Jump to content

[Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχε υπόψη σου (από όσα έχω διαβάσει γιατί και εγώ το σκεφτόμουν αλλά τελικά δεν προχώρησα σε αγορά ότι είναι πιό χοντρό από το άλλο καπάκι και πιθανώς να μην χωράει σε κάποια θήκη που ήδη να έχεις. Δες για παράδειγμα αυτό το thread ή αυτό ή αυτό

 

Ευτυχως που το αναφερες για καποιους...εγω προσωπικα δεν χρησιμοποιω θηκη οποτε......

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει πάρει κανείς Original καλώδιο usb σαν αυτό που έρχεται με την συσκευή από ebay/alliexpress και να είναι όντως γνήσιο?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το tempered glass της nillkin κ το τοποθέτησα με μεγάλη επιτυχία :D Ούτε εγώ δεν το πιστεύω:p

Το θέμα είναι ότι το πενάκι δεν γλιστράει όταν γράφω!!Έτσι είναι σε όλους???:confused:

Δείχνει σαν να κολλάει ενώ με τη απλή ζελατίνα ητο καλύτερα:mad:

 

Γιατι;Εμενα,με το ιδιο Nillkin,μια χαρα γλυστραει,και μαλιστα το ξανατσεκαρα οταν διαβασα τα δικα σου.:confused:

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχε υπόψη σου (από όσα έχω διαβάσει γιατί και εγώ το σκεφτόμουν αλλά τελικά δεν προχώρησα σε αγορά ότι είναι πιό χοντρό από το άλλο καπάκι και πιθανώς να μην χωράει σε κάποια θήκη που ήδη να έχεις. Δες για παράδειγμα αυτό το thread ή αυτό ή αυτό

 

Για καθηστε ρε σεις,γιατι θα με τρελανετε.

Εγω,αγορασα ενα δεκτη για ασυρματη φορτιση,και μια χαρα χωραει στο ΥΠΑΡΧΟΝ καπακι.Τι καινουρια καπακια μου λετε τωρα;:confused:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι;Εμενα,με το ιδιο Nillkin,μια χαρα γλυστραει,και μαλιστα το ξανατσεκαρα οταν διαβασα τα δικα σου.:confused:

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Για καθηστε ρε σεις,γιατι θα με τρελανετε.

Εγω,αγορασα ενα δεκτη για ασυρματη φορτιση,και μια χαρα χωραει στο ΥΠΑΡΧΟΝ καπακι.Τι καινουρια καπακια μου λετε τωρα;:confused:

 

Κι εγω ετσι ξεκινησα αλλα αμα δουλευεις και δευτερη μπαταρια δεν βολευει αυτο γιατι κολλαει πανω στην μπαταρια + οτι δημιουργει ενα φουσκωμα στο κινητο το οποιο δεν φαινεται μεν αλλα οταν ακουμπας το κινητο στο τραπεζι "παιζει"δεξια αριστερα.Μικρο το κακο βεβαια απλα αναφερω τι παρατηρησα...

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Γιατι;Εμενα,με το ιδιο Nillkin,μια χαρα γλυστραει,και μαλιστα το ξανατσεκαρα οταν διαβασα τα δικα σου.:confused:

Τώρα είναι μια χαρά,γλιστράει τέλεια :happy::D

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ετσι ξεκινησα αλλα αμα δουλευεις και δευτερη μπαταρια δεν βολευει αυτο γιατι κολλαει πανω στην μπαταρια + οτι δημιουργει ενα φουσκωμα στο κινητο το οποιο δεν φαινεται μεν αλλα οταν ακουμπας το κινητο στο τραπεζι "παιζει"δεξια αριστερα.Μικρο το κακο βεβαια απλα αναφερω τι παρατηρησα...

Εγω εχω μια θηκη,και δεν δειχνει τιποτα τετοιο παντως.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.. εχω μια ερωτηση. θελω να παρω καλωδιο hdmi και δεν ξερω τι να παρω.. χρειαζονται τροφοδοσια για να παιξουν? εχει παρει κανεις απο εδω για να μαθω κατι παραπανω??
The quieter you become, the more you are able to hear...
Link to comment
Share on other sites

Ναι όλα χρειάζονται και ρεύμα πάρε φθηνό δεν θα δεις καμία διαφορά αρκεί να είναι για νοτε3 γιατί έχει διαφορά στα πινεια που έχει το βύσμα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι όλα χρειάζονται και ρεύμα πάρε φθηνό δεν θα δεις καμία διαφορά αρκεί να είναι για νοτε3 γιατί έχει διαφορά στα πινεια που έχει το βύσμα.

