Jump to content

[Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπαααα ειδικά άμα έχεις βάλει το μπροστά μέρος από πίσω τότε δεν πρόκειται να κλείσει .Το τρελό ξέρεις πιο είναι ?έχω μια κινέζικη θήκη τύπου s view η οποία όση ώρα και να δουλεύεις το κινητό όσο και να την ζ ορίσεις κλείνει αμέσως μόνη της !!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να κάνω μια noobικη ερώτηση...πως λειτουργεί η εφαρμογή runkeeper στο Gear εφόσον αυτό δεν διαθέτει gps? Προϋποθέτει ότι θα έχεις μαζί σου και το κινητό?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να κάνω μια noobικη ερώτηση...πως λειτουργεί η εφαρμογή runkeeper στο Gear εφόσον αυτό δεν διαθέτει gps? Προϋποθέτει ότι θα έχεις μαζί σου και το κινητό?

 

Ναι, βεβαια, το gear λειτουργει παντα σε συνδυασμο με το κινητο. Πολύ χρησιμες οι εφαρμογες του είδους και δουλευουν αψογα με το ρολογακι...

@ Bluechris

Υπαρχουν κανονικα clients για το ρολοι, για ολες τις γνωστες εφαρμογες του τυπου αυτου...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, βεβαια, το gear λειτουργει παντα σε συνδυασμο με το κινητο. Πολύ χρησιμες οι εφαρμογες του είδους και δουλευουν αψογα με το ρολογακι...

@ Bluechris

Υπαρχουν κανονικα clients για το ρολοι, για ολες τις γνωστες εφαρμογες του τυπου αυτου...

 

Αν τρέχεις με το Note στην τσέπη, θα πρέπει το παντελόνι να έχει πολύ δυνατό λάστιχο στην μέση γιατί από το βάρος μπορεί να φτάσει στα γόνατα :D.

Το είχα πάθει μα το Note 2. Έτρεχα κρατώντας με το ένα χέρι το παντελόνι μου. :)

 

Νομίζω ένα τσαντάκι απ αυτά που δένουν και στον μηρό είναι απαραίτητο για το τρέξιμο αφού η θήκη μπρατσου θα φαίνεται τεράστια.

Όμως βρε παιδιά δεν είναι too much να έχεις στο τρεξιμο κινητό, ακουστικά ΒΤ για την μουσική και τις ανακοινώσεις του προγραμματος και παράλληλα ρολόι?

 

Εδώ είναι που χρειάζεται δεύτερο τηλέφωνο μικρών διαστάσεων για τα σπορ.

Αντί για ρολόι παίρνεις ένα Motorola G όταν κυκλοφορήσει και κάνεις το τρέξιμο σου άνετα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μα πως θα τρέξεις βρε το runkeeper στο ρολόι; και gps να είχε.

 

Chris όπως σου είπε και ο φίλος Βαγγέλης, υπάρχουν πολλές εφαρμογές τέτοιου τύπου απλά σκέφτηκα ότι αν είχε ένα gps, θα ήταν το ιδανικό για τέτοιες καταστάσεις. :)

 

 

 

 

Αν τρέχεις με το Note στην τσέπη, θα πρέπει το παντελόνι να έχει πολύ δυνατό λάστιχο στην μέση γιατί από το βάρος μπορεί να φτάσει στα γόνατα :D.

Το είχα πάθει μα το Note 2. Έτρεχα κρατώντας με το ένα χέρι το παντελόνι μου. :)

 

Νομίζω ένα τσαντάκι απ αυτά που δένουν και στον μηρό είναι απαραίτητο για το τρέξιμο αφού η θήκη μπρατσου θα φαίνεται τεράστια.

Όμως βρε παιδιά δεν είναι too much να έχεις στο τρεξιμο κινητό, ακουστικά ΒΤ για την μουσική και τις ανακοινώσεις του προγραμματος και παράλληλα ρολόι?

 

Εδώ είναι που χρειάζεται δεύτερο τηλέφωνο μικρών διαστάσεων για τα σπορ.

Αντί για ρολόι παίρνεις ένα Motorola G όταν κυκλοφορήσει και κάνεις το τρέξιμο σου άνετα.

 

Όντως Κώστα, αυτό είναι ένα θέμα που προβληματίζει όσους τρέχουν. Προσωπικά είμαι λάτρης του τρεξίματος χρόνια τώρα και θεωρώ πως η καλύτερη λύση είναι ένα τσαντάκι μέσης (υπάρχουν κάτι μικρά, λεπτά ειδικά για τέτοια περίσταση). Ωστόσο, όπως είπα και στον φίλο Bluechris, με την προσθήκη ενός gps, το Gear γινόταν ένα ακόμα πιο χρήσιμο εργαλείο.

