Jump to content

[Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το πλακετακι εχει ηδη το εχουν αντιγραψει οι κινεζοι, θα δειτε πολλες θηκες να κυκλοφορουν με τις πληρες λειτουργιες s view cover. στην κινεζικη αγορα ηδη υπαρχουν τετοιες θηκες και πανομοιοτυπες με την s view, τις εχω βρει στο κινεζικο ebay, taobao. θα τις δειτε συντομα και στο ebay.

 

Βρίσκομαι στην Κίνα, Shenzhen. Τις μαϊμού τις είχε 98 Yuan. Ακόμα και υπάλληλος μου είπε ότι είναι μαϊμού... Τις αυθεντικές 658 Yan. Ποιο ακριβά και από Ελλάδα. Και περιττό να σας πω ότι ακόμα Κινέζο δεν είδα με κινέζικο κινητό. Μόνον Samsung, HTC και μετά IPhone. Οι τιμές αν εξαιρέσεις το Hong Kong, είναι πολύ ακριβότερες από την Ελλάδα. Α...Και δεν θα δείτε εύκολα κινέζο με κινέζικα gadgets. Αυτό που μου έκανε εντύπωση. Κοπέλες πολλές κοπέλες με παντόφλες κινητά!!!

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά ξέρει κανένας πως μπορούμε να κάνουμε check για update στο firmware του SmartWatch 2 ?

Και ποια η διαφορά μεταξύ του sbh 52 και του sbh 50 ,είναι μόνο ότι δεν έχει μεγάφωνο για να απαντάς από αυτό ? ή είναι και κάτι άλλο ?

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανένας πως μπορούμε να κάνουμε check για update στο firmware του SmartWatch 2 ?

Aφου εχεις πρωτα κανει εγκατασταση στο τηλεφωνο την εφαρμογη Smart Connect και εχεις φυσικα συνδεσει το SW2 πηγαινεις στις πληροφοριες και πατας Ενημερωση και θα σου πει αν εχεις την τελευταια εκδοση (1.0.Β.1.6)

Αν χρειαζεται update θα πρεπει να εγκαταστησεις στο PC την Υπηρεσία αναβάθμισης, ναι, δυστυχως μονο σε Windows μπορεις.

edit:

Εδώ το link

http://www.sonymobile.com/gr/tools/update%20service/

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Aφου εχεις πρωτα κανει εγκατασταση στο τηλεφωνο την εφαρμογη Smart Connect και εχεις φυσικα συνδεσει το SW2 πηγαινεις στις πληροφοριες και πατας Ενημερωση και θα σου πει αν εχεις την τελευταια εκδοση (1.0.Β.1.6)

Αν χρειαζεται update θα πρεπει να εγκαταστησεις στο PC την Υπηρεσία αναβάθμισης, ναι, δυστυχως μονο σε Windows μπορεις.

Εδω το link

http://www.sonymobile.com/gr/tools/update%20service/

 

ΟΚ είναι εντάξει .. κατεβάζω και το πρόγραμμα να είμαι έτοιμος .

Ψάχνω λουράκι σε πορτοκαλί αλλά δεν βρήκα ακόμη ,έχω βρει όλα τα άλλα εκτός από αυτό .

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ είναι εντάξει .. κατεβάζω και το πρόγραμμα να είμαι έτοιμος .

Ψάχνω λουράκι σε πορτοκαλί αλλά δεν βρήκα ακόμη ,έχω βρει όλα τα άλλα εκτός από αυτό .

Ποια έκδοση είχες?

Όταν βρεις λουράκια πες το και σε εμάς :)

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση είχες?

Όταν βρεις λουράκια πες το και σε εμάς :)

 

Έχω την 1.0.Β.1.6

Για λουράκια μόνο στο εξωτερικό εδώ http://www.mobilefun.co.uk/sony-smartwatch-2-silicone-wrist-strap-yellow-p41400.htm?referer=struq επίσης από Expansys (δεν έχω πρόχειρο λινκ) κοίτα και εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2476473

Κάτι γίνετε και στους xda εγώ έλυσα κάποιες απορίες μου εκεί .

