Jump to content

[Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eγώ χρησιμοποιώ αυτόν:

http://www.ebay.com/itm/Wireless-Qi-Power-Charger-Charging-Adapter-Nexus-4-Lumia-920-Galaxy-S3-S4-NoteII-/121160682044?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item1c35bd4a3c

Bέβαια έχω κι εγώ την original s view την οποία είχα πάρει στα 59 ευρώ, μεγάλη διαφορά από την τιμή του eshop που αναφέρθηκε πιο πάνω.

 

Πολύ καλός φαίνεται και με 1Α Output σε καλή τιμή... μήπως μπορείς να το ανοίξεις να τραβήξεις μια φωτογραφία το Coil?

 

Το receiver μπορεί να παραμένει, μόνιμα, μεσα στο note χωρίς να δημιουργεί πρόβλημα ή καλύτερα να να βγαίνει όταν τελειώσει η φόρτιση?

 

Φυσικά και μένει μόνιμα μέσα, Έχει ένα μικρό αυτοκολλητάκι και κολάει πάνω στην μπαταρία... εγώ προσωπικά τα κολλάω ανάποδα στο καπάκι γιατί δοκιμάζω και αλλάζω μπαταρίες συνέχεια :)

 

Thnaks Bluechris :)

 

Πες μου κατι για να δω αν το καταλαβα καλα. Εχω την original flip διχως το wireless charging. Αρα αγοραζω το 1 (αλλα ποια επιλογη απο το drop down menu ομως?) και το 3 σωστα? Επειτα τι ακριβως κανω? Το 3) δηλ που το τοποθετω? Υποθετω αναμεσα στη θηκη?

 

Μηπως ειναι καλυτερο να παρω το power bank που βλεπω εχει 1.5 output?

 

Καθαρα λογω τιμης γιατι βλεπω πως αν παρω το 1) παει γυρω στα 15 ευρω (παρολο που το δειχνει φθηνοτερο αν δεν επιλεξεις χρωμα και αναρωτιεμαι γιατι) και το wireless receiver αλλα 8 βγαινει στα 23 περιπου ενω το power bank ειναι στα 33 με το feature well του power bank :)

 

To 3 το παίρνεις και εσύ που έχεις ήδη την s-view θες λίγη δουλίτσα για να μπει και αυτό γιατί το κινητό έχει δίπλα από την μπαταρία 3 επαφές..

1η +

2η Γείωση

3η S-View

 

Η s-view η απλή θήκη χρειάζεται το 2ο και 3ο ποδαράκι και το QI το 1ο και το 2ο οπότε αντιλαμβάνεσαι αν βάλεις απλά πάνω το QI το 2ο ποδαράκι θα είναι κοινό και θα είναι πολύ ψηλό το τελικό αποτέλεσμα και δεν θα δουλέψει, θέλει κόψιμο το 2ο ποδαράκι στο QI λίγο ποιο μέσα και κόλλημα πάνω στα 1ο ποδαράκι της S-View οπότε θέλει λίγο προσπάθεια.

 

Όσο αναφορά για το Pad εγώ είχα πάρει 2 τέτοια το Σεπτέμβρη στα 20€ το ένα οπότε έχει πέσει η τιμή... αλλά αν το βρεις αυτό το συγκεκριμένο (στις φωτό δείχνει και το κουτί του που είναι ένα μαύρο με παράθυρο) τότε πάρτο άφοβα αν και τα 15 δεν είναι πολλά... φαντάσου πόσο κάνει το Nokia DT900 ... αλλά το PowerBank που με ρωτάς είναι μια καλή λύση όντως και έχεις και φορητότητα.

 

Επίσης η Seidio ανακοίνωσε αδιάβροχη (IP68) και Shock Proof θήκη (να μην παθαίνει τίποτα το κινητό με ρίξιμο μέχρι τα 2 μέτρα) στην CES και φαίνεται πάρα πολύ καλή χωρίς πολύ έξτρα όγκο. Εγώ περιμένω ακόμα τις 2 Love Mei εδώ και κάνα μήνα που είναι ίδιες και καλά αλλά με τη μισή τιμή οπότε αν δεν αξίζουν θα χτυπήσω σίγουρα μία.

