Jump to content

[Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την εφαρμογή Watch Styler μπορείς να φτιάξεις όποιο ρολογάκι σου αρέσει.

Μερικά από αυτά ..............

 

Ορίστε... με 250 ευρουδάκια αγοράζουμε Rolex!!! :lol::p

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπαταρία μεγαλύτερη, QI Wireless Charging, all share cast dongle, BT mouse και keyboard, Tempered glass screen guard, ant sensor devices, αυτά μπορώ να σκεφτώ.

 

Το all share cast ειναι μονο για samsung galaxy? Αν δωσω τα 70κατι δλδ που εχει και σε κανα χρονο παψω να χρησιμοποιω Note θα μου βγει αχρηστο σαν συσκευη? Θα με ενδιεφερε αν μπορω να κανω wireless προβολη και με αλλες συσκευες.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Το all share cast ειναι μονο για samsung galaxy? Αν δωσω τα 70κατι δλδ που εχει και σε κανα χρονο παψω να χρησιμοποιω Note θα μου βγει αχρηστο σαν συσκευη? Θα με ενδιεφερε αν μπορω να κανω wireless προβολη και με αλλες συσκευες.

 

Για όλα τα τηλέφωνα από S3 και πάνω έχω δει εγώ, βασικά όλα τα καινούργια μοντέλα της Samsung το υποστηρίζουν το Screen Mirroring... Φαντάσου ότι είχα το Note 10.1 το tablet το 2012 μοντέλο και έπαιζε κανονικά.

 

Πάντως αν βιάζεσαι πάρτο... αλλά η αίσθησή μου είναι πως η Samsung θα το αναβαθμίσει σύντομα για να υποστηρίξει τα 4Κ resolution κλπ.

 

Γενικά αξίζει σαν συσκευή... ΟΚ μπορείς με το hdmi καλώδιο να συνδεθείς στη TV αλλά αυτό είναι άλλη φάση... μπαμ σε DT συνδέεσαι.. έχεις το κινητό μέχρι 10 μέτρα απόσταση (παίζει και ποιο μακρυά αλλά μου κάνει κάποιες διακοπές σε μένα) ... εμείς σπίτι βλέπουμε πολύ φωτογραφίες αλλά και κάτι σειρές που κατεβάζω δεν ασχολούμαι με PC πλέον καθόλου σπίτι...τις κατεβάζω στο κινητό και τις βλέπω στην TV

Edited by BlueChris

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Λίγο off topic..μετά τα smartwatches έρχονται και τα smartrings http://www.indiegogo.com/projects/smarty-ring :p
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως γνωριζετε αν διαθετει κανενα καταστημα στην Eλλαδα Spigen Neo Hyprid για το Note 3 ;;;
Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να "χάσει" το S Pen, όποιο screen protector κι αν βάλεις, όσο φτηνό κι αν είναι...

 

Κάντε το εξής πείραμα: πάρτε τη συσκευή σας και βάλτε πάνω στην οθόνη μια διάφανη σακούλα, ρυζόχαρτο, οτιδήποτε θέλετε, ακόμα και παχύ γυαλί ή πλαστικό, ό,τι γουστάρετε. Μετά γράψτε με το S Pen επάνω του. Θα δουλέψει τέλεια! Το S Pen δεν βασίζεται στο άγγιγμα της οθόνης (capacitive sensing), αλλά η θέση του προσδιορίζεται με ηλεκτρομαγνητική επαγωγή και το "άγγιγμα" ανιχνεύεται μέσω της πίεσης της μύτης του πάνω σε οτιδήποτε σκληρό.

 

Κάντε κάτι πιο απλό: κρατήστε το S Pen πάνω απ' την οθόνη χωρίς να την ακουμπάει και πιέστε τη μυτούλα του με το νύχι σας. Θα δείτε ότι το S Pen θα αρχίσει να γράφει, σαν να το ακουμπούσατε επάνω στην οθόνη.

 

Αυτό που ενδιαφέρει στην επιλογή screen protector σε σχέση με το S Pen είναι το κατά πόσο αυτό "γλιστράει" ομαλά και χωρίς αντίσταση πάνω στην κάθε επιφάνεια.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση!Να σε καλά ξέρω την τεχνολογία που βασίζεται το spen.

Mε τον όρο να "χάνει" το spen εννοούσα αυτό που έγραψες στο τέλος, δηλαδή να μην υπάρχει κάποια τριβή/αντίσταση όταν το χρησιμοποιείς.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο off topic..μετά τα smartwatches έρχονται και τα smartrings http://www.indiegogo.com/projects/smarty-ring :p

 

Σε λίγο και σε σκουλαρίκια :lol:

 

Για πείτε ρε παιδιά, sony smartwatch η Gear?

Samsung Note 8

Microsoft Surface Pro 4

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο και σε σκουλαρίκια :lol:

 

Για πείτε ρε παιδιά, sony smartwatch η Gear?