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 1.0.Β.1.6

Για λουράκια μόνο στο εξωτερικό εδώ http://www.mobilefun.co.uk/sony-smartwatch-2-silicone-wrist-strap-yellow-p41400.htm?referer=struq επίσης από Expansys (δεν έχω πρόχειρο λινκ) κοίτα και εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2476473

Κάτι γίνετε και στους xda εγώ έλυσα κάποιες απορίες μου εκεί .

Ωραια, οπoτε δεν χρειαζεσαι αναβαθμιση γιατι εχεις την τελευταια

Για τα λουρακια πλακα εκανα πριν αλλα ευχαριστω, μου αρεσει μονο το μαυρο :)

Οσο για εφαρμογες εχω βρει ολες οσες χρειαζομαι εκτος απο μια καλη για το WhatsApp

Αυτή που ειχα εγκαταστήσει στο ρολόι (WhatsApp Alerts) ''ετρωγε'' απίστευτη μπαταρία στο τηλέφωνο γιατί έκανε ασταμάτητες συνδέσεις

Αν βρεις καποια αλλη πες μου και οτι χρειαστεις ρωτησε με εδω

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Έχω το sbh52 και μπορώ να πω ότι είναι τέλειο. ..μπορώ να το έχω με δόνηση? η να αλλάξω τον ήχο κλήσης του?..γινεται?και κάτι ακόμα δεν μπορεί να μιλάει τα ελληνικά και όταν πάω στις ρυθμίσεις με την ομιλία με πετάει έξω και δεν με αφήνει να κάνω την συγκεκριμένη ρύθμιση. .
Link to comment
Share on other sites

Έχω το sbh52 και μπορώ να πω ότι είναι τέλειο. ..μπορώ να το έχω με δόνηση? η να αλλάξω τον ήχο κλήσης του?..γινεται?και κάτι ακόμα δεν μπορεί να μιλάει τα ελληνικά και όταν πάω στις ρυθμίσεις με την ομιλία με πετάει έξω και δεν με αφήνει να κάνω την συγκεκριμένη ρύθμιση. .

 

Δυστυχώς δεν έχει δόνηση ούτε μπορείς να αλλάξεις τον ήχο.

Το δικό μου από την αρχή μίλαγε μόνο Ελληνικά και είχα προσπαθήσει όπως εσύ να αλλάξω γλώσσα αλλά δεν με άφηνε.

Δεν το έχω πια για περαιτέρω δοκιμές.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

εχει βαλει κανεις σας καμμια s view case?

 

μολις πηρα την Θήκη Rock Flip Case Magic Preview Galaxy Note 3 N9005 White

την εβαλά αλλα δεν δουλευουν τα s view functions :(

χρειαζεται καμμια ρυθμηση να κανω?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα την Θήκη Rock Flip Case Magic Preview Galaxy Note 3 N9005 White

την εβαλά αλλα δεν δουλευουν τα s view functions :(

χρειαζεται καμμια ρυθμηση να κανω?

 

Για να δουλέψουν τα s view functions χρειάζονται δύο μεταλλικά που έχει η γνήσια s view στη πισω πλευρα.Κοιτα στο video και θα καταλάβεις :http://

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

δηλ περα απτην γνησια ολες οι αλλες δεν λειτουργουν?

 

Όχι γιαυτό και η διαφορά στην τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Έχω 4 Κινεζιές τρελές sview και σκέφτομαι να πάρω μια original να βάζω το πλακετακι σε όποια θέλω :-)

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Έχω 4 Κινεζιές τρελές sview και σκέφτομαι να πάρω μια original να βάζω το πλακετακι σε όποια θέλω :-)

 

σαν μαγνητακι ειναι δηλ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για πειτε καμια εμπειρια με το Sony sbh52. Με ενδιαφερει κυριως η ποιοτητα κλησης μεσω του ακουστικου που εχει (διχως τα headphones), ειναι καλη σε γενικες γραμμες?

