Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βάζεις αυτήν την έκδοση http://arter97.com/browse/Note%203/kernel/Touchwiz_Lollipop/International/7.2/arter97-kernel-n9005-7.2.zip του arter97 και πάει ακόμη πιο γρήγορα με καλύτερη μπαταρία.

 

Όσες φορές προσπάθησα να περάσω kernel το Note δεν ξεκινάει.Σταματάει στην 1η οθόνη που εμφανίζει όταν ανάβει η συσκευή...

Μόνο με τον Fulgor boot-άρει..

 

Επίσης ενεργοποίησα την side bar αριστερά που έχει η Arya και θέλω να την βγάλω. Και δεν θυμάμαι σε ποιο μενού είναι. Θυμάται κανείς;

 

ΥΓ: Τελικά μπήκε ο arter αλλά βγάζει μήνυμα συνεχώς πως το "τηλέφωνο διακόπηκε".Οπότε πίσω στον fulgor...

Edited by dimtsag
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Όσες φορές προσπάθησα να περάσω kernel το Note δεν ξεκινάει.Σταματάει στην 1η οθόνη που εμφανίζει όταν ανάβει η συσκευή...

Μόνο με τον Fulgor boot-άρει..

 

Επίσης ενεργοποίησα την side bar αριστερά που έχει η Arya και θέλω να την βγάλω. Και δεν θυμάμαι σε ποιο μενού είναι. Θυμάται κανείς;

 

ΥΓ: Τελικά μπήκε ο arter αλλά βγάζει μήνυμα συνεχώς πως το "τηλέφωνο διακόπηκε".Οπότε πίσω στον fulgor...

Εβαλες την έκδοση που είπα?

Οι νέες έχουν θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα αυτόν του λινκ που πόσταρες λίγο παραπάνω. Αυτον τον kernel δοκίμασα να περάσω. Μπήκε αυτή τη φορά αλλά πετάει σφάλμα η εφαρμογή (;) "τηλέφωνο"..
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

ήρθα να σας χαιρετήσω (από αυτό το φόρουμ) γιατί μόλις αγόρασα το S6 edge+...οπότε θα είμαι σε γειτονικό thread...

 

Να είστε καλά για όλα τα χρήσιμα πράγματα που διάβασα εδώ μέσα και τις καταπληκτικές συμβουλές που πήρα τον τελευταίο ενάμιση χρόνο!!! Πραγματικά το thread αυτό έδωσε ΑΛΛΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ στο Note 3 και το πήγε σε μια διαφορετική τελείως κατηγορία μόνο του, σε αυτήν των ΥΠΕΡ-κινητών!!!!

 

Σας χαιρετώ και τα ξαναλέμε!!!!!

 

 

Υ.Γ. Μένιο σε ευχαριστώ για όλα!!!!!!!

Κώστας

S8+
Link to comment
Share on other sites

Με το peel τι γίνεται;δεν ανοιγει

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω το Note 3 στην έκδοση 4.4.2 kitkat. Σήμερα είδα ότι μου έβγαλε το update για το S-Health στην έκδοση όπως είναι για το S5/S6. . Ξέρει κανείς εαν δουλεύει σε Note 3; Είναι ΚΑΛΎΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΎΜΕΝΗ ΈΚΔΟΣΗ; Εχει βάση τροφίμων στα Ελληνικά η αναγκαστικά Αγγλικά;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

 

 

 

Υ.Γ. Μένιο σε ευχαριστώ για όλα!!!!!!!

Κώστας

Να είσαι καλά φίλε μου.

Καλορίζικο το νέο εργαλείο.

Link to comment
Share on other sites

Audal L v28 με καλούδια από ΝΟΤΕ5. Κατέβασα άλλα δεν προλαβαίνω να την βάλω λογικά αύριο θα την έχω περάσει.
Link to comment
Share on other sites

Audal L v28 με καλούδια από ΝΟΤΕ5. Κατέβασα άλλα δεν προλαβαίνω να την βάλω λογικά αύριο θα την έχω περάσει.

Δώσε εντυπώσεις και αν μπορείς ποτέ μας αν βλέπεις προβλήματα και αν αξίζει

Link to comment
Share on other sites

Καμιά βοήθεια για αναβάθμιση απο 4.4.2?

Το εχω απλά ρουταρισμένο κατά τα άλλα είναι μαμά.

Δε με νοιάζει να περάσω custom κλπ ή αν θα γράψει ο knox ή όπως λέγεται.

Μια ανανέωση θέλω γιατί τόσο καιρό μαμά βαρέθηκα.

Τι μου προτείνετε για ταχύτητα μπαταρία και σταθερότητα όσο γίνεται καλύτερα στο μέτρο του δυνατού?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Καμιά βοήθεια για αναβάθμιση απο 4.4.2?

Το εχω απλά ρουταρισμένο κατά τα άλλα είναι μαμά.

Δε με νοιάζει να περάσω custom κλπ ή αν θα γράψει ο knox ή όπως λέγεται.

