Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τωρα φορτιζει αλλα αργα...αμα βρω σπρει επαφων θα το δοκιμασω μενιο!!σ ευχαριστω πολυ!!!

 

Edit:το συζητησα λιγο με τον ηλεκτρολογο του ξενοδοχειου και μου ειπε αμα παει το σπρει στην πλακετα θα την κατασττεψει οποτε ειπα να μην το δοκιμασω..

χα χα εμένα που έπιασε άλατα και δεν φορτιζε μια χαρά δουλεύει.

Όποιον θέλεις ακούς.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τωρα φορτιζει αλλα αργα...αμα βρω σπρει επαφων θα το δοκιμασω μενιο!!σ ευχαριστω πολυ!!!

 

Edit:το συζητησα λιγο με τον ηλεκτρολογο του ξενοδοχειου και μου ειπε αμα παει το σπρει στην πλακετα θα την κατασττεψει οποτε ειπα να μην το δοκιμασω..

 

Πάρε σπρέι επαφών χωρίς σιλικόνη και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Πάρε σπρέι επαφών χωρίς σιλικόνη και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα

 

Χωρίς σιλικόνη?:blink::wacko: ... επαφή θέλουμε να πετύχουμε και όχι να το μονώσουμε... :lol:

 

 

Σπρέυ επαφών χωρίς λάδι θα πάρεις και θα ρίξεις ελάχιστο στη θύρα και στο καλώδιο (και από τις δύο μεριές)...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εγώ έβαλα από αυτό http://www.skroutz.gr/products/show/24207499 και φορτιζει πλέον, πριν μου έβγαζε μήνυμα να ελέγξω το καλώδιο.
Link to comment
Share on other sites

Με βαρια χρηση εχω δει μεγαλη διαφορα με την s7 rom ενω πριν εβγαζα 3,5 ωρες οθονης με το ζορι(2 χρονων μπαταρια) τωρα παλευω να το ξεφορτισω 5 ωριτσες οθονη για πλακα Edited by note_takias
Link to comment
Share on other sites

Με βαρια χρηση εχω δει μεγαλη διαφορα με την s7 rom ενω πριν εβγαζα 3,5 ωρες οθονης με το ζορι(2 χρονων μπαταρια) τωρα παλευω να το ξεφορτισω 5 ωριτσες οθονη για πλακα
Αν δεις στο νήμα του S7E οι χρόνοι που βγάζουν είναι περίπου μια ώρα οθόνη πάνω από εμάς.

Δεν μπαίνω σε σύγκριση αλλά αν σκεφτείς ότι είναι τριών χρόνων συσκευή και μπαταρία πιστεύω ότι τα νούμερα που βλέπουμε σε συνδυασμό ταχύτητας είναι πολύ καλά.

 

Το μυστικό είναι να βγει custom Kernel εκεί θα δούμε τρελά νούμερα.

Αυτός που θα κάνει την διαφορά είναι τεράστιος civz, έγραψα στο θέμα του να μας κάνει 6.0.1 ρομ και πιστεύω αν γραψουν και άλλοι θα το πραγματοποιησει.

Μακάρι να είναι καλά το παλικάρι και θα φτιάξει παπάδες.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς σιλικόνη?:blink::wacko: ... επαφή θέλουμε να πετύχουμε και όχι να το μονώσουμε... :lol:

 

 

Σπρέυ επαφών χωρίς λάδι θα πάρεις και θα ρίξεις ελάχιστο στη θύρα και στο καλώδιο (και από τις δύο μεριές)...

 

 

Άμα είσαι άσχετος να μην σχολιαζεις γιατί άμα το σπρει επαφων είναι σιλικονουχο θα έχει πρόβλημα αυτό και για την ιστορία το λάδι που λες εσύ είναι με σιλικόνη και εδώ είναι η περιγραφή από το σπρει που είπε ο μενιος ( Συνθετικής βάσης, κατάλληλο για ηλεκτρικά και ηλεκτρονικά. Καθαρίζει επαφές. Προστατεύει από την οξείδωση. Απωθεί υγρασία και νερό. Μειώνει την αντίσταση. Διεισδύει στην σκουριά. Χωρίς σιλικόνες και φυτικά ή ζωικά έλαια )

Edited by liam69
Link to comment
Share on other sites

Θυμίστε μου λίγο,

 

Αν φλασάρω S7 port (upgrade σε Μarshmallow) δεν γυρνάω μετά σε 5.0 ε?

 

-----------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------

 

Eσύ απλά έχεις φτάσει σε αυτό το σημείο... ;):cool:

 

My_evolution_using_android.jpg

 

ωχουυυυυ, εμένα, ο κύκλος μου, ίσως να έκλεισε πολύ γρήγορα... :Ρ

 

Βασικά θέλω να γυρίσω σε στοκ για το NovaGo (τους καταραμένους...) Ούτε να παίζω με unroot/root μπορώ γιατί η εφαρμογή τους το διαβάζει...

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Θυμίστε μου λίγο,

 

Αν φλασάρω S7 port (upgrade σε Μarshmallow) δεν γυρνάω μετά σε 5.0 ε?

 

-----------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------

 

 

 

ωχουυυυυ, εμένα, ο κύκλος μου, ίσως να έκλεισε πολύ γρήγορα... :Ρ

 

Βασικά θέλω να γυρίσω σε στοκ για το NovaGo (τους καταραμένους...) Ούτε να παίζω με unroot/root μπορώ γιατί η εφαρμογή τους το διαβάζει...