 

Εύχομαι σε όλους μια όμορφη και ξεκούραστη Κυριακή.

Link to comment
Share on other sites

Αν τρέχεις με το Note στην τσέπη, θα πρέπει το παντελόνι να έχει πολύ δυνατό λάστιχο στην μέση γιατί από το βάρος μπορεί να φτάσει στα γόνατα :D.

Το είχα πάθει μα το Note 2. Έτρεχα κρατώντας με το ένα χέρι το παντελόνι μου. :)

 

Νομίζω ένα τσαντάκι απ αυτά που δένουν και στον μηρό είναι απαραίτητο για το τρέξιμο αφού η θήκη μπρατσου θα φαίνεται τεράστια.

Όμως βρε παιδιά δεν είναι too much να έχεις στο τρεξιμο κινητό, ακουστικά ΒΤ για την μουσική και τις ανακοινώσεις του προγραμματος και παράλληλα ρολόι?

 

Εδώ είναι που χρειάζεται δεύτερο τηλέφωνο μικρών διαστάσεων για τα σπορ.

Αντί για ρολόι παίρνεις ένα Motorola G όταν κυκλοφορήσει και κάνεις το τρέξιμο σου άνετα.

 

Κωστα είναι δεδομενο το τσαντακι μεσης στο τρεξιμο, καθως περα από τα gadgets εχω και αλλα πραγματα (λιγα χρηματα - ανθρωποι ειμαστε μπορει να χρειαστούμε κατι, κλειδιά κλπ).

Κανενα θεμα, λοιπον, στη φορητοτητα. Δε θελω να εχω πολλες συσκευες κινητών Κωστα, θελω μια και καλη που θα την εχω παντου και παντα μαζι μου, αυτή είναι η λογικη μου.

Κι ετσι το ρολοι γινεται βοηθός και παρεα στο τρεξιμο και με εχει βολεψει παρα πολύ. Γιατι too much να εχεις 3 συσκευες πανω σου, κανενα απολυτως πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω αγοράσει από το ebay μια θήκη γαι το note 3 αλλά δεν δουλεύει σωστά (δεν δείχνει μόνο στο επάνω μέρος τις συντομεύσεις όπως έπρεπε ). Διάβασα ότι αν δεν είναι γνήσια ότι δεν δουλεύει σωστα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω αγοράσει από το ebay μια θήκη γαι το note 3 αλλά δεν δουλεύει σωστά (δεν δείχνει μόνο στο επάνω μέρος τις συντομεύσεις όπως έπρεπε ). Διάβασα ότι αν δεν είναι γνήσια ότι δεν δουλεύει σωστα.

Σωστά διάβασες. Χρειάζεται ένα ειδικό τσιπάκι για να παίξει σωστά, κάτι που δεν έχουν οι "ιμιτασιόν" θήκες, αν και κάπου διάβασα ότι πρόσφατα κατάφεραν να το αντιγράψουν. Προφανώς η δική σου δεν το έχει.

 

Πάντα προτιμάτε τις αυθεντικές/ποιοτικές θήκες. Έχετε δώσει έναν σκασμό λεφτά για τη συσκευή. Ντύστε τη σωστά και όχι με κινέζικες χλαμύδες. Μην πιείτε 5 καφέδες και δώστε τα για μια αυθεντική θήκη που θα είναι όμορφη και θα δουλεύει σωστά.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση

Mετά το τελευταίο update στις 15/11 αυξήθηκε η διάρκεια της μπαταρίας του Gear κατά πολύ.

48h με πολύ χρήση, κλήσεις, άπειρες ειδοποιήσεις, μερικές φωτο & βίντεο.

42% υπόλοιπο μπαταρίας, δλδ. θα φτάνει η αυτονομία του σχεδόν 4 ημέρες.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση

Mετά το τελευταίο update στις 15/11 αυξήθηκε η διάρκεια της μπαταρίας του Gear κατά πολύ.

48h με πολύ χρήση, κλήσεις, άπειρες ειδοποιήσεις, μερικές φωτο & βίντεο.

42% υπόλοιπο μπαταρίας, δλδ. θα φτάνει η αυτονομία του σχεδόν 4 ημέρες.

 

4 μέρες?!? Με ανοιχτό 3g ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση

Mετά το τελευταίο update στις 15/11 αυξήθηκε η διάρκεια της μπαταρίας του Gear κατά πολύ.

