Jump to content

[Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω άμα σου κάνει αλλά στο ebay έχει κάτι ηχειακια που συνδέονται με bluetooth αλλά και με καλώδιο .Εγώ πάντως ψάχνω κάνα dock να βρω άλλα δεν έχω βρει κάτι ...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω άμα σου κάνει αλλά στο ebay έχει κάτι ηχειακια που συνδέονται με bluetooth αλλά και με καλώδιο .Εγώ πάντως ψάχνω κάνα dock να βρω άλλα δεν έχω βρει κάτι ...

 

Με καλώδιο πήρα της philips αλλά η απόδοσή τους είναι απογοητευτική.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω άμα σου κάνει αλλά στο ebay έχει κάτι ηχειακια που συνδέονται με bluetooth αλλά και με καλώδιο .Εγώ πάντως ψάχνω κάνα dock να βρω άλλα δεν έχω βρει κάτι ...

 

Ναι έχω δει και εγώ στο ebay αλλά ήθελα κάτι δοκιμασμένο.

 

λ.χ. http://www.ebay.com/itm/Portable-A2DP-Wireless-Stereo-Bluetooth-Speaker-For-Samsung-Galaxy-Note-3-/141145210649?pt=US_Audio_Docks_Speakers&hash=item20dce8ff19

ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω άμα σου κάνει αλλά στο ebay έχει κάτι ηχειακια που συνδέονται με bluetooth αλλά και με καλώδιο .Εγώ πάντως ψάχνω κάνα dock να βρω άλλα δεν έχω βρει κάτι ...

 

Εγώ είχα πετύχει μια φοβερή προσφορά του public σε docking station της philips και είχα πάρει τον Ιούνιο αυτό στα 30 ευρώ!! Μάλλον είχα πάρει το τελευταίο διότι την επόμενη μέρα το κατέβασαν στα 23 αλλά δεν είχαν διαθεσιμότητα και μέχρι τώρα δεν το έχουν ξαναφέρει. Αν σε ενδιαφέρει ρώτα τους μήπως το ξαναφέρουν ή μήπως υπάρχει πουθενά ξεχασμένο κανένα κομμάτι.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πιστευετε να πεσει καθολου η τιμη του gear η θα μεινει ετσι για παντα;
Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

Έχω βρει κάτι ωραία αλλά είναι μόνο για iPhone και ipod και πραγματικά τρελαίνομαι γιατί για Android συσκευές είναι πολύ λιγότερα τα μοντέλα .βασικά σκέφτηκα και την λύση του homecinema με μια καλή φέτα που να υποστηρίζει αναπαραγωγή μουσικής μέσο bluetooth .
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι το ρολόι. Αξίζει;;; Δεν είναι αδιάβροχο και μπαταρία μια ημέρα και εάν;;;

 

Μετά την πρώτη φόρτιση κράτησε η μπαταρία 3 μέρες. Μετά την δεύτερη φόρτιση, αυτή τη στιγμή είμαι στην τρίτη μέρα και η μπαταρία δείχνει 49%. Να διευκρινίσω ότι κατά την διάρκεια του νυχτερινού ύπνου απενεργοποιώ το BT τόσο στο gear όσο και στο note3.

Edited by zedzeus

NOKIA:5110,6150,6210,6310,6310i,6510,7110,E51,6700c,6700s, C3-01,N8,701,515, Lumia 925.

8110,8210,8250,8310,8810,8850,8910,8910i,8600Luna,8800,8800 Sirocco, 8800Arte.

SAMSUNG:Galaxy Note 8, Tab S 8.4

Galaxy Note3, Galaxy Alpha, S7 edge

Link to comment
Share on other sites

Τα 5 € τα πληρωσα στο τεχνικο τμημα...ναι, μου εδωσαν και αποδειξη υπηρεσιας....ρε παμε καλα??5 € για 2' δουλειας???? Ντροπη τους...απλα ντροπη τους!!!!

