Jump to content

Γενικά περί Power Bank


xrhstos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένας άλλος τρόπος για να δούμε αν είναι original ο xiaomi φορτιστής είναι να μπούμε στη σελίδα αυτήhttp://order.mi.com/service/dyscode

Στο κουτάκι του φορτιστή θα βρούμε τη ταινία γνησιότητας, εκεί έχει ένα ασημένιο μικρό κουτάκι το οποίο σιγά σιγά το ξύνουμε, θα εμφανιστεί ένας 20 ψήφιος κωδικός, βάζουμε τον αριθμό στα κατάλληλα πεδία και μας βγάζει αν είναι αυθεντικός! Καλύτερα να το κάνετε με Google chrome και τη μετάφραση στα αγγλικά!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τα μεγάλα σε μέγεθος power bank έχετε να προτείνετε και κανένα μικρό σε μέγεθος για να χωράει σε τσέπη;

 

Ποιο πίσω κάνω μία πσρουσίαση μίας μπαταρίας που κέρδισα από το coolicool, που είναι μικρή σε μέγεθος, πρακτική και έγραψα και ένα οδηγό τι πρέπει να προσέχει κάποιος σε μία μπαταρία και τι πρέπει να προσέχει κάποιος.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5392559#post5392559

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το ξεπακεταρα. Πολύ ταινία ρε παιδί μου. Μια ώρα...

Ήρθε στο χάρτινο κουτακι. Ασημί χρώμα. Είναι λίγο βαρύ είναι η αλήθεια. Προς το παρών το σύνδεσα με το κινητό μου. Πήρε μπρος αμέσως.

Όσο φόρτιζει το κινητό αναβοσβήνουν 2 λευκά λαμπακια στο power bank. Σε λίγο το βάζω να φορτισει πλήρως. Όταν ολοκληρωθεί η φόρτιση θα δω κάποιο σημάδι? Κάνα λαμπάκι ξέρω γω...?

Link to comment
Share on other sites

Θα σταματησουν να αναβοσβήνουν τα φωτα

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Τα power banks τι διάρκεια ζωής έχουν; στο περίπου δηλαδή.

Χρειάζονται κάποια ειδική μεταχείριση ως προς τη φόρτισή τους για να επιμηκύνεται η αντοχή τους;

Αν μένουν ανενεργά για μεγάλο διάστημα (π.χ 2-3 μήνες) χαλάνε γρηγορότερα;

Link to comment
Share on other sites

Θα σταματησουν να αναβοσβήνουν τα φωτα

 

ειναι ηδη στο 3ο λαμπακι :D

θα με σωσει το συγκεκριμενο "εργαλειο" παντως

Link to comment
Share on other sites

Τα power banks τι διάρκεια ζωής έχουν; στο περίπου δηλαδή.

Χρειάζονται κάποια ειδική μεταχείριση ως προς τη φόρτισή τους για να επιμηκύνεται η αντοχή τους;

Αν μένουν ανενεργά για μεγάλο διάστημα (π.χ 2-3 μήνες) χαλάνε γρηγορότερα;

 

Αυτό θα ήθελα κι εγώ να το γνώριζα....

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τα power banks τι διάρκεια ζωής έχουν; στο περίπου δηλαδή.

Χρειάζονται κάποια ειδική μεταχείριση ως προς τη φόρτισή τους για να επιμηκύνεται η αντοχή τους;

Αν μένουν ανενεργά για μεγάλο διάστημα (π.χ 2-3 μήνες) χαλάνε γρηγορότερα;

 

Αυτό που έχω της Energiser στα 4.000mah, το έχω 4-5 χρόνια και ακόμα δουλεύει μια χαρά. Το χρησιμοποιώ μόνο σε ταξίδια, οπότε για μήνες μένει στο ράφι.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω της Energiser στα 4.000mah, το έχω 4-5 χρόνια και ακόμα δουλεύει μια χαρά. Το χρησιμοποιώ μόνο σε ταξίδια, οπότε για μήνες μένει στο ράφι.

 

Σ' ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση.

