Jump to content

[Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι και μια κλάση πάνω στην τιμή άλλωστε.

Αναλυτικό αναμένουμε διακαώς.

Να πω την αλήθεια εμφανισιακά το Sony Smartwatch2 μου αρέσει περισσότερο.

Πάει πιο πολύ με το χέρι του Βαγγέλη.

 

Το gear είναι σαφως πιο πολυτελες τελικα, όμως..

 

@Jig

Με εκνευριζει πολύ η προκαταληψη των ανα τον κοσμο reviewers. Πλεον δεν εχω καμια -μα καμια- εμπιστοσυνη σε κανενα από τα επιφανη sites για παρουσιασεις προϊοντων. Μονο ότι βλεπουν τα ιδια μου τα ματια...

Το προϊον είναι εντυπωσιακο και σε καμια περιπτωση στο ιδιο level, όπως θελουν να μας πεισουν, με το -πολύ καλο κατά τα αλλα σονυ - θα επανελθω με εντυπώσεις...

Link to comment
Share on other sites

@Jig

Με εκνευριζει πολύ η προκαταληψη των ανα τον κοσμο reviewers. Πλεον δεν εχω καμια -μα καμια- εμπιστοσυνη σε κανενα από τα επιφανη sites για παρουσιασεις προϊοντων. Μονο ότι βλεπουν τα ιδια μου τα ματια...

Το προϊον είναι εντυπωσιακο και σε καμια περιπτωση στο ιδιο level, όπως θελουν να μας πεισουν, με το -πολύ καλο κατά τα αλλα σονυ - θα επανελθω με εντυπώσεις...

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου και οι συγκρίσεις που έχουν κάνει είναι μόνο για γέλια τελικά.

Βέβαια μην ξεχνάμε ότι είναι και πιο ακριβό, σχεδόν 2πλάσια τιμή.

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Το gear είναι σαφως πιο πολυτελες τελικα, όμως..

 

@Jig

Με εκνευριζει πολύ η προκαταληψη των ανα τον κοσμο reviewers. Πλεον δεν εχω καμια -μα καμια- εμπιστοσυνη σε κανενα από τα επιφανη sites για παρουσιασεις προϊοντων. Μονο ότι βλεπουν τα ιδια μου τα ματια...

Το προϊον είναι εντυπωσιακο και σε καμια περιπτωση στο ιδιο level, όπως θελουν να μας πεισουν, με το -πολύ καλο κατά τα αλλα σονυ - θα επανελθω με εντυπώσεις...

 

Πάντως η αλήθεια είναι ότι μπλεξαμε με καινούριο gadget. Νομίζω ανακαλύψαμε το πιο βολικό όλων των gadget.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου και οι συγκρίσεις που έχουν κάνει είναι μόνο για γέλια τελικά.

Βέβαια μην ξεχνάμε ότι είναι και πιο ακριβό, σχεδόν 2πλάσια τιμή.

 

Ναι, δε διαφωνω για την τιμη, αλλα παντου γραφεται ότι το σονυ είναι ανωτερο στα σημεια και ας είναι σχεδόν στη μιση τιμη. Αυτό, φυσικα, δεν ισχυει και η ανωτεροτητα του gear είναι καθολικη. Η ανακυκλωση των ψεματων γινεται ξεκαθαρη όταν μιλουν για 6 ωρες αυτονομια ενώ εγω το βλεπω για κανα διημερο κανονικης χρησης.

