Jump to content

[Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ δεν έβαζα ποτέ τίποτα και δεν είχα ποτέ πρόβλημα αλλά έβαλα στο Νοτε 3 Tempered glass και έχω την ησυχία μου. Και ασφάλεια και η original αίσθηση

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ δεν έβαζα ποτέ τίποτα και δεν είχα ποτέ πρόβλημα αλλά έβαλα στο Νοτε 3 Tempered glass και έχω την ησυχία μου. Και ασφάλεια και η original αίσθηση

Και ποιος μπορει να το βαλει αυτο,απο τη στιγμη που αμα παει στραβα,δεν μπορεις να το ξαναβαλεις;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Και ποιος μπορει να το βαλει αυτο,απο τη στιγμη που αμα παει στραβα,δεν μπορεις να το ξαναβαλεις;

 

Εγώ δεν είχα βάλει ποτέ. Δοκίμασα τρία screen protector και τα έκανα χάλια. Το Tempered glass το έβαλα για πλάκα. Παίρνεις τα ίσα και μπαίνει εύκολα γιατί είναι άκαμπτο.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είχα βάλει ποτέ. Δοκίμασα τρία screen protector και τα έκανα χάλια. Το Tempered glass το έβαλα για πλάκα. Παίρνεις τα ίσα και μπαίνει εύκολα γιατί είναι άκαμπτο.

 

που το πηρες αυτο ?

καποιο μαγαζι με φθηνες μεμβρανες ρε παι αθηνα ν κοσμο ειμαι

ξερει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

που το πηρες αυτο ?

καποιο μαγαζι με φθηνες μεμβρανες ρε παι αθηνα ν κοσμο ειμαι

ξερει κανεις?

 

Ebay φυσικά. Έχω δώσει λινκ στο ανάλογο νήμα αξεσουάρ για Νοτε.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Έχω μπει στο τριπακι να δοκιμάσω γυάλινη φυσικά μεμβράνη έτσι για να δω πως είναι για τον λόγο ότι δεν θα την αφήσω στο κινητό και θέλω να κάνω ένα τεστ ντριβε μπας και έχει κανένας να προτείνει καμιά ψιλοκαλη στο στιλ της spigen με στρογγυλεμενες γωνίες αλλά όχι τόσο ακριβή?

Θέλω να έχει στρογγυλεμενες γωνίες και να μην είναι τελείως τις πλάκας γιατί αν μου αρέσει η εστηση όπως λένε πολλοί από εδώ μέσα να μην πάει χαμένη. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει από το ebay μια θηκη s view mercury για το note 3... Δεν μου βγαινει το s view window ρε παιδια... Την κλεινω, την ανοιγω και τιποτα... Εχω δοκιμασει ολες τις ρυθμισεις... Mπορει να φταιει κατι στο κινητο? Και αν ναι τι είναι αυτό...? Που να το ψαξω?...

Αυτή είναι η θηκη...

http://www.ebay.com/itm/390680300078?var=660171000719&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει από το ebay μια θηκη s view mercury για το note 3... Δεν μου βγαινει το s view window ρε παιδια... Την κλεινω, την ανοιγω και τιποτα... Εχω δοκιμασει ολες τις ρυθμισεις... Mπορει να φταιει κατι στο κινητο? Και αν ναι τι είναι αυτό...? Που να το ψαξω?...

Αυτή είναι η θηκη...

http://www.ebay.com/itm/390680300078?var=660171000719&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

φιλε με την συγκεκριμενη δεν προκειται να δεις το s view δυστυχως γιατι δεν εχει το τσιπακι στην πισω πλευρα που χρειαζεται για να ενεργοποιηθει....δες για original ή για κινεζικες που εχουν αντιγραψει το τσιπακι....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Απλα βολευε αυτή γιατι το καλυπτει ολο το κινητο... Ενώ με την άλλη ειναι το καπακι πισω εκτεθειμένο... Ευχαριστω πολύ παντως...
Link to comment
Share on other sites

φιλε με την συγκεκριμενη δεν προκειται να δεις το s view δυστυχως γιατι δεν εχει το τσιπακι στην πισω πλευρα που χρειαζεται για να ενεργοποιηθει....δες για original ή για κινεζικες που εχουν αντιγραψει το τσιπακι....

