Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερωτηση..μετα απο full wipe πως κανετε εφαρμογες restore;μεσω του συγχρονισμού τς google ή απο titanium backup μια μια την εφαρμογη εγκατασταση;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες, για βοηθήστε λιγάκι, εντελώς ξαφνικά εξαφανίστηκαν τα ελληνικά από το πληκτρολόγιο στο note 3 και δεν υπάρχουν καν σαν επιλογή στην επιλογή γλωσσών εισαγωγής, όπου βλέπω μόνο γερμανικά και αγγλικά. κάνω ενημέρωση, τίποτα. Πέρα από το να εγκαταστήσω άλλο ελληνικό πληκτρολόγιο τι μπορώ να κάνω; Γιατί έγινε αυτό; Μέχρι σήμερα δούλευε κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια,εχω Note 3 32gb 4g αγοραμενο απο το Αγγλικο Εξπανσις.Φοραει την CSC: N9005OXAGNJ3 και AP: N9005XXUGNG1.Ψαχνω εδω στο φορουμ για το πως μπορω να το κανω ρουτ και να του βαλω τη καλυτερη απο αποψη ταχυτητας και μπαταριας,ρομ,αλλα εχω πελαγωσει!!!Μπορει να μου πει καποιος εναν ευκολο τροπο-εναν οδηγο ισως στα Ελληνικα-να τα καταφερω??Ας γραψει το KNOX,δε μ ενδιαφερει!!Αν υπαρχει βεβαια τροπος να μη γραψει,η να μπορει να επανελθει στη μαμα ρομ και να μηδενισει ο ΚΝΟΧ,ακομα καλυτερα!!! ;)

 

Κατεβάζεις το CF-Auto-Root για το τηλέφωνό μας από εδώ, το ξεζιπάρεις, μπαίνεις σε download mode, συνδέεις τηλέφωνο με υπολογιστή, και το φλασάρεις μέσω odin.

Οδηγίες υπάρχουν εδώ αλλά και εδώ. Και ένα βίντεο-οδηγός

.
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις το CF-Auto-Root για το τηλέφωνό μας από εδώ, το ξεζιπάρεις, μπαίνεις σε download mode, συνδέεις τηλέφωνο με υπολογιστή, και το φλασάρεις μέσω odin.

Οδηγίες υπάρχουν εδώ αλλά και εδώ. Και ένα βίντεο-οδηγός

.

Φίλε μου δεν θέλω να ρουτάρω την συσκευή, δεν υπάρχει άλλος τρόπος;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν θέλω να ρουτάρω την συσκευή, δεν υπάρχει άλλος τρόπος;

Το μήνυμα δεν ήταν για σένα αλλά για τον petran 66

Για το θέμα που έχεις δεν γνωρίζω κάτι πέρα από το να εγκαταστήσεις την ελληνική γλώσσα, αλλά αυτό το δοκίμασες μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν θέλω να ρουτάρω την συσκευή, δεν υπάρχει άλλος τρόπος;
Μήπως εβαλες το Greenify ? Αν Νάι απενεργοποίησε το.
Link to comment
Share on other sites

Το μήνυμα δεν ήταν για σένα αλλά για τον petran 66

Για το θέμα που έχεις δεν γνωρίζω κάτι πέρα από το να εγκαταστήσεις την ελληνική γλώσσα, αλλά αυτό το δοκίμασες μάλλον.

 

Πωπω, γράψε λάθος...

 

Μήπως εβαλες το Greenify ? Αν Νάι απενεργοποίησε το.

Όχι δεν το έβαλα... Μάλλον έκανε μόνο του update γιατί τώρα θυμήθηκα ότι έκανε επανεκκίνηση το μεσημέρι ενώ κοιμόμουν και το βρήκα κλειστό... Έτσι έγινε η δουλειά, το τηλ. είναι από skroutz παραεισαγωγή και με το update που μάλλον έκανε παπαλα τα ελληνικά...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με κρας και μαμά κερνελ το allshear δουλεύει κανονικά στην τηλεόραση(στέλνω και βλέπω φώτο και βίντεο) αλλά δεν μπορώ να κάνω αυτό που χρειάζομαι το screenmirroring δλδ να βλέπω την οθόνη του κινητου μου στην tv, τι να κάνω να βάλω άλλη ρομ; μπας και φταίει αυτό...

Έλεγα να πάρω Samsung tv και ο βλαξ πήρα LG να φταίει αυτό;;;;

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις το CF-Auto-Root για το τηλέφωνό μας από εδώ, το ξεζιπάρεις, μπαίνεις σε download mode, συνδέεις τηλέφωνο με υπολογιστή, και το φλασάρεις μέσω odin.