 

Εμ, εκει δεν ηταν Νικος (extreme-mobile) να πουλαει screen protector με 3 ευρω και δωρεαν εγκατασταση (και καποιοι να νομιζουν ότι του "αφησαν και λεφτα στο μαγαζι")... Το αναφερω γιατι εχω ακουσει συζητήσεις απειρου καλλους για αυτό το θεμα...

Λογικο είναι παιδια, πληρωνεις μια υπηρεσια. δεν εχει σημασια ο χρονος που τους πηρε για την εγκατασταση. Τα 2 λεπτα τα κοστολογουν 5 ευρω. Μη θεωρούμε δεδομενα καποια πραγματα...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Εμ, εκει δεν ηταν Νικος (extreme-mobile) να πουλαει screen protector με 3 ευρω και δωρεαν εγκατασταση (και καποιοι να νομιζουν ότι του "αφησαν και λεφτα στο μαγαζι")... Το αναφερω γιατι εχω ακουσει συζητήσεις απειρου καλλους για αυτό το θεμα...

Λογικο είναι παιδια, πληρωνεις μια υπηρεσια. δεν εχει σημασια ο χρονος που τους πηρε για την εγκατασταση. Τα 2 λεπτα τα κοστολογουν 5 ευρω. Μη θεωρούμε δεδομενα καποια πραγματα...

 

Συμφωνώ Βαγγέλη.

Σε χώρες της Ευρώπης πολλές φορές πληρώνεις ακριβότερα τις υπηρεσίες από ότι τα ίδια τα προϊόντα.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ Βαγγέλη.

Σε χώρες της Ευρώπης πολλές φορές πληρώνεις ακριβότερα τις υπηρεσίες από ότι τα ίδια τα προϊόντα.

 

Σε χρεωσεις υπηρεσιων ειμαστε πολύ φθηνοι στην Ελλαδα. Τα υλικα αγαθα είναι πανάκριβα (και φυσικα οι μισθοι που είναι πολύ χαμηλότεροι, αλλα αυτό είναι άλλη ιστορια).

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ Βαγγέλη.

Σε χώρες της Ευρώπης πολλές φορές πληρώνεις ακριβότερα τις υπηρεσίες από ότι τα ίδια τα προϊόντα.

 

Καλη σας ημερα παιδια και χρονια πολλα,

διαφωνω και με τους 2 σας...δεν επιτρεπεται να κοστολογουν 2' με 5€ ο,τι και να λεμε...αυτο σημαινει οτι αν σε μια ωρα ο τεχνικος βαλει 20 protectors (οχι 30 που μπορει, αλλα 20 λεω εγω) αυτο σημαινει οτι η ωρα του κοστολογειται στα 100 €...παμε καλα?? Σας φαινεται λογικο???

 

Αν ναι, τι να πω...ειμαι επικουρος καθηγητης στο Παν/μιο της Κρητης και δεν περιμενα να κοστολογειται η δικια μου ωρα περιπου 20 φορες λιγοτερο απο αυτην του τεχνικου στο public....

S8+
Link to comment
Share on other sites

Καλη σας ημερα παιδια και χρονια πολλα,

διαφωνω και με τους 2 σας...δεν επιτρεπεται να κοστολογουν 2' με 5€ ο,τι και να λεμε...αυτο σημαινει οτι αν σε μια ωρα ο τεχνικος βαλει 20 protectors (οχι 30 που μπορει, αλλα 20 λεω εγω) αυτο σημαινει οτι η ωρα του κοστολογειται στα 100 €...παμε καλα?? Σας φαινεται λογικο???

 

Αν ναι, τι να πω...ειμαι επικουρος καθηγητης στο Παν/μιο της Κρητης και δεν περιμενα να κοστολογειται η δικια μου ωρα περιπου 20 φορες λιγοτερο απο αυτην του τεχνικου στο public....

