Jump to content

[Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα παιδια εγω μολις εβαλα την θηκη s view apo eshop.πραγματικα αλλη αισθηση και οι σενσορες οθονης και μπαταριας για ασυρματη φορτιση ειναι παρα πολυ καλοι.το μονοδικο μειον σε αυτες τις θηκες πιστευω ειναι οταν πας να τοποθετησεις το κινητο σε βαση αυτοκινητου.εκει υπαρχει θεμα .η θα τις διπλωσεις η θα πρεπει να την βγαζεις.
Link to comment
Share on other sites

Eγώ κάποια στιγμή θα χτυπήσω αυτό. Οι στρεογγυλεμένες άκρες είναι τέλειες.

http://www.spigen.com/brands/samsung/galaxy-note/galaxy-note-3/galaxy-note-3-glas-tr-slim-premium-tempered-glass.html

 

εχω το νοτελι σε θηκη ζωνης, μπορει να μπει τετοια η βαλε-βγαλε θα την ξεκολλησει και θα την χαλασει?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια εγω μολις εβαλα την θηκη s view apo eshop.πραγματικα αλλη αισθηση και οι σενσορες οθονης και μπαταριας για ασυρματη φορτιση ειναι παρα πολυ καλοι.το μονοδικο μειον σε αυτες τις θηκες πιστευω ειναι οταν πας να τοποθετησεις το κινητο σε βαση αυτοκινητου.εκει υπαρχει θεμα .η θα τις διπλωσεις η θα πρεπει να την βγαζεις.

 

Έχει βγάλει η spigen κάτι μαγνητάκια δες αν σου κάνουν

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια εγω μολις εβαλα την θηκη s view apo eshop.πραγματικα αλλη αισθηση και οι σενσορες οθονης και μπαταριας για ασυρματη φορτιση ειναι παρα πολυ καλοι.το μονοδικο μειον σε αυτες τις θηκες πιστευω ειναι οταν πας να τοποθετησεις το κινητο σε βαση αυτοκινητου.εκει υπαρχει θεμα .η θα τις διπλωσεις η θα πρεπει να την βγαζεις.

 

Χθες την παρέλαβα και εγώ από e-shop. Αν και άργησε λιγάκι είναι πράγματι πολύ όμορφη θήκη και σε πολύ καλή τιμή. Περιμένω και τα wireless charging pads από ebay για να δοκιμάσω την ασύρματη φόρτιση.

Επειδή το θέμα της τοποθέτησης στην βάση αυτοκινήτου με έχει απασχολήσει και εμένα, σκέφτομαι να έχω μόνιμα στο αυτοκίνητο το καπάκι του κινητού και να το βάζω αντί της θήκης όποτε χρειάζομαι navigation. Πιστεύω πως το δίπλωμα της θήκης θα προκαλέσει φθορές σε αυτήν. Τα μαγνητάκια της spigen αποσκοπούν στο να συγκρατούν την θήκη κλειστή.

Edited by Shortneck
Link to comment
Share on other sites

menioseten

15 Ιαν. 2014

http://www.ebay.com/itm/Br...item3387020925 Μόλις την παρέλαβα ,το τηλέφωνο δείχνει όνειρο !!!!

 

Μου αρέσει και μένα η συγκεκριμένη θήκη. Δύο ερωτήσεις... Πόσο μεγαλύτερο κάνει το κινητό; Και κατά πόσο το εσωτερικό κλιπάκι δε χαράζει τα πλαινά του κινητού, με το βγάλε-βάλε καθημερινά!

Edited by Pipis76
Link to comment
Share on other sites

Χθες την παρέλαβα και εγώ από e-shop. Αν και άργησε λιγάκι είναι πράγματι πολύ όμορφη θήκη και σε πολύ καλή τιμή. Περιμένω και τα wireless charging pads από ebay για να δοκιμάσω την ασύρματη φόρτιση.

