Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και για τον λόγο ότι είναι αρρωστακι με το νοτε3 θα αλλάξει nickname και θα την ανεβάσει και τσάμπα ή θα την δώσει σε κανέναν άλλο να την ανεβάσει. Το σίγουρο είναι οτι όπως και να έχει αν γίνετε να την πάρουμε Κάποιος θα την δώσει δεν είναι ο μόνος μάγκας.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε κάνεις τον idle 7.1?

Πως μπορώ να κάνω το κινητό να βλέπει ntfs σκληρό δίσκο στο tablet Pro tab 8.4 με cm13 τον αναγνωρίζει μια χαρά όπως και στο s3 4g στο note όχι τι παίζει θέλει άλλον κερνελ έχω idle v7

Edited by liam69
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να βάλω την phronesis (την οποία προτείνουν οι περισσότεροι από εσάς) σε stock lollipop.

Τρεις ερωτήσεις:

 

α. Τα air gestures δουλεύουν? με ενδιαφέρει ειδικά η απάντηση κλήσης χωρίς επαφή. πχ σε φίλο που έχει βάλει darklord ενώ υπάρχει το toggle απλά δεν δουλεύει.

β. Η κάμερα το βράδυ βελτιώνεται καθόλου με την νέα ρομ;

γ. Ε-banking κάνετε από custom rom; έχει τύχει σε κανέναν κάτι περίεργο στον τομέα της ασφάλειας γενικά;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να βάλω την phronesis (την οποία προτείνουν οι περισσότεροι από εσάς) σε stock lollipop.

Τρεις ερωτήσεις:

 

α. Τα air gestures δουλεύουν? με ενδιαφέρει ειδικά η απάντηση κλήσης χωρίς επαφή. πχ σε φίλο που έχει βάλει darklord ενώ υπάρχει το toggle απλά δεν δουλεύει.

β. Η κάμερα το βράδυ βελτιώνεται καθόλου με την νέα ρομ;

γ. Ε-banking κάνετε από custom rom; έχει τύχει σε κανέναν κάτι περίεργο στον τομέα της ασφάλειας γενικά;

3.κανονικα χωρις κανενα προβλημα

2.η καμερα θα ςλεγα οτι εινΙ λιγο καλυτερη του s6 λλα εχω του note 3 που δεν εχει κανενα προβλημα..

1.το air gesture δυστυχως οχι..επειδη δεν εχει και το note 5..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάνεις τον idle 7.1?

Πως μπορώ να κάνω το κινητό να βλέπει ntfs σκληρό δίσκο στο tablet Pro tab 8.4 με cm13 τον αναγνωρίζει μια χαρά όπως και στο s3 4g στο note όχι τι παίζει θέλει άλλον κερνελ έχω idle v7

Δοκίμασε το πρόγραμμα Total Commander από Play Store.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! θελω να περασω σε ενα ΝΟΤΕ 3 custom note 5 rom. Ποια προτείνετε με τα λιγότερα προβλήματα;;

 

αυτή ειναι καλή ;;; http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/development/v10-base-n9200zcu2apa1-stablefast-31-01-t3308842

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Με τα Widget του καιρού τώρα που άλλαξε η ώρα έχετε θέμα?

Εγώ αν βάλω Θεσσαλονίκη η ώρα είναι εντάξει, αν διαλέξω τοποθεσία τοποθεσία πάει μία ώρα πίσω

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160327/e432908f5a0c0ed1ee4c84460d479bfa.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160327/5eca1c408ebaaae5dd9d45bd11438cf0.jpg

Στην φωτογραφία με την Θεσσαλονίκη έχει το ρολόι που λέει ότι μπήκε σε θερινή ώρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://idlekernel.com/flash-tools/firmware/

 

ερωτηση 1: το screenoff τι ειναι;

ερωτηση 2: εβαλα μετα απο αρκετο καιρο την phronesis 6.2 σκετη (ειχα την arya6.1). Τι αλλο χρειαζεται να βαλω απο αυτο το λινκ; το build τησ ειναι n920cxxu2apa2 αλλα δεν βρηκα αλλα apa2 στην παραπανω σελιδα. εχω twrp 2.8.7.0 αν εχει σημασια.

Ευχαριστω

1610> GA628> 3110> GF788e> CD920> V2288> T200> T65> 3410> T310> 6600> P800> K500i> 6630> N70> N82> X10 mini> Desire> Desire S> S3 > Note 3 > Note 8 > Note 9 > Note 20 Ultra... ΟΥΦ! :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση 1: το screenoff τι ειναι;

 

Ευχαριστω

 

To πατάς και σβήνει η οθόνη.