 

Δεν είναι "γραμμη παραγωγης" να βαζει 20 protectors την ωρα, διαφορετικα, ναι, θα ηταν οικονομιες κλίμακος. Αυτό σημαινει πως θα χρεωνε πολύ λιγοτερο σαν τιμη μοναδος. Όταν, όμως, θα κληθει να βαλει 1 ζελατινα το μηνα, τοτε, ναι θα χρεωσει 5 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να ανοίξω κατάστημα που να περνάει screen protector. Ξέρετε κανένα καλό μέρος? Παιδιά μη τρελαθούμε. 5 ευρώ είναι πολλά. Για μένα βέβαια λάθος έκανε και μόνο που την πέρασε, δεν είναι δουλειά τεχνικού αυτή. Άλλο αν το κάνει σαν εξυπηρέτηση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, για να μη μπερδευουμε τα πραγματα:

1) Αν η υπηρεσια περιγραφονταν από τιμοκαταλογο, τοτε, ναι, τα 5 ευρω θα μπορουσε να είναι ρεαλιστικη τιμη για μια υπηρεσια, ασχέτως αν αυτή διαρκει 5 δευτερόλεπτα η και 5 λεπτα

2) Προφανως, από τη στιγμη που δεν είναι στο "scope" των υπηρεσιων της αλυσιδας η "εγκατασταση ζελατίνας", τοτε, ναι, είναι φαουλ του συγκεκριμενου καταστήματος

3) Αν ο πελατης δεν ηταν ευχαριστημένος με το τελικο αποτέλεσμα (σκονη κατω από την οθονη κλπ κλπ) μπορουσε να "αξιωσει" τη διορθωση του (η κλασικη λυση με το selotape ή η εγκατασταση νεας ζελατίνας χωρις επιπροσθετο κοστος).

 

Όλα σχετικα είναι, λοιπον, ας μην ειμαστε απολυτοι για τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως είναι αυτό το θέμα μας οπότε ας επανέλθουμε παρακαλώ!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου αρέσει η ιδέα της ασύρματης φόρτισης για το Note 3, ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος από εδώ σχετική εμπειρία να μοιραστεί (π.χ. φορτιστές, χρόνος φόρτισης, καταπόνηση μπαταρίας, κλπ). Ευχαριστώ και καλή χρονιά σε όλους!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου αρέσει η ιδέα της ασύρματης φόρτισης για το Note 3, ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος από εδώ σχετική εμπειρία να μοιραστεί (π.χ. φορτιστές, χρόνος φόρτισης, καταπόνηση μπαταρίας, κλπ). Ευχαριστώ και καλή χρονιά σε όλους!

 

Εγώ έχω πάρει από το ebay qi wireless λέγεται και είναι μια χαρά .αργεί περισσότερο να φορτίσει απ ότι με το καλώδιο και το πόσο καταπονει την μπαταρία άγνωστο .

 

 

Και μια ερώτηση.το gear κατά πόσο είναι αδιάβροχο ?δηλαδή μπορώ να πλύνω τα χέρια με αυτό ?μπορώ να κάνω μπάνιο ?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου αρέσει η ιδέα της ασύρματης φόρτισης για το Note 3, ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος από εδώ σχετική εμπειρία να μοιραστεί (π.χ. φορτιστές, χρόνος φόρτισης, καταπόνηση μπαταρίας, κλπ). Ευχαριστώ και καλή χρονιά σε όλους!

Φορτίζει σταθερά με 640, δηλαδή σαν να το έχεις σε usb θυρα, δηλαδή για φόρτιση από 0-100 θέλει 5 ώρες. Η μπαταρία δεν καταπονείται όσο με τον κλασσικό φορτιστή, όσο πιο αργή η φόρτιση τόσο καλύτερα. Κι εγώ φορτίζω με μία βάση qi από ebay, την είχα πάρει πέρυσι 32 $ και τώρα η τιμή της ειναι 10-12$. Στα θετικά ότι αν έχεις και δεύτερη συσκευή με ασύρματη φόρτιση, δεν μπλέκεις με διαφορτετικούς φορτιστές. Επίσης δεν καναπονείται η θύρα micro usb από το βάλε βγάλε του φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ φορτίζω με μία βάση qi από ebay, την είχα πάρει πέρυσι 32 $ και τώρα η τιμή της ειναι 10-12$