 

ευχαριστω πολυ..:up:

The quieter you become, the more you are able to hear...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Έχω ένα note 3 το οποίο το πήρα πρόσφατα και αγόρασα από ένα γνωστό site ένα usb host otg για το μοντέλο του Ν9005, το θέμα είναι ότι είναι ασυσκεύαστο. Να το εμπιστευτώ, ή η χρήση του μπορεί να προκαλέσει κάποιο βραχυκύκλωμα ή κάτι άλλο στο κινητό μου. Συγνώμη αν φανεί χαζή η ερώτηση αλλά φύλαγε τα ρούχα σου για να έχεις τα μισά. Δεν είμαστε σε καιρούς για να πληρώνουμε και για άλλα! Σας ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

σιγα μη κανει μπαμ το κινητο λογω καλωδιου. δεν εχεις παρα να το δοκιμασεις! αν δουλεψει δουλεψε!!!
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω για ενα car holder αξιοπιστο που να μην διαλυεται μετα απο λιγο καιρο!υπαρχει κατι δοκιμασμενο?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω για ενα car holder αξιοπιστο που να μην διαλυεται μετα απο λιγο καιρο!υπαρχει κατι δοκιμασμενο?

 

Το καλυτερο http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-New-Universal-Car-Holder-ECS-K200BEGSTD-4-5-7-Galaxy-Note-3-n9005-Galaxy-S4-i9505-k-a.916626.html

Ειναι λιγο ακριβο αλλα ειναι ποιοτικοτατο και προπαντων σταθερο.Μακρια απο φθηνοδουλειες γιατι το note 3 ειναι βαρυ και θα το κλαις...!!

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Το καλυτερο http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-New-Universal-Car-Holder-ECS-K200BEGSTD-4-5-7-Galaxy-Note-3-n9005-Galaxy-S4-i9505-k-a.916626.html

Ειναι λιγο ακριβο αλλα ειναι ποιοτικοτατο και προπαντων σταθερο.Μακρια απο φθηνοδουλειες γιατι το note 3 ειναι βαρυ και θα το κλαις...!!

σ ευχαριστω!το παραγγειλα για να μην τρεχω στο αιγαλεω.:)εννοειται δεν ρισκαρω να το δω να πεφτει σε ωρα οδηγησης!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Θα ηθελα να προτεινω στην παρεα μια θηκη που αγορασα χθες απο το πλαισιο για το νεο μου μαυρο note 3 .

Πολυ καλη αισθηση στο κρατημα , ωραιο χρωμα που δενει με το μαυρο της συσκευης και το καλυτερο κορυφαια τιμη,μονο 3,90 ευρω !

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/thikes/Sentio-Thikh-gia-Sams-Note-3-Black-ASC4023-PLCO.htm

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Θα ηθελα να προτεινω στην παρεα μια θηκη που αγορασα χθες απο το πλαισιο για το νεο μου μαυρο note 3 .

Πολυ καλη αισθηση στο κρατημα , ωραιο χρωμα που δενει με το μαυρο της συσκευης και το καλυτερο κορυφαια τιμη,μονο 3,90 ευρω !

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/thikes/Sentio-Thikh-gia-Sams-Note-3-Black-ASC4023-PLCO.htm

αυτες οι θηκες ειναι καλες οταν τις αγοραζεις αλλα σε ενα μηνα εχουν κιτρινισει και φαινονται πολυ παλιες...για προστασια απο πτωση δεν το συζηταω ειναι τελειες.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ετσι ξεκινησα αλλα αμα δουλευεις και δευτερη μπαταρια δεν βολευει αυτο γιατι κολλαει πανω στην μπαταρια + οτι δημιουργει ενα φουσκωμα στο κινητο το οποιο δεν φαινεται μεν αλλα οταν ακουμπας το κινητο στο τραπεζι "παιζει"δεξια αριστερα.Μικρο το κακο βεβαια απλα αναφερω τι παρατηρησα...

