Jump to content

[Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξαναδές προσεκτικά το link που παρέθεσα. Τη flip του Note II αν τη δεις κλειστή από πίσω δεν καταλαβαίνεις ότι η συσκευή φοράει θήκη (μηδέν εξογκώματα περιμετρικά και στρογγυλεμένες γωνίες που ακολουθούν πιστά το bezel). Αν την ανοίξεις, το δεξί μέρος (η συσκευή) είναι σαν να μην έχει καθόλου θήκη. Ουσιαστικά το μόνο που προστίθεται είναι το flip κομμάτι που καπακώνει την οθόνη, τίποτε άλλο. Η wallet του Note 3 έχει εξογκώματα που καλύπτουν το bezel με αποτέλεσμα να φαίνεται μεγαλύτερη περιμετρικά. Επίσης η σύνδεση του flip κομματιού με το κυρίως σώμα εκτείνεται από πάνω έως κάτω με αποτέλεσμα να κάνει γωνίες στο αριστερό πάνω-κάτω μέρος. Δες τις εικόνες στο link και σύγκρινε, θα καταλάβεις τι εννοώ.

 

Έχεις απόλυτο δίκιο, έχει αυτές τις μικρές αλλά σημαντικές διαφορές...! Και πράγματι, αν είχε μόνο το flip μπροστά κομμάτι σαν έξτρα θα ήταν ΠΟΛΥ καλύτερα...

 

Νομίζω είναι πιο χοντρή πίσω επειδή έχει αυτό το σαν τσιπάκι? Ίσως...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν κάποιος ενδιαφέρεται για δέρμα και κάποιο (διακοσμητικό) customization ας δει και αυτές (δεν είμαι σίγουρος αν στέλνουν Ελλάδα, αλλά όποιος θέλει κάνει ερώτηση).
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι αύριο να παραγγείλω αυτήν

http://m.ebay.com/itm/261286359233?nav=SEARCH&sbk=1&varId=560225999299

Μήπως έχετε να προτείνετε να την πάρω από αλλού?

Ψάχνω για αγορά από Ελλάδα για άμεση αγορά αλλά δεν βρήκα κάτι. Την θέλω σε κόκκινο όσοι την έχετε είναι οκ?

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά ενδιαφέρον βίντεο για να λειτουργείς το κινητό με δύο κάρτες και με κόστος 5€

https://www.youtube.com/watch?v=zwvKxjcS6EU&feature=youtube_gdata_player

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι αύριο να παραγγείλω αυτήν

http://m.ebay.com/itm/261286359233?nav=SEARCH&sbk=1&varId=560225999299

Μήπως έχετε να προτείνετε να την πάρω από αλλού?

Ψάχνω για αγορά από Ελλάδα για άμεση αγορά αλλά δεν βρήκα κάτι. Την θέλω σε κόκκινο όσοι την έχετε είναι οκ?

 

εδω απο αγγλια.

http://www.ebay.co.uk/itm/SGP-SPIGEN-Neo-Hybrid-Slim-Case-for-Samsung-Galaxy-Note-3-Screen-Protector-/331064029807?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item4d14f4326f

Link to comment
Share on other sites

 

Έχει μόνο άσπρη και μαύρη... Θέλω κόκκινη.

 

Σήμερα πήρα από τον Νίκο στο extreme Mobile 64αρα κάρτα σαμσουνγκ πόσο καλό παιδί είναι πόσο εξυπηρετικος και πόσα πολλά έχει στοκ για να διαλέξεις. Βασικά έχει όλα τα χρώματα στις φλιπ θήκες για όποιον ενδιαφέρεται κρίμα που δεν φέρνει Spigen... Αλλα έχει και πολλές άλλες βασικά μου είναι ότι αύριο θα έχει και πορτοφόλι στιλ μπουγκατι.

 

Ερώτηση την κάρτα να την φορμάρω πριν την δουλέψω κάτι διάβασα ότι αν την κάνω exfat θα είναι καλύτερα?

Πρέπει να την φορμάρω και από το κινητό για πείτε...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση την κάρτα να την φορμάρω πριν την δουλέψω κάτι διάβασα ότι αν την κάνω exfat θα είναι καλύτερα?

Πρέπει να την φορμάρω και από το κινητό για πείτε...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Η κάρτα λογικά θα είναι ήδη φορμαρισμένη σε exFAT. Τσεκάρισέ το στο Note ή και σε card reader στο PC. Απ' ό,τι ξέρω όλες οι 64 GB είναι factory-formatted σε exFAT. Δεν έχει σημασία πού θα τη φορμάρεις. Κι εγώ προτείνω exFAT γιατί το FAT32 είναι γερασμένο file system με περιορισμούς, όπως π.χ. στο μέγιστο μέγεθος αρχείων ( < 4 GB ).

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, το gear φορτίζει μόνο από την βάση του?

 

Ναι..

