Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει ποιες είναι αυτές οι εφαρμογές (σε κύκλο) που "τρέχουν" από πίσω και καταναλώνουν τη μπαταρία.
Ηλίας
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συγγνώμη που παρεμβαίνω σαν άκυρος αλλά ΑΓΑΠΑΩ Towelroot!!! Επιτέλους ρουταρισμένος με ένα απλό... click (ούτε reboot ούτε τπτ) και με Knox counter στο μηδέν! :D

 

Samsung, φάε σκ@τα. :lol::lol::lol: :X

 

Για πες λεπτομέρειες, κάνει για όλα τα μαμά Note3?

Samsung Note 8

Microsoft Surface Pro 4

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την δοκίμασα εχθές και να πω την αλήθεια μου φάνηκε πάρα πολύ καλή !!! Αλλά μετά από μισή μέρα περίπου διάβασα εδω είχε ένα παιδί ενα πρόβλημα με gps και είπα να δοκιμάσω και εγώ και βλέπω οτι δεν έπιανε ουτε ενα δορυφόρο οτι και να έκανα! !!!:(

εκανα restore σε προηγούμενη ρομ και έπιασε σε δευτερόλεπτα!!! Στο xda δεν είδα ομως κάποιος να κάνει παράπονά για gps οποτε λέω μήπως δεν μου έκατσε καλα η ρομ!!!

 

Όσο για τα κερνελ παιδιά ο καθένας έχει οτι του κάθεται καλύτερα στο κινητό του!!! Σε εμένα έχει κάτσει πάρα πολύ καλά ο N9005_Compulsion_Kernel_KK_15_ULTIMATE.zip !!!!:D

Δοκίμασα τώρα και κλείδωσε αμέσως δορυφόρους χωρίς κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τώρα και κλείδωσε αμέσως δορυφόρους χωρίς κανένα πρόβλημα.

με την καινουργια echoe rom ετσι!!!οποτε δεν μου εκατσε καλα θα την περασω παλι να δω με τι κερνελ εισαι??

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα xnote v17 χθες και ούτε εμένα κλειδώνει το gps.

Ερώτηση: υπάρχει κάποιος τρόπος όταν το κινητό φτάνει στο 5% να μην χαμηλώνει ο φωτισμός;

Link to comment
Share on other sites

με την καινουργια echoe rom ετσι!!!οποτε δεν μου εκατσε καλα θα την περασω παλι να δω με τι κερνελ εισαι??

βασικά την πέρασες με καθαρή εγκατάσταση?

έχει μέσα η ρομ και μια εφαρμογή για το gps (topNTP) την έτρεξες? διαλέγεις ευρωπη και Ελλάδα ίσως να είναι και αυτό.

είμαι με λειν κερνελ.

Link to comment
Share on other sites

με την καινουργια echoe rom ετσι!!!οποτε δεν μου εκατσε καλα θα την περασω παλι να δω με τι κερνελ εισαι??
OXI echoe rom .X-NOTE εχει ο αραδιτσας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια να πω κι εγω..περασα χτες την 17 με φουλ γουαιπ χνοτε που ημουν απο την 16.ολα μια χαρα και το gos ακομα μια χαρα κλειδωνει σε δευτερολεπτα.και απο κερνελ φοβερη μπαταρια και ταχυτητα αξομα.σκαιχαι τον καινουριο.αυτα απο μενα.
Link to comment
Share on other sites

Κοσμά έβαλα πάλι τον ultimate v40 με τον v42.2 η μνήμη ram έφτασε και 1.9 gb κάτι δεν κάθισε καλά στο τηλέφωνο. Στον v40 οι ήχοι στο synapse που πρέπει να είναι;

Που είσαι Κοσμά. ....

Link to comment
Share on other sites

Στον v40 δεν πειράζεις τίποτα στον ήχο.

Μένιο είχα ενεργοποιημενο το synapse και μάλλον μου τα πείραξε αυτόματα. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Μένιο είχα ενεργοποιημενο το synapse και μάλλον μου τα πείραξε αυτόματα. :mad:
Πέταξε το synapse και το STweaks

και βάλτων πάλι και μετά επανεκκίνηση

Link to comment
Share on other sites

βασικά την πέρασες με καθαρή εγκατάσταση?

