Jump to content

[Note 3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τι ρυθμισεις το εκανες αυτο ??

 

Δεν έκανα κάποιες ρυθμίσεις απλά από την αρχή μου έβγαζε 5 με 6 ώρες οθόνη και μετά από λίγες μέρες σταδιακά γινόταν όλο και ποιο καλύτερο πάντα το φορτίζω σβηστό.και μετά έβαλα δύο προγράμματα ένα το Juice defender και ένα για την ραμ το Memory Optimizer α και το Android task και έχω αρκετά καλύτερη μπαταρία όλα είναι αγορασμένα.τωρα έτσι όπως το έχω το κινητό στημένο 8 ώρες της έχω πολύ εύκολα.ενταξει μερικές μέρες τυχαίνει να βγάζω και 10 ώρες οθόνη όχι πάντα αλλά 9 βγάζω πολλές φορές οι 8 είναι στάνταρ μετά από εκεί και πέρα παίζει το πως θα πάει και δεν ξέρω το λόγο γιατί γίνεται αυτό . σημασία έχει ότι η μπαταρία του είναι πολύ καλή με την κιτ κατ ενώ θυμάμαι στο άλλο νότε με τα φασόλια έβγαζα δεν έβγαζα με το ζόρι 6 ώρες αυτά έχω δει σε μένα τουλάχιστον. Κάποιες έξτρα ρυθμίσεις δεν υπάρχουν είναι μαμά το κινητό. Αν και πιστεύω ότι έπαιξε μεγάλο ρόλο που το φορτίζω κλειστό τουλάχιστον 7 ώρες πάντα αυτά από μένα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανα κάποιες ρυθμίσεις απλά από την αρχή μου έβγαζε 5 με 6 ώρες οθόνη και μετά από λίγες μέρες σταδιακά γινόταν όλο και ποιο καλύτερο πάντα το φορτίζω σβηστό.και μετά έβαλα δύο προγράμματα ένα το Juice defender και ένα για την ραμ το Memory Optimizer α και το Android task και έχω αρκετά καλύτερη μπαταρία όλα είναι αγορασμένα.τωρα έτσι όπως το έχω το κινητό στημένο 8 ώρες της έχω πολύ εύκολα.ενταξει μερικές μέρες τυχαίνει να βγάζω και 10 ώρες οθόνη όχι πάντα αλλά 9 βγάζω πολλές φορές οι 8 είναι στάνταρ μετά από εκεί και πέρα παίζει το πως θα πάει και δεν ξέρω το λόγο γιατί γίνεται αυτό . σημασία έχει ότι η μπαταρία του είναι πολύ καλή με την κιτ κατ ενώ θυμάμαι στο άλλο νότε με τα φασόλια έβγαζα δεν έβγαζα με το ζόρι 6 ώρες αυτά έχω δει σε μένα τουλάχιστον. Κάποιες έξτρα ρυθμίσεις δεν υπάρχουν είναι μαμά το κινητό. Αν και πιστεύω ότι έπαιξε μεγάλο ρόλο που το φορτίζω κλειστό τουλάχιστον 7 ώρες πάντα αυτά από μένα.

Δεν ξέρω στο δικό μου πάντως,όσες φορές το έχω αφήσει στην φόρτιση κλειστό πάνω από 3 ώρες,όταν το ανοίξω είναι στο 98%.Ανοιχτό δεν έχω κάποιο πρόβλημα.Μετά από 7 ώρες που το αφήνεις όταν το ανοίξεις είναι στο 100%;

Link to comment
Share on other sites

Χτεσινή μέρα με φωτεινότητα χειροκίνητη στη μεση περιπου..

Ολα στοκ 4.4.2 Ισπανική. (Nb4)

[ATTACH]43646[/ATTACH][ATTACH]43647[/ATTACH][ATTACH]43648[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να έχει καμία μεγάλη μπαταρία 6400 mAh, για τι τάξεως ώρες οθόνης μιλάμε? Σκέφτομαι να πάρω.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω στο δικό μου πάντως,όσες φορές το έχω αφήσει στην φόρτιση κλειστό πάνω από 3 ώρες,όταν το ανοίξω είναι στο 98%.Ανοιχτό δεν έχω κάποιο πρόβλημα.Μετά από 7 ώρες που το αφήνεις όταν το ανοίξεις είναι στο 100%;

 

Ναι πάντα είναι στο 100% και αργεί να πέσει από το 100% δηλαδή κανονικά πέφτει όπως θα έπεφτε από το 60% στο 59%

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να έχει καμία μεγάλη μπαταρία 6400 mAh, για τι τάξεως ώρες οθόνης μιλάμε? Σκέφτομαι να πάρω.

 

Για άλλη μια φορά να ανεβάσω το συγκεκριμένο screenshot...

 

https://www.dropbox.com/sc/gzly839645q6unv/kc2moCuZcl

 

https://www.dropbox.com/sc/a7vph6gy3vus4fs/_SJ9aX7-mX

 

Anker 6400mah

Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μια φορά να ανεβάσω το συγκεκριμένο screenshot...

