Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

...δεν ξέρω αν έχει τύχει και σε κάποιον άλλο ή δεν το πρόσεξε, αλλά...

 

...εγκαθιστώντας το titanium backup και κάνοντας αντίγραφα ασφάλειας γα τις εφαρμογές πρόσεξα στο τέλος της λίστας ότι υπάρχουν 2 εφαρμογές οι οποίες είναι διεγραμμένες με μια γραμμή. Η imsqmisocket και η media. Να προσθέσω ότι ακόμη δεν έχω προβεί σε αφαίρεση bloatware ή σε αφαίρεση οποιουδήποτε περιεχομένου από τη συσκευή. Πώς γίνεται να εμφανίζεται κάτι τέτοιο;

 

edit: σε αναζήτηση στο internet βρήκα μόνο μία σελίδα που να αναφέρονται αυτές οι 2 εφαρμογές, αλλά στα ρώσικα! Ε δεν μπήκα στο κόπο να την μεταφράσω... :)

Edited by Savvin_Diesel
Link to comment
Share on other sites

...δεν ξέρω αν έχει τύχει και σε κάποιον άλλο ή δεν το πρόσεξε, αλλά...

 

...εγκαθιστώντας το titanium backup και κάνοντας αντίγραφα ασφάλειας γα τις εφαρμογές πρόσεξα στο τέλος της λίστας ότι υπάρχουν 2 εφαρμογές οι οποίες είναι διεγραμμένες με μια γραμμή. Η imsqmisocket και η media. Να προσθέσω ότι ακόμη δεν έχω προβεί σε αφαίρεση bloatware ή σε αφαίρεση οποιουδήποτε περιεχομένου από τη συσκευή. Πώς γίνεται να εμφανίζεται κάτι τέτοιο;

Τόσα χρόνια που δουλεύω το TB πότε δεν έχω δει αυτό που λες, τη πήγες και πρόσεξες βρε θηρίο:)
Link to comment
Share on other sites

Τόσα χρόνια που δουλεύω το TB πότε δεν έχω δει αυτό που λες, τη πήγες και πρόσεξες βρε θηρίο:)

 

...τί να πω καρντάση; Είναι λίγο περίεργο... :) Για να μην πρόσεξες εσύ κάτι τέτοιο, παραιτούμαι από τώρα! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένα Πρόγραμμα επεξεργασίας βίντεο χωρίς δεσμεύσεις έστω και επί πληρωμή;

Δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά έχει στο Samsung Apps ένα "Video editor" της Samsung electronics που είναι δωρεάν

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !

τελικα στο νοτε3 με τον νεο bootloader στην κιτκατ μπορουμε να γυρισουμε σε AOSP ρομς ?!

η ακομα τελικα δεν εχει βρεθει λυση ?!

 

γιατι στην αρχη δεν γινοταν να πας σε aosp roms ...απλα θελω να δοκιμασω ετσι απο περιεργεια να δω πως θα πηγαινε με aosp...!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !

τελικα στο νοτε3 με τον νεο bootloader στην κιτκατ μπορουμε να γυρισουμε σε AOSP ρομς ?!

η ακομα τελικα δεν εχει βρεθει λυση ?!

 

γιατι στην αρχη δεν γινοταν να πας σε aosp roms ...απλα θελω να δοκιμασω ετσι απο περιεργεια να δω πως θα πηγαινε με aosp...!

εδω εισαι http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2648002 απο της καλυτερες που εχω βαλει.
Link to comment
Share on other sites

εδω εισαι http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2648002 απο της καλυτερες που εχω βαλει.

 

σχολαω και την κατεβαζω και την περναω !

πες μου οτι μπορω να βαλω και τον κερνελ του Yank555 που φτιαχνει πλεον μονο για Aosp !!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

σχολαω και την κατεβαζω και την περναω !

πες μου οτι μπορω να βαλω και τον κερνελ του Yank555 που φτιαχνει πλεον μονο για Aosp !!

Άσε αυτόν που έχει μέσα ,για αυτόν που λες δεν τον ξέρω.
Link to comment
Share on other sites

Άσε αυτόν που έχει μέσα ,για αυτόν που λες δεν τον ξέρω.

 

θα το δοκιμασω οπως ειναι με την ρομ !!

και θα δω και τον yank...αν κουμπωνει πανω !

απλα θελω να κανω και πειραγματα κανα ρευμα...και λιγο o.c !!

:D:p

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Χμμ αυτή τη beanstalk την ειχα στο g2 για καμια βδομαδα και ηταν η μονη aosp που μου κανε στα καλα καθουμενα reboot..Γενικά δεν μου αρεσε, στο g2 παντα!
Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμασω οπως ειναι με την ρομ !!

και θα δω και τον yank...αν κουμπωνει πανω !

απλα θελω να κανω και πειραγματα κανα ρευμα...και λιγο o.c !!

