Jump to content

[Note 3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρήκα αυτήν την προσφορά και είπα να την γνωστοποιήσω και σε εσάς,

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=81867

 

Σκέφτομαι να παράγγειλω και ένα receiver από eBay μεριά να τα ταιριαξω καλύτερα.

 

Κι εγώ το παρήγγειλα και το ακύρωσα. Δεν είναι qi.

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.co.uk/itm/291007284581?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2648 :wink:

Δοκιμασμένο και άψογο.

Απλά αργεί στην φόρτιση όπως όλα.

 

για ποση ωρα μιλαμε ?

εχει και φωτεινη ενδειξη?

χρειαζεται να κεντραρεις με λεπτομερεια το τηλ στην βαςη για να φορτισει?

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα εδινα εξετασεις λοιπον και δεν εκανα καποια τρελη χρηση του κινητου πανω απο 30 λεπτα...ολα τα sync ειναι κλειστα εκτοσ facebook wifi gps κλειστα...δεδομενα μονο ενεργοποιημενα λοιπον και η μπαταρια σε 10 ωρες επεσε απο 90% που ηταν οταν ξυπνησα 28% δειτε φωτο να μ πειτε τι εινια αυτο...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα εδινα εξετασεις λοιπον και δεν εκανα καποια τρελη χρηση του κινητου πανω απο 30 λεπτα...ολα τα sync ειναι κλειστα εκτοσ facebook wifi gps κλειστα...δεδομενα μονο ενεργοποιημενα λοιπον και η μπαταρια σε 10 ωρες επεσε απο 90% που ηταν οταν ξυπνησα 28% δειτε φωτο να μ πειτε τι εινια αυτο...

 

Πω δεν έχει ξανά γίνει τι εφαρμογές εχεις;

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου τις εχω αφερεσει τις πιο πολλες πρεπει απο οτι διαβασα στο google που εψαξα να ειναι προβλημα του kit kat 4.4 το αναβαθμισα χθες μεσω kies 3 .... :(
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου τις εχω αφερεσει τις πιο πολλες πρεπει απο οτι διαβασα στο google που εψαξα να ειναι προβλημα του kit kat 4.4 το αναβαθμισα χθες μεσω kies 3 .... :(

 

Ίσα ίσα που με το κιτ κατ έχει καλύτερη μπαταρία

 

Επανεκκίνηση έκανες μετά την αναβάθμιση;

 

Κάποια εφαρμογή τρέχει και σου καταναλώνει την μπαταρία συνέβη και σε εμένα αυτό μετά από αναβάθμιση σε 4.3 όμως

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου τις εχω αφερεσει τις πιο πολλες πρεπει απο οτι διαβασα στο google που εψαξα να ειναι προβλημα του kit kat 4.4 το αναβαθμισα χθες μεσω kies 3 .... :(

 

Δυστυχώς δεν δουλεύει και το wakelock detector με την Κιτ Κατ παρά μόνο σε ρουτ συσκευές ή με push adb.

Αν κάποιος ξέρει κάποια εφαρμογή που δουλεύει ,ας μας πει

Edited by nnik_1969

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Το αυξημενο drain στην kitkat οφειλεται στο οτι εχει lower cpu frequency 1700.

Οσοι ειστε root βαλτε ενα cpu control να μας το επιβεβαιωσετε

Link to comment
Share on other sites

Το αυξημενο drain στην kitkat οφειλεται στο οτι εχει lower cpu frequency 1700.

Οσοι ειστε root βαλτε ενα cpu control να μας το επιβεβαιωσετε

 

Δεν χρειάζεται να είσαι root βάλε το system tuner δουλεύει και χωρίς root

το frequency δεν έχει αλλάξει 2.26 είναι όπως και στην 4.3 το μόνο που έχει αλλάξει είναι ότι πλέον είναι interactive

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πανο επανακινηση εννοεις restore apo kies η να τ κλεισω και να το ανοιξω;ειμαι λιγο ασχετος...

