Jump to content

[Note 3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι δεν κολλάει, 17% ανοιχτή οθόνη στις 7 ώρες είναι 1 ωρα σχεδόν, δηλαδή 1 ωρα οθόνη ανοιχτή έφαγε 2% μπαταρία? Η τα stat σας λένε πουλάκια ή είστε με 1% φωτεινότητα

 

Όλα κλειστά με μόνο 2 SMS και η οθόνη στο αυτόματο και ενεργή 4 λεπτά (δεν ξέρω γιατί το αναγράφει με 17%) . Η φώτο είναι για να δείξω το βράδυ σε 7 ώρες χωρίς να το δουλέψω ότι δεν χάνει μπαταρία.

 

Βρε παιδιά δεν είναι ποσοστό επί των ωρών.

Σημαίνει ότι η οθόνη κατανάλωσε το 17% από την συνολική κατανάλωση (2%).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παίδες η μπαταρία από 100% σε πόση ώρα πέφτει στο 99%; Εμένα πάντως δεν κρατάει καθόλου το 100%, 99% και 98%. Δηλαδή χωρίς χρήση από 100% στα 99% πέφτει μέσα σε 10-15 λεπτά. Είναι η τρίτη φόρτιση σήμερα αλλά μου το κάνει από τη πρώτη φορά. Μετά το 97% η μπαταρία είναι μια χαρά σε κατανάλωση... Βράχος!!

Με S2 που ήμουν πριν από 100% να πάει 99%, χωρίς χρήση, έκανε 5-6 ώρες.

Ηλίας
Link to comment
Share on other sites

Παιζει κατι συγκεκριμένο με Note 3 + Chrome ?

Περασα απο το Note 2 και με ιδια χρήση (heavy browsing με chrome , συνεχως wifi+3g,gps ανοιχτό ,συγχρονισμοι ανοιχτοι) οι 7ωρες οθόνης εχουν γινει 5.

Battery drain ΔΕΝ ειναι διοτι κοιτώντας τα στατιστικά της μπαταρίας βλεπω στο Note3 πρωτο το chrome , κατι που στο Note 2 δεν συνέβαινε (2-3ο, πρωτη η οθόνη).

Δοκιμάζω τωρα με τον στοκ browser ο οποιος ομως δεν μου ειναι καθόλου οικείος.

 

Φτιαχνεται με καποιον τρόπο?Υπάρχει καποιος αλλος καλος browser εκει εξω με χαμηλη καταναλωση?

 

Ειμαι με επισημη 4.3 (μαλλον Ισπανικη)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καποιος αλλος καλος browser εκει εξω με χαμηλη καταναλωση?

δοκιμασε αυτον https://play.google.com/store/apps/details?id=com.boatbrowser.free
Link to comment
Share on other sites

 

Πραγματικά πολύ καλός τον έχω κάνα 2μήνο παίζει και φλας τα κάνει όλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα το παρέλαβα απο extreme mobile.δε το εχω φορτίσει ακομη .διοτι ο νικος μ ειπε να το βάλω να φορτίσει οταν παει γύρω στο 15%.Ποσες ωρες να το αφήσω ;
Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα το παρέλαβα απο extreme mobile.δε το εχω φορτίσει ακομη .διοτι ο νικος μ ειπε να το βάλω να φορτίσει οταν παει γύρω στο 15%.Ποσες ωρες να το αφήσω ;

 

Μέχρι να φορτίσει 100%

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να φορτίσει 100%

 

 

Καλα όμως εκανα και δε το εβαλα απο την αρχη στη φόρτιση ; Λέτε να εχω κανενα προβλημα ;

Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

Παίδες η μπαταρία από 100% σε πόση ώρα πέφτει στο 99%; Εμένα πάντως δεν κρατάει καθόλου το 100%, 99% και 98%. Δηλαδή χωρίς χρήση από 100% στα 99% πέφτει μέσα σε 10-15 λεπτά. Είναι η τρίτη φόρτιση σήμερα αλλά μου το κάνει από τη πρώτη φορά. Μετά το 97% η μπαταρία είναι μια χαρά σε κατανάλωση... Βράχος!!

Με S2 που ήμουν πριν από 100% να πάει 99%, χωρίς χρήση, έκανε 5-6 ώρες.

 

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και γω.Μικρη βελτίωση έχω δει τώρα τελευταία που αφήνω το τηλέφωνο και μιση ώρα παραπάνω να φορτίζει παρολου που έχει πρασινίσει το λαμπακι

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Καλα όμως εκανα και δε το εβαλα απο την αρχη στη φόρτιση ; Λέτε να εχω κανενα προβλημα ;

 

Εγώ το βάζω στο 5.

Πάντως πρόβλημα δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Παιζει κατι συγκεκριμένο με Note 3 + Chrome ?

Περασα απο το Note 2 και με ιδια χρήση (heavy browsing με chrome , συνεχως wifi+3g,gps ανοιχτό ,συγχρονισμοι ανοιχτοι) οι 7ωρες οθόνης εχουν γινει 5.

Battery drain ΔΕΝ ειναι διοτι κοιτώντας τα στατιστικά της μπαταρίας βλεπω στο Note3 πρωτο το chrome , κατι που στο Note 2 δεν συνέβαινε (2-3ο, πρωτη η οθόνη).

