Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι αλλα εχω το θεμα με τεραστιο wakelock απο alarm manager
κάποια εφαρμογή από της σαβούρες σου κάνει την δουλειά.

Πάγωσε με τον οδηγό στο TB.

Link to comment
Share on other sites

Πως να την βρω ομως ? Δε δειχνει ποιες εφαρμογες ξυπνανε το alarmmanager
το UID τώρα μου λέει 12 λεπτά στις 18 ώρες εσένα πόσο λέει ?
Link to comment
Share on other sites

Ε περιπου και μενα. Και οταν πατας πανω τι εχει τρεξει πιο πολυ ? Ποια υπηρεσια ?
alarm manager. Εντάξει είσαι ρε φίλε δεν έχεις θέμα.

Τι να πω και εγώ που και το διπλό κτύπημα.

Για πρώτη φόρτιση τα πήγε πολύ καλά γιατί το σκάλισα και αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Βαλε ρε παλτο το detector σε advanced mode και σηκωσε το αναλυτικο οπως εγω να δω ολο το UID. Δεν ειναι φυσιολογικο 10.000wakes ασχετα αν ειναι συνολικα 9λεπτα.
Link to comment
Share on other sites

Βαλε ρε παλτο το detector σε advanced mode και σηκωσε το αναλυτικο οπως εγω να δω ολο το UID. Δεν ειναι φυσιολογικο 10.000wakes ασχετα αν ειναι συνολικα 9λεπτα.
ρε Κοσμά έχουμε και παιδιά :lol:άλλο πήγα να ανεβάσω και άλλο πάτησε ο γιος μου:lol:
Link to comment
Share on other sites

Ετσι εξηγειται

Βαζεις τον γιο σου να ποσταρει επειδη βαριεσαι. Τα παιδια τετοια ωρα για υπνο.

 

Πολλα και εσυ. 3.200 αλλα εχεις λιγοτερη σαβουρα. Fb , viber και γενικα τα social εγιναν πολυ ενεργοβορα

Link to comment
Share on other sites

Μένιο βρήκα λύση στο wakelock του alarm manager.

Λοιπόν θα δώσεις στο terminal emulator τις εξής εντολές :

- Su

- cd /sdcard dumpsys alarm > AlarmDump.txt

 

Μετά θα τρέξεις πάλι στο terminal emulator την εντολή : dumpsys alarm και θα σου ανοίξει ολόκληρο κατεβατό με τις υπηρεσίες που ξυπνάνε το alarmmanager και θα σου γράφει αναλυτικά πόσα wakeups. Από την μέση και κάτω περίπου έχει κατηγορία Top Alarms stats και Stats. Θα ειναι της μορφής :

1 alarms: act=com.motorola.blur.weather.LOCATION_UPDATE_GUARD flg=0x4

com.google.android.gsf

8324ms running, 66 wakeups

 

Οπότε θα δεις ποιες εφαρμογές τρέχουν και έχουμε battery draining. Στην δική μου περίπτωση είχα συνολικά 7.000 wakeups στην εφαρμογή cpu stats που είχαμε και έδειχνε πυρήνες και συχνότητα επεξεργαστή στην μπάρα καθώς και το cpu temp module για την θερμοκρασία του επεξεργαστή. Αμέσως τα ξήλωσα και εδώ και 10 ώρες τα wakeups είναι φυσιολικά και ελάχιστα.

Edited by kosmasgr
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα.

Τις τελευταίες μέρες ψάχνομαι με διάφορες ρομ κτλ μια και με έπιασε μανία φλασαρισματος( και επειδή δεν μου κάθισε καλά η περιβόητη xnote.)

Έφυγα από εκεί και πήγα για λίγο σε audax.

Διόρθωσε τα μπαγκ με το viber κτλ αλλα όπως είπε και ο μενιος πιο πάνω με την ραμ δεν τα πήγα και τόσο καλά.

Χθες κατέληξα και παλι στη τελευταία crash.

Αποφάσισα να την αφήσω με στοκ κέρνελ και να αφήσω λίγο τα πειράματα στην άκρη.

Το αποτέλεσμα; η ρομ έτσι και αλλιώς φυσάει από μόνη της... Κοιτάξτε ομως μπαταρία με στοκ κέρνελ... Και ειμαι ακόμα με 55%.

Πραγματικά έπαθα την πλάκα μου..

Link to comment
Share on other sites

Xnote ρε φρενταρα. To customization της xnote δεν παιζεται. Ετσι και αλλιως ολες stock based ειναι. Απο kernel παιξε civato 1.8.

Στην πρωτη φορτιση στο 91% ειχα 1ωρα και 10λεπτα οθονη με ανοιχτο wifi και facebook , messenger. ;-)

Φωτεινοτητα -2

Edited by kosmasgr
Link to comment
Share on other sites

 

Οπότε θα δεις ποιες εφαρμογές τρέχουν και έχουμε battery draining. Στην δική μου περίπτωση είχα συνολικά 7.000 wakeups στην εφαρμογή cpu stats που είχαμε και έδειχνε πυρήνες και συχνότητα επεξεργαστή στην μπάρα καθώς και το cpu temp module για την θερμοκρασία του επεξεργαστή. Αμέσως τα ξήλωσα και εδώ και 10 ώρες τα wakeups είναι φυσιολικά και ελάχιστα.

