Jump to content

[Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-microSDHC-Card-32GB-Plus-UHS-1-Class-10-48mb-sec.834056.html

 

Πληροφοριακά, έχω πάρει στο χέρι ήδη 2 kingston 32άρες με διαφορετικά κινητά.

 

Πληροφοριακά έχω κάρτα micro sd 32 gb της Kingston κοντά 4 χρόνια.

Δεν το λέω για να σε αμφισβητήσω.

Από ότι έχω καταλάβει είναι όπως τύχει στον καθένα εκτός βέβαια από κάτι παρτίδες της sandisk που το είχε επιβεβαιώσει και η ίδια η εταιρία.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πληροφοριακά έχω κάρτα micro sd 32 gb της Kingston κοντά 4 χρόνια.

Δεν το λέω για να σε αμφισβητήσω.

Από ότι έχω καταλάβει είναι όπως τύχει στον καθένα εκτός βέβαια από κάτι παρτίδες της sandisk που το είχε επιβεβαιώσει και η ίδια η εταιρία.

 

Η 1η από τις 2 τα έπαιξε, όταν έφτασα κοντά στα 20-22 used μετά από 2 χρόνια...ίσως και παραπάνω.

Η 2η στο 3μηνο, όταν μετά από εγγραφή κάποιων videos έφτασε και πάλι κοντά στα 20+ used.

Τυχαίο??? Με 16άρες ίδιας μάρκας που είχα, δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

Εσύ πόσο την έχεις γεμίσει?

Με λένε Σωτήρη και είμαι καλά... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτά τα used ;

 

Used space εννοώ.

Πχ. από το συνολικό μέγεθος της κάρτας (32 GB) κάνω χρήση τα 20 GB. Είναι "γεμάτα" τα 20 GB. Έχω υπόλοιπο/άδειο/free 12 GB.

Με λένε Σωτήρη και είμαι καλά... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Η 1η από τις 2 τα έπαιξε, όταν έφτασα κοντά στα 20-22 used μετά από 2 χρόνια...ίσως και παραπάνω.

Η 2η στο 3μηνο, όταν μετά από εγγραφή κάποιων videos έφτασε και πάλι κοντά στα 20+ used.

Τυχαίο??? Με 16άρες ίδιας μάρκας που είχα, δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

Εσύ πόσο την έχεις γεμίσει?

 

Την γέμιζα συχνά φουλ λόγω ταινιών στο tablet.

Το ίδιο και με μια trascend 16gb.

Πλεον το ίδιο κάνω και με μια samsung 64gb που πήρα.

Ξανά λέω είναι όπως τύχει στο καθένα.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

μιας και δεν υποστηριζει τις υψηλες ταχυτητες της samsung pro δεν χανουμε και τίποτα στην λειτουργεια του κινητου εαν προτιμήσουμε την φθηνότερη plus με τα 24/21mb/s...

Μόνο όταν θα μεταφερουμε τα αρχεια απο την sd στον υπολογιστή, μια στις τόσο δλδ, θα δουμε διαφορά.

Αλήθεια όταν τραβαει βιντεο στην πιο βαρια αναλυση, με ποσα mb/s θα πρεπει να γραφει η sd?

Link to comment
Share on other sites

μιας και δεν υποστηριζει τις υψηλες ταχυτητες της samsung pro δεν χανουμε και τίποτα στην λειτουργεια του κινητου εαν προτιμήσουμε την φθηνότερη plus με τα 24/21mb/s...

Μόνο όταν θα μεταφερουμε τα αρχεια απο την sd στον υπολογιστή, μια στις τόσο δλδ, θα δουμε διαφορά.

Αλήθεια όταν τραβαει βιντεο στην πιο βαρια αναλυση, με ποσα mb/s θα πρεπει να γραφει η sd?

 

εννοείς ανάμεσα σε αυτή και αυτή?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτες...την Plus και την Pro...βεβαια δεν εχουν κ την τρελη διαφορα στην τιμη αλλα οταν δεν αξιοποιειτε στο κινητο μας δωρο αδωρον...
Link to comment
Share on other sites

Σημερα,πηγα σε φιλο και εβαλε το προστατευτικο γυαλακι της Nillkin στο Νοτε 3 μου,το δευτερο,μιας και το πρωτο ηταν ραισμενο απο τη μανα του.

Βαζοντας το λοιπον,ειδα οτι μαλλον θα εχω προβλημα με την Ισπανικη θηκη που εχω βαλει,μιας και φαινεται να πιεζει το γυαλι,και να προσπαθει να το ξεκολλησει στις γωνιες.Το εκανε ηδη,και εγω το πατησα και ξανακολλησε.

Υπαρχει καποιος,που εχει ακριβως τον ιδιο "εξοπλισμο",και τι βλεπει;

Edit.

