Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω θελω να ρωτησω ενα θεμα που εχω εδω και καιρο..1/5 φορες που θα μπω στης κλησεις και παω στα αγαπημενα δεν μου δειχνεις τς επαφες αλλα μολις πατησω προσθηκη και δεν κανω τιποτα και γυρισω πισω μου τς εμφανιζει!!το κανει και σε αλλους;;υπαρχει καποια λυση;;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω θελω να ρωτησω ενα θεμα που εχω εδω και καιρο..1/5 φορες που θα μπω στης κλησεις και παω στα αγαπημενα δεν μου δειχνεις τς επαφες αλλα μολις πατησω προσθηκη και δεν κανω τιποτα και γυρισω πισω μου τς εμφανιζει!!το κανει και σε αλλους;;υπαρχει καποια λυση;;

Δεν μου έχει τύχει.

 

Sent from my SM-A710F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα Phronesis-N9005-N5-v6.5 με CivZ_Xplorer-N9005-4.7.1-Note5Port και η μπαταρία επανήλθε στα κανονικά της χα χα.

Δεν την πάλεψα με την DarkLord, το μόνο αρνητικό ήταν η μπαταρία σε όλα τα άλλα βράχος.

Link to comment
Share on other sites

Έχω phronesis 64 kai το titanium δεν δουλεύει. Δλδ δεν κάνει επαλήθευση root. Θέλω να πάρω Back up αλλά δεν μπορώ τι πρεπει να κάνω

 

Στάλθηκε από το SM-N920C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω phronesis 64 kai το titanium δεν δουλεύει. Δλδ δεν κάνει επαλήθευση root. Θέλω να πάρω Back up αλλά δεν μπορώ τι πρεπει να κάνω

 

Στάλθηκε από το SM-N920C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάνε αντιγραφή το φάκελο TB στην κάρτα μνήμης και μετά από τις ρυθμίσεις

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160521/94d3b9acdd19d2e48516e894f2fa6558.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα το πρωτο μου φλασαρισμα ρομ χθες και στευθηκε με πληρη αποτυχια.χαχα. Ημουν με 4.4.2 με towelroot. Φλασαρα μεσω odin 3.11 (νομιζω) την τελευταια twrp custom recovery και είχα κοπιαρει στην εξ.sd το phronesis 6.5 zip. Εκανα wipe τα παντα εκτος της external sd μεσω twrp. (καλα εκανα η δε θελει wipe η internal?) Μετα παω να κανω install τη ρομ μεσω του twrp και μου βγαζει κατι για ενα md5 που δεν βρηκε και μετα απο λιγο κανει reboot και κολλαει στο samsung logo. οσες φορες κι αν το κανα κολλαγε εκει. μετα λεω ας δοκιμασω μια cm13 να δω αν θα την φλασαρει σωστα. Την φλασαρει και με βγαζει σε ενα αρχικο που λεει reset phone κλπ με σηματακια cm. παλι reboot παλι κολλημα στο samsung logo.

 

Μετα αρχισε να βγαζει συνεχεια kernel (/η recovery) is not seandroid enforcing.

 

Λεω δε με θελει αστο, παω να φλασαρω στοκ απο sammobile.Τοτε αρχιζει στο odin να μου βγάζει fail ενα "write ταδε ext4 μπλα μπλα" και οτι κατι με το storage παει λαθος. Καπου εκει αρχισα να λεω θα φαμε ωρα εδω μεχρι να το σωσουμε... Παντως εφαγα μια νύχτα με διαφορα pat files και λοιπες βλακειες που δεν ηξερα, μεχρι που για καλη μου τύχη βρηκα μια στοκ ρομ 5.0 που ειχε μεσα εκτος του pda και csc, btl και τα αλλα πεδία (και pat) που εχει να βαλεις. Με αυτο δουλεψε και ειμαι τωρα στοκ 5.0.

 

Τρεμω να ξαναπροσπαθησω αλλα θα με ενδιεφερε να μαθω τι εκανα λαθος.. Καμια ιδεα? Στο wipe εγινε η λαλακια? Στο οτι ειχα towelroot? Στο οτι ειχα τις τελευταιες εκδοσεις odin και twrp? Δεν εχω ιδεα. Παντως καποιο λαθος εκανα μαλλον.

 

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To λάθος ήταν που από kitkat πήγες να φλασάρεις 5.1.1

 

Δεν είχες τον σωστό bootloader γι' αυτό τα έκανες σαλάτα:lol:

 

Έπρεπε να έβαζες την 5.0 (που έχεις τώρα) και μετά root , TWRP και μετά την phronesis.

 

Τουλάχιστον εγώ έτσι το έκανα (πέρυσι βέβαια);)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιατί στο Bluetooth kit στο αμάξι με stock Tom δούλευε πάντα τέλεια και όταν ξεκίνησα τα φλασαρισματα με οποία έκδοση και είχα μου κόβει τη συνομιλία σε 3 sec

 

Στάλθηκε από το SM-N920C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To λάθος ήταν που από kitkat πήγες να φλασάρεις 5.1.1

 

Δεν είχες τον σωστό bootloader γι' αυτό τα έκανες σαλάτα:lol:

 

Έπρεπε να έβαζες την 5.0 (που έχεις τώρα) και μετά root , TWRP και μετά την phronesis.