Edited by BlueChris

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω εχω παραγγειλει εδω και ενα μηνα αυτον:http:// http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=200998502808.Το περιμενω μεχρι τελος εβδομαδας.Καμια γνωμη εσεις που ξερετε;αξιζει;
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω παραγγειλει εδω και ενα μηνα αυτον:http:// http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=200998502808.Το περιμενω μεχρι τελος εβδομαδας.Καμια γνωμη εσεις που ξερετε;αξιζει;

 

Δελεαστική τιμή για πείτε την γνώμη σας, αξίζει?

Link to comment
Share on other sites

ασύρματη φόρτιση για το gear έχει βγει??

Για αυτό περιμένω το Gear 2... φήμες λένε πως για να μην το βγάζεις από το χέρι θα σου δίνει μαζί ένα σετ χειροπέδες να δένεις το χέρι στο κρεβάτι οπότε αυτό θα είναι χρήσιμο και για άλλους λόγους.:lol:

 

Εγω εχω παραγγειλει εδω και ενα μηνα αυτον:http:// http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=200998502808.Το περιμενω μεχρι τελος εβδομαδας.Καμια γνωμη εσεις που ξερετε;αξιζει;

 

Μια χαρά φαίνεται και φυσικά θα παίζει τέλεια... παιδιά το μόνο πρόβλημα είναι οι πολύ χοντρές θήκες όπως η Δερμάτινη portfolio που έχω ή η LoveMei που περιμένω.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά φαίνεται και φυσικά θα παίζει τέλεια... παιδιά το μόνο πρόβλημα είναι οι πολύ χοντρές θήκες όπως η Δερμάτινη portfolio που έχω ή η LoveMei που περιμένω.

 

δλδ να την πάρω αυτή ε? Δεν πιστεύω να έχω πρόβλημα με την spigen?

Και αποτι βλέπω είναι πλήρες το σετεκι δεν χρειάζεται κάτι άλλο σωστά?

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

δλδ να την πάρω αυτή ε? Δεν πιστεύω να έχω πρόβλημα με την spigen?

Και αποτι βλέπω είναι πλήρες το σετεκι δεν χρειάζεται κάτι άλλο σωστά?

 

Με τη Slim Armor που έχεις όχι λογικά.. βασικά όλα τα κινέζικα είναι λίγο ποιο δυνατά από τα επώνυμα .. με την Slim Armor View ίσως να είχε... ρε σεις όλα τα φίδια εγώ πρέπει να τα βγάζω από την τρύπα ε? :D

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Με τη Slim Armor που έχεις όχι λογικά.. βασικά όλα τα κινέζικα είναι λίγο ποιο δυνατά από τα επώνυμα .. με την Slim Armor View ίσως να είχε... ρε σεις όλα τα φίδια εγώ πρέπει να τα βγάζω από την τρύπα ε? :D

Eχω την neo hybrid.

Εννοείτε πως εσύ θα βγάζεις τα φίδια από την τρύπα να το ξέρεις και να το αποδεχθείς. :lol:

Γιαυτό τον λόγο σε έχουμε προσλάβει εδώ είσαι ο συμφορουμητης για ειδικές αποστολές. :lol:

Φιλικά πάντα. Εσύ είσαι το υποκατάστατο για την εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

Eχω την neo hybrid.

Εννοείτε πως εσύ θα βγάζεις τα φίδια από την τρύπα να το ξέρεις και να το αποδεχθείς. :lol:

Γιαυτό τον λόγο σε έχουμε προσλάβει εδώ είσαι ο συμφορουμητης για ειδικές αποστολές. :lol:

Φιλικά πάντα. Εσύ είσαι το υποκατάστατο για την εμπειρία.

 

Μέχρι να με σφάξει η γυναίκα μου γιατί χαλάω κάνα 100άρικο το μήνα σε π@π@ριές :worry:

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Οποιος ενδιαφερεται για τη συγκεκριμενη:http:// http://www.play247.gr/index.php?referrer=true&main_page=product_info&products_id=81841. ας μου στειλει πμ.Ουτε 10 ημερων
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Δελεαστική τιμή για πείτε την γνώμη σας, αξίζει?