έχει μέσα η ρομ και μια εφαρμογή για το gps (topNTP) την έτρεξες? διαλέγεις ευρωπη και Ελλάδα ίσως να είναι και αυτό.

είμαι με λειν κερνελ.

 

Πάντα με full wipe περνάω ολες της ρομ που παω να περάσω! !! Εσυ δεν έχεις την echoe rom?? Τα έτρεξα ολα για το gps αλλα τίποτα δεν έβλεπε τίποτα απολύτως! !!!:X δεν κατάλαβα πιο ηταν το πρόβλημα αλλα ολα τα υπόλοιπα ηταν μο μια χαρά! !!

Link to comment
Share on other sites

Πέταξε το synapse και το STweaks

και βάλτων πάλι και μετά επανεκκίνηση

Είσαι ωραίος αν κου δουλεύει τέλεια θα ακούσω την εμπειρία σου:cool:

Link to comment
Share on other sites

Πάντα με full wipe περνάω ολες της ρομ που παω να περάσω! !! Εσυ δεν έχεις την echoe rom?? Τα έτρεξα ολα για το gps αλλα τίποτα δεν έβλεπε τίποτα απολύτως! !!!:X δεν κατάλαβα πιο ηταν το πρόβλημα αλλα ολα τα υπόλοιπα ηταν μο μια χαρά! !!

oxi xnote v17

Link to comment
Share on other sites

Εκανα το towelroot εβαλα superSU και μετα exposed installer και wanam xposed εφαρμογη. Κατι ηξερα που ελεγα οτι για καθε πειραγμα στο κινητο θα εχεις 5 καλα και 500 μικροπροβληματακια. Για να εχω ενα πιο ωραιο στατους μπαρ και δυο εφαρμογες παραπανω στο multiwindow οι εφαρμογες κρασαρουν 10 φορες πιο συχνα και ειναι ολα πιο ασταθη γενικως.

 

Τελικα δεν ειναι να εμπιστευεσαι τα διαφορα φορουμ που κανουν ολο κολπα με modules και βλακειες οταν το 90% ειναι χαλαροι σπιτι τους και δοκιμαζουν βλακειες ενω εσυ το θες για σχεδον επαγγελματικη χρηση να δουλεψει τελεια οταν πρεπει. Παραλιγο με κρασαρισματα του maps και του tapatalk να παθω ζημια σημερα. Ελεος.

 

Ξανα στοκ ολα να τελειωνουμε. Δε μπορω να στηρίζομαι στα κεφια καθε developer.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα το towelroot εβαλα superSU και μετα exposed installer και wanam xposed εφαρμογη. Κατι ηξερα που ελεγα οτι για καθε πειραγμα στο κινητο θα εχεις 5 καλα και 500 μικροπροβληματακια. Για να εχω ενα πιο ωραιο στατους μπαρ και δυο εφαρμογες παραπανω στο multiwindow οι εφαρμογες κρασαρουν 10 φορες πιο συχνα και ειναι ολα πιο ασταθη γενικως.

 

Τελικα δεν ειναι να εμπιστευεσαι τα διαφορα φορουμ που κανουν ολο κολπα με modules και βλακειες οταν το 90% ειναι χαλαροι σπιτι τους και δοκιμαζουν βλακειες ενω εσυ το θες για σχεδον επαγγελματικη χρηση να δουλεψει τελεια οταν πρεπει. Παραλιγο με κρασαρισματα του maps και του tapatalk να παθω ζημια σημερα. Ελεος.

 

Ξανα στοκ ολα να τελειωνουμε. Δε μπορω να στηρίζομαι στα κεφια καθε developer.

Εδώ είσαι λάθος φίλε μου.Και εγώ το κινητό το χρησιμοποιώ στη δουλειά μου και το έχω με custom rom,kernel και διάφορα modules και δεν έχω το παραμικρό lag ή πρόβλημα.Άλλωστε όλα αυτά τα κάνουμε για την βελτίωση του και όχι για να έχουμε κρασαρίσματα και άλλα θέματα.Και τα οφέλη από όλα αυτά δεν είναι ένα δύο πράγματα που λες,αλλά πολλαπλά.Αρκεί να ξέρεις τι κάνεις και γιατί το κάνεις.