 

@ Αντωνη

Ναι, πραγματι, εχουμε καινουριο gadget να ασχολούμαστε και να αναβαθμίζουμε ετησίως. Για να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα πω ότι δεν έχει καμία σχέση το ένα με το άλλο

Το SW2 είναι παιχνιδάκι, που βέβαια κάνει καλά την δουλειά του, μπροστά στο Gear

 

@

v@gelis

που αναβαθμίζουμε ετησίως, καλοοοο :p

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

@

v@gelis

που αναβαθμίζουμε ετησίως, καλοοοο :p

 

Χαχα, ε να μην πουμε κι ένα καλο, βραδυ Σαββατου είναι (παρεμπιπτοντως το ξαναπηρα το sw2 αλλα αυτή τη φορα θα το κρινω παραλληλα με το gear)... :lol:

Με αυτά και με αυτά, πες μου πως σου φαινεται το ηχειο του κατά τη διαρκεια των κλησεων. Θεωρω πως στη μεγιστη ενταση (+6) πλεον το ηχειακι δε μπορει να δωσει άλλο και τριζει, οποτε το εχω αφησει στο 5.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω πως στη μεγιστη ενταση (+6) πλεον το ηχειακι δε μπορει να δωσει άλλο και τριζει, οποτε το εχω αφησει στο 5.

 

Full το έχω, στο +7

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Full το έχω, στο +7

 

7 εχει στον ηχο κλησης, 6 κατά τη διαρκεια της κλησης. Στη δευτερη περιπτωση παρατηρω ότι επιλεγοντας το μεγιστο (+6) πλεον παραμορφωνει λιγο τη φωνη του συνομιλητή...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες

Ακόμα το δωράκι μου δεν έχει κλείσει 24ωρο και η μπαταρία φαίνεται μια χαρά, όχι βέβαια σαν του SW2

Το σίγουρο είναι ότι θα βγάζει μια ημέρα και θα περισσεύει.

@Βαγγέλη όχι, δεν έχει κάποια παραμόρφωση το ηχειάκι του στις κλήσεις, τέρμα όλα, μέχρι και η φωτεινότητα :)

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανένας κάτοχος sbh52 γιατί κάθε φορά που το συνδέω με το note 3 μου βγάζει ενημέρωση ακουστικου..Η πλάκα είναι ότι όταν πάω να το κάνω αναβάθμιση πάντα κάπου στη μέση διακόπτεται. . Επισησ έχει βγει σε κανένα site κανένα gamepad που να είναι συμβατό με το νοτελι; εκτός από το gameklip που δεν με ενδιαφέρει. . Edited by nt3_than88
Life is so ... simple!!:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανένας κάτοχος sbh52 γιατί κάθε φορά που το συνδέω με το note 3 μου βγάζει ενημέρωση ακουστικου..Η πλάκα είναι ότι όταν πάω να το κάνω αναβάθμιση πάντα κάπου στη μέση διακόπτεται. . Επισησ έχει βγει σε κανένα site κανένα gamepad που να είναι συμβατό με το νοτελι; εκτός από το gameklip που δεν με ενδιαφέρει. .

 

Αν δεν καταφέρνει να σου περάσει to update δεν είναι σοβαρό αλλά δεν είναι σωστό. Απενεργοποίησε τα πάντα στο smart connect και προσπάθησε πάλι, αν πάλι δεν κάνει νομίζω πως αν κατεβάσεις από το site της Sony Το update manager το γενικό και εγκαταστήσεις το software sto pc και βάλεις το sbh52 με usb στο pc θα σου κάνει αυτό αναβάθμιση.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος με το Sony sbh-52 μπορεί να επιβεβαιώσει αν εμφανίζει και τα emails με την εγκατάσταση του σχετικου΄add on?

Στο google play γραφει πάντως ότι συνεργάζεται μόνο με τη stock email εφαρμογή σε Sony xperia smartphones..

Το έχει δοκιμάσει κανείς?

Edited by rx8_75

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος με το Sony sbh-52 μπορεί να επιβεβαιώσει αν εμφανίζει και τα emails με την εγκατάσταση του σχετικου΄add on?

Στο google play γραφει πάντως ότι συνεργάζεται μόνο με τη stock email εφαρμογή σε Sony xperia smartphones..

Το έχει δοκιμάσει κανείς?

 

Ναι δεν μου παίζει...

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν μου παίζει...

