Jump to content

[Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραίος. .Μεμβράνες βάζω πολυ συχνά με απόλυτη επιτυχία.

 

Συνεπώς δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά...ενδιαφέρομαι για αγορά 2ης μπαταρίας για το νοτέλι..πως σας φαίνεται αυτήν απο ebay?

 

http://www.ebay.com/itm/Samsung-GALAXY-NOTE-3-N9000-n9005-Genuine-Battery-Cradle-Dock-Home-Charger-/251416140625?pt=US_Cell_Phone_PDA_Batteries&hash=item3a8991db51

 

Λέτε να παίζει τίποτα παράξενο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...ενδιαφέρομαι για αγορά 2ης μπαταρίας για το νοτέλι..πως σας φαίνεται αυτήν απο ebay?

 

http://www.ebay.com/itm/Samsung-GALAXY-NOTE-3-N9000-n9005-Genuine-Battery-Cradle-Dock-Home-Charger-/251416140625?pt=US_Cell_Phone_PDA_Batteries&hash=item3a8991db51

 

Λέτε να παίζει τίποτα παράξενο?

 

Κατά 99% η μπαταρία είναι μούφα. Κινέζικη, με ένα αυτοκόλλητο που γράφει Samsung. Γνώμη μου είναι, στις μπαταρίες για να είσαι 100% σίγουρος ή θα αγοράσεις τη μαμά μπαταρία από κάποιο ελληνικό κατάστημα που εμπιστεύεσαι ή θα κινηθείς σε έμπιστες after market επιλογές. Εγώ προσωπικά εμπιστεύομαι 3 μάρκες. Hyperion, Anker, Zerolemon.

Αγόρασε μια Anker 3200mah και θα είσαι Οκ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...ενδιαφέρομαι για αγορά 2ης μπαταρίας για το νοτέλι..πως σας φαίνεται αυτήν απο ebay?

 

http://www.ebay.com/itm/Samsung-GALAXY-NOTE-3-N9000-n9005-Genuine-Battery-Cradle-Dock-Home-Charger-/251416140625?pt=US_Cell_Phone_PDA_Batteries&hash=item3a8991db51

 

Λέτε να παίζει τίποτα παράξενο?

 

Πάρτην από εδώ με 8 ευρώ παραπάνω που είναι σίγουρα αυθεντική (made in Korea Assembled in Vietnam, όπως και αυτή του τηλεφώνου) και παίζει και το nfc (δοκιμασμένα). Όταν την πήρα εγώ βέβαια είχε 8-9 ημέρες αποστολή και όχι 15 που λέει τώρα :(

Link to comment
Share on other sites

Εχετε να προτεινετε κανενα καλο και δοκιμασμενο bluetooth speaker? το θελω κυριως για το αυτοκινητο που δε μπορω να συνδεσω αλλιως το κινητο με τα ηχεια του.
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά συνοπτικά χρειάζομαι τα παρακάτω μπαταρία μεγαλύτερη φθηνή όσο γίνεται και αξιόπιστη. Το wireless charging θέλει ειδική μπαταρίας θήκη? Και τέλος άσπρο καπάκι για την υποδοχή της φόρτισης άκου προτάσεις ευχαριστω

 

Καμία απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Καμία απάντηση

 

1. Στο θέμα μπαταρίας με τις προϋποθέσεις που βάζεις δύσκολα κάποιος θα σου απαντήσει, διότι αξιόπιστη και φθηνή δεν μπορεί να είναι κριτήριο για μπαταρία για ένα ακριβό κινητό. Σκέτο αξιόπιστη ίσως αλλά σε αυτή την περίπτωση (αν μιλάμε για την ίδια χωρητικότητα με αυτή που έχει το κινητό) θα πρέπει να πας μόνο σε αυθεντική. Εγώ θα πρότεινα μάλιστα και από ελληνικό μαγαζί για να ξέρεις με ποιόν έχεις να κάνεις. Πρόσεξε να δουλεύει και το nfc που δεν ισχύει σε όλες τις μπαταρίες από τρίτους κατασκευαστές καθώς και στις μαϊμού samsung. Αν θέλεις οπωσδήποτε μεγαλύτερη χωρητικότητα δες παραπάνω τα posts του Hierophant, αλλά στην περίπτωση αυτή να ξέρεις ότι συνήθως (απ' ότι έχω ακούσει από τους περισσότερους) η χωρητικότητα που αναγράφουν είναι ονομαστική και όχι πραγματική (σε κάποιες περιπτώσεις είναι και μικρότερη της αυθεντικής).

 

 

2. Αν μιλάς για κάτι τέτοιο, όχι δεν θέλει άλλη θήκη.

