως είναι πιο φτηνό!

Λες και είμαστε χαζοί οι υπόλοιποι!

Γενικά μια φορά έχει περάσει τελωνείο δέμα μου ένα xiaomi Router και πλήρωσα 3 ευρώ. Θεσσαλονίκη είμαι. Για το power bank έβαλα το μικρό 10αρι της xiaomi που έχει quick charge 2 και στις 2 θύρες και έρχεται κανονικά Ελλάδα χωρίς τελωνείο μιας και έχει 13 ευρώ από gearbest.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

αυτο το να επιμενεται μερικοι οτι η φεραρι ειναι ακριβο Αυτοκίνητο και το χιουνται φτηνο δεν το καταλαβαινω.

και αν πληρωθει τελωνειο και αν δεν πληρωθει και αν ερθει με τα ποδια σε μια εβδομαδα η κολυμπωντας ,συζητησεις για επιβεβαιωση κανετε.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

αυτο το να επιμενεται μερικοι οτι η φεραρι ειναι ακριβο Αυτοκίνητο και το χιουνται φτηνο δεν το καταλαβαινω.

και αν πληρωθει τελωνειο και αν δεν πληρωθει και αν ερθει με τα ποδια σε μια εβδομαδα η κολυμπωντας ,συζητησεις για επιβεβαιωση κανετε.

Εδώ μιλάμε για Ferrari vs Lamborghini. Στα 50 η μεν στα μισά και παρακάτω η δε. Η διαφορά είναι μεγάλη για αυτό γίνεται το θέμα μην την πατήσουν κάποιοι και πάνε στο anker που δεν αξίζει τα χρήματα που ζητάει ενώ υπάρχουν παρόμοιες επιλογές αρκετά πιο φθηνά.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

This item does not ship to Greece. Το άλλο που έβαλα είναι quick charge 2 και στις 2 μεριές. Και αν μπεις στο tomtom θα βρεις τα καινούργια power bank της xiaomi με quick charge 3 στα 12 και 18 ευρώ αντίστοιχα για το 10αρι και το 20αρι με το παρακάτω κουπόνι:

 

XYL6MIB για το 10αρι

DSXMPB2W για το 20αρι

 

Στέλνει κανονικά Ελλάδα.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Στείλε link να επιβεβαιώσεις όσα λες για το συγκεκριμένο μοντέλο Xiaomi 10000mAh QC3.0 ότι βγαίνει στα 18 €

Όλο μοντέλα αλλάζεις....

 

https://www.banggood.com/Original-Xiaomi-10000mAh-QC3_0-Polyme-Power-Bank-Pro-with-Type-C-Output-For-Xiaomi-5s-Xiaomi-Note-2-p-1114896.html?utm_campaign=android-share-android-share-android-share-Kimo30&utm_source=androidApp&utm_content=Rosalia&android_share=1&_branch_match_id=419573305335427177

στα 33 usd - δεν στέλνει Ελλάδα

 

ΤΟΜΤΟΜ που έγραψες παραπάνω:

https://www.tomtop.com/xiaomi-accessories-48/p-pa3457.html

στα 30 usd - δεν στέλνει Ελλάδα

 

Δεν ισχύουν αυτά που λές

μην παραπληροφορείς τον κόσμο

Edited by neofitosgr
Link to comment
Share on other sites

Εδώ μιλάμε για Ferrari vs Lamborghini. Στα 50 η μεν στα μισά και παρακάτω η δε. Η διαφορά είναι μεγάλη για αυτό γίνεται το θέμα μην την πατήσουν κάποιοι και πάνε στο anker που δεν αξίζει τα χρήματα που ζητάει ενώ υπάρχουν παρόμοιες επιλογές αρκετά πιο φθηνά.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Προσωπικά δ δεν την ξέρω την anker.Εγώ εχω της apc, πάλι ακριβότερο απο την xiaomi.το κακο είναι ότι η ημιμάθεια που διακατεχει μερικούς προσπαθεί να ισοπεδώσει τα πάντα και αρέσκεται σε συγκρίσεις του τύπου mah/euro η ram/Euro.

το κακο είναι ότι επιμένετε κιόλας..

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Στείλε link να επιβεβαιώσεις όσα λες για το συγκεκριμένο μοντέλο Xiaomi 10000mAh QC3.0 ότι βγαίνει στα 18 €

Όλο μοντέλα αλλάζεις....