 

Μπορείς λογικά να βάλεις την temasec που δεν είναι root με dual boot

Και να έχεις την εφαρμογή του NovaGO

Link to comment
Share on other sites

Άμα είσαι άσχετος να μην σχολιαζεις γιατί άμα το σπρει επαφων είναι σιλικονουχο θα έχει πρόβλημα αυτό και για την ιστορία το λάδι που λες

 

Εγώ λέω χωρίς λάδι

 

 

Άμα είσαι άσχετος να μην σχολιαζεις γιατί άμα το σπρει επαφων είναι σιλικονουχο θα έχει πρόβλημα αυτό και για την ιστορία το λάδι που λες εσύ είναι με σιλικόνη και εδώ είναι η περιγραφή από το σπρει που είπε ο μενιος ( Συνθετικής βάσης, κατάλληλο για ηλεκτρικά και ηλεκτρονικά. Καθαρίζει επαφές. Προστατεύει από την οξείδωση. Απωθεί υγρασία και νερό. Μειώνει την αντίσταση. Διεισδύει στην σκουριά. Χωρίς σιλικόνες και φυτικά ή ζωικά έλαια )

 

Απάντησα από κάτω ότι αυτό είναι το σωστό.

 

Τι δεν καταλαβαίνεις?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω χωρίς λάδι

 

 

 

 

Απάντησα από κάτω ότι αυτό είναι το σωστό.

 

Τι δεν καταλαβαίνεις?

 

Κιτα δεν θα κάτσω να ασχοληθώ αλλά εσύ ειρωνευτικες στην απάντηση που έδωσα στο παλικάρι που είχε το πρόβλημα λέγοντας για σιλικόνες και μονωσεις

Link to comment
Share on other sites

Ειχα εγκαταστησει μια εφαρμογη ηχογραφησης κλησεων και οταν μιλουσα με τα handsfree δεν με ακουγαν οι συνομιλητες μου. Υπαρχει καμμια λυση? Ειμαι με cm rom.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κάνεις την phronesis v1.1 MM

Έβαλα εγώ , προσωπικά δε θα την έχω σαν βασική γιατί έχει θέμα με το one tap και τη βίντεο κλίση που στο DarkWolf αποτι λένε δουλεύουν και τα 2. Το μόνο που μου άρεσε στη Note5 MM είναι η επιλογή δημιουργίας gif με το πενάκι. Εννοείται βέβαια πως η Phronesis έχει τα περισσότερα και καλύτερα mod.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Edited by Gggggas
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους για τς απαντησεις σας οσον αφορα το σπρει ηλεκτρικων επαφων..το εβαλα και 2η μερα στο ρυζι και με οποιον δηποτε αλλπ φορτιστη περαν αυτου που τον συνδεσε η κοπελα μου δουλευει και φορτιζει..εκεινος ο φορτιστης παει για πεταμα..η αληθεια ειναι οτι καποια στιγμη τς επομενες μερες θα το ανοιξω το κινητο να καθαρισω την θυρα φορτισης σε πςειπτωση που εχει πιασει αλατα κτλ

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ως γνωστον , flasholics που να καθησουμε στα αυγα μας,

Δοκιμαζω την νεα beta του darkera απο NOTE 5.

Προσωπικα πιστευω πως ειναι οτι καλυτερο για το κινητο μας καθοτι παταει πανω σε Νote .Απιστευτη smooth εμπειρια , αλλαγες ολικες στο μενου ρυθμισεων και τα toggles .Ομως θελει ακομα δουλεια για να στρωσει γιαυτο οποιος επιθυμει ας παρει backup πρωτα .

Επισης αυτο με το Gif οπως εχει αναφερθει πιο πανω ειναι πολυ δυνατο χαρακτηριστικο.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ως γνωστον , flasholics που να καθησουμε στα αυγα μας,

Δοκιμαζω την νεα beta του darkera απο NOTE 5.

Προσωπικα πιστευω πως ειναι οτι καλυτερο για το κινητο μας καθοτι παταει πανω σε Νote .Απιστευτη smooth εμπειρια , αλλαγες ολικες στο μενου ρυθμισεων και τα toggles .Ομως θελει ακομα δουλεια για να στρωσει γιαυτο οποιος επιθυμει ας παρει backup πρωτα .

Επισης αυτο με το Gif οπως εχει αναφερθει πιο πανω ειναι πολυ δυνατο χαρακτηριστικο.

 

Τι bugs έχει?

Link to comment
Share on other sites

Τι bugs έχει?

 

Φωτεινότητα , Bluetooth δεν δουλεύει καλά. Battery drain . FC'S εδώ και εκεί.

Γενικά πιστεύω δεν είναι για καθημερινή χρήση. Έβαλα και mods για βελτίωση αλλά και πάλι ειδικά η φωτεινότητα που ακόμα και στο τέρμα παραμένει 40% του κανονικου θέλει στρώσιμο.

Πάντως εφόσον λυθούν τα διάφορα προβλήματα πιστεύω θα είναι κορυφαία. Δοκίμασα και phronesis 1.1 MM αλλά προτιμώ το NOTE UX περιβάλλον της darkwolf :))

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Επειδή λόγω δουλειάς έχω καιρό να διαβάσω, ποια πιστεύετε ότι είναι μια καλή MM για καθημερινή χρήση; αυτή τη στιγμή είμαι με Phronesis 6.5.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Επειδή λόγω δουλειάς έχω καιρό να διαβάσω, ποια πιστεύετε ότι είναι μια καλή MM για καθημερινή χρήση; αυτή τη στιγμή είμαι με Phronesis 6.5.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

DarkLord.S7E.G935FXXU1APEK όλες οι άλλες είναι αντιγραφή.

DarkLord-Kernel-Marshmallow-NewUX-hlte-eur-V2.0

Για εμένα ο καλύτερος συνδυασμός :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...