Οδηγίες υπάρχουν εδώ αλλά και εδώ. Και ένα βίντεο-οδηγός

.

 

Να σαι καλα φιλε μου!!Ευχαριστω!!Και ποια μου συστηνεται να βαλω παιδια!!Θελω να υπαρχει η εκμεταλευση της πεννας και η καλυτερη-οσο γινεται και αν γινεται-αποδοση της μπαταριας,σε σχεση με της μαμας!! ;):)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μέτα απο κάποιες προσπάθειες καταφερα και έφτιαξα το πρώτο μου bootanimation για samsung :):)

Εδω είναι ένα βίντεο που δείχνει τι θέμα έχει ,αν και δεν φαίνεται τόσο καλά (ήταν βιαστικό ) . https://www.dropbox.com/s/1ran9fvzo5xvtw3/20141210_220649.mp4?dl=0

Και εδώ ειναι o φάκελος που περιεχέι τα δυο αρχεία για να παίξει https://www.dropbox.com/s/h85o9ycxxjx0cbu/m7ixalis%20bootanination%20.rar?dl=0

 

Κάνουμε backup αυτά που υπάρχουν στο system /media και τα αντικαθιστούμε με αυτά που κατεβάσαμε δίνοντας τα σωστά δικαιώματα rw-r-r , reboot και είμαστε έτοιμοι .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με κρας και μαμά κερνελ το allshear δουλεύει κανονικά στην τηλεόραση(στέλνω και βλέπω φώτο και βίντεο) αλλά δεν μπορώ να κάνω αυτό που χρειάζομαι το screenmirroring δλδ να βλέπω την οθόνη του κινητου μου στην tv, τι να κάνω να βάλω άλλη ρομ; μπας και φταίει αυτό...

Έλεγα να πάρω Samsung tv και ο βλαξ πήρα LG να φταίει αυτό;;;;

Δύο σελίδες πίσω στο post 6964 προτείνω κάτι για σένα. Τα δοκίμασες μήπως και λειτουργούν?

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση

Διαγραφήκαν κάποια μηνύματα, αυτό το στυλ της ειρωνείας δεν ταιριάζει στο συγκεκριμένο forum και ούτε σαν υπεύθυνος mod θα επιτρέψω τέτοιου είδους post.

Όποιος έχει θέμα με την διαγραφή των μηνυμάτων ας επικοινωνήσει με κάποιον s-mod ή τον διαχειριστή.

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δύο σελίδες πίσω στο post 6964 προτείνω κάτι για σένα. Τα δοκίμασες μήπως και λειτουργούν?

Πω πω ρε φίλε δεν ξέρω πως δεν το είχα δει σε ευχαριστώ δούλεψε τώρα έχω τα πάντα. ..

Link to comment
Share on other sites

Πω πω ρε φίλε δεν ξέρω πως δεν το είχα δει σε ευχαριστώ δούλεψε τώρα έχω τα πάντα. ..

 

Από περιέργεια ποιο από τα δύο δοκίμασες και σου δούλεψε;

Για να ξέρουμε τι να προτείνουμε σε άλλους φίλους που πιθανόν να έχουν παρόμοιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες... Ειμαι απο χθες σε cm12 και γουσταρω με 1000 ακόμη και αν δεν εχω το πενάκι... Απλα παραμένει το πρόβλημα που είχα με τις κλήσεις. Όταν φοραω θήκη (οποιαδήποτε θήκη) υπάρχουν άτομα που μου κάνουν παραπονα ότι ακούν διπλή την φωνή μου.. Μόλις βγάλω την θήκη όλα οκ.

Σε Crash κτλ δεν έχω κανένα παράπονο από κανένα φοράω δεν φοράω την θήκη.

Sent from my note3..

Τα ίδια θέματα είχα και με cm11

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες... Ειμαι απο χθες σε cm12 και γουσταρω με 1000 ακόμη και αν δεν εχω το πενάκι... Απλα παραμένει το πρόβλημα που είχα με τις κλήσεις. Όταν φοραω θήκη (οποιαδήποτε θήκη) υπάρχουν άτομα που μου κάνουν παραπονα ότι ακούν διπλή την φωνή μου.. Μόλις βγάλω την θήκη όλα οκ.

Σε Crash κτλ δεν έχω κανένα παράπονο από κανένα φοράω δεν φοράω την θήκη.

Sent from my note3..

Τα ίδια θέματα είχα και με cm11

χα χα στό είχα πεί ότι ήταν η θήκη, τα 4Gb ram τα ειδες χα χα.

Για το πενάκι έχω αυτά τα δυό και είμαι καλυμμένος.