Μια ανανέωση θέλω γιατί τόσο καιρό μαμά βαρέθηκα.

Τι μου προτείνετε για ταχύτητα μπαταρία και σταθερότητα όσο γίνεται καλύτερα στο μέτρο του δυνατού?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Δε βοηθάς πολύ στο τι ακριβώς θες να κάνεις, δες 4-5 σελίδες πίσω, θα βρεις αυτά που θες.. Αν παρόλα αυτά έχεις απορίες εδώ είμαστε!

 

Όλες οι ρομ που θα διαβάσεις είναι γρήγορες και σταθερές. Αυτονομία για να πετύχεις θα πρέπει να μην έχεις τίποτα από εφαρμογές ;) Είναι δύσκολο να προσδιοριστεί ακριβώς! Εγώ πχ σε όλες τις ρομ, με τη χρήση μου, φτάνω 4.5-5 ώρες οθόνη!

----------------------------------------------

Πολλά προβλήματα με τον αρτερ, reboots, σβησίματα οθόνης, αρνητικά χρώματα, κολλήματα και δεν άνοιγε το κινητό! Πολύ πολύ κακό ταίριασμα με αρυα!! Γύρισα σε fulgor...

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

 

 

----------------------------------------------

Πολλά προβλήματα με τον αρτερ, reboots, σβησίματα οθόνης, αρνητικά χρώματα, κολλήματα και δεν άνοιγε το κινητό! Πολύ πολύ κακό ταίριασμα με αρυα!! Γύρισα σε fulgor...

Ναι μετά τον 7.2 που έχω ,έχει σοβαρά θέματα.

Ο Audax http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/orig-development/kernel-audax-kernel-v1-0-t3143532 που διάβασα έχει βάλει governor nteractiveX (thanks to Imoseyon) δεν τον έχω δοκιμάσει ας μας πει κάποιος που τον έβαλε.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες :)http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/themes-apps/app-screen-off-memo-t3196790 χα χα τώρα το είδα δουλεύει τέλεια.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες :)http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/themes-apps/app-screen-off-memo-t3196790 χα χα τώρα το είδα δουλεύει τέλεια.

Το πέρασα όντως δουλεύει άψογα. Εγώ πέρασα audax L 28 με κάποιες εφαρμογές νότε 5.δεθχνει τέλειο και πολύ σμουθ. Από μπαταρία θα δείξει γιατί το δουλεύω από το πρωί συνέχεια μόλις την πέρασα και το φορτιζω και ταυτόχρονα

Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα όντως δουλεύει άψογα. Εγώ πέρασα audax L 28 με κάποιες εφαρμογές νότε 5.δεθχνει τέλειο και πολύ σμουθ. Από μπαταρία θα δείξει γιατί το δουλεύω από το πρωί συνέχεια μόλις την πέρασα και το φορτιζω και ταυτόχρονα
Αν έβαλες και τον κερνελ του ,δες λίγο Stock governor εχει nteractiveX .
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτόν πέρασα. Μισό να δω

Ναι αυτό έχει. Μόλις το δα

Ωραία :cool:οπότε δούλεψε τον δύο τρεις φορτίσεις να δούμε πως τα πάει.

Εγώ στην DarkLordS6.v3.0 στα θέματα έβαλα Ν5 και έδεσε το γλυκό.

https://www.dropbox.com/s/72b77kf4xn23jtt/Screenshot_2015-09-20-20-12-03.jpg?dl=0

Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα όντως δουλεύει άψογα. Εγώ πέρασα audax L 28 με κάποιες εφαρμογές νότε 5.δεθχνει τέλειο και πολύ σμουθ. Από μπαταρία θα δείξει γιατί το δουλεύω από το πρωί συνέχεια μόλις την πέρασα και το φορτιζω και ταυτόχρονα

 

 

Καλησπέρα. Μπορείς να πεις εντυπώσεις απο μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μπορείς να πεις εντυπώσεις απο μπαταρία.

Από αύριο τα αποτελέσματα . μόλις τώρα ολοκλήρωσα την πρώτη φόρτιση χωρίς να το σκαλιζω.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες :)http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/themes-apps/app-screen-off-memo-t3196790 χα χα τώρα το είδα δουλεύει τέλεια.

 

Επιβεβαιώνω σε 4.4.2 παίζει μια χαρά.

Απλά αν έχεις ανοιχτό το κινητό και τραβήξεις πενάκι ανοίγει αυτό και πρέπει να το κλείσεις αν θες να κάνεις κατι άλλο εκτός σημείωσης.

 

Edit. Μόλις το έφτιαξε τύπος. Μπράβο του.

Edited by gmo
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Εψαξα τις τελευταίες 10-15 σελίδες αλλά δεν βρήκα κάτι οπότε ρωτάω εδώ. Θα βάλω την Temasek 12.1 ή την AryaMod 7.2. Η ερώτησή μου είναι η εξής: Οι εργοστασιακοί kernel σε αυτές τις 2 είναι καλοί; Ποιούς προτείνετε για την κάθε μια;
Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...