Έχω δώσει ακριβώς πιο πάνω σε παρόμοια τιμή (ελάχιστα πιο ακριβός) αυτόν που χρησιμοποιώ εγώ και πιστέυω πως είναι καλύτερος γιατί έχει πέρα από ηχητική έχει και οπτική ένδειξη (φωτάκι που αλλάζει χρώμα, από πράσινο σε μπλέ) ώστε να ξέρεις ότι τοποθετήθηκε σωστά το κινητό και φορτίζει. ΔΙκρίνεται και στη φωτογραφία.

http://www.ebay.com/itm/Wireless-Qi-Power-Charger-Charging-Adapter-Nexus-4-Lumia-920-Galaxy-S3-S4-NoteII-/121160682044?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item1c35bd4a3c

Link to comment
Share on other sites

Η s-view η απλή θήκη χρειάζεται το 2ο και 3ο ποδαράκι και το QI το 1ο και το 2ο οπότε αντιλαμβάνεσαι αν βάλεις απλά πάνω το QI το 2ο ποδαράκι θα είναι κοινό και θα είναι πολύ ψηλό το τελικό αποτέλεσμα και δεν θα δουλέψει, θέλει κόψιμο το 2ο ποδαράκι στο QI λίγο ποιο μέσα και κόλλημα πάνω στα 1ο ποδαράκι της S-View οπότε θέλει λίγο προσπάθεια.

Κατσε τωρα με ψιλομπερδεψες :)

Οταν λες κοψιμο το 2ο ποδαρακι και κολλημα πανω στο 1ο ποδαρακι της S view τι ακριβως εννοεις? Θελω να πω, πως ακριβως να το κοψω και κυριως πως να το κολλησω? Το εχεις κανει?

Εγω εχω παραγγειλει εδω και ενα μηνα αυτον:http:// http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=200998502808.Το περιμενω μεχρι τελος εβδομαδας.Καμια γνωμη εσεις που ξερετε;αξιζει;

 

Καλο φαινεται κι αυτο, αλλα και παλι μπερδευτηκα :lol:

 

Εχει καποιες επιλογες στο dropdown menu σωστα? Εστω πως επιλεγω το Type: White Pad & Black Receiver. H τιμη ειναι Στο δευτερο dropdown εχει Color: 6 και η τιμη παει

Τι ακριβως εννοει ο πωλητης τωρα? Εσυ ποιο ειχες επιλεξει?

 

Αν και με βλεπω να παιρνω το Power Bank τελικα, νομιζω εχει περισσοτερα +. Και μια ερωτηση σε αυτο @BlueChris. Αυτο που εδωσες στο λινκ σου μπορει να φορτιζει ασυρματα τη συσκευη ενω ταυτοχρονα ειναι συνδεδεμενο στην πριζα ή πρεπει να το εχεις φορτισει πρωτα και επειτα να βαλεις πανω τη συσκευη?

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Κατσε τωρα με ψιλομπερδεψες :)

Οταν λες κοψιμο το 2ο ποδαρακι και κολλημα πανω στο 1ο ποδαρακι της S view τι ακριβως εννοεις? Θελω να πω, πως ακριβως να το κοψω και κυριως πως να το κολλησω? Το εχεις κανει?

 

 

Καλο φαινεται κι αυτο, αλλα και παλι μπερδευτηκα :lol:

 

Εχει καποιες επιλογες στο dropdown menu σωστα? Εστω πως επιλεγω το Type: White Pad & Black Receiver. H τιμη ειναι Στο δευτερο dropdown εχει Color: 6 και η τιμη παει

Τι ακριβως εννοει ο πωλητης τωρα? Εσυ ποιο ειχες επιλεξει?

 

Αν και με βλεπω να παιρνω το Power Bank τελικα, νομιζω εχει περισσοτερα +. Και μια ερωτηση σε αυτο @BlueChris. Αυτο που εδωσες στο λινκ σου μπορει να φορτιζει ασυρματα τη συσκευη ενω ταυτοχρονα ειναι συνδεδεμενο στην πριζα ή πρεπει να το εχεις φορτισει πρωτα και επειτα να βαλεις πανω τη συσκευη?