 

ok Ευχαριστώ! :)

Οπότε δεν έχει νόημα να το εγκαταστήσω εκτός κι αν κάποια στιγμή βγει αναβάθμιση που να υποστηρίζει όλους του email clients.

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Δυο πολύ χρήσιμα χαρακτηριστικά ασφαλειας του Gear.

Όταν απομακρυνθούμε περίπου δυο μέτρα από την συσκευή, κλειδώνει και ξεκλειδώνει αυτόματα όταν επιστρέψουμε.

Το άλλο είναι η Βοηθεια Ασφαλειας

Αν πατήσουμε το κουμπάκι τρεις φορές στέλνει ειδοποίηση στις επαφές που έχουμε επιλέξει για άμεση ανάγκη SOS μαζί με φωτογραφία και χάρτη για το που βρισκόμαστε και αυτό μπορεί να επαναλαμβάνεται π.χ. ανά δέκα λεπτά.

 

Screen shots

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω πηρα αυτη...

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=190900113137&ssPageName=ADME:L:OU:US:3160

 

που μετα απο λιγο ειδα στο amazon αγγλιας οτι την ειχε σχεδον με τα μισα λεφτα... :cry:

Link to comment
Share on other sites

για αυτην εδω την μπαταρια , τι γνωμη εχετε??

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00FPI1E2K/ref=ox_sc_sfl_title_1?ie=UTF8&psc=1

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω πηρα αυτη...

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=190900113137&ssPageName=ADME:L:OU:US:3160

 

που μετα απο λιγο ειδα στο amazon αγγλιας οτι την ειχε σχεδον με τα μισα λεφτα... :cry:

 

την ιδια η μαιμου spiegen?

ιδια τιμη την βρισκω εγω

 

http://www.amazon.co.uk/SPIGEN-Samsung-Galaxy-Protective-Infinity/dp/B00DCIZMEQ/ref=sr_1_17?ie=UTF8&qid=1384265105&sr=8-17&keywords=SPIGEN+SGP++for+Galaxy+Note+3

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

για αυτην εδω την μπαταρια , τι γνωμη εχετε??

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00FPI1E2K/ref=ox_sc_sfl_title_1?ie=UTF8&psc=1

 

Την έχω, απάτη μεγάλη

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς θέμα με το S-View ?

Το παρέλαβα από (Αθήνα) .......την Παρασκευή και το εγκατέστησα, όλα καλά αλλά ....σήμερα παρατήρησα ακριβώς στη μέση τις οθόνης γρατσουνιές

σε σχήμα Τ ή + ,προσπάθησα να το καθαρίσω με ένα πανάκι αλλά δεν έφυγε τελείως (έμεινε το 60%) .

Τώρα την έβγαλα και έβαλα πάλι την δική του πλάτη ...

Ένα θέμα έχουν άνοιξη και στους XDA ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2521821 .

Η θήκη είναι Original Samsung το λέω γιατί κάτι γράφτηκε ότι φταίνε η μη Original .

Εντωμεταξύ τα σημάδια είναι σχεδόν εκεί που ενώνονται η ζελατίνα με το το πλαστικό του .

Καμιά ιδέα πως να φύγει ?

Ψάχνω να πάρω αυτό το SPIGEN Samsung Galaxy Note 3 Screen Protector Glass (http://www.amazon.co.uk/SPIGEN-Samsung-Protector-Tempered-Anti-Chip/dp/B00DD5TWXK/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1384275505&sr=8-2&keywords=Spigen+Samsung+Galaxy+Note+3+Screen+Protector+Glass+Tempered+Glass+Screen+Protector+Clear+for+Galaxy+Note+III καμιά καλύτερη τιμή ? επίσης είδα ότι έχει 2 μοντέλα πιο λέτε εσείς ?

Edited by sv2bzq

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρεις το πορτοκαλί και άμα μπορείς να περιμένεις μάλλον θα βγει και το ακόμα πιο λεπτό από αυτά τα δύο .Δοκιμασμένο το πορτοκαλί σε S4 !
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...