Και δεν αγοραζεις ενα receiver ακομη,να το βαλεις πανω στη δευτερη μπαταρια;5€ κανει μονον.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Και δεν αγοραζεις ενα receiver ακομη,να το βαλεις πανω στη δευτερη μπαταρια;5€ κανει μονον.:)

 

 

Και δεν αγοράζει ένα καπάκι με ενσωματωμένο το τσιπάκι της ασύρματης φόρτισης να ηρεμήσεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μια ερωτηση καθοτι με εχουν βολεψει τα bumber σκεφτηκα να παρω ενα μεταλλικο. Τι λετε υπαρχει περιπτωση να μου γρατσουνισει το περιβλημα εχει δοκιμασει κανεις. Επισηε τι διαφορα μπορει να εχει μια screen protector clarview σε σχεση με αυτη που σου περνανε πχ στο γερμανο
Link to comment
Share on other sites

Και δεν αγοραζεις ενα receiver ακομη,να το βαλεις πανω στη δευτερη μπαταρια;5€ κανει μονον.:)

 

Το σκεφτηκα κι αυτο αλλα οταν την βγαζω θα εχω να φροντισω

μην παθει τιποτα η μην ξεκολλησει η να μην πιαστει πουθενα.Απλα η λυση με το καπακι μου φαινεται πιο σωστη και τακτοποιημενη κι ας ειναι ακριβοτερη.Εννοειτε πως αν εκανε το καπακι 55€ που το ειχα βρει στην αρχη δεν θα το επαιρνα οπως λαι δεν το εκανε.Σαυτη την τιμη που το βρηκα το θεωρησα καλη τιμη και το πηρα.

 

 

 

 

Και δεν αγοράζει ένα καπάκι με ενσωματωμένο το τσιπάκι της ασύρματης φόρτισης να ηρεμήσεις?

 

Αυτο εκανα.....

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως σας φαινεται αυτο το τριποδο??εχετε να προτεινετε καποιο αλλο??

http://www.netimes.com/shop/portable-stand-for-mobile-phone-tablet-digital-camera-p-3822.html?cPath=87_844

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

παιζει καμια φτηνη λυση για να το ενωσω με την τηλεόραση?

 

Πάτα στο ebay note3 hdmi και θα βρεις πολλά απλά να προσέχεις να είναι για νοτε3 γιατί έχει διαφορά στα πινια και θα δουλεύει μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω ερώτηση, αγόρασα μία δεύτερη μπαταρία με φορτιστή πρόσφατα με το σκεπτικό ότι, αν ξεμένει η μία μπαταρία που έχω στο κινητό να την αλλάζω με την άλλη που θα έχει φορτιστεί στον φορτιστή και πάει λέγοντας όταν ξανά ξεμένει αυτή. Με αποτέλεσμα να μην φορτίζω καθόλου το κινητό και να το έχω συνέχεια σε περίπτωση που το χρειαστώ, και παν από όλα να μην είναι με ένα καλώδιο βόλτα πέρα δώθε ακόμα και σε αυτές τις λίγες ώρες που φορτίζει. Θα μου πείτε τώρα τζάμπα λεφτά αλλά και έχετε και δίκιο, θα μπορούσα να το φορτίζω κάθε βράδυ, αλλά δεν θέλω να το έχω στην πρίζα τόσες ώρες. Η ιδέα μου φάνηκε ωραία μέχρι που ρώτησα τον πατέρα μου που είναι ηλεκτρολόγος και μου είπε ότι φοβάται το βάλε βγάλε των μπαταριών και η συχνή αλλαγή τους. Εσείς τι έχετε να προτείνετε; Υπάρχει κάποιος που ακολουθεί την ίδια τακτική; Ή κάποιος που έχει να πει την γνώμη του;
Link to comment
Share on other sites

Εγω φορτιζω καθε βραδυ ειτε μεινει 20%, ειτε 60..

Δεν εχω ξεμεινει ποτε, κατα ευχαριστιεμαι τη συσκευή.Μετα απο 1μιση 2 χρόνια που θα θελει αλλαγή, θα πάρω μια καινούρια γνήσια και τελος. (Αν το'χω ακομα)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...