Εμένα με έχει βολέψει η ασύρματη φόρτιση. Αφού και για το 2ο κινητό μου (nokia) πήρα πάλι τη γνήσια θήκη ασύρματης φόρτισης και πλέον οι κλασσικοί φορτιστές μπήκαν στο συρτάρι. Να συμπληρώσω ότι με σε σχέση με το note 2 φορτίζει αρκετά πιο γρήγορα και δεν ζεσταίνεται. (Στο νοτε 2 είχα βάλει receiver εσωτερικά).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Είμαι σε έρευνα αγοράς bluetooth για το note και έχω βρει αυτά

http://www.skroutz.gr/s/2622269/Plantronics-M55.html?from=autocomplete&keyphrase=plantronics+m55

http://www.skroutz.gr/s/385116/Samsung-HM1700.html?from=autocomplete&keyphrase=samsung+hm1700

Τα έχει χρησιμοποιήσει κανείς με το note?Για το plantronics γνωρίζετε αν υπάρχει θέμα ασυμβατότητας?

Ευχαριστώ

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια εγω μολις εβαλα την θηκη s view apo eshop.πραγματικα αλλη αισθηση και οι σενσορες οθονης και μπαταριας για ασυρματη φορτιση ειναι παρα πολυ καλοι.το μονοδικο μειον σε αυτες τις θηκες πιστευω ειναι οταν πας να τοποθετησεις το κινητο σε βαση αυτοκινητου.εκει υπαρχει θεμα .η θα τις διπλωσεις η θα πρεπει να την βγαζεις.

 

Και γω χθες παρελαβα την wireless s view απο το e shop.Σε σύγκριση με την απλη αυθεντικη s view που ειχα, εχω να παρατηρησω οτι εχει πολλη καλύτερη ποιοτητα και το πισω καπακι ειναι πιο ενισχυμενο.

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Έχω τοποθετήσει αυτό το glass εδώ και κανά μήνα... Είναι φοβερό.. Καλύτερη σίσθηση της οθόνης δε νομίζω ότι μπορεί να υαρξει..

http://www.netimes.com/shop/nillkin%C3%A2%C2%84%C2%A2-amazing-h-nanometer-antiexplosion-tempered-glass-screen-protector-for-samsung-galaxy-note-3-p-5053.html?cPath=87_844

 

Από το site που παραθέτεις την αγόρασες?

Αν ναι σου την στείλανε σχετικά γρήγορα ή σε κανά μήνα όπως eBay etc?

 

Διάβασα καλές κριτικές πάντως και φαίνεται ότι είναι απο καλό υλικό κατασκευασμένη.

 

Thank you

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά πρόσφατα μου ήρθε ένας OTG/MHL/sd/microsd card/ adapter και είναι αυτός http://www.aliexpress.com/item/MHL-to-HDMI-HDTV-HD-TV-Adapter-USB-OTG-Card-Reader-Camera-Connection-kit-for-Samsung/1428187024.html . Μέχρι στιγμής έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος αφού κάνει ακριβώς ότι υπόσχεται. Πιο συγκεκριμένα, πέρασα ταχύτατα φωτογραφίες από την ψηφιακή μου, το σύνδεσα με καλωδιο HDMI σε οθόνη και διάβασα κάρτες sd/microsd και usb stick 16 giga. Αξιοσημείωτο είναι ότι διάβασε εξωτερικο σκληρο 500 giga χωρις ρεύμα. Βέβαια, δεν γινεται να εχεις otg και mhl ταυτοχρονα, αλλά πολλά δε ζητάω;:lol: Μου ήρθε σε ωραια συσκευασία και παρόλο που γράφει ότι λειτουργεί σε s3,s4, note 2 και Note 3 το δοκιμασα σε s3 και νοτε 2 και δεν λειτούργησε. Στο Note 3 ομως φυσαει! Με λίγα λόγια ένα πολυεργαλείο στα χέρια μας με μόλις 9 ευρώ!:D
Link to comment
Share on other sites

Και γω χθες παρελαβα την wireless s view απο το e shop.Σε σύγκριση με την απλη αυθεντικη s view που ειχα, εχω να παρατηρησω οτι εχει πολλη καλύτερη ποιοτητα και το πισω καπακι ειναι πιο ενισχυμενο.

