Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Cello Standby 35%, Device Idle 22%.

 

Είμαι με DarkLord.S7E.G935FXXU1APEK Lite και 1.9 kernel και είμαι στην 3η μέρα χρήσης

με 19 ώρες μέχρι την επόμενη φόρτιση. Είμαι στη +1 μέρα συγκριτικά με την Lollipop που

είχα πριν, απλά μου κάνουν εντύπωση οι τόσο υψηλές τιμές.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο τοτε που εβαλα 6.0.1 εχω θεμα με το bluetooth..καθε φορα που μπαιμω σε οποιοδηποτε αμαξι ειτε εχει ειτε δεν εχει bluwtooth ακουγεται ενας ηχος ειδοποίησης καμια 8 φορες και ειναι σπαστικο και επισης εχω αποσυνδεσεις..ολα αυτα με phronesis και με darklord..σκεφτομαι να ξανα παω 5.1.1 καο γι αυτο αλλα και για την μπαταρια...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Απο τοτε που εβαλα 6.0.1 εχω θεμα με το bluetooth..καθε φορα που μπαιμω σε οποιοδηποτε αμαξι ειτε εχει ειτε δεν εχει bluwtooth ακουγεται ενας ηχος ειδοποίησης καμια 8 φορες και ειναι σπαστικο και επισης εχω αποσυνδεσεις..ολα αυτα με phronesis και με darklord..σκεφτομαι να ξανα παω 5.1.1 καο γι αυτο αλλα και για την μπαταρια...

Βαλε του civato την 1.4 για να ησυχάσεις

 

..

Link to comment
Share on other sites

Βαλε του civato την 1.4 για να ησυχάσεις

 

..

Εχουμε καποιο λινκ;ειναι αυτο που εγραψες ποιο παμω για bl k modem;αν ναο δωσε και απο αυτα ενα λινκ μπας κ ησυχασω γιατι εχω βαρεθει να φορτιζω..

 

Edit: το βρηκα και την κατεβαζω να δω τι παιζει αλλιως phronesis 6.5

Edited by arxontas2323

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει 5 φορές την civato 1.4 και όλο σφάλμα αρχείο. Την έχει ανεβάσει άλλος αλλού?

 

Sent from my SM-N920S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα χθες civ 1.4 .. και παιδευτηκα λίγο γιατί είχα λέει παλιά Google υπηρεσίες και δεν δούλευε τίποτα ..Τελικά κατέβασα ένα αρχείο gms και όλα οκ ..

Φαίνεται πολύ σταθερή και λειτουργικη όμως θα ήθελα να πραμετροποιησω κάποια πράγματα όπως το αριστερό κουμπί η τι εμφανίζεται στο notification. .γίνεται?

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Εγω την είχα με τον lss kernel v3.8 και πίστεψε είναι πολύ καλύτερος

 

Καλησπέρα, θα σου ήταν εύκολο να μου δώσεις κάποιο link;

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

 

Καλημέρα, ευχαριστώ πολύ.

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα χθες civ 1.4 .. και παιδευτηκα λίγο γιατί είχα λέει παλιά Google υπηρεσίες και δεν δούλευε τίποτα ..Τελικά κατέβασα ένα αρχείο gms και όλα οκ ..

Φαίνεται πολύ σταθερή και λειτουργικη όμως θα ήθελα να πραμετροποιησω κάποια πράγματα όπως το αριστερό κουμπί η τι εμφανίζεται στο notification. .γίνεται?

 

Από που το κατέβασες γιατί έχω και εγώ θέμα

Link to comment
Share on other sites

Από αυτό το site https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-services/ έβαλα το v 9.2.56

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρησιμοποίησα αρχικά ένα application από το play λέγεται play service info

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Από αυτό το site https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-services/ έβαλα το v 9.2.56

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρησιμοποίησα αρχικά ένα application από το play

 

λέγεται play service info

 

OK πως το έκανες εγκατάσταση σαν απλό apk ?

Link to comment
Share on other sites

Οκ τώρα όλα τέλεια πάει σφαίρα παντός η rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την πέρασα χθες civ 1.4 .. και παιδευτηκα λίγο γιατί είχα λέει παλιά Google υπηρεσίες και δεν δούλευε τίποτα ..Τελικά κατέβασα ένα αρχείο gms και όλα οκ ..

Φαίνεται πολύ σταθερή και λειτουργικη όμως θα ήθελα να πραμετροποιησω κάποια πράγματα όπως το αριστερό κουμπί η τι εμφανίζεται στο notification. .γίνεται?

 

Πας ρυθμίσεις /συσκευή /πίνακας ειδοποιήσεων /συνθέτες ρυθμίσεις εκεί έχει πάρα πολλές επιλογές

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι κι εγώ σήμερα τις πήρα χαμπάρι .:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως ξέρει κανείς που ρυθμίζεται το home button ποια λειτουργία να κάνει στο επίμονο πάτημα ?

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι κι εγώ σήμερα τις πήρα χαμπάρι .:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως ξέρει κανείς που ρυθμίζεται το home button ποια λειτουργία να κάνει στο επίμονο πάτημα ?