 

 

Νομίζω κάπου είδα και το τσιπάκι ξεχωριστά. Απ' την άλλη η προσφορά του eshop στην αυθεντική με wireless φόρτιση είναι πραγματικά πολύ καλή. Την πήρα και είναι πολύ καλή σε όλα. Στην αρχή είχα βάλει και το original screen protector της Samsung που είναι ότι το καλύτερο σε αίσθηση και εφαρμογή. Δεν φαίνεται εύκολα ότι φοράει protector. Από εκεί και πέρα σήμερα είδα μια βαθιά γρατσουνιά στο bezel που μου την έσπασε :mad:μιας και μέχρι πριν από πέντε ημέρες του είχα βάλει ένα bumper που πραγματικά ήταν πολύ καλό, άρα το έπαθε αφού έβαλα την S-View. Τέλος πάντων

ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

Στο Xda λένε ότι οι imitation sview που δουλεύουν στην 4.3 με την αναβάθμιση στην 4.4 δεν δουλεύουν πια, παρά μόνο οι γνήσιες της Samsung

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Τελικά οι 2 επαφές στο πίσω μέρος του original S Cover δεν είναι για ασύρματη φόρτιση αλλά απλά για να καταλαβαίνει η συσκευή το αξεσουάρ (οι no name δεν το έχουν). Υπάρχει άλλη version με το module της ασύρματης φόρτισης που είναι περίπου 15 ευρώ ακριβότερη (οπότε φτάνουμε σχεδόν τα 80 ευρώ παρά κάτι για μια θήκη...) και έχει 3 επαφές σε άλλο σημείο (αν δείτε σοτ πίσω μέρος του Note υπάρχουν 2 σετ επαφών, ένα με 2 και ένα με 3 ακροδέκτες). :)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά οι 2 επαφές στο πίσω μέρος του original S Cover δεν είναι για ασύρματη φόρτιση αλλά απλά για να καταλαβαίνει η συσκευή το αξεσουάρ (οι no name δεν το έχουν). Υπάρχει άλλη version με το module της ασύρματης φόρτισης που είναι περίπου 15 ευρώ ακριβότερη (οπότε φτάνουμε σχεδόν τα 80 ευρώ παρά κάτι για μια θήκη...) και έχει 3 επαφές σε άλλο σημείο (αν δείτε σοτ πίσω μέρος του Note υπάρχουν 2 σετ επαφών, ένα με 2 και ένα με 3 ακροδέκτες). :)

 

Αυτή φορτίζει κανονικά.

ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

Αυτή φορτίζει κανονικά.

 

Αυτή είναι πιο φτηνή και από την αντίστοιχη χωρίς φόρτιση... Πως και έτσι????

Με λένε Σωτήρη και είμαι καλά... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Δες τις nillkin 9H

 

Την έχει βάλει κανένας να μας πει εντυπώσεις;

Έχει σίγουρα καμπυλοτες άκρες;

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η γνήσια της Samsung για ασύρματη φόρτιση;

 

Ναι και από τι έχει ακουστεί έχει μπει λάθος τιμή στο φόρουμ και γιαυτό είναι φτηνή όποιος ενδιαφέρεται την παίρνει πριν το πάρουν χαμπάρι και αλλάξουν την τιμή. Την έχει αγοράσει παλικάρι από εδώ στο φόρουμ και είχε πει ότι είναι όλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

αν βαλουμε μια tempered glass επειδη το εχω το note σε θηκη ζωνης θα υπαρχει προβλημα με το βαλε -βγαλε?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! εχςι να προτεινει κανεις καποιο καλωδιο micro usb to hdmi που να παιζει στο νοτε 3?

Αυτο θα ειναι οκ λετε? http://www.ebay.com/itm/New-MHL-Micro-USB-to-HDMI-HDTV-Adapter-Cable-for-Samsung-Galaxy-Note-3-III-N9000-/190992380302?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item2c7808718e

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η γνήσια της Samsung για ασύρματη φόρτιση;

 

Και εγώ αυτή έχω σε λευκή πολύ βολική θήκη μόλις την ανοίγω ξεκλειδώνει δείχνει και τον καιρό από έξω. Ασύρματη φόρτιση δεν το έκανα δεν ξέρω αν αξίζει γράφει 650 mA

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. Γιατί καθε φορα που κανω επανεκκινηση χάνει την λειτουργία S VIEW και πρεπει να βγαλω την θήκη και να την ξαναβάλω?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...