 

 

Να το ανοίξεις και να το κλείσεις

 

Βασικά πήγαινε ρυθμίσεις-γενικα- διαχείριση εφαρμογών- σε εκτέλεση και δες ποιες εφαρμογές εκτελούνται και πόση ώρα

Link to comment
Share on other sites

Το αυξημενο drain στην kitkat οφειλεται στο οτι εχει lower cpu frequency 1700.

Αυτό το είχε γράψει ο Crash, να κατεβάσουμε στα 300 ,αλλά κάνεις δεν κατάλαβε τη έλεγε ο μάγειρας αφού lower cpu frequency ήταν ήδη στα 300:wacko:

 

το frequency δεν έχει αλλάξει 2.26 είναι όπως και στην 4.3 το μόνο που έχει αλλάξει είναι ότι πλέον είναι interactive

Για αυτό πάει καλυτέρα το τηλέφωνο ,πριν στα 4.3 ήταν ondemand και τώρα ο επεξεργαστής interactive είναι σε εγρήγορση και φυσικά εχει μεγαλύτερη κατανάλωση.
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογών battery drain update. Τσεκάρισα την εφαρμογή floating toucher που χρησιμοποιούσα στην 4.3 χωρίς προβλήματα και στην κιτ κατ κάνει τρομερό draining και ανεβάζει το Android OS στο Θεό. Δουλεύει όμως κανονικά. Θέλουν προσοχή οι εφαρμογές. Δεν είναι πολλές optimized για την 4.4.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογών battery drain update. Τσεκάρισα την εφαρμογή floating toucher που χρησιμοποιούσα στην 4.3 χωρίς προβλήματα και στην κιτ κατ κάνει τρομερό draining και ανεβάζει το Android OS στο Θεό. Δουλεύει όμως κανονικά. Θέλουν προσοχή οι εφαρμογές. Δεν είναι πολλές optimized για την 4.4.

 

Συμφωνώ απολυτα...

Έχουμε δρόμο ακόμα για να δουμε το android os σε φυσιολογικά επίπεδα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά είμαι νέος κάτοχος ενός galaxy s4 και έχω ένα πρόβλημα!Μου κάνει επανειλημενες επανεκκίνησης έως ότου βγάλω την μπαταρία. Ξέρει κάποιος να με καθοδήγηση τι μπορεί να φταίει και πως να το επαναφέρω?
εδω ρωτας http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=187 Αλλά μάλλον πας για φταίξιμο ,το είχε ένας φίλος μου αυτό το προβλημα και του είχε φούσκωση και η μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Ετσι εξηγείται. Μας αλλάξαν governor σε interactive για να μην κοιμάται ποτέ το μουλάρι. ;) Σαφώς με Ondemand σε οποιδήποτε τηλέφωνο είναι καλύτερα ως προς την μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Το αυξημενο drain στην kitkat οφειλεται στο οτι εχει lower cpu frequency 1700.

Οσοι ειστε root βαλτε ενα cpu control να μας το επιβεβαιωσετε

ναι ρε φιλε ,τωρα το ειδα ,lower cpu frequency ειναι 1958,το εβαλα 300. το τσεκαρα με το CPU NO frills.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί είναι από μόνο του 300 minimum?

 

Έχω omega 7. 1

Γιατί το έχει ρυθμίσει ο μάγειρας. Εγώ είχα βάλει τα μαμά 4.4 και δεν το πρόσεξα .
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το έχει ρυθμίσει ο μάγειρας. Εγώ είχα βάλει τα μαμά 4.4 και δεν το πρόσεξα .

 

 

 

Ναι αλλά στα changelog δεν αναφέρει πουθενά ότι έχει αλλαχτεί το frequency της cpu εκτός αν μου έχει ξεφύγει και δεν το πρόσεξα

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή η στοκ 4.4 είναι χρονισμενη ψηλότερα από τις παλιότερες;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...