Το σκεφτομαι σοβαρα να το παρω, αλλα επειδη εχω το Mw600 το οποιο δε με βολεψε τελικα, εχω ενδοιασμους..

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για πειτε καμια εμπειρια με το Sony sbh52. Με ενδιαφερει κυριως η ποιοτητα κλησης μεσω του ακουστικου που εχει (διχως τα headphones), ειναι καλη σε γενικες γραμμες?

Το σκεφτομαι σοβαρα να το παρω, αλλα επειδη εχω το Mw600 το οποιο δε με βολεψε τελικα, εχω ενδοιασμους..

 

Εγω το πηρα σημερα και εχει προβλημα η οθονη παει πισω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για πειτε καμια εμπειρια με το Sony sbh52. Με ενδιαφερει κυριως η ποιοτητα κλησης μεσω του ακουστικου που εχει (διχως τα headphones), ειναι καλη σε γενικες γραμμες?

Το σκεφτομαι σοβαρα να το παρω, αλλα επειδη εχω το Mw600 το οποιο δε με βολεψε τελικα, εχω ενδοιασμους..

 

Είναι πάρα πολύ καλό αλλά εσύ δεν έχεις λόγο να το πάρεις γιατί η μόνη σοβαρή διάφορα είναι το ηχειακι που μπορείς να απαντήσεις χωρίς ακουστικά.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για πειτε καμια εμπειρια με το Sony sbh52. Με ενδιαφερει κυριως η ποιοτητα κλησης μεσω του ακουστικου που εχει (διχως τα headphones), ειναι καλη σε γενικες γραμμες?

Το σκεφτομαι σοβαρα να το παρω, αλλα επειδη εχω το Mw600 το οποιο δε με βολεψε τελικα, εχω ενδοιασμους..

Εγω εχω αυτο και μπορω να πω πως ειναι τελειο! Sony MW1 πολυ καλη ποιοτητα ηχου συμβατο με το Note 3 και με ραδιο.

Link to comment
Share on other sites

και εγω το ιδιο εχω και ειναι το καλυτερο...

 

ακριβο μεν αλλα κανει τα παντα,,, δειχνει email, notifications of facebook, twitter,, κτλ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για πειτε καμια εμπειρια με το Sony sbh52. Με ενδιαφερει κυριως η ποιοτητα κλησης μεσω του ακουστικου που εχει (διχως τα headphones), ειναι καλη σε γενικες γραμμες?

Το σκεφτομαι σοβαρα να το παρω, αλλα επειδη εχω το Mw600 το οποιο δε με βολεψε τελικα, εχω ενδοιασμους..

 

Το έχω εδω και μια εβδομάδα και δεν μπορώ να πω οτι είμαι ευχαριστημένος. 1-2 φορές την ημέρα χάνεται η σύνδεση με το τηλέφωνο και δεν συνδέονται αυτόματα μετά.

Δεν μπορώ να δω τα email ούτε τα sms ενώ έχω εγκαταστήσει τα απαιτούμενα προγράμματα.

 

Τι να πώ ίσως να είμαι γκαντέμης :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Το έχω εδω και μια εβδομάδα και δεν μπορώ να πω οτι είμαι ευχαριστημένος. 1-2 φορές την ημέρα χάνεται η σύνδεση με το τηλέφωνο και δεν συνδέονται αυτόματα μετά.

Δεν μπορώ να δω τα email ούτε τα sms ενώ έχω εγκαταστήσει τα απαιτούμενα προγράμματα.

 

Τι να πώ ίσως να είμαι γκαντέμης :cry: :cry:

 

Κάνε του μία αναβάθμιση λογισμικού μέσω του sony updater. Εμένα με το bh50 μου τα δείχνει κανονικά τα sms (για τα emails δεν έχω εγκαταστήσει το σχετικό add on).

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...