 

Τουλάχιστον εγώ έτσι το έκανα (πέρυσι βέβαια);)

 

 

Eυχαριστω πολυ για τη βοηθεια, δε το ηξερα αυτο! Παρολα αυτα ομως και τωρα δοκιμασα να φλασαρω και μου λεει οτι το αρχειο ειναι corrupted. Την 6.5 την κατεβαζω σε zip οπως ειναι, δε χρειαζεται να κατεβασω καποια αλλη σαν βαση και να βαλω μετα αυτη σαν update ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα το πρωτο μου φλασαρισμα ρομ χθες και στευθηκε με πληρη αποτυχια.χαχα. Ημουν με 4.4.2 με towelroot. Φλασαρα μεσω odin 3.11 (νομιζω) την τελευταια twrp custom recovery και είχα κοπιαρει στην εξ.sd το phronesis 6.5 zip. Εκανα wipe τα παντα εκτος της external sd μεσω twrp. (καλα εκανα η δε θελει wipe η internal?) Μετα παω να κανω install τη ρομ μεσω του twrp και μου βγαζει κατι για ενα md5 που δεν βρηκε και μετα απο λιγο κανει reboot και κολλαει στο samsung logo. οσες φορες κι αν το κανα κολλαγε εκει. μετα λεω ας δοκιμασω μια cm13 να δω αν θα την φλασαρει σωστα. Την φλασαρει και με βγαζει σε ενα αρχικο που λεει reset phone κλπ με σηματακια cm. παλι reboot παλι κολλημα στο samsung logo.

 

Μετα αρχισε να βγαζει συνεχεια kernel (/η recovery) is not seandroid enforcing.

 

Λεω δε με θελει αστο, παω να φλασαρω στοκ απο sammobile.Τοτε αρχιζει στο odin να μου βγάζει fail ενα "write ταδε ext4 μπλα μπλα" και οτι κατι με το storage παει λαθος. Καπου εκει αρχισα να λεω θα φαμε ωρα εδω μεχρι να το σωσουμε... Παντως εφαγα μια νύχτα με διαφορα pat files και λοιπες βλακειες που δεν ηξερα, μεχρι που για καλη μου τύχη βρηκα μια στοκ ρομ 5.0 που ειχε μεσα εκτος του pda και csc, btl και τα αλλα πεδία (και pat) που εχει να βαλεις. Με αυτο δουλεψε και ειμαι τωρα στοκ 5.0.

 

Τρεμω να ξαναπροσπαθησω αλλα θα με ενδιεφερε να μαθω τι εκανα λαθος.. Καμια ιδεα? Στο wipe εγινε η λαλακια? Στο οτι ειχα towelroot? Στο οτι ειχα τις τελευταιες εκδοσεις odin και twrp? Δεν εχω ιδεα. Παντως καποιο λαθος εκανα μαλλον.

 

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

 

Φίλε μου, το μόνο λάθος σου κατά τη γνώμη μου ήταν το ότι χρησιμοποιησες το τελευταίο twrp, την έκδοση 3 δηλαδή η οποία δεν είναι συμβατή με κάποιες ρομ (το bootloop είναι σύμπτωμα του twrp 3.0) . Το γράφουν και στο νήμα της phronesis και έχει αναφερθεί και εδώ. Βάλε το προηγούμενο twrp 2.8.7.0, πάρε ενα nandroid backup και η phronesis θα περάσει μια χαρά.

Επίσης πριν κάνεις wipe cache, dalvik cache, data και system. Internal εγώ δεν κανω ποτέ.

Edited by djhoulio
gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω το νοτε 3 με android 5 και rooted,εχω ετοιμη για περασμα την yoyo 2,1 επιεδη διαβασα πιο πριν οτι δεν εχει καποια σημαντικα προβλήματα.Επειδη ειναι η πρωτη φορα μπορει κάποιος να μου πει τα βήματα για να κάνω σωστα τη διαδικασία?Εχω κανει 2 backup, μεσω kies και μεσω cmw.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω το νοτε 3 με android 5 και rooted,εχω ετοιμη για περασμα την yoyo 2,1 επιεδη διαβασα πιο πριν οτι δεν εχει καποια σημαντικα προβλήματα.Επειδη ειναι η πρωτη φορα μπορει κάποιος να μου πει τα βήματα για να κάνω σωστα τη διαδικασία?Εχω κανει 2 backup, μεσω kies και μεσω cmw.

Όπως γράφει και στο νήμα της, κανείς τα wipe και την περνάς. Στις άλλες 6.01, κατά το πρώτο στήσιμο, ξετικαρουμε την αποστολή διαγνωστικών για λόγους σταθερότητας του σήματος. Στη δική σου δεν είδα να αναφέρεται κάτι τέτοιο, οπότε αν κάποια στιγμή καταλάβεις ότι το κινητό συνδέεται και αποσυνδεεται από το δίκτυο, απενεργοποιείς την επιλογή από τις ρυθμίσεις.

