Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια να ξερετε το universal init.d ειναι για αυτους που χρησιμοποιουν stock kernels. Οι custom kernels που βαζουμε εμεις εχουν ηδη ενεργοποιημενο τον φακελο init.d μπορειτε να το δειτε με εναν root explorer Edited by theostinato
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εβαλα σημερα την x-note.φαινεται πολυ καλη αλλα εχω μερικα προβληματα.

καθε φορα που παω να εγκαταστησω μια εφαρμογη εκτος playstore πρεπει να τσεκαρω το "αγνωστες πηγες".

εχω εγκαταστησει αγορασμενο το smart keyboard και ενω το εχω επιλεξει απο τις ρυθμισεις,εξακολουθει να εμφανιζει το android σε ολες τις εφαρμογες που το χρησιμοποιω.δεν δεχεται αλλο πληκτρολογιο η ρομ αυτη?

 

για το άγνωστες πηγές.Settings-->General-->Security-->Unknoun sources.

για το πληκτρολόγιο .Settings-->controls-->lanquage and input-->Select default-->το πληκτρολογιο που θές.Δουλεύουνε κανονικα όλα τα πληκτολοόγια ,εγώ είχα το swiftkey όμως λόγο προβλήματος με το multywindows χρησιμοποιώ το στοκ

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν έχω τον νέο μπουτλοαντερ υπάρχει λόγος να τον βάλω τι προσφέρει. Είμαι με χνοτε

[ATTACH]44523[/ATTACH]

Είδα ότι το έχει να το κατεβάσεις και να το περάσεις με οντιν αλλά αξίζει τον κόπο?

Θα πρέπει να γίνει φουλ γουαιπ?

Και σε πια θέση το βάζουμε στο οντιν όλα αυτά αν αξίζει να τον βάλουμε βέβαια.

 

Φίλε araditsa επειδή ξέρω οτί είχες περασμένη και την omega rom,πια θεωρείς ταχύτερη και πιο καλή;Την x note ή την omega;Σκέφτομαι να δοκιμάσω και εγώ την x note.Αλλά αν δεν έχει μεγάλες διαφορές μην κάθομαι να ξαναστήνω από την αρχή.Τελικά τον bootloader τον πέρασες και αν ναι θέλει full wipe;

Link to comment
Share on other sites

Bootloader δεν πέρασα.

Σε ταχύτητα και μπαταρία αν και έχω βάλει τον λειν κερνελ δεν έχω δει καμιά αξιοσημείωτη διάφορα είναι ένα τακ ταχύτερη άλλα σαν ρομ αξίζει να την δοκιμάσεις έχει τα πάντα να πειράξεις που το φτιάχνεις ακριβώς όπως σου αρέσει, σίγουρα αξίζει το στήσιμο από την αρχή .

Καλό στήσιμο και πες μας τις δικές σου εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Bootloader δεν πέρασα.

Σε ταχύτητα και μπαταρία αν και έχω βάλει τον λειν κερνελ δεν έχω δει καμιά αξιοσημείωτη διάφορα είναι ένα τακ ταχύτερη άλλα σαν ρομ αξίζει να την δοκιμάσεις έχει τα πάντα να πειράξεις που το φτιάχνεις ακριβώς όπως σου αρέσει, σίγουρα αξίζει το στήσιμο από την αρχή .

Καλό στήσιμο και πες μας τις δικές σου εντυπώσεις.

 

Ετσι κι αλλιώς αφού θα κάνω wipe και θα την περάσω λέω να βάλω και τον bootloader.Στο aroma έχει επιλογή για να πετάξεις ότι εφαρμογή θέλεις;Α και σε μελλοντικές αναβαθμίσεις της rom δεν θέλει full wipe ε;Μόνο wipe cache και dalvik cache;

Link to comment
Share on other sites

Bootloader δεν πέρασα.

Σε ταχύτητα και μπαταρία αν και έχω βάλει τον λειν .