:D:p

 

 

του yank πρεπει να ειναι μονο για τον παλιο bootloader

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες είχα note 2 κ πήγα σε 3 κ έχω 2 θεματάκια.Α)δεν υπάρχουν πουθενά οι σελιδοδείκτες στον stock browser κ δεν βρίσκω τρόπο να τους κάνω insert από το chrome η κάποιο τύπου συγχρονισμό..και Β)το smartview 2.0 δεν παίζει με την f8000 (samsung tv),το note 3 δεν παίρνει το smartview 1.0.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα προβληματάκι και θα ήθελα να μου πείτε και εσείς. Στο νοτε 2 που είχα με ομεγκα 25 είχα κατεβάσει το πρόγραμμα της Samsung για ομιλία στα ελληνικά όποιος με καλούσε και στις διάφορες ειδοποιήσεις σμσ, αφύπνιση μου τα έλεγε στα ελληνικά .

Τώρα με το νοτε 3 και την ομεγκα 12 τα λέει στα αγγλικά. Κανείς καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα προβληματάκι και θα ήθελα να μου πείτε και εσείς. Στο νοτε 2 που είχα με ομεγκα 25 είχα κατεβάσει το πρόγραμμα της Samsung για ομιλία στα ελληνικά όποιος με καλούσε και στις διάφορες ειδοποιήσεις σμσ, αφύπνιση μου τα έλεγε στα ελληνικά .

Τώρα με το νοτε 3 και την ομεγκα 12 τα λέει στα αγγλικά. Κανείς καμιά ιδέα?

 

Νομίζω πρέπει να βάλεις τα ελληνικά. Κάνε αναζήτηση στο Samsungs Apps "Greek tts" και κάνε install.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

μετά από 1,5 χρόνο το έχω πάρει απόφαση να επιστρέψω στην σειρά Note :D

Θέλω να κάνω μια ερώτηση προς ολους οσους εχουν ασχοληθει με το θέμα του Root.

Διαβάζοντας λίγο στο xda, είδα πως υπάρχει η δυνατότητα Root χωρίς να πειραχθεί το Knox Counter σε εκδόσεις 4.3

Κοιτώντας το θέμα της διαθεσιμότητας του κινητου, βλέπω πως οι συσκευές έρχονται ακόμη με αυτό.

Έχει κάνει κάποιος την διαδικασία εδώ χωρίς να πειράξει τον μετρηρή?

Αν ναι, ποιόν οδηγό ακολούθησε και επίσης, τα updates OTA γίνονται κανονικα? Χαλάει μετα τό root?

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

μετά από 1,5 χρόνο το έχω πάρει απόφαση να επιστρέψω στην σειρά Note :D

Θέλω να κάνω μια ερώτηση προς ολους οσους εχουν ασχοληθει με το θέμα του Root.

Διαβάζοντας λίγο στο xda, είδα πως υπάρχει η δυνατότητα Root χωρίς να πειραχθεί το Knox Counter σε εκδόσεις 4.3

Κοιτώντας το θέμα της διαθεσιμότητας του κινητου, βλέπω πως οι συσκευές έρχονται ακόμη με αυτό.

Έχει κάνει κάποιος την διαδικασία εδώ χωρίς να πειράξει τον μετρηρή?

Αν ναι, ποιόν οδηγό ακολούθησε και επίσης, τα updates OTA γίνονται κανονικα? Χαλάει μετα τό root?

 

Root χωρίς να γράψει ο knox γίνεται με μια από τις πρώτες εκδόσεις τις 4.3. Λίγο χλωμό τώρα να βρεις την συγκεκριμένη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy Note 3 hard reset

Roms θα βρεις στο SamMobile και οδηγίες εδω

 

Πάντως αν είσαι root έτσι σε πάει σε recovery και όχι στο κρυφό μενού της συσκευής και το wipe μέσω recovery δε τα καθαρίζει όλα.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειχε 4.3 φιλε μου αλλα δεν ηταν από τις εκδόσεις που υποστηρίζει ο de la vega.

Επισης ενα δυο παιδια εγραψαν οτι παρελαβαν με 4.2.2 χτες.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειχε 4.3 φιλε μου αλλα δεν ηταν από τις εκδόσεις που υποστηρίζει ο de la vega.

Επισης ενα δυο παιδια εγραψαν οτι παρελαβαν με 4.2.2 χτες.

Με 4.4.2 μάλον θές να γράψεις. Δεν νομίζω να βγήκε ποτέ με 4.2.2

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειχε 4.3 φιλε μου αλλα δεν ηταν από τις εκδόσεις που υποστηρίζει ο de la vega.

Επισης ενα δυο παιδια εγραψαν οτι παρελαβαν με 4.2.2 χτες.

 

Πρώτη φορά το ακούω και έχω μιλήσει με πολύ κόσμο!Αν όντως ισχύει έπεσε σε περίπτωση!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Νέος κάτοχος Note 3,προηγούμενο τηλ S3

επειδή έχω μπερδευτεί, έχω τώρα στο κινητό N9005XXUENC2

έχω διαβάσει τα περι Knox.

Δεν με ενδιαφέρει να περάσω προς το παρόν κάποιο Kernel ή Rom

υπάρχει τρόπος να φύγουν οι ενοχλητικές διαφημίσεις χωρίς να γίνει root το τηλ?

Έψαξα στο trhead αλλα δεν βρήκα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...