48h με πολύ χρήση, κλήσεις, άπειρες ειδοποιήσεις, μερικές φωτο & βίντεο.

42% υπόλοιπο μπαταρίας, δλδ. θα φτάνει η αυτονομία του σχεδόν 4 ημέρες.

 

Μιχαλη σημερα παραλαμβανω το δευτερο gear μου. Μπορω να σου πω ότι μου ελειψε :lol:

Ερωτηση: Του εχεις βαλει screen protector? Θεωρητικα αν αποφυγουμε κανενα ακουσιο χτυπημα σε τοιχο/πορτα αυτοκινητου κλπ κλπ δεν πιστευω με προσεκτικη χρηση να εχουμε γρατζουνιες στην οθονη. Τι λες?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Την Παρασκευή παρέλαβα και εγώ το τερατάκι μου σε μαύρο φυσικά και έχω πάθει πλάκα. Θέλω να του βάλω μια θήκη ώστε να έχω το κεφάλι μου ήσυχο και λέω να κινηθώ στην official s view. Καταρχήν θα ήθελα την γνώμη κάποιων που ήδη έχουν και επίσης καμμιά πρόταση από που να την πάρω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Την Παρασκευή παρέλαβα και εγώ το τερατάκι μου σε μαύρο φυσικά και έχω πάθει πλάκα. Θέλω να του βάλω μια θήκη ώστε να έχω το κεφάλι μου ήσυχο και λέω να κινηθώ στην official s view. Καταρχήν θα ήθελα την γνώμη κάποιων που ήδη έχουν και επίσης καμμιά πρόταση από που να την πάρω.

 

Καλημέρα.

Σχετικά με το πρώτο σκέλος διαβασε παραπάνω σε αυτήν τη σελιδα :)

Όσον αφορά το δεύτερο, αγόρασε το απο όπου το βρεις φθηνότερα αν θελεις απο Ελλάδα (skroutz) ή κοιτα και στο ebay.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

4 μέρες?!? Με ανοιχτό 3g ή όχι?

Δεν ξέρω για ποιον λόγο εννοείς ανοιχτό το 3G, αλλά στην δική μου συσκευή δεν κλείνει ποτέ.

 

Μιχαλη σημερα παραλαμβανω το δευτερο gear μου. Μπορω να σου πω ότι μου ελειψε :lol:

Ερωτηση: Του εχεις βαλει screen protector? Θεωρητικα αν αποφυγουμε κανενα ακουσιο χτυπημα σε τοιχο/πορτα αυτοκινητου κλπ κλπ δεν πιστευω με προσεκτικη χρηση να εχουμε γρατζουνιες στην οθονη. Τι λες?

Σε καμία περίπτωση Βαγγέλη να βάλεις screen protector.

Θα χαλάσει το υπέροχο touch and feeling που έχει το Gear, άσε που θα είναι και άσχημο.

Πάντως η οθόνη φαίνεται αντοχής. Θέλει βέβαια την σχετική προσοχή, ειδικά στις πόρτες.

Tι χρώμα αυτή την φορά?

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για ποιον λόγο εννοείς ανοιχτό το 3G, αλλά στην δική μου συσκευή δεν κλείνει ποτέ.

 

 

Σε καμία περίπτωση Βαγγέλη να βάλεις screen protector.

Θα χαλάσει το υπέροχο touch and feeling που έχει το Gear, άσε που θα είναι και άσχημο.

Πάντως η οθόνη φαίνεται αντοχής. Θέλει βέβαια την σχετική προσοχή, ειδικά στις πόρτες.

Tι χρώμα αυτή την φορά?

 

Μαυρο και παλι Μιχαλη, είμαι κλασικος τυπος αναφορικα με ρολογια και λοιπα παραφερναλια που σερνουμε πανω μας. Μονο το νοτελι το πηρα και σε λευκο για αλλαγη, πουλώντας το μαυρο, για να "φωτιζει" λιγο τη μερα μου :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μαυρο και παλι Μιχαλη, είμαι κλασικος τυπος αναφορικα με ρολογια και λοιπα παραφερναλια που σερνουμε πανω μας. Μονο το νοτελι το πηρα και σε λευκο για αλλαγη, πουλώντας το μαυρο, για να "φωτιζει" λιγο τη μερα μου :lol:
Χεχεχε, έτσι!

Note white, αν και στο μαύρο μου αρέσει περισσότερο η αίσθηση του back cover battery

Και εγώ αν δεν είχα βρει σε Mocha grey που το θεωρώ super, το μαύρο θα έπαιρνα.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Χεχεχε, έτσι!