 

Έχεις το app. Music player γιατί σε εμένα δεν το εχει

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες έχει βάλει κάποιος την Aurora.Note3.Full.NewUX.Port; Εχει λεει διορθώσει το brightness που εχει ο darklord αλλά στο xda δεν την βρίσκω και ειναι μονο σε ενα site bbs.gfan.com το οποίο για να κατεβάσεις πρέπει να γίνεις μελος. Αλλά δεν μπορώ να κάνω το captcha λογο κινεζικων χαρακτήρων
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες έχει βάλει κάποιος την Aurora.Note3.Full.NewUX.Port; Εχει λεει διορθώσει το brightness που εχει ο darklord αλλά στο xda δεν την βρίσκω και ειναι μονο σε ενα site bbs.gfan.com το οποίο για να κατεβάσεις πρέπει να γίνεις μελος. Αλλά δεν μπορώ να κάνω το captcha λογο κινεζικων χαρακτήρων

 

 

Εδώ

Πάτα το άσπρο αλλά είναι πολύ αργό..

 

https://www.fshare.vn/file/DXBH8E3UUE8L

 

Επίσης οποία Aurora δοκίμασα είναι κινεζική χωρίς playstore . Το βάζεις επιπρόσθετα.

Εγώ παραμείνω στην pfb πάντως.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, είμαι εδώ και καιρό με Phronesis 5.1.1 V2 και ψήνομαι για φρεσκάρισμα.

 

Από ό,τι βλέπω στο topic της Phronesis στο XDA έχει προχωρήσει στην έκδοση 6.5, έχω χάσει δηλαδή πολύ πράμα. Έχει κανείς προσωπική εμπειρία να μου πει αν δουλεύει καλά, απροβλημάτιστα κλπ;

 

Πέραν αυτού, ποια άλλη ROM προτείνεται ως προς σταθερότητα, μπαταρία κλπ; Μιλάμε πάντα για stock-based ROM, αυτές που δουλεύει κανονικά το spen κλπ από την μάνα του, γιατί δουλεύω πολύ S-Note κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, είμαι εδώ και καιρό με Phronesis 5.1.1 V2 και ψήνομαι για φρεσκάρισμα.

 

Από ό,τι βλέπω στο topic της Phronesis στο XDA έχει προχωρήσει στην έκδοση 6.5, έχω χάσει δηλαδή πολύ πράμα. Έχει κανείς προσωπική εμπειρία να μου πει αν δουλεύει καλά, απροβλημάτιστα κλπ;

 

Πέραν αυτού, ποια άλλη ROM προτείνεται ως προς σταθερότητα, μπαταρία κλπ; Μιλάμε πάντα για stock-based ROM, αυτές που δουλεύει κανονικά το spen κλπ από την μάνα του, γιατί δουλεύω πολύ S-Note κλπ...

Να βαλεις 6.5 ειναι απροβληματιστη και με καλη μπαταρια και παρα πολυ σταθερη

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, είμαι εδώ και καιρό με Phronesis 5.1.1 V2 και ψήνομαι για φρεσκάρισμα.

 

Από ό,τι βλέπω στο topic της Phronesis στο XDA έχει προχωρήσει στην έκδοση 6.5, έχω χάσει δηλαδή πολύ πράμα. Έχει κανείς προσωπική εμπειρία να μου πει αν δουλεύει καλά, απροβλημάτιστα κλπ;

 

Πέραν αυτού, ποια άλλη ROM προτείνεται ως προς σταθερότητα, μπαταρία κλπ; Μιλάμε πάντα για stock-based ROM, αυτές που δουλεύει κανονικά το spen κλπ από την μάνα του, γιατί δουλεύω πολύ S-Note κλπ...

 

Εγώ πάντως μετά από τόσους μήνες με τις note 5 port και s7 port έβαλα του civato την v1.4 που είναι stock και είναι πολύ σταθερή και πάει σφαίρα χωρίς το παραμικρό πρόβλημα και χωρίς lag απλός πρέπει να βάλεις άλλα Google services από αυτά που έχει η επόμενη καλύτερη επιλογή είναι η Phronesis v6.5 με lss kernel 3.8

Edited by liam69
Link to comment
Share on other sites

Στην 1.4 έχεις αλλάξει κερνελ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ την έχω όπως κατέβηκε

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ένα bug που έχω είναι ότι δεν παίζει το winbank app

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μου εδωσε καποιο παιδι οδηγιες αλλα εμπλεξα τα μπουτια μου. Εχω ενα note 3 που δεν εχει παρει καμια αναβαθμιση ειναι στο 4.3 θελω να του βαλω την τελευταια αναβαθμιση. Εκανα καποια βηματα με το οντιν κτλ πηγα να κατεβασω ενα firmware σπο sammobile δε με φηνε να συνδεθω μετα πηγα να κατεβασω ενα firmware που εγραφε tim και γραφει θα ολοκληρωθει σε 5 ,7,3;8;1 ωρες και δεν το κατεβαζει. Επειδη εχω μπερδευτει ρουτ πρεπει να το κανω η οχι; εγω απλα θελω να του βαλω την τελευταια εκδοση για να παιζει καποια παιχνιδια δε θελω να βαλω τροποποιημενη ρομ. Οποιος μπορει να βοηθησει ευπροσδεκτο εχω πολλα χρονια να το κανω και ειπα να βοηθησω το αδερφακι μου οποτε βοηθηστε και εσεις εμενα ευχαριστω

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Στην 1.4 έχεις αλλάξει κερνελ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ την έχω όπως κατέβηκε

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ένα bug που έχω είναι ότι δεν παίζει το winbank app

 

Δεν ειναι bug αλλα επειδη εισαι root

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...