Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει κανεις πρόβλημα με το otg?

Είμαι με phronesis 6.5 δοκίμασα και 6.4 με τον δικό της κερνελ αλλά και με idle 7.1 και δε μου δουλεύει με τπτ. Έχω δοκιμάσει απο mouse μεχρι usb stick με καλώδιο αλλά και απευθίας usb stick αλλά μάταια.

Καμιά φορά μου πετάει ένα μνμ οτι συνδέθηκε σε βαση ή κατι τέτοιο που δεν προλαβένω να δω.

Πρόβλημα hardware δεν φαίνεται να είναι γιατί κατά τα άλλα το usb δουλεύει σωστά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει κανεις πρόβλημα με το otg?

Είμαι με phronesis 6.5 δοκίμασα και 6.4 με τον δικό της κερνελ αλλά και με idle 7.1 και δε μου δουλεύει με τπτ. Έχω δοκιμάσει απο mouse μεχρι usb stick με καλώδιο αλλά και απευθίας usb stick αλλά μάταια.

Καμιά φορά μου πετάει ένα μνμ οτι συνδέθηκε σε βαση ή κατι τέτοιο που δεν προλαβένω να δω.

Πρόβλημα hardware δεν φαίνεται να είναι γιατί κατά τα άλλα το usb δουλεύει σωστά.

Δοκίμασε CivZ_Xplorer-N9005-4.7.1-Note5Port

Μακράν ο καλύτερος κερνελ σε όλα. ..

Ταχύτητα και μπαταρία

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160523/03d790cb57a25f28bb375b26efaa30ca.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160523/3e319a7323b9e12c54937a042539ff07.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160523/9b65f625bf8b335192b40bc895d1abd8.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160523/a5c3806cb195a75e976f79658433bf41.jpg

Έχει πολλά extra που δεν έχουν οι άλλοι και μάλλον θα λύσει το πρόβλημα σου.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει κανένα λινκ για τον κερνελ που λέτε;;;; έιναι για phronesis έτσι;;

 

Στάλθηκε από το SM-N920C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει κανένα λινκ για τον κερνελ που λέτε;;;; έιναι για phronesis έτσι;;

 

Στάλθηκε από το SM-N920C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://www.androidfilehost.com/?fid=24438995911973095

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Τα notifications ηταν δικο μου λάθος. Θελει να τικαρεις το autorun οταν εγκαθιστονται οι εφαρμογες αν θες να παιρνεις ενημερωσεις αμεσως. Δε το ξερα και το αφηνα σε ολα off. Γιαυτο μαλλον και η φοβερη μπαταρια. Και τωρα βεβαια οταν δε το χρησιμοποιώ δεν πεφτει πολυ. Στη χρήση βεβαια την ρουφαει.. εκανα και factory reset μια, να δω αν θα φτιαξει η διπλη φωνη

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Με τη βοηθεια σας ειχα κανει ρουτ το κινητο μου και ειχα βαλει τη phronesis v3.Δεν ειχα κανενα παραπονο ολα ηταν μια χαρα.Πριν απο λιγες μερες αρχισε να κολλαει το κινητο ομως αρκετα.Ηθελα να μου προτινετε να βαλω μια νεοτερη εκδοση της...Ποια να βαλω ομως??Επισης δεν ξερω να αλλαξω κερνελ...Αν βαλω δηλαδη μια αλλη θα πρεπει να αλλαξω και κερνελ?Μπορει να μου δωσει καποιος οδηγιες πως θα τα κανω ολα αυτα?Για να περασω τη ρομ ξερω θα ακολπυιησω τα βηματα που ειχα κανει πιο παλια απλα δεν ξερω μετα για να αλλαξω κερνελ...εκτος και αν δε χρειαζεται
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Με τη βοηθεια σας ειχα κανει ρουτ το κινητο μου και ειχα βαλει τη phronesis v3.Δεν ειχα κανενα παραπονο ολα ηταν μια χαρα.Πριν απο λιγες μερες αρχισε να κολλαει το κινητο ομως αρκετα.Ηθελα να μου προτινετε να βαλω μια νεοτερη εκδοση της...Ποια να βαλω ομως??Επισης δεν ξερω να αλλαξω κερνελ...Αν βαλω δηλαδη μια αλλη θα πρεπει να αλλαξω και κερνελ?Μπορει να μου δωσει καποιος οδηγιες πως θα τα κανω ολα αυτα?Για να περασω τη ρομ ξερω θα ακολπυιησω τα βηματα που ειχα κανει πιο παλια απλα δεν ξερω μετα για να αλλαξω κερνελ...εκτος και αν δε χρειαζεται

Κατέβασε την τελευταία 6.5 είναι απροβληματιστη. Δεν είναι απαραίτητο να αλλάξεις kernel. Δες την πως πάει και αν δεν είσαι ικανοποιημένος μπορείς να δοκιμασεις κάποιον άλλο. Είναι πολύ εύκολο. Απλα κατεβάζεις το zip του kernel το αποθηκεύεις μεσα στο κινητό και μετά μπαινεις στο twrp και φλασαρεις το zip όπως φλασαρεις και τη Rom.

