Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ούτε κι εμένα το έχει χρησιμοποιώ το play αναγκαστικά. .

 

Έκανα εξαγωγή από aryamond το music play της Samsung αυτό Εδώ https://mega.nz/#!0BNTBTiS!1fynMkjzBdLCK1j02FI07e8Q3FJCrkUXI7sWd3EgwHE το αποσυμπίεζεις και το βάζεις στο system / priv-app δίνεις τα σωστά permission στο φάκελο και στο apk κάνεις reboot και είσαι έτοιμος

Edited by liam69
Link to comment
Share on other sites

πολυ σωστος ! αν και τωρα θα ταξιδεψω ευρωπη οποτε το γυριζω σε στοκ για να ειμαι 100 % σιγουρος για gps και ολα οτι θα δουλευουν ρολοι
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ τα έχω κάνει όλα αλλά πάλι τα ίδια

 

Στάλθηκε από το SM-N920C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, είμαι εδώ και καιρό με Phronesis 5.1.1 V2 και ψήνομαι για φρεσκάρισμα.

 

Από ό,τι βλέπω στο topic της Phronesis στο XDA έχει προχωρήσει στην έκδοση 6.5, έχω χάσει δηλαδή πολύ πράμα. Έχει κανείς προσωπική εμπειρία να μου πει αν δουλεύει καλά, απροβλημάτιστα κλπ;

 

Πέραν αυτού, ποια άλλη ROM προτείνεται ως προς σταθερότητα, μπαταρία κλπ; Μιλάμε πάντα για stock-based ROM, αυτές που δουλεύει κανονικά το spen κλπ από την μάνα του, γιατί δουλεύω πολύ S-Note κλπ...

Έχει βγει και η MM 1.2 phronesis.... Ο κολλητός μου λέει οτι παει καλά αλλά επειδή είναι πολύ φρέσκια ακόμα καλό είναι να περιμένεις. Η 6.5 είναι φοβερή και έχει πολλους kernel να παίξεις

 

.....................

Insult births impiety and phronesis the big wealth

Phronesis 6.5-N920C

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει και η MM 1.2 phronesis.... Ο κολλητός μου λέει οτι παει καλά αλλά επειδή είναι πολύ φρέσκια ακόμα καλό είναι να περιμένεις. Η 6.5 είναι φοβερή και έχει πολλους kernel να παίξεις

 

.....................

Insult births impiety and phronesis the big wealth

Phronesis 6.5-N920C

Η 1.2 εχει βγει εδω και καιρο...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει και η MM 1.2 phronesis.... Ο κολλητός μου λέει οτι παει καλά αλλά επειδή είναι πολύ φρέσκια ακόμα καλό είναι να περιμένεις. Η 6.5 είναι φοβερή και έχει πολλους kernel

 

Την κράτησα μισή μέρα και μετά δρόμο..πολλά κοληματάκια και lag

Ram στο Θεό κλπ έχει πολύ δρόμο ακόμα. Η arya σαφώς πιο καλη

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχετε βρει καμιά 5.1.1 να έχει κάνει port το Note 5, σαν αυτή πχ ή του darklord και να δουλεύει σωστά το titanium; Μια μέρα ψάχνω να βρω λύση και δεν υπάρχει τίποτα. :\ Καμιά ιδέα;

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχετε βρει καμιά 5.1.1 να έχει κάνει port το Note 5, σαν αυτή πχ ή του darklord και να δουλεύει σωστά το titanium; Μια μέρα ψάχνω να βρω λύση και δεν υπάρχει τίποτα. :\ Καμιά ιδέα;

 

Βάλε τα αντίγραφα στην εξωτερική κάρτα και θα είσαι οκ διαφορετικά βάλε παλιό supersu

Link to comment
Share on other sites

Η 1.2 εχει βγει εδω και καιρο...

Αν δεν κάνω λάθος πρεπει να ανεβηκε πριν 15 μέρες το πολύ η 1.2

 

.....................