 

3. Ρίξε μια ματιά στο ebay. Μήπως εννοείς κάτι τέτοιο?

Edited by James Bond
Link to comment
Share on other sites

Phone : LG D802 G2 16gb

Rom : CloudyG3 2.0

Kernel : Dorimanx 8.5

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα να αγορασω μια δευτερη μπαταρια για το note 3 ιδιας ισχυς η μεγαλυτερης το πολυ μεχρι 20 ευρω και απο σκουτζ η απο αλλο ελληνικο ηλεκτρονικο καταστημα.δεν θελω να μπλεκω με e bay διοτι προτιμώ την αντικαταβολη.καποιος απο εδω εχει αγορασει αλλη μπαταρια; εχει μεινει ευχαριστημενος;θα μπορουσε να μου προτείνει καποιος;
Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

 

Μάλλον τα ίδια είναι οπότε πάρε το πρώτο. Δίνει και ένα usb otg δώρο και είναι και πιο φθηνό.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το bluetooth sony mw1 και έχω ένα θέμα...

Ενώ το έχει αναγνωρίσει κανονικά και λειτουργεί...σε άλλες κλήσεις πηγαίνει η συνομιλία κατεύθειαν στο bluetooth, αλλά σε άλλες πηγαίνει στο ακουστικό και πρέπει να πατήσω το κουμπί στο πληκτρολόγιο για να στείλει τη συνομιλία στη συσκευή bluetooth...

Πριν πετάξω το bluetooth από τα νεύρα μου :p υπάρχει κάποιος τρόπος που δεν έχω ανακαλύψει, ωστέ όλες οι συνομιλίες να πηγαίνουν στο bluetooth αυτόματα? Προσέξτε, όχι οι ήχοι κλήσεων, αλλά οι συνομιλίες! Να πατάω δηλαδή το γ$#@%%$%ο το κουμπάκι και να μη χρειάζεται να κάνω κάτι στο τηλ!!! Αλλιώς τι bluetooth είναι αυτό που πρέπει να τρέχω στο τηλ σε κάθε κλήση!?!? :mad:

Link to comment
Share on other sites

Για να απαντήσεις πατάς το κουμπί από το mw1 η κανεις slide με το δάχτυλο στο τηλεφωνο?

 

Το κουμπί του mw πατάω...και το θέμα δεν είναι μόνο στις εισερχόμενες, το κάνει και σε εξερχόμενες...πατάω κλήση και την έχει στο τηλ και πρέπει να πατήσω στο πληκτρολόγιο το κουμπί ακουστικά bluetooth για να στείλει την κλήση στο mw...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Διάβασα τις πρώτες 90-95 σελίδες και μπορώ να πω ότι έχω κάνει ένα μυαλό φραπέ.

χαχα :)

 

Κοίταγα για μπαταρία κ θήκη βασικά.

Για μπαταρία το θέμα είναι ότι πρέπει να αλλάξω το πίσω μέρος συν ότι δεν ξέρω ποιες μάρκες είναι πιστωποιημένες από samsung και δεν θα έχω κανένα πρόβλημα. Απλά φοβάμαι ότι άμα γίνει κάτι θα έχω θέμα με την εγγύηση του τηλεφώνου.

 

Επίσης δεν μπορώ να βρω θήκη να με βολεύει κ έχω δει πολλά site Ελλάδα κ εξωτερικό.

Ψάχνω μία σαν την Golla που έβγαινε για κινητά σαν το Samsung S2 (την έχω 3 χρόνια κ είναι καταπληκτική):

1) Το κινητό μπαίνει μέσα ολόκληρο ( σαν να το βάζεις σε φάκελο ας πούμε, οπότε κ να σου πέσει σε λάσπες/νερά το σώνεις, αλλα΄κ ακόμα κ αν σου πέσει κάτω (μαλακή).

2) Μπροστά έχει χώρο για κάρτες (ο οποίος κλείνει κ αυτός σαν φάκελος) κ πίσω με φερμουάρ έχει χώρο να βάλεις κάρτες/λεφτά/usb stick κ ότι άλλο θες.

3) Η θήκη που λέω (κ είχα στο samsung s2) δεν είναι καμία δερμάτινη η τίποτα ιδιαίτερο.Είναι μαλακή για τις πτώσεις κ έστω και αν πεέσει σε νερά ή λάσπη την πλένεις κ όλα καλά (δοκιμασμένο αυτό).

 

Δυστηχώς Στις 90 κάτι σελίδες που διάβασα δεν βρίκα κάποιος να έχει πάρει τέτοια ή να έχει το site που προτίνει. Ίσως να ακούγεται υπερβολικό αλλά 3 χρόνια τώρα στο samsung s2 ήταν απίστευτα βολική κ δεν έχει πάθει τίποτα το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Διάβασα τις πρώτες 90-95 σελίδες και μπορώ να πω ότι έχω κάνει ένα μυαλό φραπέ.