 

https://www.banggood.com/Original-Xiaomi-10000mAh-QC3_0-Polyme-Power-Bank-Pro-with-Type-C-Output-For-Xiaomi-5s-Xiaomi-Note-2-p-1114896.html?utm_campaign=android-share-android-share-android-share-Kimo30&utm_source=androidApp&utm_content=Rosalia&android_share=1&_branch_match_id=419573305335427177

στα 33 usd - δεν στέλνει Ελλάδα

 

ΤΟΜΤΟΜ που έγραψες παραπάνω:

https://www.tomtop.com/xiaomi-accessories-48/p-pa3457.html

στα 30 usd - δεν στέλνει Ελλάδα

 

Δεν ισχύουν αυτά που λές

μην παραπληροφορείς τον κόσμο

http://www.insomnia.gr/topic/649632-xiaomi-mi-power-bank-2-10000mah-1221€/

 

Μια χαρά στέλνει Ελλάδα. Μόλις τώρα δοκίμασα. 23 βγαίνει προχθές ήταν 6 ευρώ πιο κάτω διάβασε και το θέμα. 20000ma 17 με το κουπόνι έβγαινε. Quick charge 3 κτλ.

 

4aeea9214bf6d1be2d2515a7becd5edd.jpg

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Link στείλε για το xiaomi 10.000 το qc3

Μην μου φτιάχνεις φωτογραφίες....

This item can't be shipped to GREECE

Πλέον δεν στέλνουν φίλε μου....

Το έχουν κόψει....

Αλλά και να βρείς κάποιο interetομάγαζο από Κίνα που να σου στείλει

Διάβασες τι γράφουν εκεί τα παιδιά για το τελωνείο ?

Link to comment
Share on other sites

Link στείλε για το xiaomi 10.000 το qc3

Μην μου φτιάχνεις φωτογραφίες....

This item can't be shipped to GREECE

Πλέον δεν στέλνουν φίλε μου....

Το έχουν κόψει....

Αλλά και να βρείς κάποιο interetομάγαζο από Κίνα που να σου στείλει

Διάβασες τι γράφουν εκεί τα παιδιά για το τελωνείο ?

Λοιπόν. Το can't ship to Greece μπήκε εδώ και 3 μέρες. Όταν έγινε το θέμα στο Insomnia ήμουν έτοιμος να πάρω το 20000 με το quick charge 3 στα 17.70 με το κουπόνι και τους πόντους. Δεν ξέρω τι έγινε και δεν στέλνει Ελλάδα τώρα. Αρκετά παιδια αγόρασαν όμως αν διάβασες. Και το gearbest και το banggood έστελναν κανονικά δεν ξέρω τι άλλαξε. Έχω παραγγελίες με 2 10αρια power bank ήρθαν κανονικά στα 11 και 9 ευρώ και από banggood και από gearbest. Δεν ξέρω τι άλλαξε και δεν στέλνουν ενώ πριν λίγες μέρες έστελναν. Όπως και να έχει και το anker στα 35 δολάρια δεν στέλνει Ελλάδα. Τα anker tronsmart BlitzWolf xiaomi είναι στην ίδια κατηγορία. Απλά τα anker είναι πιο ακριβά πάντα ήταν και δεν πιστεύω ότι αξίζουν αυτά τα παραπάνω χρήματα.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

την πατησες δηλ.
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

την πατησες δηλ.

Για πιο λόγο? 2 10αρια xiaomi έχω τα οποία τα έχω πάρει 9 και 11 ευρώ αντίστοιχα εδώ και 2 χρόνια δουλεύουν καθημερινά και δεν καταλαβαίνουν τίποτα. Την πάτησαν δυστυχώς αυτοί που θα ήθελα να πάρουν αυτή τη στιγμή καινούργιο.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Να λες πάλι καλά που δεν μπορείς να πάρεις το 20αρι τώρα

Γιατί αν σε σταματαγαν στο τελωνείο με λιγότερα απο 100 δεν γλυτωνες...

Έχουν αλλάξει πλέον τα πράγματα με τον νέο νόμο και η αγορά από χώρες εκτός Ε.Ε. δεν βγαίνουν τσάμπα όπως ίσχυε πριν από λίγο καιρό.

Αυτό προσπαθώ να σου εξηγήσω τόσο καιρό

Με σημερινές τιμές λοιπόν και εάν κάποιος θέλει να αγοράσει ενα powerbank από Ελλάδα αυτής της κατηγοριας που συζητάμε, επώνυμο, qc3, κτλ

Χωρίς να έχει το άγχος αν θα περάσει τελωνείο και του βγει 100

Τα 50 ευρώ δεν είναι πάρα πολλά και επιμένω πως της anker είναι μια πολύ καλή λύση

Edited by neofitosgr
Link to comment
Share on other sites

Να λες πάλι καλά που δεν μπορείς να πάρεις το 20αρι τώρα

Γιατί αν σε σταματαγαν στο τελωνείο με λιγότερα απο 100 δεν γλυτωνες...

Έχουν αλλάξει πλέον τα πράγματα με τον νέο νόμο και η αγορά από χώρες εκτός Ε.Ε. δεν βγαίνουν τσάμπα όπως ίσχυε πριν από λίγο καιρό.