 

https://www.dropbox.com/sc/gzly839645q6unv/kc2moCuZcl

 

https://www.dropbox.com/sc/a7vph6gy3vus4fs/_SJ9aX7-mX

 

Anker 6400mah

 

Πες μας γενικότερα τι χρονους κανεις, περα απο αυτη τη φορα..Μεσο ορο δωσε :)

Link to comment
Share on other sites

Πες μας γενικότερα τι χρονους κανεις, περα απο αυτη τη φορα..Μεσο ορο δωσε :)

 

Είναι η διπλάσια μπαταρία. Διπλασίασε τους χρόνους σου και θα βρεις το αποτέλεσμα. Κάθε χρήστης είναι διαφορετικός. Εμένα με ενδιαφέρει να μου βγάζει 18 ώρες, οι μισές οθόνης, πριν πάω για ύπνο. Ακούω επίσης ιντερνετικό ραδιόφωνο το οποίο και αυτό καταναλώνει αρκετή μπαταρία. Επίσης από τους χρόνους που είδες, η φωτεινότητα είναι στο αυτόματο. Εγώ μισώ την φωτεινότητα στο αυτόματο. Για να βγάλω τη μέρα μου με φουλ φωτεινότητα, με τη μαμά μπαταρία απλώς δε γίνεται. Δε βγαίνουν τα μαθηματικά. Με αυτήν μπορώ άνετα πια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν μυστικά. Τα δεδομένα από την Κυριακή έχουν αλλάξει, τώρα έβαλα τον κερνελ τις υπογραφής μου και θα κάνω αυτές http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=51670168&postcount=106

 

και εγω μολις τωρα εφυγα απο 2.6.1 και πηγα στην 3 αλλα με τις παραπανω ρυθμισεις και για αλλαγη εβαλα wheatley. ενδιαφερομαι για καλο performance και καλους χρονους . αν εχεις κανα νεοτερο στειλε

 

edit : ειχα ενα restart . οποτε οι ρυθμισεις μου ειναι οι εξης . -15volt , αντι για wheatley εβαλα intellidemand . και αντι για υπερσυγχρονισμο , το αφησα στο 2,2

Edited by TorroRosso

Phone : LG D802 G2 16gb

Rom : CloudyG3 2.0

Kernel : Dorimanx 8.5

Link to comment
Share on other sites

2ος κύκλος φόρτισης με αρκετά τηλέφωνα vs 3ο κύκλο φόρτισης χωρίς τηλέφωνα. Γενικά όσο πάει και καλυτερεύει.full stock είμαι αλλά σιγά σιγά θα πέσει root γιατί δεν την παλεύω άλλο με τόσο bloat.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για τα google services που τρωνε αρκετη μπαταρια εχει βρεθει καμια λυση; Μολις χθες εκανα αναβαθμιση σε 4.4.2 και παρατηρησα οτι ειναι παντα πρωτα σε καταναλωση
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για τα google services που τρωνε αρκετη μπαταρια εχει βρεθει καμια λυση; Μολις χθες εκανα αναβαθμιση σε 4.4.2 και παρατηρησα οτι ειναι παντα πρωτα σε καταναλωση

 

System restore έκανες;

Link to comment
Share on other sites

Με το που εγινε η εγκατασταση εκανα ενα factory reset... Καπου διαβασα οτι το skype ισως παιζει ρολο σαυτο...
Όλες αυτές οι εφαρμογές (skype,viper κτλ) επίσης fb, twitter είναι ιδιαίτερα ενεργοβόρες , τις δυο τελευταίες να τις δουλεύετε από τον explorer όχι από εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

κοσμα να μαντεψω( οποιος διαβασα και στο xda ) oτι εισαι στοκ ρυθμισεις με lean . Μενιο εσυ τι προτινεις ?? εγω τελικα ειχα αρκετα restart με την 3 του civato και τωρα πηγα σε 2,3 lean

Phone : LG D802 G2 16gb

Rom : CloudyG3 2.0

Kernel : Dorimanx 8.5

Link to comment
Share on other sites

Εγω πειραζω ομως !!! Ανεβηκα στα 2.4 και εβαλα -20 volt . Tιποτα αλλο ??

Phone : LG D802 G2 16gb

Rom : CloudyG3 2.0

Kernel : Dorimanx 8.5

Link to comment
Share on other sites

Εγω πειραζω ομως !!! Ανεβηκα στα 2.4 και εβαλα -20 volt . Tιποτα αλλο ??
δοκίμασε Gpu 389 είχα καλύτερή κατανάλωση μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

δεν θα εχω θεμα με παιχνιδια ε ?? παιζω πολυ deer hunter . ετσι τεσταρα με civato . εκει παθαινε τα reboots . δεν αντεχε μαλλον . πω το αγαπαω το κινητο μου κλαι δεν σκεφτομαι καν να αλλαξω rom . απο τις καλυτερες , αδειες για να βαλεις οτι θες μεσα

Phone : LG D802 G2 16gb

Rom : CloudyG3 2.0

Kernel : Dorimanx 8.5

Link to comment
Share on other sites

τι theme ειναι αυτο ? λεγεεεεεεε

 

edit : αριστος kernel λεμε !!!!!!! αριστος !!!!!!!!!!

 

ωραιο theme ειναι αυτο smart launcher .ξερετε αν χαλαει την μπαταρια πολυ ?

Edited by TorroRosso

Phone : LG D802 G2 16gb

Rom : CloudyG3 2.0

Kernel : Dorimanx 8.5

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο τοπικ.

 

Θελω να κανω μια ερωτηση σχετικα με τα Δεδομενα Κινητου..

 

Οποτε το ενεργοποιω αργει αρκετα, μεχρι και 1-2-3 λεπτα να λειτουργησει.. τι μπορει να φταιει?..

 

Y.Γ. Τωρα ειδα οτι ειμαι σιγουρα σε λαθος τοπικ με μπαταριες..

Edited by papa23
Link to comment
Share on other sites

Εμενα που συνεχιζει το συστημα android να ειναι πρωτο και να μου τρωει μπαταρια αβερτα τι κανω;εκανα επανρκκινηση αλλα δεν εφτιαξε..εγινε πληρης φορτιση και παλι συνεχιζει..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

παντως οταν φτανει η μπαταρια προς το τελος (κατω απο 30%) ξεφορτωνει πιο γρηγορα , μου φαινεται.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...