Link to comment
Share on other sites

Πως θα δω αν κατει δεν παει καλα?Τι προβληματα θα βλεπω στη ρομ?Μηπως αφου ειναι τοσο απλο να περασω και αλλο κερνελ για να ειμαι σιγουρος?Μπορεις να μου δωσεις ενα λινκ για κερνελ να κατεβασω;πρωτα βαζω τη ρομ και μετα τον κερνελ η αντιστροφα?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή κάθε χρήστης και κάθε συσκευή είναι διαφορετική δεν υπάρχει κάποιος να σου πει ποιος kernel θα σου ταιριάζει. Αυτό θα το αποφασίσεις εσύ μέσω δοκιμών. Αρχικά θα αφήσεις τον kernel που έχει η 6.5 για να δεις πως πάει το κινητό σου σε ταχύτητα και σε αυτονομία. Έχοντας αυτό ως βάση μπορείς μετά να αλλάξεις kernel και να συγκρίνεις τον παλιό με το νέο. Δοκιμάζεις και επιλέγεις μόνος σου.

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρασα κανονικά τη ρομπότ,απλά οι ηχοι ακουγονται πολυ δυνατα.Στο τερμα αν τους χαμηλωσω παλι ακουγονται πολυ δυνατα.Τι μπορει να φταει?Ακομη και οι ειδοποιησεις το ιδιο...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

εχει βαλει κανεις αλλο κερνελ περα απο του darklord σε ΜΜ port?

Με ενδιαφερει βασικα να αλλαξω τα χρωματα να τα κανω πιο "κρυα" και με τον darklord kernel δεν σου δινει αυτο το δικαιωμα.

Υπαρχει καποιος αλλος τροπος η προγραμμα?

Ευχαριστω!

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

εχει βαλει κανεις αλλο κερνελ περα απο του darklord σε ΜΜ port?

Με ενδιαφερει βασικα να αλλαξω τα χρωματα να τα κανω πιο "κρυα" και με τον darklord kernel δεν σου δινει αυτο το δικαιωμα.

Υπαρχει καποιος αλλος τροπος η προγραμμα?

Ευχαριστω!

Έχουμε και τις ρυθμίσεις της Samsung για τα χρώματα. Ρυθμίσεις , οθόνη και screen mode (στα αγγλικά το έχω δε θυμάμαι πώς είναι ελληνικά).

 

Sent from my SM-A710F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κάθε χρήστης και κάθε συσκευή είναι διαφορετική δεν υπάρχει κάποιος να σου πει ποιος kernel θα σου ταιριάζει. Αυτό θα το αποφασίσεις εσύ μέσω δοκιμών. Αρχικά θα αφήσεις τον kernel που έχει η 6.5 για να δεις πως πάει το κινητό σου σε ταχύτητα και σε αυτονομία. Έχοντας αυτό ως βάση μπορείς μετά να αλλάξεις kernel και να συγκρίνεις τον παλιό με το νέο. Δοκιμάζεις και επιλέγεις μόνος σου.

 

Ακριβώς. Μετά από 3-4 δοκιμές κατέληξα με v6.5 phronesis kai idle moded 7.0.1. Δεν έχω ξαναστείσει το κινητό έτσι ποτέ!!! ούτε από άποψη σταθερότητας ούτε από άποψη μπαταρίας.... Είχα δοκιμάσει 2-3 kernels συμπεριλαμβανομένου και το mama της phronesis αλλά και τον μανίσιο idle.... και δεν καθόταν καλά... Ε, τώρα, με βλέπω να περάσει πολύς καιρός να ξαναλασάρω κάτι !!! (λέμε τώρα :lol::lol::lol:)

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Μετά από 3-4 δοκιμές κατέληξα με v6.5 phronesis kai idle moded 7.0.1. Δεν έχω ξαναστείσει το κινητό έτσι ποτέ!!! ούτε από άποψη σταθερότητας ούτε από άποψη μπαταρίας.... Είχα δοκιμάσει 2-3 kernels συμπεριλαμβανομένου και το mama της phronesis αλλά και τον μανίσιο idle.... και δεν καθόταν καλά... Ε, τώρα, με βλέπω να περάσει πολύς καιρός να ξαναλασάρω κάτι !!! (λέμε τώρα :lol::lol::lol:)

Όπως το είπες , λέμε τώρα χαχα με το που γίνει ανακοίνωση της Phronesis Note5 MM ξεκινάμε πάλι από την αρχή σα μικρά παιδιά με ένα καινούργιο παιχνίδι.