Αυτό προσπαθώ να σου εξηγήσω τόσο καιρό

Με σημερινές τιμές λοιπόν και εάν κάποιος θέλει να αγοράσει ενα powerbank από Ελλάδα αυτής της κατηγοριας που συζητάμε, επώνυμο, qc3, κτλ

Χωρίς να έχει το άγχος αν θα περάσει τελωνείο και του βγει 100

Τα 50 ευρώ δεν είναι πάρα πολλά και επιμένω πως της anker είναι μια πολύ καλή λύση

Και από Ελλάδα πιστεύω φθηνότερα βγαίνουν. Από κίνα πάνω από 22 πληρώνεις τελωνείο και αυτό αν τύχει. Πριν 6 μήνες πήρα mi max 240 ευρώ δεν πέρασε τελωνείο. Τα 50 ευρώ για 10αρι power bank είναι υπερβολικά αυτό προσπαθώ να εξηγήσω. Μέχρι 15 20 για 10αρι και μέχρι 30 35 για 20αρι είναι καλές τιμές για κάτι αξιόπιστο.

 

Τιμές skroutz

0ad5c2370965f83550fa9cd1988a354a.jpg

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Το γράφεις και μονος σου

Πριν απο 6 μήνες....

Τώρα είναι τώρα

Σήμερα!!!!

Πάλι γράφεις διαφορετικά μοντέλα

Άλλο Ferrari και άλλο fiat όπως σωστά έγραψε και ενας φίλος πιο πάνω

Τα συγκεκριμένα που έβαλες δεν είναι qc3

Κάνεις λάθος λοιπόν

Απο Ελλάδα είναι πιο ακριβά αν ψωνισεις

Edited by neofitosgr
Link to comment
Share on other sites

Πάλι γράφεις διαφορετικά μοντέλα

Άλλο Ferrari και άλλο fiat όπως σωστά έγραψε και ενας φίλος πιο πάνω

Τα συγκεκριμένα που έβαλες δεν είναι qc3

Κάνεις λάθος λοιπόν

Απο Ελλάδα είναι πιο ακριβά αν ψωνισεις

Το QC3.0 το 10αρι έχει παράλογη τιμή στην Ελλάδα. 12 έβγαινε από tomtom πριν μέρες 42 το έχουν εδώ. Για αυτό ότι μπορώ το περνω από κίνα εδώ βαράνε. Τα anker είναι πιο ακριβά πάντως από Ελλάδα.

 

 

738c7e34507278b6488caf628521bd73.jpg

59e2d5cc2917e8771de9086ceee804a6.jpg

 

Δεν είπα ότι δεν βγάζει καλά προϊόντα απλά ότι είναι υπερτιμημένα.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Τα πάντα είναι υπερτιμημένα στην Ελλάδα

Και τα xiaomi 2 και 3 φορές πάνω είναι στην τιμή αποτι έξω

Για αυτό περνουμε από κίνα. Τώρα τι γίνεται με τα power bank και δεν στέλνουν Ελλάδα δεν ξέρω. Αν υπάρχει anker 20αρι που να στέλνει Ελλάδα κάτω από 30 ευρώ από κίνα το παραγγέλνω τώρα. Όλα έχουν 50+ που είναι παράλογη τιμή δεν μπορεί να μην συμφωνείς και εσύ.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό περνουμε από κίνα. Τώρα τι γίνεται με τα power bank και δεν στέλνουν Ελλάδα δεν ξέρω. Αν υπάρχει anker 20αρι που να στέλνει Ελλάδα κάτω από 30 ευρώ από κίνα το παραγγέλνω τώρα. Όλα έχουν 50+ που είναι παράλογη τιμή δεν μπορεί να μην συμφωνείς και εσύ.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

 

Σιγά μη δώσω τα 50€ τα κοροϊδίστικα που της λείπουν της Anker. Αν θέλω power bank 10άρι με QC3.0 μόνο στην έξοδο, με δύο εξόδους, την μια έξυπνη προσαρμοζόμενη, με μια χαρά εγγύηση από πολύ καλή εταιρεία, και αγορά από Ελλάδα, παίρνω το intenso το 10άρι που μια χαρά συσκευή είναι, με κομψό flat σχεδιασμό, και σε σούπερ τιμή:

 

https://www.skroutz.gr/s/10946632/Intenso-Quick-Charge-Powerbank-Q10000-10000mAh.html

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Σιγά μη δώσω τα 50€ τα κοροϊδίστικα που της λείπουν της Anker. Αν θέλω power bank 10άρι με QC3.0 μόνο στην έξοδο, με δύο εξόδους, την μια έξυπνη προσαρμοζόμενη, με μια χαρά εγγύηση από πολύ καλή εταιρεία, και αγορά από Ελλάδα, παίρνω το intenso το 10άρι που μια χαρά συσκευή είναι, με κομψό flat σχεδιασμό, και σε σούπερ τιμή:

 

https://www.skroutz.gr/s/10946632/Intenso-Quick-Charge-Powerbank-Q10000-10000mAh.html

Εξαιρετικό δείχνει που το ανακάλυψες και καλή τιμή για Ελλάδα.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί Power Bank

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...