 

Λινκ please :D

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

2 Δεκ. 2013, 23:32

Πριν λιγες ημερες παρηγγειλα δυο QI Wireless Charger

http://www.ebay.com/itm/390700947715?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

και ενα Receiver

http://www.ebay.com/itm/390699274041?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

τα πηρα απο UK για να ερθουν πιο γρηγορα

 

και μετα ειδα αυτο που ειναι πακετο και τα δυο μαζι σε πολυ καλη τιμη, το πηρα και αυτο για δοκιμη αλλα θα αργησει(Hong Kong)

http://www.ebay.com/itm/291007284581?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Για να δουμε. Πρεπει να ειναι πολυ βολικα.

Πολύ καλής ποιότητας και οι δυο αλλά αργεί πολύ, οπότε λόγω του ότι βγάζω άνετα την ημέρα με μια κανονική φόρτιση δεν τις χρησιμοποιώ.

Την μια ήδη την χάρισα

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου αρέσει η ιδέα της ασύρματης φόρτισης για το Note 3, ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος από εδώ σχετική εμπειρία να μοιραστεί (π.χ. φορτιστές, χρόνος φόρτισης, καταπόνηση μπαταρίας, κλπ). Ευχαριστώ και καλή χρονιά σε όλους!

 

Εγώ έχω πάρει από το ebay qi wireless λέγεται και είναι μια χαρά .αργεί περισσότερο να φορτίσει απ ότι με το καλώδιο και το πόσο καταπονει την μπαταρία άγνωστο .

 

 

Και μια ερώτηση.το gear κατά πόσο είναι αδιάβροχο ?δηλαδή μπορώ να πλύνω τα χέρια με αυτό ?μπορώ να κάνω μπάνιο ?

 

Φορτίζει σταθερά με 640, δηλαδή σαν να το έχεις σε usb θυρα, δηλαδή για φόρτιση από 0-100 θέλει 5 ώρες. Η μπαταρία δεν καταπονείται όσο με τον κλασσικό φορτιστή, όσο πιο αργή η φόρτιση τόσο καλύτερα. Κι εγώ φορτίζω με μία βάση qi από ebay, την είχα πάρει πέρυσι 32 $ και τώρα η τιμή της ειναι 10-12$. Στα θετικά ότι αν έχεις και δεύτερη συσκευή με ασύρματη φόρτιση, δεν μπλέκεις με διαφορτετικούς φορτιστές. Επίσης δεν καναπονείται η θύρα micro usb από το βάλε βγάλε του φορτιστή.

 

Λινκ please :D

 

Λοιπόν επειδή έχω 7 wireless chargers και παρακολουθώ πολύ στενά το θέμα θα προτείνω επίσημα τα εξής:

 

1. Φορτιστής (pad). Εδώ παίζει ρόλο το πόσο δυνατό είναι γιατί πάρα πολύ απλά με μια θήκη χοντρή ΔΕΝ μπορεί να φορτίσει το κινητό και υπάρχει πρόβλημα... πχ ο VU και ο Nokia DT900 που έχω ΔΕΝ φορτίζουν το κινητό με την δερμάτινη θήκη portfolio που έχω, οπότε προτείνω τον εξής απλό φορτιστή ο οποίος έχει output 1A και φορτίζει ΟΤΙ θήκη και να έχεις.

Mini QI Wireless Adapter Charging Pad

2. PowerBanks, Eπειδή έχω και 2 PoweBanks με QI Charging αυτά είναι καλά φτάνει να είναι πάνω από 7000mha οπότε προτείνω το

Qi Wireless Charger PAD +10000mAh Battery

το οποίο μου δουλεύει άψογα και από το USB του φορτίζει επίσης το κινητό με 1800mha όσο και ο μαμά φορτιστής.