Insult births impiety and phronesis the big wealth

Phronesis 6.5-N920C

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά έχετε βρει καμιά 5.1.1 να έχει κάνει port το Note 5, σαν αυτή πχ ή του darklord και να δουλεύει σωστά το titanium; Μια μέρα ψάχνω να βρω λύση και δεν υπάρχει τίποτα. :\ Καμιά ιδέα;

Phronesis 6.5 μου δουλεύει μια χαρά ....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες!Τελικά αποφάσισα να βάλω και εγώ custom rom στο νοτελι αλλά επειδή φοβάμαι μην κάνω καμία λαλακία έχω τις εξής ερωτήσεις...Το κινητο τώρα τρέχει το επίσημο lollipop.Έχω κατεβάσει την Phronesis v6.5 και την έχω βάλει στην κάρτα μνήμης.Τώρα θα πρέπει να περάσω πρώτα το twr μέσω odin(πια έκδοση;)και μετά να γίνω ρουτ ή γίνομαι απευθείας με το που αλλάζω recovery;Επίσης κάτι διάβασα ότι πρέπει να βάλω και το τελευταίο μόντεμ πριν κάνω εγκατάσταση της rom;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες!Τελικά αποφάσισα να βάλω και εγώ custom rom στο νοτελι αλλά επειδή φοβάμαι μην κάνω καμία λαλακία έχω τις εξής ερωτήσεις...Το κινητο τώρα τρέχει το επίσημο lollipop.Έχω κατεβάσει την Phronesis v6.5 και την έχω βάλει στην κάρτα μνήμης.Τώρα θα πρέπει να περάσω πρώτα το twr μέσω odin(πια έκδοση;)και μετά να γίνω ρουτ ή γίνομαι απευθείας με το που αλλάζω recovery;Επίσης κάτι διάβασα ότι πρέπει να βάλω και το τελευταίο μόντεμ πριν κάνω εγκατάσταση της rom;

Ακολουθησε ακριβως τα βήματα όπως στα λέει . εγώ δεν πειραξα ουτε bootloader modem και παει μια χαρά. Twrp 2.8.7 θα βάλεις ή την philz touch κάπως έτσι

 

.....................

Insult births impiety and phronesis the big wealth

Phronesis 6.5-N920C

Edited by anasgeo
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ!Δηλαδή τα βήματα που κάνω αν έχω καταλάβει καλά είναι:

1)Βάζω το twrp μεσω odin(αφου εγκατασταθεί θα είμαι και root;)

2)Εγκαθιστώ μέσω recovery το zip της rom που θέλω αφού πρώτα κάνω τα wipe που θέλει.

3)Βάζω τα gaps για να έχω play store κτλ.

Ξεχνάω κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ!Δηλαδή τα βήματα που κάνω αν έχω καταλάβει καλά είναι:

1)Βάζω το twrp μεσω odin(αφου εγκατασταθεί θα είμαι και root;)

2)Εγκαθιστώ μέσω recovery το zip της rom που θέλω αφού πρώτα κάνω τα wipe που θέλει.

3)Βάζω τα gaps για να έχω play store κτλ.

Ξεχνάω κάτι;

Δεν χρειαζεται gapps είναι έτοιμη κανεις αυτά που γράφει μονο ! Είναι καταπληκτική ....για αυτή την Ρομ ρουταρα το κινητό...αυτό τα λέει ολα ! Επίσης διάβασε τα παντα όσα γράφει. Ειδικά το Q&A τμήμα είναι πολύ σημαντικό και θα σου λύσει απορίες πολλές

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3241910

 

.....................

Insult births impiety and phronesis the big wealth

Phronesis 6.5-N920C

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

O Darkera έγραψε χθες πως έκανε boot την Rom του Note 7 στο Note 3. Διορθώνει λεει μερικά bugs και ανεβάζει!

Ναι εεε;;;; Εχεις κανένα link?

 

.....................

Insult births impiety and phronesis the big wealth

Phronesis 6.5-N920C

Edited by anasgeo
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ναι εεε;;;; Εχεις κανένα link?

 

.....................