 

Αν το θέλεις μόνο για το Note η s4 gear δαγκωτό.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως γνωριζετε αν διαθετει κανενα καταστημα στην Eλλαδα Spigen Neo Hyprid για το Note 3 ;;;

 

Το έψαξα αρκετά και δεν βρήκα κανένα.

Περιμένω από αμαζον να μου έρθει τις επόμενες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο και σε σκουλαρίκια :lol:

 

Για πείτε ρε παιδιά, sony smartwatch η Gear?

 

Το gear καινούργιο έχει σχεδόν τη διπλάσια τιμή από το Sony SmartWatch. Μόνο αυτό κάτι σημαίνει. Εγώ χρησιμοποιώ το smartwatch 2. Μια χαρά κάνει τη δουλειά του αλλά το gear είναι σαφώς πιο γρήγορο και smooth. Από εμφάνιση ότι σου αρέσει.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Για όλα τα τηλέφωνα από S3 και πάνω έχω δει εγώ, βασικά όλα τα καινούργια μοντέλα της Samsung το υποστηρίζουν το Screen Mirroring... Φαντάσου ότι είχα το Note 10.1 το tablet το 2012 μοντέλο και έπαιζε κανονικά.

 

Πάντως αν βιάζεσαι πάρτο... αλλά η αίσθησή μου είναι πως η Samsung θα το αναβαθμίσει σύντομα για να υποστηρίξει τα 4Κ resolution κλπ.

 

Γενικά αξίζει σαν συσκευή... ΟΚ μπορείς με το hdmi καλώδιο να συνδεθείς στη TV αλλά αυτό είναι άλλη φάση... μπαμ σε DT συνδέεσαι.. έχεις το κινητό μέχρι 10 μέτρα απόσταση (παίζει και ποιο μακρυά αλλά μου κάνει κάποιες διακοπές σε μένα) ... εμείς σπίτι βλέπουμε πολύ φωτογραφίες αλλά και κάτι σειρές που κατεβάζω δεν ασχολούμαι με PC πλέον καθόλου σπίτι...τις κατεβάζω στο κινητό και τις βλέπω στην TV

 

Θα με ενδιεφερε φουλ αν μπορουσες να το χρησιμοποιησες με οποιαδηποτε android συσκευη καθως και με windows υπολογιστες. Τωρα αμα ειναι να υποστηριζεις τα τωρινα high end μοντελα και πιθανως καποια απο τα μελλοντικα δεν με πολυ ενδιαφερει. Καλο ειναι, αλλα ισως περιτη πολυτελεια?

 

Επισης το mhl καλωδιο γιατι ειναι τοσο ακριβο? 30 ευρω περιπου κανει της samsung, 17-20 κατι OEM, Και 5 ξεκινανε κατι απλη ανταπτορες τετοιου τυπου

 

http://www.itsmart.gr/images/products/VLLN/0088/140-4452.jpg

 

Γιατι να μην υπαρχει ενα απλο καλωδιο απο την μια να κουμπωνει και απο την αλλη Hdmi και πρεπει να σκασεις τοσα χρηματα για κατι θεωρητικα απλο?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το παλιό μου του S2 που παίζει μια χαρά, ήταν από ebay 5€

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανεις που να εχει τη neo Hybrid σε χρυσο χρωμα και να τη πουλαει;

 

Σήμερα το πρωί μου ήρθε η κόκκινη και πραγματικά είναι φοβερή.

Η ποιότητα της είναι φανταστική και αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι πολύ ποιοτική και η συσκευασία της.

Αγόρασα την φίλε είναι η καλύτερη επιλογή νομίζω.

Ήρθε και πολύ γρήγορα από αμαζον σε 8 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί μου ήρθε η κόκκινη και πραγματικά είναι φοβερή.

Η ποιότητα της είναι φανταστική και αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι πολύ ποιοτική και η συσκευασία της.

Αγόρασα την φίλε είναι η καλύτερη επιλογή νομίζω.

Ήρθε και πολύ γρήγορα από αμαζον σε 8 μέρες.

 

προσπαθω να τη βρω εγω απο ελλαδα διοτι δε θελω να μπλεκω με e bay και amazon .ειναι αληθεια οντως καλη;το χρυσο λετε να πηγαινει στο μαυρο note΄?

Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να τη βρω εγω απο ελλαδα διοτι δε θελω να μπλεκω με e bay και amazon .ειναι αληθεια οντως καλη;το χρυσο λετε να πηγαινει στο μαυρο note΄?

 

Είμαι φοβερή εγώ την πήρα από αμαζον κανένα πρόβλημα. Σίγουρα θα πηγαίνει με το μαύρο πάνε όλες στο άσπρο είναι λίγο δύσκολο γιατί είναι μαύρη η πίσω μεριά της θήκης κόκκινη γύρο γύρω και άσπρο το μπροστά αλλά ευτυχώς μου αρέσει πολύ.