χαχα :)

 

Κοίταγα για μπαταρία κ θήκη βασικά.

Για μπαταρία το θέμα είναι ότι πρέπει να αλλάξω το πίσω μέρος συν ότι δεν ξέρω ποιες μάρκες είναι πιστωποιημένες από samsung και δεν θα έχω κανένα πρόβλημα. Απλά φοβάμαι ότι άμα γίνει κάτι θα έχω θέμα με την εγγύηση του τηλεφώνου.

 

Επίσης δεν μπορώ να βρω θήκη να με βολεύει κ έχω δει πολλά site Ελλάδα κ εξωτερικό.

Ψάχνω μία σαν την Golla που έβγαινε για κινητά σαν το Samsung S2 (την έχω 3 χρόνια κ είναι καταπληκτική):

1) Το κινητό μπαίνει μέσα ολόκληρο ( σαν να το βάζεις σε φάκελο ας πούμε, οπότε κ να σου πέσει σε λάσπες/νερά το σώνεις, αλλα΄κ ακόμα κ αν σου πέσει κάτω (μαλακή).

 

2) Μπροστά έχει χώρο για κάρτες (ο οποίος κλείνει κ αυτός σαν φάκελος) κ πίσω με φερμουάρ έχει χώρο να βάλεις κάρτες/λεφτά/usb stick κ ότι άλλο θες.

3) Η θήκη που λέω (κ είχα στο samsung s2) δεν είναι καμία δερμάτινη η τίποτα ιδιαίτερο.Είναι μαλακή για τις πτώσεις κ έστω και αν πεέσει σε νερά ή λάσπη την πλένεις κ όλα καλά (δοκιμασμένο αυτό).

 

Δυστηχώς Στις 90 κάτι σελίδες που διάβασα δεν βρίκα κάποιος να έχει πάρει τέτοια ή να έχει το site που προτίνει. Ίσως να ακούγεται υπερβολικό αλλά 3 χρόνια τώρα στο samsung s2 ήταν απίστευτα βολική κ δεν έχει πάθει τίποτα το κινητό.

 

Φίλε μου, αφού κάνεις που κάνεις τον κόπο να διαβάσεις τόσες σελίδες και μετά να γράψεις το post αυτό, γιατί δεν βάζεις και ένα link για την golla θήκη που αναφέρεις ώστε να καταλάβουμε τι ακριβώς ψάχνεις? Πόσοι νομίζεις ότι θα κάτσουν να ψάξουν να βρούν ποια μπορεί να είναι η θήκη που σε ενδιαφέρει ? Αν όμως δώσεις περισσότερες πληροφορίες έχεις και περισσότερες πιθανότητες κάποιος να σου δώσει μια πληροφορία για κάποια θήκη που να μοιάζει. Λογικό δεν είναι? Φιλικά πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :)

Έψαξα αλλά δεν έχω βρει Photo , για αυτό την περιέγραψα όσο ποιο αναλυτικά μπορούσα.

Μπήκα κ στο site τους αλλα δεν βρίκα κάτι. Οπότε σύμφωνα με την περιγραφή μπορεί να βρεθεί κάτι ανάλογο :)

 

Κάτι ανάλογο είναι αυτό : http://shop.golla.com/en/Phone-Wallet-DALTON-G1399

Edited by Adjoint
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω φιλε μου οτι αν παραγγείλεις αυτη για note 2 που βγαινει θα εισαι οκ.

Εχει καποιος note 2 k note 3 κοντα του να μας ει τη διαφορά σε μεγεθος ; Νομιζω ειναι αμελελητεα.

Link to comment
Share on other sites

Το κουμπί του mw πατάω...και το θέμα δεν είναι μόνο στις εισερχόμενες, το κάνει και σε εξερχόμενες...πατάω κλήση και την έχει στο τηλ και πρέπει να πατήσω στο πληκτρολόγιο το κουμπί ακουστικά bluetooth για να στείλει την κλήση στο mw...

 

 

Επειδή έχω ακριβώς το ίδιο σετάκι :) δε μου το εχει κάνει ποτέ. Δοκίμασε να κάνεις ένα hard reset στο mw1 και μία καινούργια σύζευξη (αν δεν το έχεις κάνει ήδη)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Εχω παραγγειλει μια aftermarket θηκη s-view απο το ebay. Θα θελα να με ενημερωσει καποιος αν την υποστηριζει το note 3(android 4.4).