 

3. Wireless Receiver. Εδώ έχει μεγάλη κουβέντα το θέμα αλλά για να μην μακρηγορώ το μεγαλύτερο ρόλο τον παίζει η ποιότητα του Coil που έχει μέσα του οπότε έχοντας 4 διαφορετικά και με μεγάλη προσπάθεια (από της 31 Σεπτέμβρη που πήρα το κινητό είχα Wireless CHarging με Receiver από Note 2 τουμπαρισμένο γιατί τα pins ήταν Ανάποδα) προτείνω τον εξής ο οποίος έχει χάλκινο Coil και έχει ελάχιστο πάχος:

QI Wireless Charger Receiver For Samsung Galaxy Note III

Επειδή οι receiver δεν έχουν NFC επηρεάζουν λίγο το σήμα του γιατί το NFC βρίσκεται στην μπαταρία οπότε αν κάποιος λειτουργεί πραγματικά το NFC ίσως πρέπει να πάει σε λύση Receiver + NFC Antenna όπου το coil εδώ δεν είναι χάλκινο αλλά δουλεύει χωρίς πρόβλημα.

 

Τώρα κάτι τελευταίο.. κάποιος είπε σε αυτό το νήμα για την τιμή του S-view με Wireless charging που είχε το e-shop.. ε λοιπόν το παλικάρι είχε δίκιο και έτρεξα και πήρα μια και παίζει τέλεια.. και σαν s-view και σαν wireless charging οπότε την προτείνω ανεπιφύλακτα. Απλά αγοράζετε τη θήκη και το Pad που παραθέτω στο No1 και είστε Jet για Wireless Charging.

SAMSUNG COVER S-VIEW WIRELESS CHARGING COVER EF-TN900BB FOR GALAXY NOTE 3 N9005 BLACK

Λέει κατόπιν παραγγελίας .. έτσι μου έλεγε και μένα και σε 1 μέρα με πήραν τηλέφωνο και την παρέλαβα... Έχουν κάνει τραγικό λάθος στην τιμή στο e-shop και όποιος ψάξει θα δει ακόμα και στο ebay φτηνότερη τιμή τα 72€!!!! οπότε όσοι προλάβουν μέχρι να το καταλάβουν θα είναι τυχεροί.

 

Αυτά... όποιος έχει απορία ρωτάει.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Thnaks Bluechris :)

 

Πες μου κατι για να δω αν το καταλαβα καλα. Εχω την original flip διχως το wireless charging. Αρα αγοραζω το 1 (αλλα ποια επιλογη απο το drop down menu ομως?) και το 3 σωστα? Επειτα τι ακριβως κανω? Το 3) δηλ που το τοποθετω? Υποθετω αναμεσα στη θηκη?

 

Μηπως ειναι καλυτερο να παρω το power bank που βλεπω εχει 1.5 output?

 

Καθαρα λογω τιμης γιατι βλεπω πως αν παρω το 1) παει γυρω στα 15 ευρω (παρολο που το δειχνει φθηνοτερο αν δεν επιλεξεις χρωμα και αναρωτιεμαι γιατι) και το wireless receiver αλλα 8 βγαινει στα 23 περιπου ενω το power bank ειναι στα 33 με το feature well του power bank :)

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Eγώ χρησιμοποιώ αυτόν:

http://www.ebay.com/itm/Wireless-Qi-Power-Charger-Charging-Adapter-Nexus-4-Lumia-920-Galaxy-S3-S4-NoteII-/121160682044?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item1c35bd4a3c

Bέβαια έχω κι εγώ την original s view την οποία είχα πάρει στα 59 ευρώ, μεγάλη διαφορά από την τιμή του eshop που αναφέρθηκε πιο πάνω.

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Το receiver μπορεί να παραμένει, μόνιμα, μεσα στο note χωρίς να δημιουργεί πρόβλημα ή καλύτερα να να βγαίνει όταν τελειώσει η φόρτιση?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...