 

Παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

To πατάς και σβήνει η οθόνη.

 

Παρακαλώ.

 

WOW:blink: τοσο απλο αλλα ταυτοχρονα τοσο πρακτικο

1610> GA628> 3110> GF788e> CD920> V2288> T200> T65> 3410> T310> 6600> P800> K500i> 6630> N70> N82> X10 mini> Desire> Desire S> S3 > Note 3 > Note 8 > Note 9 > Note 20 Ultra... ΟΥΦ! :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Χρόοοοοονια το χρησιμοποιώ...:D

 

Γιατί να ταλαιπωρώ το Power Button?;)

Link to comment
Share on other sites

Χρόοοοοονια το χρησιμοποιώ...:D

 

Γιατί να ταλαιπωρώ το Power Button?;)

 

για το αλλο που ρωτησα εχεις ιδεα; εισαι και γειτονας :P

1610> GA628> 3110> GF788e> CD920> V2288> T200> T65> 3410> T310> 6600> P800> K500i> 6630> N70> N82> X10 mini> Desire> Desire S> S3 > Note 3 > Note 8 > Note 9 > Note 20 Ultra... ΟΥΦ! :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση 2: εβαλα μετα απο αρκετο καιρο την phronesis 6.2 σκετη (ειχα την arya6.1). Τι αλλο χρειαζεται να βαλω απο αυτο το λινκ; το build τησ ειναι n920cxxu2apa2 αλλα δεν βρηκα αλλα apa2 στην παραπανω σελιδα. εχω twrp 2.8.7.0 αν εχει σημασια.

Ευχαριστω

 

OK Επανέρχομαι στην πρωινη μου ερωτηση καθως βρηκα κατι επιπλεον.

Βρηκα μεσω Λαμιας το λινκ του FAQ της ρομ.

Μπηκα στη σελιδα με τα αρχεια και ειδα οτι τα τελευταια του Ν9005 ειναι σε 2 φακελους με διαφορετικο build number :wacko:

το modem ειναι PB1 ενω το bootloader ειναι PB2. Επισης στο ΡΒ2 εχει και kernel και recovery τα οποια υποθετω δεν χρειαζομαι;

Τελος παντων, μπορω να βαλω ΡΒ1 modem και ΡΒ2 bootloader?

Αυτη τη στιγμη εχω τα εξης μαλλον απο την παλια rom μου.

1610> GA628> 3110> GF788e> CD920> V2288> T200> T65> 3410> T310> 6600> P800> K500i> 6630> N70> N82> X10 mini> Desire> Desire S> S3 > Note 3 > Note 8 > Note 9 > Note 20 Ultra... ΟΥΦ! :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Τελος παντων, μπορω να βαλω ΡΒ1 modem και ΡΒ2 bootloader?

Φυσικά. Δες το δικό μου.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160329/6f11b5c2e4eb99b1f57c12fcc275e88b.jpg

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Εμένα να υποθέσω είναι αρχαία ε?

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160330/d89952dc53b62954b83ee2ba3c133307.jpg

 

Αν όντως είναι αρχαία τα δικά μου κι επειδή τα χω λίγο μπερδεμένα με bl και modems υπάρχει κανένα link πρόχειρο μη κάνω καμιά βλακεία?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω καιρό να ασχοληθώ με το άθλημα. Ψάχνω τους οδηγούς και χάθηκα. Ποιος είναι ο βέλτιστος τρόπος να κάνω root τη συσκευή μου Note 3? Είμαι εκτός εγγύησης. Θέλω μόνο root χώρις να χάσω τα δεδομένα μου. Εχω το firmware XXUGBOJ1 NOTE 3 N9005 Edited by vlgeor
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ την τελευταία phronesis μαζι με τον idle kernel 7.1. Μέχρι στιγμής όλα καλα χωρίς κανένα πρόβλημα. Προσπαθώντας ομως να βάλω τον τελευταίο bootloader και modem (pb1, pb2) , και ενώ το odin λέει ότι πήγαν όλα καλα στο update, μολις κάνει reboot το τηλέφωνο, εξακολουθώ να έχω τα προηγούμενα bootloader και modem. Καμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταιει? :)
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ την τελευταία phronesis μαζι με τον idle kernel 7.1. Μέχρι στιγμής όλα καλα χωρίς κανένα πρόβλημα. Προσπαθώντας ομως να βάλω τον τελευταίο bootloader και modem (pb1, pb2) , και ενώ το odin λέει ότι πήγαν όλα καλα στο update, μολις κάνει reboot το τηλέφωνο, εξακολουθώ να έχω τα προηγούμενα bootloader και modem. Καμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταιει? :)
Να βγάλεις την μπαταρία να την βάλεις μετά από κάνα λεπτό και να μπεις σε download Mode χειροκίνητα.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ την τελευταία phronesis μαζι με τον idle kernel 7.1. Μέχρι στιγμής όλα καλα χωρίς κανένα πρόβλημα. Προσπαθώντας ομως να βάλω τον τελευταίο bootloader και modem (pb1, pb2) , και ενώ το odin λέει ότι πήγαν όλα καλα στο update, μολις κάνει reboot το τηλέφωνο, εξακολουθώ να έχω τα προηγούμενα bootloader και modem. Καμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταιει? :)