Όταν τη βάλεις αν μπορείς δοκίμασε να γράψεις χειρόγραφα ελληνικά με το πενάκι και πες μας αν τα αναγνωρίζει.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, το μόνο λάθος σου κατά τη γνώμη μου ήταν το ότι χρησιμοποιησες το τελευταίο twrp, την έκδοση 3 δηλαδή η οποία δεν είναι συμβατή με κάποιες ρομ (το bootloop είναι σύμπτωμα του twrp 3.0) . Το γράφουν και στο νήμα της phronesis και έχει αναφερθεί και εδώ. Βάλε το προηγούμενο twrp 2.8.7.0, πάρε ενα nandroid backup και η phronesis θα περάσει μια χαρά.

Επίσης πριν κάνεις wipe cache, dalvik cache, data και system. Internal εγώ δεν κανω ποτέ.

Σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ! Με σώσατε. Το twrp version έφταιγε τελικα μαλλον. Εβαλα το πιο παλιό και δουλεψαν ολα τελεια. Ωραια η ρομ φαινεται εκ πρωτης όψεως

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρωτο πρόβλημα με phronesis: ο αλλος ακουει στις κλησεις τη φωνη του διπλή. (Με echo) ειχαμε βρει λυση σε αυτο?

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρωτο πρόβλημα με phronesis: ο αλλος ακουει στις κλησεις τη φωνη του διπλή. (Με echo) ειχαμε βρει λυση σε αυτο?

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

 

Έχω φλασάρει 3-4 εκδόσεις phronesis τις περισσότερες φορές clean install, τώρα είμαι με version 6.5 (dirty flash) και idle kernel moded, δεν είχα ποτέ τέτοιο θέμα, είτε με απευθείας ομιλία, είτε με bluetooth plantronics Που χρησιμοποιώ.....

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ είχα ποτέ τέτοιο θέμα ούτε με ανοιχτή ακρόαση ούτε με κανονική ούτε με bluetooth (Motorola) που χρησινοποιώ.

 

Και δεν το έχω ακούσει να αναφέρεται ποτέ από κανέναν.

Link to comment
Share on other sites

Και AryaMod S7Edge

Αντε να γίνονται περισσότερες οι rom για να γίνει ακόμα καλύτερη.

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ είχα ποτέ τέτοιο θέμα ούτε με ανοιχτή ακρόαση ούτε με κανονική ούτε με bluetooth (Motorola) που χρησινοποιώ.

 

Και δεν το έχω ακούσει να αναφέρεται ποτέ από κανέναν.

Στο search μου εβγαλε κανα 2 ατομα που το ανρφεραν εδω μεσα, αλλα δεν αναφερθηκε λυση νομιζω γιαυτο ρωτησα ξανα. Πολυ κριμα αν δεν υπαρχει απλη λυση γιατι το κινητο ειναι φανταστικο ετσι, πολυ γρηγορο και με μια χαρα μπαταρια. (Σαφως καλύτερη αποτι στοκ 4.4.2 που ειχα με greenify και debloat)

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται πάντα και με πολλούς διαφορετικούς χρήστες?

 

Πιστεύω ότι είναι θέμα παρόχου...

Link to comment
Share on other sites

Οχι δε γίνεται παντα περιεργως. Αλλα εγινε περιπου τις μισες φορες αποταν εβαλα τη ρομ. Με κυριως δυο ατομα μιλώντας, με διαφορετικους παροχους και τα δυο. Και καθολου να μην επαιρνε τηλ το κινητο ετσι τέλειο που εχει γινει δε θα το πειραζα.χαχα

 

Δευτερο μεγαλο θεμα που εχω ειναι το synch και τα push messages για μειλ η αλλα applications. Μου στέλνει ενημερωσεις μονο οταν τα εχω ανοιχτα.αν δεν ειναι ανοιχτη η εφαρμογή δε μου ερχεται σχεδον τπτ. (Καποιες μονο.)

 

Στίς ρυθμίσεις σώστά φάίνόντάί όλά.

Edited by General_lee
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία πρόβλημα έχω ένα note μεταχειρο αγορά είδα ότι έχει knox2. 3 εκεί που έβλεπα σε συγκεκριμένο σαιτ στοιχηματικο δείτε βίντεο πλέον δε βγάζει επιλογή και έχω δοκίμασε 3browsers έκανα και εγκατάσταση ξανά και clear cache
Link to comment
Share on other sites

Στο search μου εβγαλε κανα 2 ατομα που το ανρφεραν εδω μεσα, αλλα δεν αναφερθηκε λυση νομιζω γιαυτο ρωτησα ξανα. Πολυ κριμα αν δεν υπαρχει απλη λυση γιατι το κινητο ειναι φανταστικο ετσι, πολυ γρηγορο και με μια χαρα μπαταρια. (Σαφως καλύτερη αποτι στοκ 4.4.2 που ειχα με greenify και debloat)

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

 

Να ξαναπέρναγες από πάνω πάλι μόνο με wipe chahce & dalvik τη ρομ?..... Δε χάνεις τίποτα....

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...