Link to comment
Share on other sites

χα χα στό είχα πεί ότι ήταν η θήκη, τα 4Gb ram τα ειδες χα χα.

Για το πενάκι έχω αυτά τα δυό και είμαι καλυμμένος.

Χαχαχαχαχα το ειδα φίλε...

Πραγματικά πάντως δεν υπάρχει επιστροφή μετά την lollipop.

Μενιο εσύ δεν το έχεις σε θήκη; διάβασα εδώ ένα άρθρο για το θέμα αλλά δεν κατάλαβα πολύ καλά πως λύνει το θέμα..

Προφανώς χαλάει την θήκη.

http://forums.androidcentral.com/samsung-galaxy-note-3-canada-bell-rogers-telus/336411-galaxy-note-3-echo-problem-solved.html

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχα το ειδα φίλε...

Πραγματικά πάντως δεν υπάρχει επιστροφή μετά την lollipop.

Μενιο εσύ δεν το έχεις σε θήκη; διάβασα εδώ ένα άρθρο για το θέμα αλλά δεν κατάλαβα πολύ καλά πως λύνει το θέμα..

Προφανώς χαλάει την θήκη.

http://forums.androidcentral.com/samsung-galaxy-note-3-canada-bell-rogers-telus/336411-galaxy-note-3-echo-problem-solved.html

Του έχω μια διαφανή αλλά δεν έχω θέμα,

Εγώ έμεινα στην 2.1 και η μπαταρία είναι σουπερ.

Link to comment
Share on other sites

Του έχω μια διαφανή αλλά δεν έχω θέμα,

Εγώ έμεινα στην 2.1 και η μπαταρία είναι σουπερ.

Εγώ φλασαρα το μεσημέρι την τελευταία έκδοση... Έβαλα και τις ρυθμίσεις που με είχες προτείνει.. (χαχαχα είχα μπερδευτεί λίγο τότε εγώ νόμιζα ότι ο faux ήταν κέρνελ)..

Πρώτη φόρτιση με κυριολεκτικά απίστευτο ξεσκισμα (απίστευτο όμως) και είμαι στο 70% με δύο ώρες οθόνη....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φλασαρα το μεσημέρι την τελευταία έκδοση... Έβαλα και τις ρυθμίσεις που με είχες προτείνει.. (χαχαχα είχα μπερδευτεί λίγο τότε εγώ νόμιζα ότι ο faux ήταν κέρνελ)..

Πρώτη φόρτιση με κυριολεκτικά απίστευτο ξεσκισμα (απίστευτο όμως) και είμαι στο 70% με δύο ώρες οθόνη....

Ελα ρε φιλέ στα ίδια είμαστε:lol:

Βάλε και Greenify αυτά πού δεν θέλεις ιδοποίησης μια χαρά τα κοιμήζει.

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε φιλέ στα ίδια είμαστε:lol:

Βάλε και Greenify αυτά πού δεν θέλεις ιδοποίησης μια χαρά τα κοιμήζει.

Χαχαχαχαχα απίστευτο... Άντε καλά εφταωρα ;)

Με πρόλαβες για το greenify παγώνει τα πάντα κανονικά... Απλά χωρίς Xposed δεν έχεις push notifications.. Τεσπα μικρό το κακό αφού η μπαταρία είναι εξαιρετική έτσι και αλλιώς.

Μακάρι να δούμε την lollipop τόσο κορυφή και απο την Samsung στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια ποιο από τα δύο δοκίμασες και σου δούλεψε;

Για να ξέρουμε τι να προτείνουμε σε άλλους φίλους που πιθανόν να έχουν παρόμοιο πρόβλημα.

Έβαλα το πρώτο δεν δούλεψε μετά έβαλα και το δεύτερο χωρίς να σβήσω το πρώτο και δούλεψε... Τώρα δεν ξέρω αν σβήσω το πρώτο αλλά δεν το πειράζω...

 

Τώρα αν θέλω να βάλω κουστομ κερνελ υπάρχει τρόπος για σεαρ φώτο βίντεο και σκρειν μιρονινγκ;;;

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το πρώτο δεν δούλεψε μετά έβαλα και το δεύτερο χωρίς να σβήσω το πρώτο και δούλεψε... Τώρα δεν ξέρω αν σβήσω το πρώτο αλλά δεν το πειράζω...

 

Τώρα αν θέλω να βάλω κουστομ κερνελ υπάρχει τρόπος για σεαρ φώτο βίντεο και σκρειν μιρονινγκ;;;

 

2 φορές το γραψαμε και με link και με παράθεση στα αρχικα σου μηνύματα.ναι γίνεται. Κοίτα λίγο πιο πίσω και θα το βρεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...