 

Σήμερα έκανα test drive την μαύρη s view cover (με ασύρματη φόρτιση). 5 χιλιόμετρα στον ουρανό από το αυτοκίνητο και όταν το συνειδητοποίησα ήταν ακόμη εκεί!!!! Σας την προτείνω ανεπιφύλακτα!

Link to comment
Share on other sites

Για τα παιδιά που ρωτούσαν για tempered glass ,εγώ αυτό έχω παραγγείλει.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2491338

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά πρόσφατα μου ήρθε ένας OTG/MHL/sd/microsd card/ adapter και είναι αυτός http://www.aliexpress.com/item/MHL-to-HDMI-HDTV-HD-TV-Adapter-USB-OTG-Card-Reader-Camera-Connection-kit-for-Samsung/1428187024.html . Μέχρι στιγμής έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος αφού κάνει ακριβώς ότι υπόσχεται. Πιο συγκεκριμένα, πέρασα ταχύτατα φωτογραφίες από την ψηφιακή μου, το σύνδεσα με καλωδιο HDMI σε οθόνη και διάβασα κάρτες sd/microsd και usb stick 16 giga. Αξιοσημείωτο είναι ότι διάβασε εξωτερικο σκληρο 500 giga χωρις ρεύμα. Βέβαια, δεν γινεται να εχεις otg και mhl ταυτοχρονα, αλλά πολλά δε ζητάω;:lol: Μου ήρθε σε ωραια συσκευασία και παρόλο που γράφει ότι λειτουργεί σε s3,s4, note 2 και Note 3 το δοκιμασα σε s3 και νοτε 2 και δεν λειτούργησε. Στο Note 3 ομως φυσαει! Με λίγα λόγια ένα πολυεργαλείο στα χέρια μας με μόλις 9 ευρώ!:D

 

Συνδέεται και στην tv με hdmi και ρεύμα από που παίρνει?

Ένα που είχα στο Νοτε 1 είχε έπρεπε να συνδέσεις ταυτόχρονα και ρεύμα γιαυτό ρωτάω...

Link to comment
Share on other sites

Συνδέεται και στην tv με hdmi και ρεύμα από που παίρνει?

Ένα που είχα στο Νοτε 1 είχε έπρεπε να συνδέσεις ταυτόχρονα και ρεύμα γιαυτό ρωτάω...

 

 

Ναι συνδέεται κανονικά στην tv με HDMI και έχει κανονικά υποδοχή για ρεύμα. Βασικά μόνο στο HDMI χρειάζεται ρεύμα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι συνδέεται κανονικά στην tv με HDMI και έχει κανονικά υποδοχή για ρεύμα. Βασικά μόνο στο HDMI χρειάζεται ρεύμα.

 

Σε πόσες ημέρες σου ήρθε?

Link to comment
Share on other sites

Ναι συνδέεται κανονικά στην tv με HDMI και έχει κανονικά υποδοχή για ρεύμα. Βασικά μόνο στο HDMI χρειάζεται ρεύμα.

Δηλαδή όταν συνδέσεις τον εξωτερικό σκληρό χωρίς ρεύμα δεν βάζεις ούτε την πρίζα της συσκευης;;

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όταν συνδέσεις τον εξωτερικό σκληρό χωρίς ρεύμα δεν βάζεις ούτε την πρίζα της συσκευης;;

 

Ναι δεν χρειάζεται ρεύμα για σκληρό δίσκο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αχάρακτη.

Υπάρχει δυσχάρακτη.

 

Έτσι ακριβώς.