Eπαιξα λιγο με το κινητο,χαιδευοντας την καινουρια "οθονη|,και επαθα πλακα.Γλιστράει σα λαδι.Απιθανη αισθηση.

Να ειναι καλα αυτος που το φανερωσε στο σαιτ.

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παιδιά για θήκη πήρα αυτήν.

 

Πάρα πολύ καλή ποιότητα, ωραία αίσθηση, ημίσκληρη, καλύβει power και volume buttons, δεν δίνει όγκο, πολύ όμορφη και το screen protector που έχει μέσα κάλο και αυτό!!! Αξίζει!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παιδιά για θήκη πήρα αυτήν.

 

Πάρα πολύ καλή ποιότητα, ωραία αίσθηση, ημίσκληρη, καλύβει power και volume buttons, δεν δίνει όγκο, πολύ όμορφη και το screen protector που έχει μέσα κάλο και αυτό!!! Αξίζει!!

 

:p αυτην εχω σταμπαρει κ εγω απο χτες...φαινεται πολυ ομορφη...απο τι υλικο ειναι φτιαγμενη?

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ χθες ήμουν κοντά στο extreme-mobile. Πέρασα λοιπόν από τον Νικόλα και αγόρασα την Flip Cover σε indigo blue η οποία είναι εξαιρετική.

Δεν μου αρέσουν πια οι θήκες αλλά βαρέθηκα με το λευκό και ήθελα άλλο χρώμα, έτσι για αλλαγή.

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-note-3-N9005-THiki-original-Flip-Cover-indigo-blue.968675.html

 

 

Επίσης είδα ένα pouch, με πολύ ωραία υφή, για όποιον θέλει κάτι τέτοιο

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-Note-3-N9005-THiki-pouch-easy-release.932942.html

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

:p αυτην εχω σταμπαρει κ εγω απο χτες...φαινεται πολυ ομορφη...απο τι υλικο ειναι φτιαγμενη?

 

 

Επίσης, καλύβει όλη αυτήν την πλαστικούρα στην πίσω πλευρά και δίνει πολύ καλύτερη εικόνα και αίσθηση στο χέρι.....πολύ σημαντικό κατά την γνώμη μου!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σημερα,πηγα σε φιλο και εβαλε το προστατευτικο γυαλακι της Nillkin στο Νοτε 3 μου,το δευτερο,μιας και το πρωτο ηταν ραισμενο απο τη μανα του.

Βαζοντας το λοιπον,ειδα οτι μαλλον θα εχω προβλημα με την Ισπανικη θηκη που εχω βαλει,μιας και φαινεται να πιεζει το γυαλι,και να προσπαθει να το ξεκολλησει στις γωνιες.Το εκανε ηδη,και εγω το πατησα και ξανακολλησε.

Υπαρχει καποιος,που εχει ακριβως τον ιδιο "εξοπλισμο",και τι βλεπει;

Edit.

Eπαιξα λιγο με το κινητο,χαιδευοντας την καινουρια "οθονη|,και επαθα πλακα.Γλιστράει σα λαδι.Απιθανη αισθηση.

Να ειναι καλα αυτος που το φανερωσε στο σαιτ.

 

Δεν ξέρω πως τα κατάφερες, αλλά το tempered glass συνεργάζεται υπέροχα με την ισπανική. Εγώ βέβαια δεν έχω Nillkin γιατί είναι ακριβή, αλλά σε 3 κινεζικές που έχω αγοράσει μέχρι τώρα που στοιχίζουν 5$ ,παίζει μια χαρά η θήκη. Σίγουρα έκανες σωστή εγκατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως τα κατάφερες, αλλά το tempered glass συνεργάζεται υπέροχα με την ισπανική. Εγώ βέβαια δεν έχω Nillkin γιατί είναι ακριβή, αλλά σε 3 κινεζικές που έχω αγοράσει μέχρι τώρα που στοιχίζουν 5$ ,παίζει μια χαρά η θήκη. Σίγουρα έκανες σωστή εγκατάσταση;

 

Τωρα που το ξανακοιταξα,δε βλεπω τιποτα καινουρια ξεκολληματα.Ελπιζω να ηταν "παιδικες ασθενειες".:p

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εγώ χθες ήμουν κοντά στο extreme-mobile. Πέρασα λοιπόν από τον Νικόλα και αγόρασα την Flip Cover σε indigo blue η οποία είναι εξαιρετική.

Δεν μου αρέσουν πια οι θήκες αλλά βαρέθηκα με το λευκό και ήθελα άλλο χρώμα, έτσι για αλλαγή.