 

Η επιλογη μου ηταν ακριβως αυτη:White Pad & Black Receiver.Μου βγηκε 21,00€

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Κατσε τωρα με ψιλομπερδεψες :)

Οταν λες κοψιμο το 2ο ποδαρακι και κολλημα πανω στο 1ο ποδαρακι της S view τι ακριβως εννοεις? Θελω να πω, πως ακριβως να το κοψω και κυριως πως να το κολλησω? Το εχεις κανει?

 

 

Καλο φαινεται κι αυτο, αλλα και παλι μπερδευτηκα :lol:

 

Εχει καποιες επιλογες στο dropdown menu σωστα? Εστω πως επιλεγω το Type: White Pad & Black Receiver. H τιμη ειναι Στο δευτερο dropdown εχει Color: 6 και η τιμη παει

Τι ακριβως εννοει ο πωλητης τωρα? Εσυ ποιο ειχες επιλεξει?

 

Αν και με βλεπω να παιρνω το Power Bank τελικα, νομιζω εχει περισσοτερα +. Και μια ερωτηση σε αυτο @BlueChris. Αυτο που εδωσες στο λινκ σου μπορει να φορτιζει ασυρματα τη συσκευη ενω ταυτοχρονα ειναι συνδεδεμενο στην πριζα ή πρεπει να το εχεις φορτισει πρωτα και επειτα να βαλεις πανω τη συσκευη?

 

Όχι δεν το έχω κάνει εγώ αλλά παιδιά στο XDA το έχουν κάνει, βασικά ήμουν έτοιμος να το κάνω μέχρι που έσκασε η φάση με την sview wireless στο eshop και δεν το έκανα, πάντως γίνεται...

 

Δεν θες receiver εκεί που παίρνεις το Pad... μόνο pad διαλέγεις εκεί.. για receiver έχω το άλλο link αν και ναι όντως το powerbank ίσως είναι καλύτερη λύση με 10€ παραπάνω

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για μια slim armor spigen κόκκινη ή μπλε οποίος εχει pm. Edited by nikolasn80

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το έχω κάνει εγώ αλλά παιδιά στο XDA το έχουν κάνει, βασικά ήμουν έτοιμος να το κάνω μέχρι που έσκασε η φάση με την sview wireless στο eshop και δεν το έκανα, πάντως γίνεται...

 

Δεν θες receiver εκεί που παίρνεις το Pad... μόνο pad διαλέγεις εκεί.. για receiver έχω το άλλο link αν και ναι όντως το powerbank ίσως είναι καλύτερη λύση με 10€ παραπάνω

Τhanks kapapa n' BlueChris :D

 

Και αν η απαντηση σε αυτο ειναι "Ναι", τοτε παραγγελνω το bank αμεσα!

@BlueChris. Αυτο που εδωσες στο λινκ σου μπορει να φορτιζει ασυρματα τη συσκευη ενω ταυτοχρονα ειναι συνδεδεμενο στην πριζα ή πρεπει να το εχεις φορτισει πρωτα και επειτα να βαλεις πανω τη συσκευη?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Έλα ναι φορτίζει αν και Κινέζος λέει στο manual να μην το κάνουμε αλλά εγώ έτσι το κάνω. Ίσως απλά να βγάζω το Usb από το bank το βράδυ και να το βάζω το πρωί... Αλλά βαριέμαι

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Έχω δώσει ακριβώς πιο πάνω σε παρόμοια τιμή (ελάχιστα πιο ακριβός) αυτόν που χρησιμοποιώ εγώ και πιστέυω πως είναι καλύτερος γιατί έχει πέρα από ηχητική έχει και οπτική ένδειξη (φωτάκι που αλλάζει χρώμα, από πράσινο σε μπλέ) ώστε να ξέρεις ότι τοποθετήθηκε σωστά το κινητό και φορτίζει. ΔΙκρίνεται και στη φωτογραφία.

http://www.ebay.com/itm/Wireless-Qi-Power-Charger-Charging-Adapter-Nexus-4-Lumia-920-Galaxy-S3-S4-NoteII-/121160682044?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item1c35bd4a3c

 

Έχει και αυτό που πρέπει να βάλουμε στο κινητό το αυτοκολιτακι?

