Jump to content

[Note 3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αποτι καταλαβα τα air gestures μου κρατουσαν το κινητο συνέχεια awake. Ειχα και αυτο που ανοίγει για να δεις την ωρα αν βαλεις το δαχτυλο σου μπροστα στην οθόνη

 

Ειναι φυσιολογικο να δειχνει συνεχεια το wifi ενεργο? Δεν το εχω ανοιχτο. Μονο οταν το βαζω σε λειτουργία πτησης κόβεται η γραμμη του wifi στο γραφημα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Σημερα συμβαινει κατι που δεν το εχω ξαναδει.

Μου εβγαλε οτι πρεπει να γινει ενημερωση σε καποιες εφαρμογες,οπως κανει παντα.Πατησα για να γινουν,και ξεκινησαν,αλλα δεν τελειωσαν,διοτι ενω περναει η ωρα,και οι μπλε γραμμουλες τρεχουν για να δειξουν οτι οι ενημερωσεις γινονται,μετα απο αρκετα λεπτα,δεν μπορουν να τελειωσουν.

Τι μπορει να φταιει,και τι κανω ;:confused:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Σημερα συμβαινει κατι που δεν το εχω ξαναδει.

Μου εβγαλε οτι πρεπει να γινει ενημερωση σε καποιες εφαρμογες,οπως κανει παντα.Πατησα για να γινουν,και ξεκινησαν,αλλα δεν τελειωσαν,διοτι ενω περναει η ωρα,και οι μπλε γραμμουλες τρεχουν για να δειξουν οτι οι ενημερωσεις γινονται,μετα απο αρκετα λεπτα,δεν μπορουν να τελειωσουν.

Τι μπορει να φταιει,και τι κανω ;:confused:

 

Πάτα το Pause και ξανά βαλ'τες να κάνουν ενημέρωση ή κλείσε και άνοιξε πάλι το wifi και θα στρώσουν.

Έτσι έκανα σε μένα και δούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

Πάτα το Pause και ξανά βαλ'τες να κάνουν ενημέρωση ή κλείσε και άνοιξε πάλι το wifi και θα στρώσουν.

Έτσι έκανα σε μένα και δούλεψε.

Αφου σε ευχαριστησω,θα σου πω οτι τελικα,πριν στειλεις το ποστ σου,εκανα μια επανεκκινηση,και αμεσως εκανε τις ενημερωσεις επι τοπου.:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν δουλεύει σωστά και όλα τα λεφτά στο greenify είναι το Donation pack που σε αφήνει να βάλεις σε ύπνο ότι θέλεις.

Δυστυχώς όλα τα καλά προγράμματα θέλουν root.

Αληθεια,και γιατι δεν το επιτρεπει το προγραμμα κανονικα,και πρεπει να του κανεις bypass για να το επιτρεψει;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

SOS αν γνωρίζει κάποιος να απαντήσει γιατί θα τρελαθώ.

 

Σε μαμά κιτκατ το android os είναι η πρώτη εργασία με διαφορά απο τις υπόλοιπες που καταλανώνει μπαταρία ανα λεπτό.

 

Τι φταίει? Εχω απενεργοποιήσει συγχρονισμούς, 3g, gestures

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

SOS αν γνωρίζει κάποιος να απαντήσει γιατί θα τρελαθώ.

 

Σε μαμά κιτκατ το android os είναι η πρώτη εργασία με διαφορά απο τις υπόλοιπες που καταλανώνει μπαταρία ανα λεπτό.

 

Τι φταίει? Εχω απενεργοποιήσει συγχρονισμούς, 3g, gestures

 

Και σε εμένα τις τελευταίες μέρες συμβαίνει το ίδιο και ακούω πολλά παράπονα γενικότερα. Τι να συμβαίνει άραγε;

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα τις τελευταίες μέρες συμβαίνει το ίδιο και ακούω πολλά παράπονα γενικότερα. Τι να συμβαίνει άραγε;

 

Συμβαινει οτι ριναι τραγικοι εκει στην σαμσουγκ. Και φυσικα με κιτκατ δρν μπορεις να αλλαξεις γλωσσες στο πληκτρολογιο. Αναθεμα την ωρα που πατησα για ενημερωση λογισμικου

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

SOS αν γνωρίζει κάποιος να απαντήσει γιατί θα τρελαθώ.

 

Σε μαμά κιτκατ το android os είναι η πρώτη εργασία με διαφορά απο τις υπόλοιπες που καταλανώνει μπαταρία ανα λεπτό.

