Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ανδρεα, τωρα μολις τελειωσε το κατεβασμα στο κινητο μου...δεν εχω αναβαθμισει bootloader (επρεπε???)....και να σου πω σκεφτομαι να την περασω οπως ειναι με dirty install και αν δεν δουλεψει καλα τοτε να κανω clean install...

 

Κωστα λογικα ηθελε μονο το τελευταιο μπουτλοντερ ειχα 16 μετα 17 αλλα ειχα εξ αρχης 4.4.2 και δεν ειχα ουτε ενα μπαγκ.και με σκαιχαι 3.3 το κινητο πεταει με τεραστια αυτονομια.θα περασω το βραδυ την 18 και θα σας πω.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπαίνεις σε download mod με πρόγραμμα και όχι χειροκίνητα ?

Αυτό ήταν αλλά το θυμήθηκα και μετά από πολύ κόπο το έφτιαξα .

νέο μπουτμοαντερ μόντεμ ρομ ξνοτε18 και βάζω τώρα και σιβατο να δέσει το γλυκό.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να ανοίξω κανονικά το κινητό μου γιατί κάνω setup τις ρυθμίσεις όταν ανοίγεις για πρώτη φορά το τηλέφωνο δηλαδή γλώσσα λογαριασμούς κτλ και όταν φτάνω στο τελευταίο βήμα μου βγάζει secsetupwiazard διακόπηκε και με ξεκινάει πάλι από την αρχή .

 

Κάτι παρόμοιο μου είχε κάνει παλιά το tab2 και τελικά ήθελε φορματ η sd. Δοκίμασε και χωρίς αυτή αν την έχεις μέσα.

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις ένα λινκ με τον boptloader kao to modem?

κατέβασε τα απο μένα εγώ τα πείρα από την xnote

https://www.dropbox.com/s/12wbegs70jseuoc/N9005_NF4_BOOTLOADER.zip

 

https://www.dropbox.com/s/eoyqjeaso2csldw/N9005_NF4_MODEM.zip

Link to comment
Share on other sites

Κωστα λογικα ηθελε μονο το τελευταιο μπουτλοντερ ειχα 16 μετα 17 αλλα ειχα εξ αρχης 4.4.2 και δεν ειχα ουτε ενα μπαγκ.και με σκαιχαι 3.3 το κινητο πεταει με τεραστια αυτονομια.θα περασω το βραδυ την 18 και θα σας πω.

 

Μια χαρα ολα...δεν εβαλα bootloader (τουλαχιστον εν γνωση μου)...ολα φαινονται να δουλευουν μια χαρα...στηνω προγραμματακια τωρα και τα σχετικα...πως θα βρω τι bootloader εχω ρε παιδια???

Το μοναδικο που δεν μπορω να ενεργοποιησω ειναι το air-view...

Edited by CostasChem
S8+
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να ανοίξω κανονικά το κινητό μου γιατί κάνω setup τις ρυθμίσεις όταν ανοίγεις για πρώτη φορά το τηλέφωνο δηλαδή γλώσσα λογαριασμούς κτλ και όταν φτάνω στο τελευταίο βήμα μου βγάζει secsetupwiazard διακόπηκε και με ξεκινάει πάλι από την αρχή .

 

Αν και καθυστεριμενα ειναι το κλασσικο προβλημα στις 2 τελευταιες ωμεγα...Η λυση...Ανοιγεις το zip πριν κανεις εγκατασταση διαγραφεις το αρχειο αυτο (secwizard) και εφοσον το εχεις αφαιρεσει κανεις εγκατασταση την ρομ και ουτε γατα ουτε ζημια...!!!:p

Link to comment
Share on other sites

 

Φίλε μου αυτά τα περνάμε από το recovery η με doing? ?

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την xnote 18 απο17 που είχα χωρίς να κάνω wipe data.Μέχρι τώρα δεν έχω κανένα πρόβλημα όλα είναι μια χαρά δεν ξέρω αν πρέπει να περάσω τον Νέο bootloader?
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα και με τον καινούργιο ultimate kernel 44 η εγγραφή αρχείων από την εσωτερική στην εξωτερική κάρτα γίνεται με πολύ μικρή ταχύτητα 1.5mb φταίει κάποια ρύθμιση; οποίος ξέρει ας βοηθήσει γιατί φαίνεται εξαιρετικός kernel . Είμαι με omega v19:mad:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω X note 18 από χθες το βραδάκι κατά τις 9 και ούτε ένα μπαγκ άψογη για μπαταρία τα λέμε το απόγευμα!