Άρα, φαίνεται να αντέχουν αρκετά και να μην είναι τόσο απαραίτητη η συνεχής χρήση τους για να αντέξουν στον χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσες αμα δεν το χρησιμοποιείς καθολου να το φορτιζεις μια φορα το μηνα. Από την άλλη.. γιατί να μην το χρησιμοποιείς καθολου?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Πως κλείνει το xiaomi? Το βγάλα απ την πρίζα και αναβοσβήνουν τα φωτάκια...

 

Το αφήνεις λίγα λεπτά και σβήνουν μονά τους

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα απο merimobiles Xiaomi 10400, εκανε 25 μερες να ερθει (τη μια βδομαδα δεν ειχε ξεκινησει καν), η συσκευασια του ειναι διαφορετικη απο του geekbuying, αντι για πλαστικη οβαλ διαφανη θηκη με τη γνωστη ασπρη ζελατινα που δε σκιζεται με τπτ, ειναι σε ασπρο κουτακι. Το USB δε μπαινει πολυ ανετα στην υποδοχη, βαρος 252γρ. Το παρηγειλα σε γκρι (αλλη τιμη) και στειλανε το ασημι. O κωδικος επαληθευσης δινει official συσκευη.

Μαλλον πρωτη και τελευταια παραγελια απο meri

Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα απο merimobiles Xiaomi 10400, εκανε 25 μερες να ερθει (τη μια βδομαδα δεν ειχε ξεκινησει καν), η συσκευασια του ειναι διαφορετικη απο του geekbuying, αντι για πλαστικη οβαλ διαφανη θηκη με τη γνωστη ασπρη ζελατινα που δε σκιζεται με τπτ, ειναι σε ασπρο κουτακι. Το USB δε μπαινει πολυ ανετα στην υποδοχη, βαρος 252γρ. Το παρηγειλα σε γκρι (αλλη τιμη) και στειλανε το ασημι. O κωδικος επαληθευσης δινει official συσκευη.

Μαλλον πρωτη και τελευταια παραγελια απο meri

 

Και μένα από bang σε άσπρο κουτί ήρθε, όχι το διάφανο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Απο ibuygou που το χα πάρει εγω ήρθε σε διάφανο κουτακι και το καλώδιο κουμπώνει μια χαρά

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Φαινεται οτι βγαινει σε δύο συσκευασιες.. Περναει τα τεστ και εχει legit κωδικο

Αλλα θα εμπιστευομαι geek..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε και από Banggood, πρώτα απ'όλα πήρα 5200 και ήρθε και σε μένα το 10400, έχουμε βρει bug του καταστήματος μου φαίνεται. Έχει την ίδια συσκευασία του meri, έχει όμως τις θύρες USB αντί για άσπρο/μπεζ μαύρο και τα γράμματα πίσω είναι αντί για αχνά άσπρα έντονα γκρι.. Έχει όμως σωστό κωδικό σύμφωνα με το site και φορτίζει αΠευθείας με τη σύνδεση..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε και από Banggood, πρώτα απ'όλα πήρα 5200 και ήρθε και σε μένα το 10400, έχουμε βρει bug του καταστήματος μου φαίνεται. Έχει την ίδια συσκευασία του meri, έχει όμως τις θύρες USB αντί για άσπρο/μπεζ μαύρο και τα γράμματα πίσω είναι αντί για αχνά άσπρα έντονα γκρι.. Έχει όμως σωστό κωδικό σύμφωνα με το site και φορτίζει αΠευθείας με τη σύνδεση..

 

Τα γκρι υποτίθεται ότι είναι του fake.

Βάρος μετρησες;

Το καλώδιο έχει λογότυπο της εταιρείας;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

To βαρος του ειναι 255, ακριβως οσο του geek και αλλων που μετρησαν, το καλωδιο εχει την παυλα της Xiaomi, ειναι ιδιο με τα αλλα και με του κινητου. Περασε και το τεστ με τον κωδικο.. Και με τη βραχυκυκλωση δεν αναβουν τα λαμπακια.

Οποτε μονο αυτες οι θυρες και τα γραμματα.. Μηπως ειναι στο γκρι ετσι

Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ψηθεί και εγώ για το Xiomi 10400, απλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα από ποιο site να το πάρω. Έχω διαβάσει το τοπικ και βλέπω 2-3 site να είναι τα επικρατέστερα. Από που προτείνετε εσείς;
Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον από banggood λέω. Κάποιος που το έχει πάρει από το συγκεκριμένο site;
Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί Power Bank

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...