Edited by kiots
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάποτε που είχα χρόνο, επί εποχής galaxy S, έβαζα καμία Rom και γενικά χασομεραγα.... πλέον που δεν παίζει τίποτα από ελεύθερο χρόνο, η σταθερότητα του "μαμά" με τις οποιες παραχωρήσεις είναι μια ανακούφιση.

Για επαγγελματική χρήση, δε δικαιολογείται οποιοδήποτε κρασαρισμα χάρη πειραγματος.

Ειδικά πλέον που έχω κόψει το λάπτοπ πολύ και κουβαλάω αυτό μόνο (Άντε και ένα power bank) το μόνο που Θέλω είναι συνέπεια και σταθερότητα.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε αγγλικο CSC+root με towelroot καλο ειναι να μην δοκιμασετε το upgrade.Θα φατε knox counter.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Με ποιον τροπο εχετε κανει εγκατασταση custom kernel χωρις να μετρησει το knox ρε παιδες?

 

 

παντου στο νετ βλεπω οτι δεν γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάποτε που είχα χρόνο, επί εποχής galaxy S, έβαζα καμία Rom και γενικά χασομεραγα.... πλέον που δεν παίζει τίποτα από ελεύθερο χρόνο, η σταθερότητα του "μαμά" με τις οποιες παραχωρήσεις είναι μια ανακούφιση.

Για επαγγελματική χρήση, δε δικαιολογείται οποιοδήποτε κρασαρισμα χάρη πειραγματος.

Ειδικά πλέον που έχω κόψει το λάπτοπ πολύ και κουβαλάω αυτό μόνο (Άντε και ένα power bank) το μόνο που Θέλω είναι συνέπεια και σταθερότητα.

 

είσαι λάθος δεν υπάρχει το παραμικρό πρόβλημα ούτε με ρομ ούτε με κερνελ όλα δουλεύουν άψογα και εγώ το έχω καθαρά επαγγελματικό.

 

 

 

 

 

Με ποιον τροπο εχετε κανει εγκατασταση custom kernel χωρις να μετρησει το knox ρε παιδες?

 

 

παντου στο νετ βλεπω οτι δεν γινεται.

 

ρουτ χωρίς να γράψει γίνετε αλλά για να περάσεις ρομ ή κερνελ γράφει το κνοξ κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Με ποιον τροπο εχετε κανει εγκατασταση custom kernel χωρις να μετρησει το knox ρε παιδες?

 

 

παντου στο νετ βλεπω οτι δεν γινεται.

 

Δεν γίνεται. Και τα παιδιά εδώ στο forum το ίδιο λένε.

 

 

Βγήκε τελικά update για τις αγγλικές συσκευές; ναι είδα ότι έχει knox 2.0 πλέον. Σαν update τι διορθώνει;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια στην s5 port v5 rom που έχω έχει το πληκτρολόγιο του s5 και δεν εχει τον αυτόματο εντοπισμό της πένας σαν ρύθμιση, καπου διάβασα και πέρασα ενα zip αρχείο το πληκτρολόγιο του note 3,πλέον έχω αυτή τη ρύθμιση αλλά όταν βγάλω το πενάκι το αναγνωρίζει για δέκατα του δευτερολεπτου και μετά γυρνάει στο κανονικο πληκτρολόγιο. Υπάρχει κάποιος τρόπος να σβήσω το πληκτρολόγιο του s5 και φλασαρω σκέτο του note 3.χειροκινητα δουλεύει κανονικα η γραφη με το πενάκι.
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται. Και τα παιδιά εδώ στο forum το ίδιο λένε.

 

 

Βγήκε τελικά update για τις αγγλικές συσκευές; ναι είδα ότι έχει knox 2.0 πλέον. Σαν update τι διορθώνει;

 

 

Ειναι αληθεια οτι οταν γραψει 3 στο knox κλειδωνει η συσκευη και δεν υπαρχει τροπος να ξεκλειδωσει?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...