Δυστυχώς πολύ δύσκολα να την βρεις Ελλάδα έψαχνα και εγώ καμιά εβδομάδα αλλά τζίφος. Νομίζω ότι για να κερδίσεις χρόνο παράγγειλε την και την άλλη εβδομάδα θα την έχεις.

Αν μπορώ να βοηθήσω και να στην παραγγείλω πολύ ευχαρίστως είμαι Πειραιά Αν σε βολεύει πες μου.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι φοβερή εγώ την πήρα από αμαζον κανένα πρόβλημα. Σίγουρα θα πηγαίνει με το μαύρο πάνε όλες στο άσπρο είναι λίγο δύσκολο γιατί είναι μαύρη η πίσω μεριά της θήκης κόκκινη γύρο γύρω και άσπρο το μπροστά αλλά ευτυχώς μου αρέσει πολύ.

Δυστυχώς πολύ δύσκολα να την βρεις Ελλάδα έψαχνα και εγώ καμιά εβδομάδα αλλά τζίφος. Νομίζω ότι για να κερδίσεις χρόνο παράγγειλε την και την άλλη εβδομάδα θα την έχεις.

Αν μπορώ να βοηθήσω και να στην παραγγείλω πολύ ευχαρίστως είμαι Πειραιά Αν σε βολεύει πες μου.

 

φιλε μου μενω Κρητη.ποσο σου κοστισε εσενα;εμενα με ενδιαφερει το χρυσαφι χρωμα!

Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανεις που να εχει τη neo Hybrid σε χρυσο χρωμα και να τη πουλαει;

 

εχεις πμ . εννοεις με χρυσο το γυρω πλαστικο ετσι?

Link to comment
Share on other sites

εχεις πμ . εννοεις με χρυσο το γυρω πλαστικο ετσι?

 

ναι φιλε λυπαμαι που δε τα βρηκαμε.οποιος αλλος εχει μπορει να μ στειλει

Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μενω Κρητη.ποσο σου κοστισε εσενα;εμενα με ενδιαφερει το χρυσαφι χρωμα!

 

32€ μαζί με τα μεταφορικά.

Τα καλύτερα 32 ευρώ που έχω φάει χαχα

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

32€ μαζί με τα μεταφορικά.

Τα καλύτερα 32 ευρώ που έχω φάει χαχα

 

 

Εσύ που είσαι Πειραιώτης αν βρεθούμε σε κανένα δρόμο να μου την δείξεις ;))

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω τη συμβουλή σας. Μόλις σήμερα μου ήρθε το tempered glass. Η αλήθεια είναι όμως ότι έχω γλυκαθεί με την απαλότητα της οθόνης και το μεταξένιο άγγιγμα της (gorilla glass 3). Εσεις προστατεύετε με κάτι την οθόνη; Αν όχι το έχετε μετανιώσει από κάποια άτυχη στιγμή; Έχει αποκτήσει η οθόνη σας χαραγματάκια στο μέγεθος τρίχας; (στο desire hd έχω τέτοια σημάδια που έχει Gorilla Glass 1). Τι με συμβουλεύετε;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω τη συμβουλή σας. Μόλις σήμερα μου ήρθε το tempered glass. Η αλήθεια είναι όμως ότι έχω γλυκαθεί με την απαλότητα της οθόνης και το μεταξένιο άγγιγμα της (gorilla glass 3). Εσεις προστατεύετε με κάτι την οθόνη; Αν όχι το έχετε μετανιώσει από κάποια άτυχη στιγμή; Έχει αποκτήσει η οθόνη σας χαραγματάκια στο μέγεθος τρίχας; (στο desire hd έχω τέτοια σημάδια που έχει Gorilla Glass 1). Τι με συμβουλεύετε;

 

 

Φιλε να βάλεις ζελατινη διοτι ποτε δε ξερεις τι μπορει να γινει.μπορει να το εχεις και σε τσέπη και να εχεις και κέρματα μεσα η κλειδιά και να δημιουργηθεί καποια μικρό γρατζουνιά .βαλε της σαμσουνγκ ειναι άψογη .

Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω τη συμβουλή σας. Μόλις σήμερα μου ήρθε το tempered glass. Η αλήθεια είναι όμως ότι έχω γλυκαθεί με την απαλότητα της οθόνης και το μεταξένιο άγγιγμα της (gorilla glass 3). Εσεις προστατεύετε με κάτι την οθόνη; Αν όχι το έχετε μετανιώσει από κάποια άτυχη στιγμή; Έχει αποκτήσει η οθόνη σας χαραγματάκια στο μέγεθος τρίχας; (στο desire hd έχω τέτοια σημάδια που έχει Gorilla Glass 1). Τι με συμβουλεύετε;

 

Εφόσον σου ήρθε βάλτο, καμία ζελατίνα δεν αντέχει όπως αυτό ούτε έχει διαφορά το πενάκι με τη μαμά οθόνη πάνω του

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...