αυτες τις οδηγιες ακολουθησα εγω ΑΚΡΙΒΩΣ οπως τα λεει.

ειναι 2 οδηγοι μαζι απο XDA

GETTING YOUR FIRMWARE TO STICK

 

Cold boot your phone for the flash to succeed.

To perform a cold boot into Odin, follow these instructions carefully:

Power down your phone

Unplug any cables from your phone

Pull the back cover off and remove the battery completely

Place the battery back in your phone (there is no need to wait)

Place 1 finger on volume down key, and 1 finger on home key

While holding those keys down, place another finger on the power key

Release the finger from the power key when you feel a vibrate

Release your other fingers once you see the Odin warning screen

Press volume up key to enter Download mode

Run Odin with admin privileges and uncheck Auto Reboot in Options.

Connect phone to your pc, a blue line with ADDED will appear in Odin.

Place Bootloader file in BL box & Modem in CP box.

Click on start and wait until you see a “Pass” in green box, do not close Odin (important).

Unplug your device and remove the battery for 10 seconds, do not reboot (important) and place it back.

Boot into Download mode once more (Hold Volume Down+Power+Home button) and connect to Odin.

This time check Auto Reboot in Options and click start.

Wait until the “Pass” message then unplug your device and let it reboot.

 

Odin https://dl.dropboxusercontent.com/u/6471394/Odin3_v3.10.7.zip

Bootloader etc https://idlekernel.com/flash-tools/firmware/

Bootloader etc http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/general/direct-download-bootloaders-modems-t3258803

Phronesis FAQ http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=65358180&postcount=10000

1610> GA628> 3110> GF788e> CD920> V2288> T200> T65> 3410> T310> 6600> P800> K500i> 6630> N70> N82> X10 mini> Desire> Desire S> S3 > Note 3 > Note 8 > Note 9 > Note 20 Ultra... ΟΥΦ! :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Έκανα ροοτ (με τον ευκολο τρόπο μέσω odin). Μετά κατέβασα την Phronesis 6.2. Δυστυχώς δεν μπορώ να ολοκληρώσω την εγκατάσταη. Παγώνει μετα το starting aroma installer κανωντας boot στην αρχική οθόνη με το λογότυπο της samsung. recovery εχω το twrp 3.0.0-0 . Εχω μείνει έτσι..τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Έκανα ροοτ (με τον ευκολο τρόπο μέσω odin). Μετά κατέβασα την Phronesis 6.2. Δυστυχώς δεν μπορώ να ολοκληρώσω την εγκατάσταη. Παγώνει μετα το starting aroma installer κανωντας boot στην αρχική οθόνη με το λογότυπο της samsung. recovery εχω το twrp 3.0.0-0 . Εχω μείνει έτσι..τι να κανω?

 

Να περάσεις την προηγούμενη έκδοση του twrp.

Αυτη που έχεις βαλει εχει προβλήματα

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Να περάσεις την προηγούμενη έκδοση του twrp.

Αυτη που έχεις βαλει εχει προβλήματα

Πως? Δεν έχω λειτουργικό τώρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης όταν κάνω boot στο recovery λεει recovery is not se android enforcing

 

Το κατάφερα!!Ευχαριστώ..κάνω εγκατάταση..

Edited by vlgeor
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαζεται και η 6.3 απο phronesis rom

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...