Τα έβγαλα αλλά ρε συ ξέραμε από πριν ότι αυτά τρώνε λίγο μπαταρία αλλά με τις NG1 όντος είχαμε θέμα.

Civato πάει τρένο όλα μαμά.

Παίζω με 1.3 1.4 free ram. Τεράστιος ο civz.

Link to comment
Share on other sites

Civato έχετε ενεργοποιημενο αυτό με το διπλό ταμπ;

Και αν ναι είδατε επιπτώσεις στην μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Civato έχετε ενεργοποιημενο αυτό με το διπλό ταμπ;

Και αν ναι είδατε επιπτώσεις στην μπαταρία;

Το είχα εχθές όλη μέρα πρώτη φόρτιση και δούλευε τέλεια ,από κατανάλωση είχε λίγο παραπάνω και το γράφει και στις ρυθμίσεις όταν το βάλεις 0 αλλά για κάποιον που το φορτίζει κάθε βράδυ πιστεύω δεν θα καταλάβει την διαφορά.

Τώρα το έχω βγάλει γιατί είναι θέμα συνήθειας να ανοίγω το τηλέφωνο από το κεντρικό πλήκτρο.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα εχθές όλη μέρα πρώτη φόρτιση και δούλευε τέλεια ,από κατανάλωση είχε λίγο παραπάνω και το γράφει και στις ρυθμίσεις όταν το βάλεις 0 αλλά για κάποιον που το φορτίζει κάθε βράδυ πιστεύω δεν θα καταλάβει την διαφορά.

Τώρα το έχω βγάλει γιατί είναι θέμα συνήθειας να ανοίγω το τηλέφωνο από το κεντρικό πλήκτρο.

 

μενιο πως ακριβως το ενεργοποιεις? απο το synapse?

γιατι σε μενα σε crash δεν βλεπω να δουλευει..

 

edit δουλέυει κανονικα ..

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

μενιο πως ακριβως το ενεργοποιεις? απο το synapse?

γιατι σε μενα σε crash δεν βλεπω να δουλευει..

το έψαξα λίγο παραπάνω και δεν έχει και κατανάλωση.

Βαλε την οθόνη σου να κλείσει μόνη της στα 15 δεύτερα από τις ρυθμίσεις οθόνης.

Μετά από το synapse βάλε TWD 50000 και είσαι έτοιμος.

Αν το βάλεις μηδέν δεν χρειάζεται να κλείσει μόνη η οθόνη αλλά έχεις κατανάλωση.

Προσοχή στο 50000 αφήνουμε την οθόνη να κλείσει μόνη.

Link to comment
Share on other sites

Εχετε καποιο λινκ για τον τελευταιο civato???

 

Επισης να ενημερωσω οτι πιασανε τους κλεφτες που εκλεψαν το Note 3 του φιλου μου...αλλα το κινητο αφαντο, οπως και ολα οσα ειχαν κλεψει ...καποια στιγμη βρηκαμε το στιγμα του,...σε καποιες συντεταγμενες που συχναζει ενας ισοβιτης...οποτε καταλαβαινετε!!!!

 

Το ΝΟΥ ΣΑΣ...ΠΑΝΤΑ ΕΠΑΝΩ ΣΑΣ

Edited by CostasChem
S8+
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να περάσω την x-note 20 αλλά έχω παλιά έκδοση baseband (ENC2). Θα έχω κανένα πρόβλημα; Πρέπει να αναβαθμίσω και το modem;

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

αν ειστε ευχαριστημενοι απο τη ληψη του wifi και της κεραιας μην αναβαθμιζετε το μοντεμ,δεν εχει καποιο νοημα.
Link to comment
Share on other sites

Εχετε καποιο λινκ για τον τελευταιο civato???

 

Επισης να ενημερωσω οτι πιασανε τους κλεφτες που εκλεψαν το Note 3 του φιλου μου...αλλα το κινητο αφαντο, οπως και ολα οσα ειχαν κλεψει ...καποια στιγμη βρηκαμε το στιγμα του,...σε καποιες συντεταγμενες που συχναζει ενας ισοβιτης...οποτε καταλαβαινετε!!!!

 

Το ΝΟΥ ΣΑΣ...ΠΑΝΤΑ ΕΠΑΝΩ ΣΑΣ

Έλα φίλε μου εδω εισαι..

https://www.dropbox.com/s/ypszt03aai4qlab/CivZRev1.8-sm_n9005-4.4.2.zip?dl=0

Link to comment
Share on other sites

Έχετε κάποιο πρόβλημα με το gps; γιατί εμένα δεν πιάνει με τίποτα. Η ρίγες πως βγαίνουν από την xnote; σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Έχετε κάποιο πρόβλημα με το gps; γιατί εμένα δεν πιάνει με τίποτα. Η ρίγες πως βγαίνουν από την xnote; σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
modem έβαλες ng1 ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...