Το τσιπακι που εχει στο πισω μερος ειναι ιδιο με της αυθεντικης? Η ποιοτητα πιθανως να μην ειναι η ιδια αλλα με ενδιαφερει αν εχει ολες τις λειτουργιες με την αντιστοιχη της samsung.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει κανονικα Εγω εχω αυτην: http://www.ebay.com/itm/171198558738?var=470318509141&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Το μονο προβλημα ειναι οτι αμα κανεις ρεσταρτ πρεπει να την βγαλεις και να την ξαναβαλεις τη θηκη.

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει κανονικα Εγω εχω αυτην: http://www.ebay.com/itm/171198558738?var=470318509141&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Το μονο προβλημα ειναι οτι αμα κανεις ρεσταρτ πρεπει να την βγαλεις και να την ξαναβαλεις τη θηκη.

 

Εχω παραγγελει ακριβως την ιδια...

Ειχα μπερδευτει επειδη η official της samsung φαινεται πως εχει διαφορετικο chip.

https://www.google.gr/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&docid=XkrEkS2pSvr8iM&tbnid=_LUodQKpMnjlEM:&ved=0CAUQjRw&url=http%3A%2F%2Fwww.mobilefun.co.uk%2Fofficial-samsung-galaxy-note-3-s-view-wireless-charging-cover-black-p40790.htm&ei=0IBGU6HUCaOy0QXawoGADg&bvm=bv.64507335,d.d2k&psig=AFQjCNFX8hBpej6hcTVAxUD1GvojsGyDbw&ust=1397215822691520

Link to comment
Share on other sites

 

Και εγώ την ίδια έχω και δουλεύει μια χαρά. Πέρα από το θέμα με το restart που αναφέρθηκε.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω ακριβώς το ίδιο σετάκι :) δε μου το εχει κάνει ποτέ. Δοκίμασε να κάνεις ένα hard reset στο mw1 και μία καινούργια σύζευξη (αν δεν το έχεις κάνει ήδη)

 

Του είχα κάνει παλιότερα και του έκανα και σήμερα που το είπες, αλλά πάλι τα ίδια. Έκανα μια κλήση και την έστειλε στο τηλ και όχι στο bluetooth, πάλι έπρεπε να πατήσω το κουμπί ακουστικό-bluetooth για να στείλει τον ήχο. Και μάλιστα την κλήση την έκανα από το αρχείο κλήσεων του mw, όχι από το τηλ! Ουσιαστικά με αυτό το θέμα είναι σα να μην έχω bluetooth...

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το bluetooth sony mw1 και έχω ένα θέμα...

Ενώ το έχει αναγνωρίσει κανονικά και λειτουργεί...σε άλλες κλήσεις πηγαίνει η συνομιλία κατεύθειαν στο bluetooth, αλλά σε άλλες πηγαίνει στο ακουστικό και πρέπει να πατήσω το κουμπί στο πληκτρολόγιο για να στείλει τη συνομιλία στη συσκευή bluetooth...

Πριν πετάξω το bluetooth από τα νεύρα μου :p υπάρχει κάποιος τρόπος που δεν έχω ανακαλύψει, ωστέ όλες οι συνομιλίες να πηγαίνουν στο bluetooth αυτόματα? Προσέξτε, όχι οι ήχοι κλήσεων, αλλά οι συνομιλίες! Να πατάω δηλαδή το γ$#@%%$%ο το κουμπάκι και να μη χρειάζεται να κάνω κάτι στο τηλ!!! Αλλιώς τι bluetooth είναι αυτό που πρέπει να τρέχω στο τηλ σε κάθε κλήση!?!? :mad:

Οπως εχω γραψει κι εγω,απο τοτε που ηλθε το 4.3 και μετα,το ΒΤ ταχει παιξει.Τοσο στο Note 2,οσο και στο Note 3,εχω μονιμως προβλημα,και μαλιστα τωρα,βγαινουν μονον τρια εικονιδια στο ΒΤ απο τα 6 που βγαινανε πιο πριν.

Θα παω στη Σονυ,να το κοιταξουν,μπας και κανουν κατι,γιατι και τα 6 εικονιδια που γαινανε,οποτε ηθελε δουλευε κανονικα,και επρεπε τις πιο πολλες φορες να παταω με το χερι το εικονιδιο των ακουστικων στο τηλεφωνο,ωστε να ακουω με το ΒΤ.Αλλοιως,επρεπε να παταω το εικονιδιο του εγαφωνου,και να ακουω απο το μεγαφωνο του κινητου.

Η πλακα ειναι,οτι μερικες φορες,δουλευε κανονικα,αλλα οποτε ηθελε αυτο.

Δυστυχως,με την αναβαθμιση του Android,υποβαθμιστηκε το ΒΤ.:(

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...