Το S4 το έχω χωρίς έχοντας επιλέξει να το ευχαριστηθώ έστω χάνοντας 50-100€ από τις γραμμούλες που πιθανώς θα δημιουργηθουν στην πορεία.

Το προσέχω το βάζω πάντα στην αριστερή τσέπη μου χωρίς τίποτα άλλο. Όμως όπως κάθε οθόνη μαζεύει σκόνη πολύ εύκολα.

Όταν θα κάνεις scrolling στην οθόνη και από κάτω από το δάχτυλο σου υπάρχει ένας κόκκος κάποιου σκληρού υλικού, κάποια στιγμή θα γίνει η γραμμούλα.

Μέχρι στιγμής, 6 μήνες μετά, δεν έχει γίνει αλλά τον περισσότερο καιρό το είχα με την smart cover η οποία διώχνειτην σκόνη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς.

Το S4 το έχω χωρίς έχοντας επιλέξει να το ευχαριστηθώ έστω χάνοντας 50-100€ από τις γραμμούλες που πιθανώς θα δημιουργηθουν στην πορεία.

Το προσέχω το βάζω πάντα στην αριστερή τσέπη μου χωρίς τίποτα άλλο. Όμως όπως κάθε οθόνη μαζεύει σκόνη πολύ εύκολα.

Όταν θα κάνεις scrolling στην οθόνη και από κάτω από το δάχτυλο σου υπάρχει ένας κόκκος κάποιου σκληρού υλικού, κάποια στιγμή θα γίνει η γραμμούλα.

Μέχρι στιγμής, 6 μήνες μετά, δεν έχει γίνει αλλά τον περισσότερο καιρό το είχα με την smart cover η οποία διώχνειτην σκόνη.

 

Ετσι είναι Κωστα. Αν στο note 3 προσθεσεις και το s-pen που "γραζτουναει" διαρκως μεσα στη μερα την οθονη, οι "γραμμούλες" όπως σωστα λες είναι δεδομενο ότι θα γινουν ακομα πιο συντομα...

Επαιζα με το lumia 1520 σημερα κι ελπιζω το επομενο note να είναι κατι σαν κι αυτό σε ποιοτητα κατασκευης - σχεδιασμο. Μερα με τη νυχτα με τα σκουπιδοϋλικα και το γελοιο σχεδιασμο του note...

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς.

Το S4 το έχω χωρίς έχοντας επιλέξει να το ευχαριστηθώ έστω χάνοντας 50-100€ από τις γραμμούλες που πιθανώς θα δημιουργηθουν στην πορεία.

Το προσέχω το βάζω πάντα στην αριστερή τσέπη μου χωρίς τίποτα άλλο. Όμως όπως κάθε οθόνη μαζεύει σκόνη πολύ εύκολα.

Όταν θα κάνεις scrolling στην οθόνη και από κάτω από το δάχτυλο σου υπάρχει ένας κόκκος κάποιου σκληρού υλικού, κάποια στιγμή θα γίνει η γραμμούλα.

Μέχρι στιγμής, 6 μήνες μετά, δεν έχει γίνει αλλά τον περισσότερο καιρό το είχα με την smart cover η οποία διώχνειτην σκόνη.

Ετσι είναι Κωστα. Αν στο note 3 προσθεσεις και το s-pen που "γραζτουναει" διαρκως μεσα στη μερα την οθονη, οι "γραμμούλες" όπως σωστα λες είναι δεδομενο ότι θα γινουν ακομα πιο συντομα...

Επαιζα με το lumia 1520 σημερα κι ελπιζω το επομενο note να είναι κατι σαν κι αυτό σε ποιοτητα κατασκευης - σχεδιασμο. Μερα με τη νυχτα με τα σκουπιδοϋλικα και το γελοιο σχεδιασμο του note...