Τα νούμερα του είναι σαν αυτά που έλεγε ο μπλουκρις για να φορτώνει σωστά ακόμα και με θήκη;

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω δώσει ακριβώς πιο πάνω σε παρόμοια τιμή (ελάχιστα πιο ακριβός) αυτόν που χρησιμοποιώ εγώ και πιστέυω πως είναι καλύτερος γιατί έχει πέρα από ηχητική έχει και οπτική ένδειξη (φωτάκι που αλλάζει χρώμα, από πράσινο σε μπλέ) ώστε να ξέρεις ότι τοποθετήθηκε σωστά το κινητό και φορτίζει. ΔΙκρίνεται και στη φωτογραφία.

http://www.ebay.com/itm/Wireless-Qi-Power-Charger-Charging-Adapter-Nexus-4-Lumia-920-Galaxy-S3-S4-NoteII-/121160682044?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item1c35bd4a3c

 

Εχει και αυτό που πρέπει να βάλουμε στο κινητό το αυτοκολιτακι?

Τα νούμερα του είναι σαν αυτά που έλεγε ο μπλουκρις για να φορτώνει σωστά ακόμα και με θήκη;

Αν όχι θα πάρω αυτό που λέει ο μπλουκρις λίγο πριν και φορτιστή αυτών που λες εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω η ασύρματη φόρτιση ενδιέφερε και άλλους τελικά!

Ευχαριστώ όλους όσους μοιράστηκαν τις εμπειρίες τους και ιδιαίτερα τον BlueChris και τον achillesgk καθώς ακολούθησα τις προτάσεις τους και πήρα το Qi Wireless Charger PAD +10000mAh Battery και το Wireless Qi Power Charger Charging Adapter Nexus 4 Lumia 920 Galaxy S3 S4 NoteII. Τώρα θα πρέπει να περιμένωωωωωωωωωω...

Έχω ήδη παραγγείλει την S-VIEW WIRELESS CHARGING COVER και μου είπαν ότι θα την έχω το πολύ μέχρι τις αρχές της επόμενης εβδομάδας. Φίλε BlueChris, επειδή την έχεις ήδη, είναι η αυθεντική της Samsung, σωστά; Έχεις προσέξει προβλήματα με το nfc όταν την φοράς?

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω η ασύρματη φόρτιση ενδιέφερε και άλλους τελικά!

Ευχαριστώ όλους όσους μοιράστηκαν τις εμπειρίες τους και ιδιαίτερα τον BlueChris και τον achillesgk καθώς ακολούθησα τις προτάσεις τους και πήρα το Qi Wireless Charger PAD +10000mAh Battery και το Wireless Qi Power Charger Charging Adapter Nexus 4 Lumia 920 Galaxy S3 S4 NoteII. Τώρα θα πρέπει να περιμένωωωωωωωωωω...

Έχω ήδη παραγγείλει την S-VIEW WIRELESS CHARGING COVER και μου είπαν ότι θα την έχω το πολύ μέχρι τις αρχές της επόμενης εβδομάδας. Φίλε BlueChris, επειδή την έχεις ήδη, είναι η αυθεντική της Samsung, σωστά; Έχεις προσέξει προβλήματα με το nfc όταν την φοράς?

 

Αυθεντική είναι αλλα δεν έχω κάτι άλλο να δοκιμάσω το NFc αλλά μάλλον θα παίζει καλύτερα γιατί μαμά το NFc είναι στην μπαταρία ενώ με τη θήκη είναι στην πλάτη του κινητού

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Το wireless charger pad με την μπαταρια 10000 μολις το εκανα παραγγελια και εγω. S view wireless θηκη εχω οποτε για να δουμε τι λεει το μικρο όταν με το καλο ερθει.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν με βόλευαν ποτέ τα ρολόγια και το φοβόμουν δίνω το Galaxy Gear σε κατάσταση κούτας (έχει φορεθεί μια φορά) σαν καινουργιο όποιος ενδιαφέρεται για gear ας μου στείλει pm.
GSXR 1000 K8 - Galaxy NOTE 3 - DELL XPS 12
Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθε η spigen neo hybrid απο το amazon. Καλη αισθηση αφηνει στο χερι, μονο που του δινει καποιο ογκο.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...