 

Κερνελ ποιον εβαλες ??

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα και με τον καινούργιο ultimate kernel 44 η εγγραφή αρχείων από την εσωτερική στην εξωτερική κάρτα γίνεται με πολύ μικρή ταχύτητα 1.5mb φταίει κάποια ρύθμιση; οποίος ξέρει ας βοηθήσει γιατί φαίνεται εξαιρετικός kernel . Είμαι με omega v19:mad:
Κοίτα παίζουν πολλά ρόλο ,η κάρτα μνήμης η το αρχείο , εγώ μετέφερα το φάκελο igo που έχει πολλά αρχεία και έβλεπα 2,5mb 3mb και 1,5mb.

Όταν όμως τον φάκελο 875mb τον έκανα zip έπαιζε με 1,8 mb η κάρτα μου είναι Kingston MicroSDHC 32GB Class 10.

 

 

Κερνελ ποιον εβαλες ??
ultimate kernel 44 Κλάμα. 94% 46λεπτα οθόνη με 25 λεπτά αντιγραφή αρχείων και συμπίεση 875mb.
Link to comment
Share on other sites

Κερνελ ποιον εβαλες ??

Eγω με xnote18 και civz κερνελ όντος πολύ καλά πάει αλλά από μπαταρία θα δείξει αύριο λογικά.

ΕΡΏΤΗΣΗ o τελευταίο σιβατο είναι αυτος CivZ-KK_Xplorer-Rev1.1-sm_n9005-4.4.2 ????

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία αλλαγής bootloader και modem είναι ίδια με αυτή της αλλαγής του kernel? Δηλαδη πρωτα wipe cache και dalvik και μετα φλασάρισμα? Επειδή θέλω να βάλω την Xnote 18, έχει σημασία, αν θα περασω πρώτα την rom και μετα τον bootloader και το modem? :)
Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία αλλαγής bootloader και modem είναι ίδια με αυτή της αλλαγής του kernel? Δηλαδη πρωτα wipe cache και dalvik και μετα φλασάρισμα? Επειδή θέλω να βάλω την Xnote 18, έχει σημασία, αν θα περασω πρώτα την rom και μετα τον bootloader και το modem? :)

εγω δεν εκανα wipe cache και dalvik το ξέχασα αλλά όλα οκ και τα πέρασα στην 17 και μετά φλασαρα την 18 με φουλ wipe αλλά δεν έχει καμιά σημασία .

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία αλλαγής bootloader και modem είναι ίδια με αυτή της αλλαγής του kernel?
OXI.Τα βαζεις μεσω odin.

Edit. δεν χρειάζεται να αλλάξεις bootloader και modem για να βάλεις την 18.

Edited by menioseten
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα παίζουν πολλά ρόλο ,η κάρτα μνήμης η το αρχείο , εγώ μετέφερα το φάκελο igo που έχει πολλά αρχεία και έβλεπα 2,5mb 3mb και 1,5mb.

Όταν όμως τον φάκελο 875mb τον έκανα zip έπαιζε με 1,8 mb η κάρτα μου είναι Kingston MicroSDHC 32GB Class 10.

 

 

ultimate kernel 44 Κλάμα. 94% 46λεπτα οθόνη με 25 λεπτά αντιγραφή αρχείων και συμπίεση 875mb.

Και εγώ τέτοιες ταχύτητες εχω με ultimate απλως με όλους τους άλλους στα ιδια αρχεία πιάνει μέχρι και 11,5mb.τι ρυθμίσεις έκανες;

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Μην αλλαζετε bootloader και μοντεμ δεν υπαρχει λογος. Ο καλυτερος τροπος για τα αλλαξετε ειναι να φλασαρετε ολοκληρη ρομ Nf4. Και ξανα διαδικασια root , cwm και λοιπα.

 

Araditsa τι wipe εκανες για να βαλεις την 18 ??

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τέτοιες ταχύτητες εχω με ultimate απλως με όλους τους άλλους στα ιδια αρχεία πιάνει μέχρι και 11,5mb.τι ρυθμίσεις έκανες;
Τίποτα, με τον es explorer δουλεύω.

 

Δηλαδή αυτά δεν θέλουν ποτέ αλλαγή, ακόμα και αν έρχεσαι από την v14;
Δεν χρειάζεται http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=53928162&postcount=2502
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...