Δοκιμάζω τωρα με τον στοκ browser ο οποιος ομως δεν μου ειναι καθόλου οικείος.

 

Φτιαχνεται με καποιον τρόπο?Υπάρχει καποιος αλλος καλος browser εκει εξω με χαμηλη καταναλωση?

 

Ειμαι με επισημη 4.3 (μαλλον Ισπανικη)

 

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ εδώ και 3 μέρες περίπου με το Chrome παραμένει σε λειτουργία ενώ το έχω κλείσει δεν ξέρω τι γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ εδώ και 3 μέρες περίπου με το Chrome παραμένει σε λειτουργία ενώ το έχω κλείσει δεν ξέρω τι γίνεται

 

O chrome ειναι.

Δουλευω πλεον τον internet και δεν πεφτει η μπαταρία ...

Link to comment
Share on other sites

O chrome ειναι.

Δουλευω πλεον τον internet και δεν πεφτει η μπαταρία ...

 

Καλα ο chrome γενικα δεν παει καλα στο note δεν ξερω γιατι αλλα πολλες φορες κολλαει και δειχνει μαυρη οθομη και πρεπει να κλεισω τις καρτελες για να μπω εκει που θελω...

Link to comment
Share on other sites

Καλα ο chrome γενικα δεν παει καλα στο note δεν ξερω γιατι αλλα πολλες φορες κολλαει και δειχνει μαυρη οθομη και πρεπει να κλεισω τις καρτελες για να μπω εκει που θελω...

 

Προφανώς και δεν παιζει καλά στο Note 3.

Απλα επειδη δεν ειχε θεμα στο Note2 , μου φαινεται παράξενο.

2η μερα με τον internet, και παιζει καλα και αυτος και η μπαταρία οποτε θα κατσω με αυτον.

Θα μου λειψει ομως το integration του chrome με τις υπόλοιπες μου συσκευές...

Δεν πειράζει...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω τρελή κατανάλωση μπαταρίας. Με το ζόρι βγάζω την ημέρα και δεν ξέρω γιατί. Παραθέτω φωτογραφίες.

 

Έχεις πρόβλημα που στο δημιουργεί κάποια εφαρμογή δεν είναι φυσιολογικό αυτό. Σβήστε όλες και τσεκάρισε το να δεις. Κανονικά πρέπει να σου βγάζει περίπου 7ωρες οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, εμένα πάντως έχει αρχίσει να μου τη δίνει στα νεύρα το θέμα με τα Google Services! Μιλάμε για τρελό drain! Σήμερα το πρωί το έβγαλα με 100% από το φορτιστή στις 07.00 (το είχα αφήσει να φορτίζει από τις 01.30 στην USB του laptop... αργά-αργά, πολύ αργά...). Τώρα που γράφω, με μόνιμη σύνδεση στο WiFi του γραφείου, ένα λογαριασμό + το gmail σε push, αυτόματη φωτεινότητα και μετά από 14 κλήσεις και 6 SMS, έχω 65%, με 37 λεπτά οθόνη (!!!) και 35% της κατανάλωσης να προέρχεται από τα Google Services! Τι στο καλό...??? Edited by costasp

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα έχω off, google+, υπηρεσίες χαρτών κλπ off, ο καιρός είναι μόνιμα στο σπίτι μου καρφωμένος, τι νόημα έχει να πάω 5 χλμ μακριά και να αλλάζει περιοχή; εκτός αν ανέβω Πάρνηθα αλλά εκεί θα τον νοιώθω :-)

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Οι υπηρεσίες τοποθεσίας είναι όλες off από το gps menu τα google+ και Chaton και κάτι άλλα είναι disabled σαν root με titanium, οι περισσότερες άλλες εφαρμογές είναι greenify εκτός viber, email, sms

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και απο εμενα.Μετα τη πρωτη φορτιση του note 3 μου, σας παραθετω και εγω αυτες τις φωτο και θα ηθελα να μου πειτε την αποψη σας για τη μπαταρια του κινητου μου.
Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

Παίδες η μπαταρία από 100% σε πόση ώρα πέφτει στο 99%; Εμένα πάντως δεν κρατάει καθόλου το 100%, 99% και 98%. Δηλαδή χωρίς χρήση από 100% στα 99% πέφτει μέσα σε 10-15 λεπτά. Είναι η τρίτη φόρτιση σήμερα αλλά μου το κάνει από τη πρώτη φορά. Μετά το 97% η μπαταρία είναι μια χαρά σε κατανάλωση... Βράχος!!

Με S2 που ήμουν πριν από 100% να πάει 99%, χωρίς χρήση, έκανε 5-6 ώρες.

 

Και σ εμένα το ίδιο ακριβός

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια χθες το βραδυ ειχα ανεβασει 2 φωτογραφιες στις οποιες φαινοταν τα στατιστικα της μπαταριας.το κινητο το ειχα αφησει να παει στο 1% και μετα το εβαλα στη φορτιση.ολο το βραδυ το ειχα και φορτιζε μεχρι τωρα ενω το ειχα κλειστο.σημερα το ανοιξα και ενω ελεγε 100% φορτιση,οταν ανοιξε ειχε 99.το εχει παθει κανεις αλλος αυτο;
Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...