Note white, αν και στο μαύρο μου αρέσει περισσότερο η αίσθηση του back cover battery

Και εγώ αν δεν είχα βρει σε Mocha grey που το θεωρώ super, το μαύρο θα έπαιρνα.

 

Το γκρι είναι το μοναδικο -πλην του μαυρου- που θα αγοραζα.

Για το καπακι του note συμφωνω, αλλα ούτως η αλλως είμαι day 1 με λευκη s-view που εχει πολύ ωραια αισθηση...

Link to comment
Share on other sites

Boys ξέρει κανείς αν υπάρχει Ελλάδα το Spigen Glass tr ? για να μην το παίρνω πάλι απέξω...

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Σε καμία περίπτωση Βαγγέλη να βάλεις screen protector.

Θα χαλάσει το υπέροχο touch and feeling που έχει το Gear, άσε που θα είναι και άσχημο.

Πάντως η οθόνη φαίνεται αντοχής. Θέλει βέβαια την σχετική προσοχή, ειδικά στις πόρτες.

Tι χρώμα αυτή την φορά?

Γιατί το λες αυτό; Το έχεις δοκιμάσει; Εγώ περιμένω to πορτοκαλί Gear και αυτό:

http://www.ebay.com/itm/121210010521?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

που καλύπτει και το μεταλλικό μέρος του σώματος, αλλά έχει και ελεοφοβική επιφάνεια. Καλύτερα (αν ισχύει) λίγο χειρότερη αίσθηση, παρά γρατζουνιές που θα με κάνουν να το σιχαθώ και να μη θέλω να το βλέπω/χρησιμοποιώ...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Το γκρι είναι το μοναδικο -πλην του μαυρου- που θα αγοραζα.

Για το καπακι του note συμφωνω, αλλα ούτως η αλλως είμαι day 1 με λευκη s-view που εχει πολύ ωραια αισθηση...

Είμαι πολύ κατά με τις θήκες και ειδικά s-view, γιατί αν και όμορφες, τις θεωρώ καθυστέρηση για το άνοιγμα της συσκευής, βέβαια έχοντας το Gear είναι λυμένο αυτό.

Το σημαντικότερο όμως είναι ότι, επειδή το βάζω στην πίσω τσέπη του jean μου και γλιστράει τέλεια χωρίς.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το λες αυτό; Το έχεις δοκιμάσει; Εγώ περιμένω to πορτοκαλί Gear και αυτό:

http://www.ebay.com/itm/121210010521?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

που καλύπτει και το μεταλλικό μέρος του σώματος, αλλά έχει και ελεοφοβική επιφάνεια. Καλύτερα (αν ισχύει) λίγο χειρότερη αίσθηση, παρά γρατζουνιές που θα με κάνουν να το σιχαθώ και να μη θέλω να το βλέπω/χρησιμοποιώ...

 

Η αληθεια είναι ότι πανω σε ένα ρολοι οτιδήποτε παραπεμπει σε ξενο σωμα (ζελατινα κλπ) χαλαει την αισθητικη του. Με λιγο προσοχη και αποφυγη ακουσιων χτυπημάτων στη καθημερινοτητα, δε νομιζω ότι θα εχει κανενα θεμα. Gorilla Glass 3 φοραει και θα δεχεται "απαλα χαδια" από τα χερια μας :lol:

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια είναι ότι πανω σε ένα ρολοι οτιδήποτε παραπεμπει σε ξενο σωμα (ζελατινα κλπ) χαλαει την αισθητικη του. Με λιγο προσοχη και αποφυγη ακουσιων χτυπημάτων στη καθημερινοτητα, δε νομιζω ότι θα εχει κανενα θεμα. Gorilla Glass 3 φοραει και θα δεχεται "απαλα χαδια" από τα χερια μας :lol:

 

Το δικό μου το smartwatch 2 έχει φάει κάτι μικρούςτρακους σε ττοίχους αλλά ευτυχώς δεν έχει καταλάβειττίποτα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ενδιαφέρεται για αγορά του Sony SW2, τρέχει προσφορά στο Amazon UK 98£ (117€)

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00DNDF2OU/ref=nosim

 

 

Πάντως δεν μπορώ ακόμα να φανταστώ πως θα αφήσω στην άκρη το Rolex για να φοράω το gear.

Μπορεί να μην είναι το original αλλά θα σου το θυμίζει :p

 

 

 

Edit:

... Thanks S.U.

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...