Το usb είναι πανω στην βάση του οπότε μόνο με την βαση φορτίζει...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα λογικά θα είναι ήδη φορμαρισμένη σε exFAT. Τσεκάρισέ το στο Note ή και σε card reader στο PC. Απ' ό,τι ξέρω όλες οι 64 GB είναι factory-formatted σε exFAT. Δεν έχει σημασία πού θα τη φορμάρεις. Κι εγώ προτείνω exFAT γιατί το FAT32 είναι γερασμένο file system με περιορισμούς, όπως π.χ. στο μέγιστο μέγεθος αρχείων ( < 4 GB ).

 

Με ποιο πρόγραμμα φορμάρετε τις κάρτες σε exFAT; Στον υπολογιστή ή στο κινητό το κάνετε;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά ενδιαφέρον βίντεο για να λειτουργείς το κινητό με δύο κάρτες και με κόστος 5€

https://www.youtube.com/watch?v=zwvKxjcS6EU&feature=youtube_gdata_player

 

Το έχω στη γυναίκα μου στο iPhone της το διπλό ανταπτορα αλλά δυστυχώς δεν μπορεί κανένα τέτοιο μαραφετι να έχει ταυτόχρονα μια κάρτα για κλήσεις και μια κάρτα για data που θέλω οπότε ένα duos κινητό είναι μονόδρομος.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και μετά την αναβάθμιση που πήρε πρόσφατα το gear μιλάμε ότι είναι πραγματικά τρομερό γκατζετακι, και ότι πλέον θα γίνει πραγματικά αχωριστο δίδυμο με το noteli...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το έχω στη γυναίκα μου στο iPhone της το διπλό ανταπτορα αλλά δυστυχώς δεν μπορεί κανένα τέτοιο μαραφετι να έχει ταυτόχρονα μια κάρτα για κλήσεις και μια κάρτα για data που θέλω οπότε ένα duos κινητό είναι μονόδρομος.

 

@BlueChris αν υποθεσουμε οτι την μια καρτα την χρησιμοποιεις για κλησεις και για δεδομενα (κυρια δηλαδη) και την αλλη την χρησιμοποιεις μονο για να δεχεσαι και να πραγματοποιεις κλησεις(δευτερευουσα) λειτουργει σωστα????

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν γίνεται, με αυτό διαλέγεις πια κάρτα λειτουργεί πάντα και είναι μόνο μια τη φορά, θες duos τηλέφωνο για αυτό που ζητάς.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν γίνεται, με αυτό διαλέγεις πια κάρτα λειτουργεί πάντα και είναι μόνο μια τη φορά, θες duos τηλέφωνο για αυτό που ζητάς.

Την προσοχή σας εδώ για όσοι ενδιαφέρεστε για Dual Νote 3(μόνο Κίνα) η οποιαδήποτε άλλη συσκευή.

*Υπάρχουν 2 ειδών, Dual-SIM Standby και Dual-SIM Active.

Και οι δύο δέχονται 2 κάρτες SIM με την παρακάτω διαφορά:

 

Τα Dual-SIM Standby απαιτούν από το χρήστη να διαλέξει ποια από τις 2 SIM θα χρησιμοποιεί για να λαμβάνει και να πραγματοποιεί κλήσεις. Έτσι όταν μιλάει, η άλλη γραμμή στέλνει μήνυμα στις κλήσεις ότι το τηλέφωνο είναι κατειλημμένο.

Από την άλλη τα Dual-SIM Active επιτρέπουν και στις δύο κάρτες SIM να είναι παράλληλα ενεργοποιημένες και να δέχονται τηλεφωνήματα την ίδια στιγμή. Έτσι είναι ουσιαστικά σαν να έχεις δύο τηλέφωνα.

 

Για να γίνει αυτό (Dual-SIM Active) χρειάζονται 2 δέκτες συνήθως που καλύπτουν και τις δύο κάρτες SIM.

Αυτό σημαίνει ότι καταναλώνουν περισσότερη ενέργεια.

Στην Ελλάδα το 90% των συσκευών Duos που κυκλοφορούν είναι SIM Standby

 

*Πριν λίγες ημέρες έκανα ερεύνα για ένα φίλο που θέλει να αγοράσει Duos/Dual συσκευή.

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ναι..

Το usb είναι πανω στην βάση του οπότε μόνο με την βαση φορτίζει...

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση

Κι εκεί που το αποφάσισα να πάω να το πάρω δεν υπάρχει διαθέσιμο πουθενά grrrrr :mad:

Samsung Note 8

Microsoft Surface Pro 4

Link to comment
Share on other sites

Την προσοχή σας εδώ για όσοι ενδιαφέρεστε για Dual Νote 3(μόνο Κίνα) η οποιαδήποτε άλλη συσκευή.

*Υπάρχουν 2 ειδών, Dual-SIM Standby και Dual-SIM Active.