Έβαλες με κάποιο πρόγραμμα cpu min 300.
Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγώ δουλεύω titanium τόσα χρόνια με το android. Ακόμα και το apk tool εχω δουλέψει για να μετατρέψω μια εφαρμογή και μόλις την προηγούμενη εβδομάδα έβαλα titanium και πάγωσα μία εφαρμογή. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγώ δουλεύω titanium τόσα χρόνια με το android. :
Και τι κάνεις μετά από αλλαγή ρομ,περνάς μία μία τις εφαρμογές σου.

Με το TB σε δέκα λεπτά είσαι έτοιμος και είναι στημένες όπως τις είχες.

Για εμένα μακράν το καλύτερο root πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Πριν 2 εβδομάδες αγόρασα κι εγώ ένα ΝΟΤΕ 3 και ακόμη δεν το έχω κάνει root. Νωρίτερα διάβαζα στο XDA ότι σε περίπτωση απώλειας του IMEI μπορεί να μην είναι δυνατή η επαναφορά του ακόμη κι αν έχει γίνει backup του.' Εχει κανείς αντίστοιχη εμπειρία;

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Έβαλες με κάποιο πρόγραμμα cpu min 300.

Ναι με το setcpu.

Ουτε εγώ δουλεύω titanium τόσα χρόνια με το android. Ακόμα και το apk tool εχω δουλέψει για να μετατρέψω μια εφαρμογή και μόλις την προηγούμενη εβδομάδα έβαλα titanium και πάγωσα μία εφαρμογή. :lol:

Παιδιά ρουτ χωρίς τιτανιουμ μην τρελαθούμε είναι υποχρεωτικό αλλάζεις ρομ και σε 10 λεπτά όλα όπως τα είχες πριν.

Link to comment
Share on other sites

Την σουταρα την X Note γιατί δύο φορές μου σταμάτησε τις επαφές, και για να συγχρονισουν έπρεπε να κάνω restart.

Τώρα είμαι με echoe rom και lean kernel.

Η άποψη μου είναι ότι η echoe είναι ένα σκαλί πάνω από την X Note.

 

Και από μπαταρία σε συνδυασμό με τον lean δείχνει να τα πηγαίνει καλά. ..

[ATTACH]44636[/ATTACH][ATTACH]44637[/ATTACH][ATTACH]44638[/ATTACH]

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Το ότι δε μπορώ να κάνω back up με titanium λόγο ανεπαρκούς μνήμης πως το ξεπερνάμε?

 

Δοκιμασε αυτο.. Πήγαινε με ένα root Explorer ----/data/app βρες αυτό "com.kermidas.TitaniumBackup-1.odex"

Σβηστο και κάνε εγκατάσταση πάλι το titanium.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]44670[/ATTACH] Κι όμως δεν υπάρχει το .odex

 

Ίσως σου φανεί χαζή ερώτηση αλλά έχεις τσεκάρει το που κάνει backup (internal/external) και αν όντως έχεις ελεύθερο χώρο?

Link to comment
Share on other sites

Απ εγκατάσταση. ..και εγκατάσταση πάλι...και το κοιτάς. .

Ποια έκδοση του titanium χρησιμοποιείς;

Αγορασμενη η "" αγορασμένη"" ;

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

External. Έχω 10 GB ελεύθερα...

 

Αγορασμένη επίσημα. Το έκανα και όταν το απεγκατάστω δεν έχει καν αρχείο titanium μέσα.

Link to comment
Share on other sites

External. Έχω 10 GB ελεύθερα...

 

Αγορασμένη επίσημα. Το έκανα και όταν το απεγκατάστω δεν έχει καν αρχείο titanium μέσα.

 

Εάν είσαι σε Κit Κat έκδοση λογισμικού και χωρίς τροποποιημένο το ανάλογο αρχείο συστήματος, μήπως συμβαίνει γιατί δεν έχει πρόσβαση η εφαρμογή για εγγραφή στην εξωτερική κάρτα (λόγω περιορισμών του λογισμικού)?

Link to comment
Share on other sites

External. Έχω 10 GB ελεύθερα...

 

Αγορασμένη επίσημα. Το έκανα και όταν το απεγκατάστω δεν έχει καν αρχείο titanium μέσα.

Πήγαινε στο titanium και άλλαξε την θέση που θα αποθηκεύετε το backup ,κανε μια εκκαθάριση δεδομένων στο titanium και δοκίμασε ξανά .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...