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-note-3-N9005-THiki-original-Flip-Cover-indigo-blue.968675.html

 

 

Επίσης είδα ένα pouch, με πολύ ωραία υφή, για όποιον θέλει κάτι τέτοιο

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-Note-3-N9005-THiki-pouch-easy-release.932942.html

Οι τυπου pouch,πρεπει να εχουν καπακι που να κλεινει με κριτς κρατς,για να καλυπτει εντελως το τηλεφωνο απο ολες τις πλυρες.Πηρα μια τετοια νεοπρενιου,απο το Αγγλικο Αμαζον.

Edit.

Προσπαθωντας να βαλουμε το γυαλακι στην οθονη,ειδα οτι υπηρχε μεσα στη συσκευασια,και ενα πολυ μικρο πλαστικακι,που ειχε κολλα απο τη μια πλευρα,και δεν ηξερα τι ειναι.Ο φιλος μου,ειπε οτι ηταν για το φακο της φωτ.μηχανης,αλλα δεν μπορεσαμε να το βαλουμε εκει.

Υπαρχει καποια γνωμη;

Εdit #2.

Κοιταξα ενα βιντεακι,και ειδα οτι πραγματι το πλαστικακι αυτο μπαινει στο φακο.αλλα το πιασαμε με τα χερια μας,και ετσι η οποια κολλα ειχε,χαλασε.

Υπαρχει τροπος να βρω αλλο τετοιο;

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, καλύβει όλη αυτήν την πλαστικούρα στην πίσω πλευρά και δίνει πολύ καλύτερη εικόνα και αίσθηση στο χέρι.....πολύ σημαντικό κατά την γνώμη μου!!

 

πάντως και με αυτην, στο χρονο θα μαζευονται σκονες ενδιαμεσα και θα προκαλουν με τον χρονο τριβες και θα χαλανε την πλατη του κινητου,ε? σκεπτομουν μηπως εαν το επιανα με ενα βραπ (διαφανη μεμβρανη) πριν το βαλω μεσα στην θηκη να εκανε κατι...:lol::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Οι θηκες s-view δουλευουν με ολους τους launcher (πχ. nova) oi θελουν τον "μαμα" launcher ???

 

με όλους χωρίς κανένα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Οι θηκες s-view δουλευουν με ολους τους launcher (πχ. nova) oi θελουν τον "μαμα" launcher ???

 

Με ολους. Δεν εχει να κανει με τον launcher, ενα setting ειναι απλα :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Οι θηκες s-view δουλευουν με ολους τους launcher (πχ. nova) oi θελουν τον "μαμα" launcher ???

 

Με όλους απλά πρέπει να χρησιμοποιείς την μαμά lockscreen και όχι εφαρμογές του τύπου widget locker.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με όλους απλά πρέπει να χρησιμοποιείς την μαμά lockscreen και όχι εφαρμογές του τύπου widget locker.

Ναι ,φυσικα την μαμα lockscreen (εξαιρετικη).Σας ευχαριστω για τις απαντησεις :)

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος που εχει βαλει το Nillkin 9H,πως βαζουμε το γυαλακι στο φακο της μηχανης,διοτι βρηκα τελικα ενα καινουριο απο το χαλασμενο Nillkin που ειχα κρατησει στο κουτι του.

Ειδα σε βιντεο τελικα,οτι εκει μπαινει,αλλα δεν ξεκαθαριζω πως ακριβως το κανει.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος που εχει βαλει το Nillkin 9H,πως βαζουμε το γυαλακι στο φακο της μηχανης,διοτι βρηκα τελικα ενα καινουριο απο το χαλασμενο Nillkin που ειχα κρατησει στο κουτι του.

Ειδα σε βιντεο τελικα,οτι εκει μπαινει,αλλα δεν ξεκαθαριζω πως ακριβως το κανει.

 

αν σου έστειλαν το ίδιο που μου έστειλαν, έχει μέσα 2 ζελατίνες για την κάμερα.

Και στα 2 τζάμια (4 ζελατίνες κάμερας) δέν μου κόλαγαν καλά, και έφτιαξα από μία παλιά ζελατίνη οθόνης και έβαλα στην κάμερα και τελος.

Link to comment
Share on other sites

αν σου έστειλαν το ίδιο που μου έστειλαν, έχει μέσα 2 ζελατίνες για την κάμερα.

Και στα 2 τζάμια (4 ζελατίνες κάμερας) δέν μου κόλαγαν καλά, και έφτιαξα από μία παλιά ζελατίνη οθόνης και έβαλα στην κάμερα και τελος.

Eμενα,ειχαν απο ενα ,και στο πρωτο,το χαλασμενο,και στο δευτερο,το καλο,που και εβαλα.

Υπαρχει κανα βιντεο που να δειχνει πως ακριβως μπαινει,ωστε να δοκιμασω;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...