 

Sent from my SM-A710F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Μετά από 3-4 δοκιμές κατέληξα με v6.5 phronesis kai idle moded 7.0.1. Δεν έχω ξαναστείσει το κινητό έτσι ποτέ!!! ούτε από άποψη σταθερότητας ούτε από άποψη μπαταρίας.... Είχα δοκιμάσει 2-3 kernels συμπεριλαμβανομένου και το mama της phronesis αλλά και τον μανίσιο idle.... και δεν καθόταν καλά... Ε, τώρα, με βλέπω να περάσει πολύς καιρός να ξαναλασάρω κάτι !!! (λέμε τώρα :lol::lol::lol:)

 

Φιλε μου μηπως μπορεις να μου πεις που μπορω να βρω αυτον τον κερνελ που εβαλες και εσυ και πως τον περναω για να τον περασω και εγω?

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και τις ρυθμίσεις της Samsung για τα χρώματα. Ρυθμίσεις , οθόνη και screen mode (στα αγγλικά το έχω δε θυμάμαι πώς είναι ελληνικά).

 

Sent from my SM-A710F using Tapatalk

 

Φίλε μου σε ευχαριστώ αλλά δεν λέω αυτό.

Εννοώ να μειώσεις το κόκκινο και το πράσινο ώστε να φαίνεται πιο 'κρύο' το λευκό.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μηπως μπορεις να μου πεις που μπορω να βρω αυτον τον κερνελ που εβαλες και εσυ και πως τον περναω για να τον περασω και εγω?

 

Και βέβαια μπορώ.

Εδώ είσαι

Καλό απόγευμα.

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε ευχαριστώ αλλά δεν λέω αυτό.

Εννοώ να μειώσεις το κόκκινο και το πράσινο ώστε να φαίνεται πιο 'κρύο' το λευκό.

Δεν έτυχε να ψάξω να δω αν υπάρχει κερνελ για 5.1.1 Note5 port που να το υποστηρίζει.

 

Sent from my SM-A710F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια μπορώ.

Εδώ είσαι

Καλό απόγευμα.

 

Απλα κατεβαζω αυτο το αρχειο κι το φλασαρω οπως τη ρομ που εβαλα με recovery!?Δεν εχω ξαναβαλει κερνελ γιαυτο ρωταω...

Αποσυμπιεσα το αρχεια λαι μου εδωσε ζιπαρισμενα αυτα

Darklord kernel 1.5(modified)

idleKernel-hlte-eur-6.6.5(mod)

idleKernel-hlte-eur-7.0.0(mod)

idleKernel-hlte-eur-7.1.0(mod)

lsskernel_n9005_3.8

lsskernel-hlte-eur-2.0.0-note5port

lsskernel-hlte-eur-3.5-note5port

 

Ποιο απολα βαζω?

Η CivZ_Xplorer-N9005-4.7.1-Note5Port που διαβασα σε καποια σχολια ειναι καλυτερη?

Edited by john9147
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε ευχαριστώ αλλά δεν λέω αυτό.

Εννοώ να μειώσεις το κόκκινο και το πράσινο ώστε να φαίνεται πιο 'κρύο' το λευκό.

CivZ_Xplorer-N9005-4.7.1-Note5Port

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160527/ea95f62e57c6a978ee72750c73299cf7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απλα κατεβαζω αυτο το αρχειο κι το φλασαρω οπως τη ρομ που εβαλα με recovery!?Δεν εχω ξαναβαλει κερνελ γιαυτο ρωταω...

Αποσυμπιεσα το αρχεια λαι μου εδωσε ζιπαρισμενα αυτα

Darklord kernel 1.5(modified)

idleKernel-hlte-eur-6.6.5(mod)

idleKernel-hlte-eur-7.0.0(mod)

idleKernel-hlte-eur-7.1.0(mod)

lsskernel_n9005_3.8

lsskernel-hlte-eur-2.0.0-note5port

lsskernel-hlte-eur-3.5-note5port

 

Ποιο απολα βαζω?

Η CivZ_Xplorer-N9005-4.7.1-Note5Port που διαβασα σε καποια σχολια ειναι καλυτερη?

 

Εγώ έχω idleKernel-hlte-eur-7.1.0(mod)

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Καλο μεσημερι. Σε Phronesis δεν μπορω να ενεργοποιησωδεδομενα. Πού υπάρχουν οι ρυθμίσεις για να μπορεσουμε να ορισουμε σημειο πρόσβασης? Εμφανιζει το παρακατω μηνυμα :

"Δεν ειναι δυνατή η εμφάνιση των ρυθμίσεων ονόματος σημειου πρόσβασης. Δεν επιτρεπεται η προσβαση για το τρεχον προφιλ χρήστη"

«Ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα»
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...