Σωστά τα λέτε παιδιά και καλά κάνετε. Εγώ πάλι δεν έχω βάλει ποτέ μου screen protector σε καμιά απ' τις συσκευές μου και δεν είχα ποτέ μου πρόβλημα με γρατσουνιές, δεν έχω καταφέρει να βρω καμία όσο κι αν έχω ψάξει. Οπότε συνειδητά επιλέγω να το έχω γυμνό και χωρίς ξένα σώματα επάνω του. Για μένα η ιδανική λύση είναι τελείως γυμνή οθόνη, αλλά η συσκευή μέσα σε μια καλή θήκη με flip κομμάτι ώστε η οθόνη να καλύπτεται όταν δεν χρησιμοποιείται.

 

Το να βάλω screen protector και να καταδικάσω τον εαυτό μου σε ισόβια απώλεια της μαμά αίσθησης του touch το θεωρώ περισσότερο μαζοχισμό παρά προστασία... Χίλιες φορές να το απολαμβάνω στο μέγιστο κι ας αποκτήσει κάποια μικρά ψεγάδια (που εμένα δεν έχει ακόμα αποκτήσει).

 

Φυσικά στα θέματα αυτά ο ψυχολογικός παράγοντας είναι σημαντικός (ίσως ο σημαντικότερος). If it makes you happy... Do it!

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Σωστά τα λέτε παιδιά και καλά κάνετε. Εγώ πάλι δεν έχω βάλει ποτέ μου screen protector σε καμιά απ' τις συσκευές μου και δεν είχα ποτέ μου πρόβλημα με γρατσουνιές, δεν έχω καταφέρει να βρω καμία όσο κι αν έχω ψάξει. Οπότε συνειδητά επιλέγω να το έχω γυμνό και χωρίς ξένα σώματα επάνω του. Για μένα η ιδανική λύση είναι τελείως γυμνή οθόνη, αλλά η συσκευή μέσα σε μια καλή θήκη με flip κομμάτι ώστε η οθόνη να καλύπτεται όταν δεν χρησιμοποιείται.

 

Το να βάλω screen protector και να καταδικάσω τον εαυτό μου σε ισόβια απώλεια της μαμά αίσθησης του touch το θεωρώ περισσότερο μαζοχισμό παρά προστασία... Χίλιες φορές να το απολαμβάνω στο μέγιστο κι ας αποκτήσει κάποια μικρά ψεγάδια (που εμένα δεν έχει ακόμα αποκτήσει).

 

Φυσικά στα θέματα αυτά ο ψυχολογικός παράγοντας είναι σημαντικός (ίσως ο σημαντικότερος). If it makes you happy... Do it!

Κωστα δε διαφωνω με αυτά που λες. Όλα είναι κυριως θεμα ψυχολογικο, ειδικα αν σκοπευεις σε λιγους μηνες να πας σε άλλη συσκευη.

Απλα να προσθεσω πως πλεον υπαρχουν καλα glass screen protector που δεν αλλοιωνουν καθολου τη naked εμπειρια. Δοκιμασε καποιον από αυτους, θα εκπλαγεις...

Link to comment
Share on other sites

Κωστα δε διαφωνω με αυτά που λες. Όλα είναι κυριως θεμα ψυχολογικο, ειδικα αν σκοπευεις σε λιγους μηνες να πας σε άλλη συσκευη.

Απλα να προσθεσω πως πλεον υπαρχουν καλα glass screen protector που δεν αλλοιωνουν καθολου τη naked εμπειρια. Δοκιμασε καποιον από αυτους, θα εκπλαγεις...

Πράγματι αυτό που λες αξίζει να το δοκιμάσω και θα το κάνω κάποια στιγμή, διαβάζω κι εγώ πολύ καλά λόγια για τα γυάλινα protectors. Μου αρέσει το ότι είναι άκαμπτα, σκληρά και τελείως επίπεδα. Ίσως είναι καλή επιλογή για να ικανοποιήσεις το ψυχολογικό θέμα αλλά και ταυτόχρονα να έχεις near-perfect αίσθηση.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...