 

Τι φταίει? Εχω απενεργοποιήσει συγχρονισμούς, 3g, gestures

Το τσεκαρα,και ειναι 17%.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Συμβαινει οτι ριναι τραγικοι εκει στην σαμσουγκ. Και φυσικα με κιτκατ δρν μπορεις να αλλαξεις γλωσσες στο πληκτρολογιο. Αναθεμα την ωρα που πατησα για ενημερωση λογισμικου

 

Μετά την αναβάθμιση έκανες επαναφορά?

Link to comment
Share on other sites

Συμβαινει οτι ριναι τραγικοι εκει στην σαμσουγκ. Και φυσικα με κιτκατ δρν μπορεις να αλλαξεις γλωσσες στο πληκτρολογιο. Αναθεμα την ωρα που πατησα για ενημερωση λογισμικου

 

Αν εννοείς οτι δεν μπορείς να αλλάξεις γλώσσα με το στοκ πληκτρολόγιο, παρόλο που τις έχεις ενεργοποιημένες, δοκίμασε να κάνεις το εξής:

 

Πήγαινε Settings > Device > Accessibility > Services και δεν αν είναι κάποιο στο ΟΝ. Αν είναι, τότε κάν'το OFF και δοκίμασε να αλλάξει γλώσσα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση έκανες επαναφορά?

 

Εγώ μετά την αναβάθμιση δεν έκανα επαναφορά και για πάνω από ένα μήνα λειτουργούσε στην πένα. Μάλλον κάποιο update εφαρμογής επηρεάζει.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγω πως βλεπω 4μιση αντε βια 5 ωρες οθονη?:(:(:worry:

 

Και εγω με stock 442 4.5 εως 5 ωρες με φωτεινότητα 80% . Πιστευω ότι για να πας στα νουμερα αυτα πρέπει να εχεις οθονη 10%
Δυστυχως εκει παιζει.Με την ιδια χρηση και σχεδον τις ιδιες εφαρμογες,στο note2 επιανα 7ωρα!! Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Και τελικά έκλεισα κάπως έτσι :)

Την πρώτη ημέρα ήμουνα μόνο με wifi και φωτεινότητα στο 30%.την δεύτερη έκανα μικτή χρήση wifi 3g 60/40 και όσο ήμουνα με 3g η φωτεινότητα πήγαινε στο 100%.φοβερή δουλειά στον lean kernel!

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε αυτήν την ρύθμιση, βοηθάει στην κατανάλωση μπαταρίας όταν δουλεύουμε wifi.

Το βρηκα και γραφει οταν το παταω,οτι ενδεχεται να τερματισει εφαρμογες,που εξαρτωνται απο δεδομενα παρασκηνιου,οταν το wifi δεν ειναι διαθεσιμο.

Τι μπορει να χασω δηλαδη;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα και γραφει οταν το παταω,οτι ενδεχεται να τερματισει εφαρμογες,που εξαρτωνται απο δεδομενα παρασκηνιου,οταν το wifi δεν ειναι διαθεσιμο.

Τι μπορει να χασω δηλαδη;

Δεν χάνεις τίποτα απλά δεν αφήνει να τρέχουν άσχετα δεδομένα στο παρασκήνιο και θα σου βγάλει ένα εικονίδιο αριστερά πάνω στο οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνεις τίποτα απλά δεν αφήνει να τρέχουν άσχετα δεδομένα στο παρασκήνιο και θα σου βγάλει ένα εικονίδιο αριστερά πάνω στο οθόνη.

 

Το τσεκαρισα,αλλα εικονιδιο δεν εβγαλε.:confused:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν κάνεις καλά,σε ότι ρωτάει δώσε ναι.

Πατησα περιορισμος δεδομενων,δε μου ζηταει τιποτ αλλο.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνεις τίποτα απλά δεν αφήνει να τρέχουν άσχετα δεδομένα στο παρασκήνιο και θα σου βγάλει ένα εικονίδιο αριστερά πάνω στο οθόνη.

 

δηλαδη ποια ασχετα δεδομενα σταματανε??

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και μου έβγαλε το εικονίδιο πάνω αριστερά.

Δηλαδη,πατησες μονον πανω σε ενα κουμπι;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. .

 

Καλά ρε παιδιά δεν σας ενδιαφέρει ποια είναι αυτά τα άσχετα δεδομένα που σταματάνε?

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

και εγω θελω να μαθω τι δεδομενα σταματαει . μυνηματα απο viber, face, messenger,skype, ebay και mail ερχονται κανονικα ?

Phone : LG D802 G2 16gb

Rom : CloudyG3 2.0

Kernel : Dorimanx 8.5

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...