Και οι δύο δέχονται 2 κάρτες SIM με την παρακάτω διαφορά:

 

Τα Dual-SIM Standby απαιτούν από το χρήστη να διαλέξει ποια από τις 2 SIM θα χρησιμοποιεί για να λαμβάνει και να πραγματοποιεί κλήσεις. Έτσι όταν μιλάει, η άλλη γραμμή στέλνει μήνυμα στις κλήσεις ότι το τηλέφωνο είναι κατειλημμένο.

Από την άλλη τα Dual-SIM Active επιτρέπουν και στις δύο κάρτες SIM να είναι παράλληλα ενεργοποιημένες και να δέχονται τηλεφωνήματα την ίδια στιγμή. Έτσι είναι ουσιαστικά σαν να έχεις δύο τηλέφωνα.

 

Για να γίνει αυτό (Dual-SIM Active) χρειάζονται 2 δέκτες συνήθως που καλύπτουν και τις δύο κάρτες SIM.

Αυτό σημαίνει ότι καταναλώνουν περισσότερη ενέργεια.

Στην Ελλάδα το 90% των συσκευών Duos που κυκλοφορούν είναι SIM Standby

 

*Πριν λίγες ημέρες έκανα ερεύνα για ένα φίλο που θέλει να αγοράσει Duos/Dual συσκευή.

 

Μα καλά το πρώτο (SIM standby) μπορείς να το κάνεις και με μία κάρτα που θα έχεις δύο αριθμούς. Το κάνω ήδη στη vodafone με το vodafone together. H μη ενεργή κάρτα μου κάνει προώθηση τις κλήσεις (όχι όμως και τα sms) στην ενεργή, οπότε αν δεν μιλάει η ενεργή είναι (τουλάχιστον όταν δέχεσαι κλήσεις) σαν να εχεις δύο κάρτες διαθέσιμες. Οπότε δεν χρειάζεσαι duo συσκευή για το πρώτο. Βεβαίως χρειάζεται συνδρομή η οποία είναι 1,93 το μήνα (με το ΦΠΑ) για το vodafone together.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με το Dual Sim Standby που είναι τα περισσότερα δεν μπορεί κάποιος να έχει μια κάρτα voice και μια κάρτα data ταυτόχρονα? εγώ αυτό έχω καταλάβει και αυτό ήθελα να κάνω... η μια κάρτα να είναι για τηλεφωνία και το ίντερνετ στο τηλ από την 2η.

Το άλλο το Active δηλαδή αν σε πάρουν τηλέφωνο και στις 2 γραμμές τι κάνει? δεν το πιάνω αλήθεια... πως μπορείς να απαντήσεις σε 2 ταυτόχρονα?

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο πρόγραμμα φορμάρετε τις κάρτες σε exFAT; Στον υπολογιστή ή στο κινητό το κάνετε;

 

Από τον υπολογιστή πάτα να δεις τους σκληρούς δεξί κλικ στην κάρτα sd έχει την επιλογή διαμόρφωση και διαλέγεις σε τι θες να την φορμάρεις.

Το έκανα εχθές που πήρα μια σαμσουνγκ 64g αλλά ήταν έτοιμη σε exfat.

Αυτό που δεν ξέρω είναι αν κανεις φορματ στην κάρτα από το τηλέφωνο σε τι την φορμάρει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να τις χρησιμοποιείς και τις δυο ΤΑΥΤΌΧΡΟΝΑ! με αλλά λόγια όταν μιλάς δεν θα μπαίνεις ίντερνετ. Αλλά όταν δεν μιλάς θα μπαίνεις ίντερνετ και θα μπορείς να λάβεις η να κάνεις κλήσεις και από τις 2 κάρτες (με 1 από τις 2 τη φορά και κάθε φορά που το κάνεις θα κόβεται το ίντερνετ).

 

Σίγουρο, δουλεμένο σε galaxy y duos pro.

1. Ψάξε στο internet

2. Ψάξε στο forum

3. Γράψε Ελληνικά !! Μπορείς !! :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Οκ κατάλαβα... το έψαξα και λίγο και ταυτόχρονα η μια κάρτα gsm για ομιλία και η 2η κάρτα 3g για data γίνετε μόνο με Active σαν το S4 mini Duos

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Οκ κατάλαβα... το έψαξα και λίγο και ταυτόχρονα η μια κάρτα gsm για ομιλία και η 2η κάρτα 3g για data γίνετε μόνο με Active σαν το S4 mini Duos

O φίλος, που σας είπα και πιο πάνω, έψαχνε ακριβώς αυτή την συσκευή αλλά δεν υπάρχει στην Ελλάδα Dual-SIM Αctive.

Ο μοναδικός λόγος αγοράς συσκευής Dual-SIM Standby είναι αν έχεις δυο νούμερα σε διαφορετικό πάροχο, αλλιώς κάνεις καλύτερα την δουλειά σου με 2in1 της Cosmote(free) η με το Vodafone Together που είπε και ο φίλος James Bond

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που θέλω Vodafone κάρτα για φωνή και Cosmote για data με το duo note 3 θα τα κατάφερνα

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...