Insult births impiety and phronesis the big wealth

Phronesis 6.5-N920C

 

Εδώ είναι η S7 Edge port rom

 

https://samsungvn.com/threads/6-0-1-english-n900x-snapdragon-darklord-s7-edge-full-port.16761/

 

Εδώ είναι η Note 5 New UX rom

 

https://samsungvn.com/threads/n900x-snapdragon-darklord-note-5-new-ux-full-port.19084/

 

Υποθέτω σε ένα απο αυτά τα 2 θα την ανεβάσει τις επόμενες μέρες

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν πάω να του βάλω το twrp recovery μέσω odin μου γράφει fail;Έχω κατεβάσει το twrp-2.8.7.0-hlte-4.4.img.tar και odin την έκδοση v3.07.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν πάω να του βάλω το twrp recovery μέσω odin μου γράφει fail;Έχω κατεβάσει το twrp-2.8.7.0-hlte-4.4.img.tar και odin την έκδοση v3.07.
Απανεργοποιησε από το pc το Antivirus.
Link to comment
Share on other sites

Μπα.Τα ίδια.Εκτελώ και σαν administrator το odin.Ξεκινάει πάει να κάνει την εγκατάσταση και στο τέλος λέει fail.Δοκίμασα και σε άλλη θύρα.Μήπως δεν είναι σωστο αυτό το αρχείο που βαζω στο odin(twrp-2.8.7.0-hlte-4.4.img.tar);Η μήπως θέλει κάποια ρύθμιση στο μενου επιλογή για προγραματιστές;(υποψιν δεν είμαι ροοτ.Μήπως πρώτα πρέπει να γίνω ρουτ; )

και ρουτ που πάω να κάνω πάλι fail γράφει...

Edited by Dimitris_1386
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/android/general/disable-knox-reset-knox-counter-to-0x0-t3414890

προς το παρον μονο για την δικια μας συσκευη δεν κανει αλλα αμα το καταφερε να μηδενισει τον knox θα ειναι ενα πολυ μεγαλο βημα..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Μπα.Τα ίδια.Εκτελώ και σαν administrator το odin.Ξεκινάει πάει να κάνει την εγκατάσταση και στο τέλος λέει fail.Δοκίμασα και σε άλλη θύρα.Μήπως δεν είναι σωστο αυτό το αρχείο που βαζω στο odin(twrp-2.8.7.0-hlte-4.4.img.tar);Η μήπως θέλει κάποια ρύθμιση στο μενου επιλογή για προγραματιστές;(υποψιν δεν είμαι ροοτ.Μήπως πρώτα πρέπει να γίνω ρουτ; )

και ρουτ που πάω να κάνω πάλι fail γράφει...

 

Δες πμ :cool:

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/android/general/disable-knox-reset-knox-counter-to-0x0-t3414890

προς το παρον μονο για την δικια μας συσκευη δεν κανει αλλα αμα το καταφερε να μηδενισει τον knox θα ειναι ενα πολυ μεγαλο βημα..

Έβγαλε για τα Note απλός το φλασαρεις από recovery

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν πάω να του βάλω το twrp recovery μέσω odin μου γράφει fail;Έχω κατεβάσει το twrp-2.8.7.0-hlte-4.4.img.tar και odin την έκδοση v3.07.

Φιλέ σορυ ξέχασα να σου πω το πιο σημαντικό το οποίο εμένα μου έφαγε αρκετή ωρα ...... Θα σου βάλω σε λίγο screenshot

 

.....................

Insult births impiety and phronesis the big wealth

Phronesis 6.5-N920C

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλέ σορυ ξέχασα να σου πω το πιο σημαντικό το οποίο εμένα μου έφαγε αρκετή ωρα ...... Θα σου βάλω σε λίγο screenshot

 

.....................

Insult births impiety and phronesis the big wealth

Phronesis 6.5-N920C

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160727/80c3ce5d6eb702378c5c791b187c80a6.jpg

 

.....................

Insult births impiety and phronesis the big wealth

Phronesis 6.5-N920C

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...